vet Kalfsvleesch verkrijgbaar. Ie hoop een Fotoioestel, Van dit en van dat. Ingezonden Jaarvergadering Ned. Vereen, tot bescherming van dieren, Algemeene Vergadering van de Coöp, Boerenleenbank Notaris Mul dor ADVERTENTIEN Notaris Mulder de grasgewassen in het no. van 19 dezer breeder omschreven. Notaris Mulder Notaris Mulder een woon- en winkelimis met erf, Notaris Muider diverse meubilaire goedereu, Notaris Mulder hooigewas eu uagras vau PR eT|K BEURTEN MARKTBERICHTEN publiek verkoopen en verhuren publiek verkoopen en verhuren K. publiek verkoopen a contant publiek verkoopen en verhuren In het laatst van de week Aanbevelend, J. G. DROS. Lammerenhandel. Tijdens de zes groote lammerenmarkten, aan vangende 17 Mei '26, werden hier aangevoerd 26907 lammeren. De hoogste prijzen werden besteed de 14e Juni (f 22,50), de laagste 21 Juni 112,-). In het tijdvak 17 Mei—21 Juni werden van Texel gevoerd 25101 lammeren. OUDESCHILD Muziekclub „Excelsior." De leden van „Excelsior" hebben Zondag een autotocht over het eiland gemaakt, welke naar we vernamen zeer in de smaak viel. Nadat het gezelschap in de Zeven Provinciën was gefoto grafeerd werd naar den Hoorn gereden en ver volgens naar de Dennen, waar op Fonteinsnol eenige tijd werd vertoefd. Verder ging de reis naar de Koog en door Waalenburg naar de Cocksdorp, waar het beklimmen van de vuur toren welwillend werd toegestaan. In het dorp werd de inwendige mensch wat versterkt en daarop werd de thuisreis aanvaard, die te ruim 9 uur een eind nam. Hoogst voldaan kwamen allen te Oudeschild aan. DE WAAL Dorpsverfraaiïng. Zaterdag werd het vernieuwde winkelhuis van Gebrs. Plaatsman in gebruik genomen. Het geheel maakt een keurige indruk, zoodat de uitvoerders alle lof toekomt. Een bekende firma te Alkmaar zond een fraaie bloemenmand, die mede de zaak een feestelijk aanzien verleende. Ongenoode gasten. Meermalen trof de eigenares van een aantal jonge kuikens hier 'sochtends, als zij de beestjes geweekt brood had gebracht, kokmeeuwen aan, die zich beijverden met groote happen het voedsel weg te kapen, dat voor de kuikens was bestemd. Speciale maatregelen zullen noo- dig zijn om te verhoeden, dat het brood door het verkeerde keelgat verdwijnt. Binnenland. Voor de IJmuider sluizen werd dezer dagen een betonblok gegoten van 4 U 0 0 M3, waarin een baiimillioen KG. ijzer is verwerkt. Giettijd 4 etmalen. Te Tienhoven (Z.Hworden de herbergen Zondags tijdens de gods dienstoefeningen gesloten. De gemeente Dinther (1845 inw in N.Br. besloot haar electrisch net over te dragen aan de Prov. Noordbr. Electr. Mij., waardoor de s t r o o m p r ij s zal daien vau 65 tot 45 c. per K.W.U. Do vereenigiDg „Nederlar.dsch Fabrikaat" bood de neer Fokker, bouwer van het eerste vliegtuig, dat de Noord pool bereikte, een verguld zilveren eerepenning aan. De „Indrapoera" vandeRott. Lloyd volbracht de reis Nederland-Indië in de korte tijd van 21 etmalen en 30 mnt. Te Terapel werd 's nachts een schot gelost op de slaapkamer van de opper wachtmeester, die bij baukinbraak een diet met een revolver doodde. Te Leiden werd een dienstmaagd opgesloten die haar mevrouw te Zandloort 15 flesschen wijn had ontnomen. Een motor met zijspan, „beladen" met niet minder dan 5 personen, werd onder Delft door een snelrijdende auto overde kop geworpen, waarbij een l'/« jarig kind gedood en de duo-rij :ler levensge vaarlijk gewond werd. De autobestuurder is opgebracnt. Doordat de brugwachter zich ver sliep bleef bet signaal voor de Potmar- gebrug onder Leeuwarden op onveilig staan, zoodat het treinverkeer ruim l'/s werd vertraagd. