y REISLECTUUR V e rj aa rsgeschen keil SOUVENIRS.! Enorme Sorteering. Tan der Graaf Co.'s bnreanx voor denhandel Doozen luxe post, voorzien van een foto van Texel. PRIJS 80 ct. GEEN GEWETEN. bieden wij groote verscheidenheid 8 s» Texelstroom naar Purmerend. Donderdag naar Leiden en tosschen gelegen plaatsen. voor het maaien met een nienwe machine. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatie!*. Heeren- en Damesrijwielen. Ze zijn er nog! Wilt u een pleizierritje maken per rijtuig FEUILLETON prima Vanille-ijs. Vanaf heden een zeer voordeelige aanbieding een Indian-Motor en eenige 2e hands Damesrijwielen. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer 7i uur later.) Datum 10 11 12 13 14 15 16 Juni Hoogwater 9,32 10,12 10,50 11,28 12,07 1247 1,08 Treinenloop Helder van Helder naar Arosterdem. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 - 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zon- en feestd. niet 12.18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Kelder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Heidei 5,21 Zon- en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 - 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9,07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon-en feestd. !,04 1 Juli treden enkele wijzigingen in. J. REIj, Waalderstraat. Aan hetzelfde adres te koop Vraagt dan prijs bij C. KALIS Pz„ Burg—Texel, Tel. 15. BILLIJK TARIEF. P. S. Ook auto's voor gezelschappen beschikbaar. Ongelukkige mannen. Mej. Eigendunk„Ik veronderstel, dat er heel veel manner, ongelukkig zullen zjjn wanneer ik trouw." Meneer Rapvantong„Goeie hemelMet hoeveel mannen wil je dan gaan trouwen roman van 75 REINHOLD ORTMANN. „Edith! Je bent buiten je zelf! Als ik waanzinnig ben, dan ben jij het die mij zoover gebracht hebt. Wat ik gedurende deze laatste weken heb moeten verdragen, is inderdaad wel in staat het verstand van een -ïnensch in de war te brengen." Artois liep een paar "maal het vertrek op en neer; toen bleef hij voor haar staan en zeide met toonlooze stem „Geef mij mijn wissel terug, ik zweer je Een spottende glimlach, die hem ver schrikkelijker toescheen dan de wildste uitroepen van haar hartstocht, gleed over haar gezicht. „Wat denk je van mij Siegmund? Jij weet immers het best, dat men niet zonder noodzaak van zulke dierbare herinneringen scheidt." Hij beet zich op de lippenhij voelde wel dat zij niet zonder bedoeling zich van dezelfde woorden bediende, die hij haar eenigen tjjd geleden had toegevoegd. Maar na verloop van eenige seconden ging hjj voort op een toon, waarin hij alle zacht heid en innigheid had gelegd, waarover hij beschikte: „Laten wij onze herinnerin gen dan ruilen, Edith, den brief van je vader tegen mijn wisselwij zullen Wederom onderbrak zij hem door een vastberaden afwerend gebaar: „Het is noodeloos daarover te praten. De brief van mijn vader heeft geen waarde meer voor mij. Je mag er gebruik van maken zoo veel als je wilt. En je hebt mijn meening gehoord, ik denk dat wij elkander thans niets meer te zeggen zullen hebben." Zij ging langzaam nam de deur, doch Stoombootdienst Texel Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,8,11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,11,5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.30 v.m. van de Cocksdorp 11.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op Rijwielen 9,50 uur, rijtuigen 10,20 uur. vindt u in Boekhandel Parkstraat steeds in groote keus. U kiest bij ons uit honderdtallen, zoodat u zeker een boek vindt naar uw smaak. In Vulpenhouders, Vulpotlooden, Albums, voor foto's, prentbriefkaarten en postzegels, Luxe post, School- en actentasschen, Brievenwegers, Presse papiers, Inktstellcn, Passerdoozen, Lakstempels, enz. enz. Artois versperde hafir den weg. „Wanneer komt de professor terug?" „Over drie of vier dagen, zooals ik uit zijn brieven meen te begrijpen. Hij heeft zich daarover niet met volle zekerheid uit gelaten." „Goed over drie dagen zullen wij vertrekken." „Waarom niet eerder?" „Omdat het onmogelijk is. Vraag mij niet verder, je kunt waarlijk tevreden zijn met het ontzaglijk groote offer, dat ik je breng." „En wanneer zal ik wat naders van je hooren?