alle standen gebruikt In |men DUINKERK Melange. LUXE POST. Boekhandel Parkstraat Billijke prijzen (van f 0.30—f 2.55) Het Meubelmagazijn B. J. QUAST ZOON, B. J. QUAST Zn., Meubelmakers, Stoffeerders. h FEUILLETON GEEN GEWETEN. üelüüH Weststraat 31-33 - HELDER. gegarandeerd van laatsêen oogsi^^M en niet te onderscheiden, van versche zijn „VLINDERCO" Evaporated-Groenten, smakelijker en voordeeliger dan blikgroenten. j.Zuiver schoongemaakt, verpakt^ in tabletten voldoende Voor 45 personen.. Depot Helder: Firma M. A. GRUNWALD Zoon Kanaalweg 67-68, Helder. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer 1/) uur later.) Datum 8 9 10 11 12 13 14 April Hoogwater 4,30 5 55 7,01 7,51 8,33 9 13 9,52 van Treinenloop Helder Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4,19 Zondags niet 6,32 7,20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.J3 5,52 Zondags niet 8,02 9,C6 10,58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,—* 11,— 5,30 uur van Helder 7,—* 9,— 12,— 6,4C uur Niet na 3 Mei. Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.30 v.m. van de Cocksdorp 11.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 7,10 uur, rijtuigen 7,40 uur. levert U onder garantie prima afgewerkte Buffetten, [Ameublementen, Spiegels, Thee- en Linnenkasten, Divans en Divankleeden, Karpetten en Linoleums. Groote voorraad gegarandeerde Meubelen, voor laagste prijzen. roman van 57 REINHOLD ORTMANN. tIk zal dit in deD grond zeer voortrefff- l|jk principe in het vervolg eveneens tot het mjjne maken en ik twijfel er niet aan of het zal my gelukken ook op dit punt evenals op ander gebied my mettertijd tot die hoogte der in de club heerschende principes omhoog te werken, waarop de oudere medeleden in onze club zich blik baar reeds bevinden. Excuseer dat ik u gestoord, heb, waarde heer Hardersfk denk er Datuurlyk in de verste verte niet aan, u de weigering kwalyk te nemen, want het kost my maar één woord, het geld van andere zyde te ontvangen. Misschien valt mjj het genoegen ten deel, u heden avond als partner te begroeten bij een partijtje b iccarat." „Ik speel alleen maar whist, doctor,* antwoordde de bankier op zijn koel be- r;kenende wijze met een afscheidsbuiging „Goeden morgen!" „Ellendige vrek!" knarsetandde Artois, toen hy den onverschillig voor zich uit- zienden portier voorbijliep en het huis verliet. „Wat een dwaasheid, dat ik mij ook aan deze vernedering heb moeten blootstellen!* Hy stapte in een rijtuig en reed naar huis want het was tyd voor den lunch en hy had een bijzondere reden vandaag niet zooals hij anders vaak deed, in een restau rant te eten. De tafel was reeds gedekt, toen hy thuis kwam en Jugeborg was juist op punt geweest aan haar eenzamen maaltijd t5 beginnen, want zij had zijn terugkeer fe - telyk niet meer verwacht. Artois veren'- s huldigde met eenige vriendelijke woorden zyn telaatkomen en ging toen tegenover I haar op zijn plaats zitten, terwyl hij, zon- j der dat zy het bemerkte, met scherpen, j onderzoekenden buk haar gelaat beschouwde i De ontdekkingen, die hij haar deed, kon den moeilijk een prettigen indruk op hem maken, want ook Ingeborg had, evenals haar vader, gedurende deze laatste maanden een opvallende verandering ondergaan. Haar wangen waren smaller, haar oogen doffer geworden en van dien jeugdigen overmoed die haar tijdens haar verblijf of Lindow ondanks alle voorafgegane pynlyke gebeur- tennissen nog over breede slooten had doen springen en op hooge rotsblokken had doen klauteren, was nog in haar bewegingen een spoor meer te ontdekken. „Je ziet er werkelijk eenigszins verzwakt uit, lieve Ingeborg,* zeide Artois, nadat verschillende zyner pogingen een opgewekt tafelgesprek te beginnen, door Ingeborgs eenlettergrepige antwoorden schipbreuk hadden geleden. „Ik geloof, dat het je aan de noodige beweging en ontspanning ont breekt. Zulk een jonge vrouw moet zich niet altijd tusschen vier mu-en opsluiten zooals jij dat doet.