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De Gemeentelijke slachtplaats. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding*van het ingezonden stuk van den heer M. betreffende een gemeentelijke slachtplaats, wilde ik gaarne het volgende op merken. Het betreft hier niet het bouwen eener Ge meentelijke slachtplaats, doch het bouwen eener gemeentelijke noodslachtplaats, waar uitslui tend de noodslachtingen zullen worden afge slacht, doch waarvan een slager, wiens slacht plaats na 1 Juni 1927 niet aan de wet voldoet, voorloopig gebruik mag maken (niet moet!: hij kan ook slachten in de slachtplaats van een slager wiens slachtplaats wel aan de wet vol doet,) totdat zijn slachtplaats gereed is. Dat juist het terrein aan de Hallerweg als bouw terrein werd gekozen, ligt voor de hand. Dit terrein toch is eigendom der gemeente, ligt buiten de bebouwde kom van den Burg en biedt de gelegenheid afgekeurde dieren ter plaatse te begraven. Dit laatste is juist van groot belang. De Veterinair-Inspecteur van de Volksgezondheid wijst er uitdrukkelijk op, dat het terrein waarop een noodslachtplaats ge bouwd wordt, zoo groot moet zijn, dat er voldoende ruimte is om de afgekeurde dieren ter plaatse te begraven. Wanneer dit begraven geschiedt op voldoende diepte, na behoorlijke ontsmetting en op behoorlijken afstand der noodslachtplaats (deze zal bedragen plm. 70 meter), dan is dit uit hygiënisch oogpunt toe te juichen. Wat het aanwezig zijn der mestvaalt betreft, merk ik op, dat deze plm. 80 meter van de noodslachtplaats verwijderd zal zijn. Ten slotte dit de Veterinair-Inspecteur van de Volksgezondheid heeft het terrein zonder eenige bedenking goedgekeurd, terwijl hem speciaal op het aanwezig zijn der mestvaalt is gewezen. Hoogachtend, fexel, 23-6-26. E. NOORD1JK. Oefening Brandweer te Oudeschild. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel Gelet op artikel 8 der Verordening, regelende de inrichting van de brandweer in deze gemeente Maken bekend, dat op Zaterdag 26 Juni 1926, een oefening met en eene beproeving van de te Oudeschild gestationneerde brandspuit zal worden gehouden. Zij roepen mitsdien de dienstplichtigen bij die brandspuit op, om op gemelden dag des namiddags 7 uur (zomertijd) bij het brandspuit huisje te Oudeschild alhier aanwezig te zijn. 'Onder de dienstplichtigen bij de brandspuiten worden verstaan de pompers bij de zuig- en perspomp en reserve-slangenleiders; de slangenleiders en reserve-pompers de pijpleiders de reparateurs de lapzakdragers de lantaarndragers de man schappen bij de brandhaken en zeilen; de op- perporders en porders de manschappen bij de geredde goederen en voorts de commandeurs en plaatsvervangende commandeurs van alle afdeelingen. De dienstplichtigen worden hierbij herinnerd aan A. Artikel 9 der brandweerverordening, lui dende Bij de beproeving derspuit of bij brand, blijft ieder dienstplichtige op de hem aangewezen plaats en is verplicht de hem opgedragen taak ordelijk en met overleg uit te voeren, totdat hij daarvan wordt ontslagen door dengene, die over hem het bevel voert. B. artikel 10 dier verordening, luidende: Hij, die van de oefeningen verlangt vrijgesteld te worden, moet vooraf daarvan kennis geven aan den brandmeester zijner spuit, aan wien de beslissing is overgelaten. C. artikel 242 der verordening van politie, luidende De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening, de bevelen, hun gegeven door den brandmeester of door andere boven hen gestelde personen, stipt en onmiddellijk te volbrengen. Zij zorgen bij oefening op den bepaalden tijd en bij brand na gedane oproeping ophuif post aanwezig te zijn en mogen die zonder geldige reden niet verlaten, dan met goedvinden hunner superieuren. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste f25,— subsidiair 6 dagen hechtenis. Texel, 22 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. B. OORT De Secretaris JONKER. Zondag 27 Juni. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Den Hoorn, nm. 3 uur ds. Janzen. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uurds. Janzen. Maandcollecte Cocksdorp, v.m. half 11 ds. W. A. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur Leesdienst. n.m. 3 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. P. Vis van Arnhem. Oosterend, vm. 10 uur ds. A. Vis. Den Hoorn, vm. half elf ds. A. v. d. Goot van Middelie. Alkmaar, 18 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren e prijzen waren aangevoerd 259 H.L. D per 100 K.G. Tarwe 18,- a 21,- Rogge 11,a Haver' 11.— a 12,50 Gerst chevalier 10,— a 12.— Groote groene erwten 0,— a 46,- Kleine groene erwten a Texel, 21 Juni 1926. 2 paarden ,- a 4-, 3 koeien 250— a 375,— 7 Pinken 110,— a 150, 9 nuchtere kalveren 7, a 15, 10 Biggen 18,— a 26,— 9 korf jonge hanen 0,12 a 0,30 2022 lammeren 12, - a 17,- Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 19 Juni. Kipeieren. Aanvoer 137.000. 56/60 K G. 4,40 af 5.— 60,64 K.G. 5,— a 5,20 Bruin 5,50 a 6,30 Eendeieren. Aanvoer 28000. 4,4,40 Eierveiling Texel, 21 Juni. Aangevoerd werden 135 partijen, 24120stuks Kipeieren f 4,60 a f5,50 per lOOstuks Mjdden wit f 4,90 bruin f 5.20 Aangevoerd 452 Eendeieren. Hoogste f4,40 Laagstef4,— per lOOstuks Purmerend, 22 juni. 446 Runderen waaronder 265 vette koeien f 0,75 a f 1,05 p. K.G. 165 Geldekoeien 125 a 285 Melkkoeien 125 a 285 78 vette kalveren per Kg 1,— a 1,20 388 Nuchtere kalveren 8,— a 28,— 350 Vette varkens per K.G. 0,78 a 0,82 29 Magere varkens 26,— a 46, 191 Biggen 18, a 28 404 Schapen vette 23,— a 35,— 541 Lammeren 13,— a 17, Kipeieren 4,75 a 5,25 Eendeieren f 390 volgend nummer. Na een langzaam verval van krach ten-, ontsliep heden mijn lieve Vrouw, NEELTJE ROGGEVEEN, op den leeftijd van 78 jaar. A. DE ROOIJ. Hoorn 19 Juni 1926. Appelsteeg 8rood Zij was ruim 54 jaren mij een lieve levensgezellin. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MARTJE KEIJSER, Weduwe van M. Langeveld Mz., in den ouderdom van 75 jaar. Namens de Familie, M. A. LANGEVELD. Den Burg, Texel, 19Juni 1926. Tot onze groote droefheid overleed op 19 Juni 1926 te Hoorn onze lieve pleegmoeder Mej. N. DE ROOIJRoggeveen. Haar nagedachtenis zal ons steeds in dankbare herinnering blijven. Haarlem, G. KRAMER-de Ruijter Amsterdam, T. KRAMER-de Ruijter. Amsterdam; J. HERMERLER-Bakelaar de lOOstuks Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank, voor de vele blijken van belangstel ling en deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Be huwd- en Grootvader. FAM. DALENBERG. De Cocksdorp. van de Afdeeling Texel van de op Vrijdag 25 Juni a. s., namiddags 8 uur in Hotel Texel. 1. Opening. Notulen. 2. Jaarverslag Secretaris. 3. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 4. Begrooting 1926. 5. Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van den heer G. Wortman en wegens het bedanken als bestuurslid van ondergeteekende. 6. Rondvraag en sluiting. De Secretaris, W. N. KELDER. der leden te TEXEL op Maandag 28 Juni 1926, 's avonds te 8 uur in hotel „De Zwaan" te Den Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. laarverslag. 4. Rekening en Balans. 5. Benoeming lid v. d. Raad van Toezicht, aftredend de heer P. Stoepker, die niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. 6. Benoeming lid v. h. Bestuur, aftredend de heer C. S. Zijm, herkiesbaar. 7. Benoeming lid v. h. Bestuur wegens be danken van den heer J. Witte. 8. Mededeeling, Rondvraag en Sluiting. Namens het Bestuur, Jac. KIKKERT Nz., Voorzitter. zal op Woensdag 23 Juni a.s.. des avonds 8 uur in „de Zwaan" publiek verkoopen en verhuren a. voor het Algemeen Weeshuis 1 25 H.A. Oostelijk Groenstuk, Waalenburg 7 50 90 Kooistuk aldaar in 3 perc. bij 't Hek, Middelste en Achterste KORRESPONDENTIE Een ingezonden stuk blijft liggen tot het Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt -de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om ge zond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huis middel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65in apotheken en drogistzaken. 305 Burg. 10 30 42 Spijkerboren in 4 perc. „van Ruigedijk tot Sluisje", „van Sluisje tot Kaai", „van Kaai tot de Sloot" en ,,'t Achterste" 6 6810 Haanstuk in 2 perc. 6 87— Waterschip in 2 perc. 1 66 60 Prikstuk 2 32 30 Zerkstuk 1 90 80 Derdepartje b. voor Armenkamers in de Waalder- straat 1 58 80 H.A. de Schaar, in de Hemmer 1 49 30 de Kamp c. voor erven Jacob Kuiper Pz. 3 60 - H.A. Damstuk, bij de Waal 3 52 90 Hooiland, ten westen van het Damstuk der Doopsgezinde Gem. zal op Donderdag 24 Juni a.s. 's avonds 7 uur in „Bellevue" te De Waal voor de Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Öosterend zal op Vrijdag 25 Juni a.s.. des avonds 8 uur in het Hotel de Zwaan a. voor het R.K. Par. Kerkbestuur den Burg 1 06 60 H.A. Achterste Kerkeland 1 49 81 Kletterbol b. voor R.K. Par. Armbestuur den Burg 1 64- H.A. de Grie 3 19 20 Samenstuk in 2 perc. zal op Vrijdag 25 Juni a.s., na afloop der grasverpachting voor de Kath. Kerk en Armen in „de Zwaan" publiek verkoopen: voor de erven Joh. C. Witte Cz. Molenstraat te den Burg, kadaster 1075, groot 1 are 68 centi- ïn de Sectie aren. no. Dadelijk te aanvaarden. zal op Vrijdag 25 Juni a.s., des voormid dags 10 uur voor Gez. Graaf te haren huize in de Molenstraat waaronder: eikenhouten kabinet, schrijf tafel, ronde tafel, inschuiftafel. zware knip- tafel, 4 zwarte stoelen, 4 stoelen (trijp) diverse andere stoelen, losse kleerkast,' ledikanten met bedden en toebehooren groote staande spiegel, kinderledikantjes' waschmachine, schilderijen, partij manu facturen en hetgeen verder zal worden aan geboden. Te bezichtigen Donderdag 24 Juni van 2—6 uur namiddags. zal op Dinsdag 29 Juni a.s., des avonds 8 uur in het café „den Burg" voor den heer D. Keijser Dz. ±3HA. Lammerenweid ir. Walenburg (voorste bij 't hek), voor Waterschap 30 Gem. Polders 3 46 38 HA. Het Schaar aan Nieuwen Spangerweg (afkomstig v. J. Bakker Jz.) voor den heer Jac. Witte Pz. 1 33 90 HA. Langestuk op Zuid-Haffel 1 39 80 Achterste land aldaar 64 20 Achter 't Bosch aldaar. 9X12, met prima lens en toebehooren, zoo goed als nieuw. Adres te bevragen a. h. bureau v. d. blad. A

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2