*. „Overmorgenavond. Onder de uitdruk kelijke voorwaarde echter, dat je voordien tjjd geen poging doet je met mij in ver binding te stellen noch schriftelijk, noch mondeling. Jij zelf zoudt het mij gemakke lijk genoeg door een noodlottige onhandig heid onmogelijk kunnen maken mijn belofte te houden." „Het is goed!" antwoordde zij, hem onbevreesd aankijkend. „Ik zal wachten. Tot weerziens dus!" De wijze, waarop zij daarna van elkander afscheid namen, verried waarlijk niets van die onweerstaanbare, verterende hartstocht, die anders wel twee menschen kan mee- sleepen zelfs tot openlijke verachting van aile goddelijke en menschelijke wetten. Als met moeite onderdrukte haat vlamde het in de oogen van de eene en klonk het in de woorden van den ander. Zij reikten elkander zelfs niet de hand; maar toen Siegmund Artois weer alleen was, balde hij in de grootste woede zijn vuist tegen de juist toegevallen deur en knarsetandde op woesten toon„Daar zul je voor moe ten boeten 1 Zoo waar ik leef dat zal ik je betaald zetten 1" HOOFDSTUK XVIII. Terwijl bijna de halve wereld reeds van den roem van het nieuwe geneesmiddel weerklonk, lag de werkelijke ontdekker, Valentin Düringhoffen. als een onbeweeg lijke, vaak bewustelooze patiënt op zijn ziekbed. Hem interesseerden eer en roem evenmin als iets anders dat om hem heen geschiedde. Hij wist het ronde, door gewoon te rustige gelaat van den door doctor Giersberg gezonden verpleegster niet van juffrouw Heieens smal, kommervol gezichtje te onderscheiden. Maar menigmaal, wan neer haar koele vingertjes zacht en ver kwikkend over zijn verhit, pijnlijk voorhoofd gleden, murmelden zijn kleurlooze lippen een naam, die het arme jonge meisje steeds onwillekeurig in elkander deed krimpen want het was de hare niet. Gedurende de eerste weken had hjj nu en dan in zijD hevige koorts liggen fanta- seeren in nauwelijks verstaanbare woorden tijdens de laatste twee dagen echter, die er nu reeds sinds de behandeling met het nieuwe geneesmiddel verloopen waren, hadden dergelijke fantastische uitingen zich niet meer voorgedaan. Wel hield de diepe bewusteloosheid nog steeds aan, maar toch namen zijn smartelijk vertrokken gelaats trekken meer en meer de uitdrukking van een rustigen sluimer aan. De verpleegster, die gedurende de bij zonder gevaarlijke nachturen haar plaats aan het ziekbed aan niemand anders overliet, was gewoon zich daarvoor overdag door een flinke rust schadeloos te stellen. Gedurende dien tyd rustte de verpleging van den patiënt alleen op juffrouw Heieens schouders. Ook thans zat zij met een handwerkje niet ver van het bed bij het raam, toen een zacht kloppen op de kamer deur haar snel deed opstaan, zy opende behoedzaam de deur en trad toen, terwijl eeD lichte blos zich op haar wangen ver toonde, een schrede achterwaarts, om de bezoekster den doortocht vrij te geven. vaart Maandag a.s. "Vertrek 1 uur Vertrek acht uur. D. METS DAGELIJKS VERKRIJGBAAR Voor de. levering ten behoeve van brui loften en partijen bevelen wij ons beleefd aan, Wij verzoeken dan echter zoo mogelijk twee dagen tevoren te willen bestellen. Aanbevelend Jb. BOON, Gasthuisstraat, den Burg. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan C. KALIS Pz., Julianastraat. „Komt u maar binnen, mevrouwI Hjj merkt er toch niets van en het zal u ge- ruststellen hem te zienwant het gaat, God zjj dank, sinds gisteren al weer iets beter met hem." Ingeborgs slanke gestalte was het, die op deze uitnoodiging onhoorbaar het zieken vertrek binnentrad. Zonder een woord te spreken gaf zij juffrouw Heieen een hand en ging toen op de teenen naar het bed, dat door een vrjj groot scherm tegen tocht en al te schel licht beschermd werd. Minutenlang blikte zjj onafgebroken op het bleeke, ingevallen gezicht met de vastge- sloten oogen en de pijnlijk neerhangende mondhoeken. Toen plotseling boog zij zich voorover, gevolg gevend aan een onweer- staanbaren aandrang en zachtjes beroerden haar lippen het bleeke voorhoofd van Valentin Düringhoffen. „God is barmhartig, Hij zal hem niet laten sterven," zeide juffrouw Heieen achter haar met gedempte stem en toen keken beide vrouwen elkander in de oogen met een van die blikken, die duizendmaal meer zeggen dan lange verhalen en uitvoerige bekentenissen. Zij konden inderdaad voor elkander niet meer verbergen, hoe het er in haar harten uitzag. Reeds sinds den dag, waarop Ingeborg voor de eerste maal hierboven was verschenen, teneinde zich zekerheid te verschaffen omtrent Valentin Düring- hoffens toestand, wist juffrouw Heieen van welken aard de gevoelens van de vreemde jonge vrouw voor den zieke waren. Hoe wel zij door haar strenge opvatting op het gebied der zeden, die door zekere onwille keurige opwellingen van ijverzucht geens zins verzacht werd, aanvankelijk geneigd was geweest, de schoone, bleeke bezoekster te verwenscben, had de gemeenschappelijk heid van haar beider leed en de verzoenende nabijheid van den dood, die reeds aan den rand van het ziekbed scheen te staan, haar gezindheid toch spoedig in medelijdende deelneming veranderd. Voor zich zelf had zij toch bovendien nooit hoogvliegende verwachtingen gekoesterd. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4