MeubeSmagazijn B. J. QUAST Zn. LUXE POST. Boekhandel Parkstraat Billijke prijzen (van f 0.30—f 2.55) Sproeten naast Postkantoor. Yoor enkele tofeteellje® Het beste voor laagste prijzen. B. J. QUAST Zn., Meubelmakers, Stoffeerders. Notaris Muider een woonhuis met schuur en erven ss. Texeists*oom naar Purmerend. GEEN GEWETEN. SPRUTOL Doe Uw voordeel. Weststraat 31-33 - HELDER. FEUILLETON publiek verkoopen Vertrek 1 uur Ik noteer thans de scherpst con- curreerende prijzen. H. K. W. VERSTEGEN, Waalderstraat Zondags gesloten. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer 1/i uur later.) Datum 25 26 27 28 29 30 31 Maart Hoogwater 6,28 7 23 8,02 8,34 9,03 9 31 10,01 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4.19 Zondags niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.13 5,52 Zondags niet 8,02 9,06 10,58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Het meubelmagazijn B. J. QUAST Zn. geeft alle mogelijke zorg aan de ver vaardiging der meubelen. Als eerste eisch staat voorop U het beste te leveren voor laagste prijzen. Groote voorraad in Ameublementen vanaf f 32,—, prima eiken Buffetten vanaf f60,—, massief eiken Tafels vanaf f 11Spiegels in alle afmetingen en prijzen, Theekasten in vele modellen, Vloerzeilen, Karpetten enz., enz. zal op Donderdag 25 Maart a. s., des avonds 7,30 uur, in het café „Den Burg" te Den Burg voor den heer G. Brands te Heemstede staande en gelegen in de Koogerstraat te Den Burg. Tot 1 Mei 1926 verhuurd aan den heer Adr. Bakker Adrz. en op dien datum vrij van huur te aanvaarden. Betaling 1 Mei a. s. vaart Maandag a.s. D. METS, 53 roman van REINHOLD ORTMANN. Als een verstandig man had hij zich van den aanvang af voorgenomen, dat hij met zijn jouge vrouw niet mocht redetwisten over zekere eigenaardigheden, die nu een maal geheel en al aan haar karaktar ten grondslag schenen te leggen. Hij had zich bovendien de gelofte gedaan, iedere vruch- telooze poging om tot een vergelijk te te komen te vermijden, opdat noch Edith of Ingeborg, noch het aandenken van de geliefde doode onrecht zou geschieden. Hij had zich dus zoo goed mogelijk in de nieuwe omstandigheden geschikt en er zich bovendien aan gewend, niet haar wel komstgroet af te wachten, doch haar telkens zelf by zijn thuiskomst in de salon of op haar kamer op te zoeken. Hy volgde ook thans deze gewoonte maar toen hij haar op een chaise longue in de salon met een modeblad in de hand gevonden had en toen hij zich met een vriendelijk woord over haar heen boog im haar op het voorhoofd te kussen, toen was zyn beminnelijke glimlach toch iets ge- dwoDgener dan gewooDlyk. Edith bladerde gedurende een paar mi nuten verder, oogenechijnlijk van plan aan .hem het begiDnen van ten gesprek over te laten. Toen zij echter bemerkte, dat de professor voor het raam was gaan staan en zwijgend op de straat neerkeek, richtte, zy zich eenigszins op en vroeg: „W.iarom ben je zoo stil, Ludwig? Is je iets onaan genaams overkomen Hij keerde zich langzaam om en keek haar aan, streek eerst met de hand een paar maal door zijn grijzen baard, alvorens hij antwoordde: „Ik wilde je daar eigen lijk niet over spreken, aangezien je het misschien al3 een verwijt zoudt kunnen opvattenmaar a's mija vrouw moet je toch tenslotte we! eenige deelneming too- komen vroeg in 't voorjaar koop tijdig een pot Bij Alle Drogisten 1 KG. prima Cacao in luxe doos f 0,65 Koffie IJsendijk per pond f 0,90 5 p. f4. 1 bus 1ste soort Glycerinezeep van 30 pond f 4,per pond f 0,16. Ochtendvoer „Succes" zakken van pond f 0,50 Kippenvoer, gemengd met zonnebloem pitten 5 pond f 0,35. De prijzen der vorige noteering blijven voorloopig gehandhaafd. Zaterdags geef ik een reep Kwatta cadeau op eiken gulden boodschappen afgehaald van huis. Aanbevelend, nen in bet lot van mijn arm kind en tot wie zal ik mij anders met mijn zware zorgen wenden, als het niet tot jou is? „Natuurijk, dat is je goed recht," ant woordde zij, zonder haar plaats te verlaten en op een toon, die zeer koeltjes klonk en eigenlijk weiDig bemoedigend was. „Inge- borgs lot is het dus, dat je deze zorgen ver oorzaakt? Heeft ze zich weer eens bij je beklaagd?" „Neen 1 Je weet. dat het helaas nietin haar aard ligt, zulks te doen." „Waarom helaas? Meen je dan, dat haar huwelijksgeluk er ook maar eenigszins door verhoogd zou worden, indien zij bij ieder misverstand en bij iedere kleine twist den vaderlijken bijstand had ingeroepen? Het is immers aan geen twijfel onderhevig, dat zy beiden zeer verschillende karakters hebbenmaar zij zullen des te sterker tot overeensremming komen, hoe minder zy in hun pogingen daartoe door de tusschen- komst van anderen gestoord worden." „Hetzelfde heb cok ik al dikwijls ge dacht, beste Edith, wanneer ik in de mee.