Kwaliteit-Melange STEREOSCOPES Herstemming Motorschip Maria Van der Graai Co.'s bureaux voorden handel DUINKER's MELANGE H. DUINKER Telefoon 438 Helder. I VAN DELFTS' Kinderwagens DE GROOTSTE KEUZE: 1 s 3 Regulateurs Pendules Staande klokken Horloges Gouden en Zilveren werken vindt U bij A. WLERIjNGA Spoorstraat 118-120 HELDER N V v.h. Langeueld de Rooi]. Hoofdingelanden. nier Hoofdingelanden flet adres voor thermometers. - is Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON GEEN GEWETEN. vaart Maandag a.s. nam. 1 nur naar Pnrmerend Donderdag 's morgens 8 nor naar Leiden. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsiniormatiën. Goedkoope Bazar te Oosterend. 'M gf Dinsdag 29 Juni 1926 zijn nog steeds de beste. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Vs uur later.) Datum 24 25 26 27 28 29 30 Juni Hoogwater 8,22 9,05 9,49 10,32 11,18 12 07 12,59 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Airsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zon- en feestd. niet 12.18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- er. feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9.33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9.07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11.31 alleen Zon-en feestd. 1,04 1 Juli treden enkele wijzigingen in. is Waar niet verkrijgbaar, vraagt den fabrikant -.V V, X i! I Het College van Dageliiksch Bestuur van den polder Eijerland op Texel, brengt ter kennis van stemgerechtigde Ingelanden van gemelden polder dat op van des morgens 11 uur tot des namiddags 2 uur, in het lokaal van den heer G. Zoete lief te de Cocksdorp op Texel zal worden overgegaan tot de herstemming van voor het Bestuur van dien polder. De personen, welke bij de eerste stem ming geene volstrekte meerderheid hebben verkregen, en waaruit bij de herstemming eene keuze moet worden gedaan zijn voor de vacature M. Reuvers, tusschen de heeren Gerardus Leber en Jacob Reuvers. voor de vacature C. J. Geense, tusschen de heeren Gerardus Leber en Paulus van Exei. voor de vacature C. Garritsen, tusschen de heeren Cornelis Pieterszoon Witte en Pieter Janszoon Prins. voor de vacature Johs. de Graaf [ohszn. tusschen de heeren Cornelis Pieterszoon Witte en Arie Langeveld. Dat op de plaats en den tijd voor deze stemming bepaald, aan eiken stemgerech tigde of zijnen vertegenwoordiger, de stem briefjes worden uitgereikt. Dat tot de opening dèr stembriefjes zal worden overgegaan, dadelijk na het ver strijken van den tijd voor de inlevering der stembriefjes bepaald. Texel, 18 Juni 1926. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Eijerland op Texel. R. P. KE1JSER Johzn., Voorzitter. L. VAN HOORN, Secretaris. roman van 79 REINHOLD ORTMANN. „Hier moet de een of andere vergissing, een noodlottig misverstand in het spel zijn dat wij het snelst tot een oplossing kunnen brengen, wanneer je me openhartig alles vertelt, wat je meent te weten." En Ingeborg vertelde hem inderdaad alles wat zij wist van Valentin Düring- hoffens uitlatingen op dien bewusten Pinksterdag tot aan de misdadige handeling van haar man, waarvan zij zoo juist oog getuige was geweest. Want door de lage wijze, waarop Artois juffrouw Heieen ge durende eenige minuten uit de ziekenkamer wist te weren, was zij door een angstig gevoel overvallen en had deD drang niet kunnen weerstaan om den hoek van het scherm te kijken Buiten zichzelf van opwinding liep de professor in de kamer rond, terwijl zij sprak; de aderen bij zijn slapen zwollen onheil spellend op en zijn toorn tegen den niets waardige gaf hij telkens lucht door korte, verontwaardigde uitroepen. „Er is geen twijfel aan deze ontdek king is alleen het eigendom vaD Valentin Düringhoffen," riep hjj tenslotte uit, „en in vertrouwen daarop, dat de arme jongen voor altijd zou verstommen, heeft hij de uitvinding achtergehouden. Maar nog is het tijd hem het masker van het gelaat te ruk ken en zoowaar ik leet ik zal geen oogenblik aarzelen dat te doen!" Hij liet zijn overjas 'oreDgen en terwijl hij zich tot uitgaan gereed maakte, zeide hij „Het spreekt vanzelf, dat jij geen voet meer over deD drempel van een woning mag zetten, waarin deze ellendeling huist Je keert in je vaders huis terug en blijft( totdat de scneidiog uitgesproken is, onder mijn bescherming. Oogenblikkelijk zal ik met Edith spreken. Zij moet ondanks haar ongesteldheid er zorg voor dragen, dat je oude kamer onmiddellijk voor je wordt ingericht." Professor Wallroth begaf zich naar de deur, maar Ingeborg versperde hem den weg. „U mag geen overbodig woord meer aan die vrouw verspillen, vader, die u verraden heeft. Het snijdt mij door de ziel maar ik kan het u niet besparen. Hier lees dezen brief!,, „Dat is Edith's handzeide