onbreekbare voorvork zijn Uw Griep Terstond VOLLE-MELK-REEP Beter dan Goed: DE BESTE harmonicavirtooos C F Losscher Gouden Kruiswedstrijd Texel II - H. R. C IV Fongers met Gemengd Nieuws ADVERTENTIEN Uitvoering Reductie op reiskosten. Visscherij. Lek gestooten. Goed afgeloopen. In een bootje van Vlieland vertrok ken. De 18-jarige L J Kroon, van Viioiand die vermoedelijk in do nacht van Vrijdag op Zateidag van Vlie'and isvertrokkoD in e^n kleiu zeilbootje, zou met. zijo boosjo aaD do Friesche kust bij Mabkum zijn aangekomen, waar bij van een boer kousen en schoenen gekregen zon hebban Daai ca moet hij verder zijn gegaan. De ouders verzoeken zijn aanhouding of inlichtingen, welke tot zijn opsporing kunnen leiden. Kinderen en oplettendheid. De 8 jarige B. S. uit de v. d. Werf straat in den Haag is in de Douzastraat door een vrachtauto overreden. Hij was onmiddellijk dood Een deskundig onderzoek wees uit, dat de remmen van de auto niet goed in oi de waren de politie heeft de auto in beslag genomen en naar het hoofdbureau gebracht ten einde na te gaan of bet maximum gewicht, dat toelaatbaar ge steld is, ook overschreden was. De politie is echter van meening, dat de chauff ur geen schuld treft, en dat net ongeluk alleen te wijten zou zijn aan de onoplettendheid van het kind. Kannetje met geld. Toen men le Zoutelande bezig was met het opbreken van een steenen vloer, weid een aarden kannetje gevonden, dat 240 zilveren muntstukken bevatte van ongeveer andorhaf maal de grootte van een rijksdaalder, te samen 7 K G. wegend eu 217 gouden stukkon, waarvan 65 zoo groot als een rijksdaalder en 152 als'n gulden, samen 1 KG zwaar. De munten grootendeels Eng-lsch of Spaansch geld, dateeren uit de jaien 1615 tot j65ü. Rijwielplaatjes. Voor do politierechter mr. C. Briët te Amsterdam moesten zich niet minaer dan 249 flitsers verantwoorden, omdat zij veizuimd hadden hun rijwiel van het voorgeschreven belastingmerk (lijwiel- plaatje) te voorzien. Overeenkomstig de vordering van de rijksadvocaat werd de groote meerderheid veroordeeld tot de minimum geldboete: f5,—. Door de stoomtram aangereden. Dezer dagen is te Eindnoven op de Boschdijk, op de plaats waar de Meierij- sche stoomtram dwars over de weg gaat vrouw Mattbijssen uit Woeusel met 2 kin leren, die zij bij zich had, aangereden. Een vijfjarig kind werd onmiddellijk go- dood. De vrouw en het andere kind werden vrij ernstig gewond. Brutaal. In een perceel aan de Paikstraat te Haarlem is op klaarlichte dag ingebroken Ontvreemd werd een bedrag van ruim f 70 eu een zilveren tasch. Sporen van braak waren niet aanwezig. De vermiste loodsschoener. Volgens do E ?msbode is door de stoom- "treiler Noordzee te Zoutkamp aan ge- bi acht een gedeelte van de sloep van de vergauen loodssciioener Terschelling 2, benoveDS een loodsenpet, opgevischt dwars voor Ameland op plm. 8 vadem water. Een en ander is ter beschikking vau de sch pper van de tonnenlegger gesteld. De minister van marine heeft, naar dr Telegr. meldt, f500 uitgeloofd vcor het vinden van het wrak. en influenza kan men het beste bestrijden door gebruik derSanapirin-Tabletten (Mijn- hardt). Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. IVeest voorzichtig Io een woning in B^rlijn-Schöneberg zijn gistermorgen e9n 46-jarige gehuwde vrouw mat haar 4 kinderen in de leeftijd van 10 tot 28 jaar door gasverstikkiog omgekomen. Ernstige brand. Dezer dagen is de koemelkers-huizinge van J. Hazenberg onder Roordabuizum geheel afgebrand. Het huisraad, vijf koe ien, het pluimvee eu al het boerengerecjd schap werd een prooi der vlammen. De veehouders Epema, vader en zoon, en de vrouw van de laatste hebben, door de ruiten stuk te slaan de vrouw vaD Hao- zenberg en de zes kindereD, die te bed lagen en niets van de brand hadden gemerkt, uit het brandende buisgertd. Hazenberg bereikte ook ongedeerd zijn erf. Een poging tot ontvoering. Er is een mislukte pogiüg gedaaD om de 10-jarige markies Townshend te ont voeren. Zijn moeder heeft het feit tegen over journalisten te LoDden toegegeven, maar verder gezegd, dat zij in het be lang van het onmiddellijk door Scotland Yard ingesteld onderzoek, nog geen nadere mededee'.ingen mocht doon. De jonge markies vertoeft in Noi folk op een nadat men zich gebrand of bezeerd heeft, moet men de beschadigde of verwonde plekken behandelen met Doos 30 ct. PUROL buitenplaats en hij wordt nu door twee gewapende bedienden beschermd. Hij heeft een oogeoblik in gevaar verkeerd maar weet EOg niet dat er een poging tot ontvoering achter stak. Een kerkdief gearresteerd. Dezer dagen ontdekte de koster van de St. Pancratiuskerk te Heerlen, dat de offerblokken in die kerk waren ge ledigd. H(j ging op onderzoek uit en vond op het koor een man. De politie werd gewaarschuwd en arresteerde de indrin ger, die een 33 jarige Belg bleek te zijn Oe politie vermoedt in hem de dader te hebben gevonden van de verschillende kerkdiefstullen, die de laatste tijd in Limburg zijo gepleegd. Zeemilitie. (Gedeponeerd ten Raadhuize). 1 rijwielplaatje en 1 handschoen. PREDIKBEURTEN Zondag 18 April 1926. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. MARKTBERICHTEN De Heer en Mevrouw HELLEMA—v. Bosveld Heinsius geven kennis van de ge boorte van hun Dochter THEKLA ELISABETH. Den Burg, 13 April 1926. ONDERTROUWD Th. R. HIN en A. C. BOERSEN. zSSr" April '26 Huwelijksvoltrekking 7 Mei a.s. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze geliefde Zuster en Tante, CORNELIA, in den ouderdom van 62 jaren. FAMILIE KUIPER. De Waal, Texel, 15 April 1926. Voor Texel eenige kennisgeving. Hiermede betuigen we onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de herdenking van onze 50-jarige echt- vereeniging, zoowel van hier als elders ondervonden. Jac. KOK. F KOK-Koorn. Gerritsland, Texel, 15 April 1926. J. J. VONK en B. BAKKER betuigen ook namens de familie hun har telijken dank, voor de vele blijken van be langstelling, voor en bij hun huwelijk on dervonden. Den Burg-Texel, 15 April 1926, op Zondag 18 April door den bekenden in café Bellevue, de Waal. Entree f0,50. Aanvang 8 uur. NA AFLOOP BAL. ZONDAG 18 APRIL prijzen vanaf 75 gld. Gebr. LAFEBER, Warmoesstraat. Zenuw 75 Hoofdpijn 60 Maag 75 ct. Laxeer 60 ct. Staal- 90 ct. Rheumatiek- 75 ct. Keelpijn- 60 ct. Hoest 60 Kiespijn 60 ct. Griep a Influenza 75 ct. Nier Blaas 1 gld. Galsteen 1.50 Wormtabl. 80 ct. Bloedzuiverende 75 ct. Eetlustopwekkende 75 ct. Koorts 60 Verkoudheids 60 ct. Pijnstillende 75 ct. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Elke ver pakking voorzien van naam Mijnhardt. Let hierop! SPORTNIEUWS. Nederlaagwedstrijden. In de étalage van Gebrs. Dros, Steenenplaats, wordt de verzilverde beker tentoongesteld, welke in de in Mei en Juni te houden Nederlaag wedstrijden in de le afdeeling als eerste prijs zal worden toegekend. Als tweede prijs wordt in de le afdeeling een verzilverde lauwertak uitgeloofd. In antwoord op een schrijven van S.V. „Texel" waarin T.E.S.O. verzocht werd op de over- tochtskosten van elftallen reductie te willen verleenen, deelt directeur Stompff mede, dat van de bestaande tarieven onmogelijk kan wor den afgeweken, daar men zeker een precedent zou scheppen voor andere clubs. Wel kan de Sportvereeniging natuurlijk zich verzekeren van een gezelschapsbiljet, dat ten kantore der directie verkrijgbaar is. Het gezelschap zal dan minstens 20 personen moeten tellen. Mede ten gerieve van anderen laten we dit voordeeliger tarief hier volgen 20—39 personen 10 pet. reductie 40-59 15 60 of meer 20 Verpachting kermisterrein. Dezer dagen werd door B en W voor de komende kermis standplaats gegund voor een schiettent, gebakkraam, „hoofd van Jut" en een werptent. Over meerdere gunningen moet nog worden onderhandeld. Vermoedelijk zal ook een schouw burg, directie Hesse en Dclmontc, onder de kermisvermakelijkheden worden geteld. Cursus Handenarbeid. Wegens financieele moeilijkheden zal de cur sus in handenarbeid alhier voorloopig geen voortgang vinden. Zoodra de aangevraagde gemeentelijke sub sidie zal zijn toegezegd zullen deze zwarigheden evenwel van de baan zijn en gaat de zaak weer haar oude gang. Daarnaar is het danook, dat bestuur en cursisten halsreikend uitzien. OUDESCHILD Gedurende de laatste week is in de haven te Oudeschild aangebracht plm. 11500 KG. garnalen Dc prijzen waren in 't begin van de week iets beter. Er werd 24 5 25 cent per KG. betaald. Te Helder is de eerste ansjovis ook gevangen en Voor ongeveer 50 cent per KG. verkocht. Eenige jaren geleden ging men van Texel ook wel ter ansjovischvangst, doch door de zeer wisselval lige uitkomsten thans niet meer. De ansjovis- visscherij wordt uitgeoefend met staande- en sleepnetten. Met staande netten wordt hoofd zakelijk gevischt in het N.O. gedeelte der Zui derzee tusschen Wieringen en Enkhuizen b.v. met sleepnetten meer in het zuidelijk gedeelte Ook wordt het nu tijd voor de geepvisscherij. Deze week werden er te Helder al enkele afge slagen tegen f32 per tal. Eigenaardig is wel, dat een tal geep 202 stuks en een tal haring 220 stuks omvat. De stoomblazer „Dolfijn" van bureau Wijs muller, welke een bak met steen geladen op sleeptouw had, geraakte Woensdagmorgen bij het uitgaan der haven van Helder op de stee- nen. De blazer stootte lek, zoodat de bak met steen moest worden losgegooid, waarna de bla zer achter fort Harsens op het droge werd ge zet. Met laag water heeft men daar het gat kunnen dichten, zoodat de blazer's middags op eigen kracht de haven kon binnenkomen. Vee vervoer. Gedurende de laatste week werden van Texel verzonden90 koeien, 83 kalveren, 28 varkens en 15 schapen. Het meerijden met auto's en wagens, welke zand aanvoeren voor de nieuwe Achterweg is voor de jeugd een heele attractie. Dat het voor jonge kinderen echter gevaarlijk is, bleek dezer dagen, toen een klein meisje op de boom zou klimmen van een driewielde kar. welke achter 'n wagen verbonden zat, doch zij er meteen weer afviel. Haar klompje werd geheel verbrijzeld, doch zelf bekwam ze geen kwetsuren. Laat dit voor ieder een waarschuwing zijn. Herhalingsoefeningen in 1926. De Burgemeester roept de in het verlofgan- gersregister dezer gemeente ingeschreven zee milicien-verlofganger, Kuiper C. S., der lichting 1920 om zich op 7 Mei 1926 te melden in de Marinekazerne te Helder, tot het volbrengen van den in art. 33 der Dienstplichtwet bedoel den werkelijken dienst voor herhalingsoefenin gen. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de aangeplakte openbare kennisgeving. Texel, 16 April 1926. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 10 tot en met 16 April 1926. GEBOREN: Anna Cornelia, d.v. Johannes Hen- drikus van Heerwaarden en Pieternella Hen- derika Dijt, Thekla Elisabeth, d.v. Duco Hendrik Hellema en Teelkelina Helena Margaretha Elisabeth van Bosveld Heinsius, Geertruida Kate, d.v. Jan Biersteker en Mar- retje Reuvers. ONDERTROUWD: Theodorus Reinardus Hin en Afina Cornelia Boersen. GETROUWDWillem Kaan en Alida Krijnen, Hendrik van Heerwaarden en Klasina Ran Pieter van Sikkeleras en Grietje Burger. OVERLEDENPieter Vermeulen, 74 jaar, we duwnaar van Pieternella Kees, Grietje Bar- horst, 49 jaar, gehuwd met Cornelis Witte, Cornelia Petronelia Kuiper, 62 jaar, onge huwd. GEVONDEN VOORWERPEN Waal, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Bediening van de H. Doop. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Broekema. den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Oosterend, nm. 3 uur Ds. Schellenberg van Markeloo. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg Van Markeloo. Extra collecte fonds Schraalste. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur Leesdienst Collecte Theol. School. n.m. 3 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis Purmerend, 13 April. HOR Runderen waaronder 185 vette koeien f 0,80 a f Qin Geldekoeien Melkkoeien 35 vette kalveren per Kg 1067 Nuchtere kalveren 380 Vette varkens per K.G. 56 Magere varkens 282 Biggen Kipeieren Eendeieren Schagen, 15 April. 64 Vette koeien 180 Gelde koeien 50 kaifkoeien 47 Vette varkens 148 Biggen Boter 1,70 1,10 p. K.G. 150 a 400 150 a 400 1,30 a 1,50 a a a a a 10- 0,82 34,- 22, 5,- 36,— 0,89 58, - 30.— 6,- f 5,10 275 a 445 180 a 340 225 a 425 0,80 a 0,85 24,— a 31, a 1,90 a 0,— E i e r v e i1i n g Schagen KipeierenAanvoer 70421 Bruin ongewogen f 5,40 èf 6,10 per 100 Wit 5,5,80 Bruin 30—33 KG. 5,60 5,80 Wit 5,60 5,70 Wit 28—30 KG. 5,— 5,60 EendeierenAanvoer 13100 Prijs f af, KORRESPONDENTIE Mr. John. J. Pollman, Wallington, berich ten wij de goede ontvangst van de postwis sel. Abonnementsgeld van de Texelsche Courant aan zijn adres is thans betaald tot 1 Juli '27. HET LIGT NIET AAN HET WEER. 124 Gij behoeft bjj vochtig weer niet rheu- matisch te zijn, als gij slechts zorg draagt voor goed werkende nieren. Onder normale omstandigheden stroomt door uw gestel rijk bloed dat de weefsels herstelt en voedt Dit bloed zuiver te houden is de taak der nieren. Te veel werk, zorgen en weersveranderin gen verzwaren deze taak, en dan kunnen de nieren overspannen wordeD. Zjj kunnen dan niet het urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden behoorlijk uit het bloed filtreeren. Scherpgekante kristallen vor men zich in de spieren, gewrichten en weefsels der zenuwen Dit leidt totrheu- matische aandoeningen bekend als spit, ischias of rheumatiek, naarmate de rug. beenen of andere deelen van het lichaam worden aangetast. Zoodra men urinestoornissen, rugpijn, waterzuchtige zwellingen of andere ver schijnselen van een nieiaandoeningopmerkt gebruike men Foster's Rugpijn Nieren Pil len Zij hadden succes, zelfs in gevorderde gevallen van nierkwalen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker zjjt geen verlegen builen- landsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. 31

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2