* „Waar zou ik dan wel ontspanning moe ten gaan zoeken vroeg zij rustigen zonder eenig verwijt in haar stem. „Ik kan toch slechts zonder geleide naar concerten of naar den schouwburg gaan?" „Natuurlijk niet j— en het is werkelijk fataal, dat mijn veelvuldige verplichtingen my zoo zelden tijd overlaten, om je naar deigelijke gelegenheden te vergezellen. Maar je bent toch ook gelukkig niet uit sluitend op aangewezen. Je vader en zijn vrouw zouden het stellig een groot genoe gen vinden je wat meer in hun gezelschap aan te treffen." „Ik van mijn kant zou het echter alles behalve genoeglijk vinden. Aan de een zaamheid tusschen mijn vier muren geef ik toch nog altijd de voorkeur boven het gezelschap van mijn stiefmoeder." „Daar zijn we waarachtig weer op het chapiter aangeland, waarover met jou toch geen verstandig woord te praten valt. Maar ik ben niet van plan je met verwijten lastig te vallen, want ik voel mijn geweten op een betaal! punt ook niet geheel zuiver. Waar vindt U zulk een enorme keuze in LUXE POST? Waar treft U zulke keurige luxe post als in kunnen we U uit onzen grooten voorraad een zeer mooie doos post aanbieden. Een lust voor de oogen Een begeerlijk Verjaar- cadeauWe overdrijven niet. Komt eens bij ons aan, en overtuigt U Het heeft mij vandaag in hooge mate be zwaard, dat wy je vader in den laatsten tijd zoo schromelijk veronachtzaamd heb ben. Ik vrees zelfs, dat hij zich in allen ernst gekwetst zal voelen en dat moeten wij toch vermijden. Daarom heb ik voor vanmiddag een plan ontworpen, dat naar ik hoop je goedkeuring kan wegdragen. Je maakt je zoo spoedig mogelijk gereed, om het in je vaderlyk huis stellig reeds lang verwachte bezoek af te leggen en ik kom je tegen den avond afhalen zoodra mijn werkzaamheden het mij veroorloven. Is dat niet een prachtig idee?" Hij legde mes en vork neer en keek haar met een verwachtingsvollen glimlach aan, alsof hij zeker was van haar meest blijde toestemming. Ingeborg antwoordde, zonder hem aan te zien, met doffe stem „Wanneer jij het wilt, zal ik het doen. Maar ik zou je toch willen verzoeken, mij dat bezoek te besparen. Artois stond op en schoof zijn stoel vlak naast de hare. Terwijl hij zijn rechter arm om haar hals legde, greep hy met zijn linker hand een harer lusteloos in haar schoot rustende handen. „Wees verstandig, lieveling!" vleide hij. „Wij kunnen het bij je familieleden tocb niet heelemaal verkerven.* Ingeborg had eerst een snelle, half on willekeurige beweging gemaakt, alsof zij zich aan zijn liefnoozing wilde onttrekken toen had zij zich er echter aan onderworpen hoewel de onverschillige gevoellooze wijze, waarop zij zijn teederbeid duldde, voor een fyogevoelig man stellig nog kwetsender geweest zou zijn dan een openlijk tegen streven. „Mijn vader weet, dat het niet uit gebrek aan liefde voor hem geschiedt, dat ik mij zoo zelden in zyn huis vertoon. En ik geloof dat hij mijn bezoeken zelfs niet op prijsstelt" „Dat is nu weer een van die zonderlinge gedachten van je, beste Ingeborg! Wees er van oveituigd, dat het hem een buiten gewoon genoegen zou verschaffen, indien je hem maar eens een opgewekt en gelukkig gezicht wilde toonen. En juist dat is het, waarom ik je vandaag zou willen verzoeken Zou dat je nu werkelijk zoo bijzonder moeilijk vallen?" „Een gelukkig gezicht ik?" vroeg zij op een toon, die meer verwonderd dan als een beschuldiging klonk. „Zou je willen, dat ik nu ook nog begon te huichelen?* Hij verbleekte zichtbaar en in de diepte zijner oogen vertoonde zich een boosaardige flikkeringmaar zijn stem klonk nu nog teederder en liefdevoller, toen hij haar antwoordde: „De uitdrukking, die je daar bezigt, is wel wat overdreven, lieve iDgeborg Ik weet niet, of je je soms bij je vader wel eens over mij beklaagd hebt „Nooit!" viel zij hem koel in de rede en terwijl hij de willooze nog dichter naar zich toetrok, ging Artois voort: „Zoo, zoo, dat was dan heel edelmoedig van je; maar je bleek martelaarsgezicht is bijna nog erger dan een uitgesproken aanklacht. Ik heb er bewijzen van ontvan gen, dat je vader van mijn eigenschappen als echtgenoot de meest ongunstige mee ning is toegedaanik ben er zelfs van overtuigd, dat hij mij in vollen ernst voor een wreeden tyran en een tweeden blauw baard houdt. Zou het nu langzamerhand geen tijd worden, dat hij deze meening laat varen? Ik verlang immers heelemaal niet dat je je in overdreven loftuitingen over onzf huiselijke gelukzaligheid zult uitput ten; maar als je het nu tenminste over je zoudt kunnen verkrijgen, hem vandaag bij wijze van uitzondering eens met een vroolijk gezicht en met lachenden mond te begroeten, als je tenminste eens een vriendelijk woord over mij zoudt willen zegeen, zoodra het gesprek op mijn onbe duidende persoonlijkheid mocht komen! I c ben er zeker van, dat je door dit kleine offer zijn afkeer jegens mij stellig zoudt kunnen verminderen." „Ik zal het probeeren,* zeide zij toonloos, „maar ik moet je eerlijk bekennen, dat ik verbazend slecht comedie kan spelen." Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4