- ning verkeerde dat de behandeling, die Artois Ingeborg liet ondergaan, een ontoe laatbare was en wanneer ik bijna een onweerstaanbaren aandrang voelde, hem dit min of meer duidelijk te verstaan te geven. Waarschijnlijk zou ik ook bij mijn kind zelf weinig dank voor zulk een in menging geoogst hebben want in de zes maanden, die er sedert haar huwelyk ver- loopen zijn, heeft zij het nog geen enkele maal noodig geoordeeld, voor mij haar hart uit te storten. Ik beken dat mij dat eigenlyk leed doet; want het schijnt mij toe, dat ik haai vertrouwen geheel en al verloren heb.' „Kun je daaraan nog twyfelen?" vroeg Edith niet zonder eenige bitterheid in haar stem. „Je hebt haar vertrouwen verspeeld toen je ondanks baar tegenstand er"in bleef volharden, mij tot je echtgenoote te maken." „Laat ons verder over dit onaangename onderwerp zwijgen, beste Edith 1' verzocht hy rustig. „Jk moet belaas tot myn groot Stoombootdienst Texel Helder v.v. Ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8— 11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,—* 11,— 5,30 uur van Helder 7,9,12,6,4C uur Niet na 3 Mei. Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. CocksdorpBurg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10 30 v.m. van de Cocksdorp 11.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 6,45 uur, rijtuigen 7,15 uur. Waar vindt U zulk een enorme keuze in LUXE POST? Waar treft U zulke keurige luxe post als in kunnen we U uit onzen grooten voorraad een zeer mooie doos post aanbieden. Een lust voor de oogen Een begeerlijk Verjaar- cadeauWe overdrijven niet. Komt eens bij ons aan, en overtuigt U leedwezen erkennen, dat jelui elkander in deze elf maanden geen enkelen stap nader bent gekomenmaar ik geloof toch, dat je te ver gaat, wanneer je voortdurend spreekt over Ingeborgs haat jegens jou. Zooals ik haar ken, is zy absoluut niet in staat iemand te haten." „Aangezien je haar vader bent, is deze welwillente meening ten opzichte van haar zeer begrijpelijk. Maar wij zijn, naar het mij toeschijnt van den eigenlijken kern van ons gesprek afgedwaald. Wat is het dan nu weer, dat je met zulk een zware zorg voor JDgeborgs geluk vervult?' „Een tijding, die ik vandaag uit zeer betrouwbare bron over de levenswijze van mijn braven schoonzoon ontvangen heb. Hij is, naar het schijnt, mooi op weg zich zelf en zijn huishouding ten gronde te richten „Ah, wil je je door het gebazel der menschen laten verontrusten? Je weet hoeveel vijanden en benijders hij heeft, sinds algemeen bekend is, dat ziju benoe ming tot buitengewoon professor voor de deur staat en dat hij vermoedelijk een heel schitterende loopbaan tegemoet gaat?" „Ditmaal, beste Edith," antwoordde Wallroth met nadruk, „gaat het niet om de lasterpraatjes van een benijder, maar om de eenvoudige vermelding van feiten, aan welker juistheid ik helaas niet in net minst mag twyfelen. Artois heeft zich in e<m club laten opnemen, die byna uit sluitend uit rijke beursmenschen en ver kwistende mannen van de wereld bestaat er waarin het voornaamste doel het spel is. Te allen tijde zou deze stap, gezien den toestand van zijn vermogensverhou dingen, een lichtzinnige dwaasheid zijn geweest; het ergste van de zaak is echter dat hij zich in de club reeds den naam heeft verworven, een van de meest roeke- looze spelers te zijn. Toen er van zijn verliezen sprake was, werden mij daar sommen genoemd, die tot zijn inkomsten en tot zijn hulpbronnen absoluut in geen verhouding staan." ,Heb je hem zelf gevraagd, of die ge ruchten op waarheid berusten?' „Neen! Toen ik eenigen tyd geleden, nauwelijks drie weken na zijn huwelijk, met zware offers hem voor de tweede ma»l uit pijnlijke, aan zyn roekeloosheid te wijten ongelegenheden moest redden heb ik hem plechtig verklaard, dat ik met zijn persoonlijke aangelegenheden, voor zoover het geldkwesties betrof, in het ver volg niets meer te maken wilde hebbeD. Aangezien bij op mij in geen geval meer te rekenen heeft, acht ik mij niet eerder bevoegd mij met zijn aangelegenheden te bemoeien, alvorens mijn vaderlijke plichten mij daartoe onvoorwaardelijk dwingen." „En indien je j» nu nog niet tot ingrij pen verplicht voelt, wanneer acht je dan wel dien dwang aanwezig?" „Op het oogenbük, dat de catastrophe onvermijdelijk is geworden," antwoordde de pDfessor en in den klank van zyn stem lag een beslistheid, die daarin slechts zel den voorkwam. „Dan zal Ingeborg onder mijn bescherming terugkeeren en mynheer de doctor mag zien, hoe hij zich redt uit het netelige parket, waarin hij zich zelf gestoken heeft." „Zou je het werkelijk tot zulk een schan daal kunnen laten komen,Ludwig?' vroeg Edith, terwijl zij zich eindelijk geheel uit haar gemakkelijke houdiug oprichtte en dichter op baar echtgenoot toetrad. „Ook je eigen naam zou op die wijze het onder werp worden van de praatjes der menschen." Professor Wallroth haalde de schouders op. „Het zou inderdaad zeer betreurenswaar dig zijn, maar ik bezit geen middel het te verhinderen. Moet ik het soms daarop ia- ten aankomen, dat hij ons allemaal ruïneert? „Natuurlijk niet! Maar hij zelf zal tot inkeer komen, alvorens de zaak tot op dit uiterste is gedreven. Je moest nog eenmaal op zijn geweten trachten te wtrken Ludwig Wordt ve-vo'gd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4