de professor nadat hij slechts een vluchtigen blik op den brief had geworpen, maar toen hij hem haastig had doorgelezen, vroeg hij met verstikte stem„En aan wien aan wien was deze brief gericht?" „Ik vond hem, toen ik naar het glas met het poeder zocht inden zak van mijn man." Rochelend ontsnapte de aderen aan pro fessor VVallroth's borst en zijn gelaat was donkerrood geworden, alsof hij gevaar liep door een beroerte getroffen te worden. Een paar minuten stond hij daar midden in de kamer zwijgend en bewegingloos; toen sprak hij met vreemd en zonderling klin kende stem „Goed dan1 Laten wij er dus in eens maar een eind aan maken. Ga naar je kamer, Ingeborg. Het is beter voor je, dat je niets meer hoort of ziet van datgene, wat thans most geschieden." Terwijl zij zwijgend aan zijn bevel ge hoorzaamde, stapte hij hoog opgericht door verscheidene kamers tot aan het boudoir van zijn vrouw. De deur was gesloten en op zijn kloppen kreeg hij geen antwoord. „Doe open!" beval hij heesch. „Ik moet je spreken!" Wederom bleef alles stil. Toen pakte de sterke man de deurkruk met beide handen vast en schudde er zoo hevig aan, dat het omgedraaide slot met een luide tik open sprong. Hij duw'de de deur wijd open en stond recht tegenover zijn mooie vrouw. Zij was geheel gekleed en op het punt te vertrekken in trotsche houding stond zij Stoombootdlenst Texel Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudes(child v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.30 v.m. van de Cocksdorp 11.15 v.m. midden in de kamer, hem met haar groote donker omschaduwde oogen onbevreesd in het gelaat ziende. „Wie heeft dit geschreven?" vroeg hij met donderende stem, terwijl hij haar den compromitteerenden brief voorhield. Edith keurde het epistel echter nauwelijks een vluchtigen bük waardig en zeide volkomen rustig„IkMaar waarom geef je je nog de moeite mij daar naar te vragenje weet het immers al!" „Ellendige!" riep hij uit. „En je hebt zelfs nog den moed mij dat driest en schaamteloos te bekennen? Niet alleen ten opzichte van mij wilde je een misdadigster worden, maar ook ten aanzien van mijn ongelukkig kind, dat op tweeërlei wijze door jou ten gronde is gericht? Tegen iedere menschelijke en goddelijke wet in "s he melsnaam waarom?" Haar lippen vertrokken zich tot een hoonenden grijns en terwijl zij hem van het hoofd tot de voeten mat, antwoordde zij op ijskouden toon„Omdat ik niet langer adem kan halen in dit huis, omdat ik alles verafschuw, wat mij hier omgeeft alles alles. En omdat ik liever barrevoets langs de straat wil bedelen, dan dat ik dit leugenachtig spel nog langer voortzet." De handen van den professor balden zich tot vuisten; maar hij bedwong zich en na diep te hebben ademgehaald, zeide hij uiterlijk volkomen kalm: „Daar ik mijn dochter weer bij mij in huis heb genomen kan je natuurlijk niet langer onder dit dak vertoeven. Jij kunt naar je moeder terug- keeren, of je kunt gaan waarheen je wil. Ik zal je voldoende middelen uitrusten, om je voor ellende en ontbering te behoe den. Wat ik verder over onze toekomst heb besloten, zul je vernemen, zoodra ik den tijd daartoe gekomen acht. Thans ver lang ik slechts van je, dat je vertrekt onmiddellijk vertrekt; want ik zou voor waar voor niets kunnen instaan, als je me Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 12. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesleten Licht op Rijwielen 9,55 uur, rijtuigen 10,25 uur. H. KEESOM. VIW.PELfTsTklNDERWflGtflS Nieuwste modellen voorradig in de Prijzen vanaf f 25,—, Jb. DRIJVER Cz. nog eenmaal onder de oogen mocht komen." Hij keerde haar den rug toe en ver wijderde zich met dreunende stappen. Edith staarde hem eenige seconden lang na, toen streek zij met de hand langs haar voor hoofd en stiet een kort, spottend gelach uit. „Enfin, zoo is er toch ook een einde aan gekomen!" sprak zij luid. „En ik wilde immers vrij zijn tegen eiken prijs. Ge vlucht of verstooten voor mij komt tenslotte alles toch op hetzelfde neer. Als ik maar weg. kan, ver weg!" Een uur later rolde een rijtuig weg, waarin mevrouw Edith Wallroth het huis van haar echtgenoot verliet. Op den bok bij den koetsier stond een reusachtige koffer en ook aan kleine handbagage ont brak het binnen in het rijtuig niet. Aan het staton kocht Edith een kaartje eerste klasse naar München en gaf toen, eer zij in den trein stapte, een telegram op aan doctor Siegmund Artois, dat niets anders bevatte, dan de vijf woorden: „Ik verwacht je in Rome." Door de gesloten deur werd den pri vaat-docent het bezoek van zijn schoon vader aangekondigd eD Artois had niet den moed den professor te laten weten, dat hij voor niemand te spreken was. Hij schoof den grendel terug en strekte met geveinsde opgewektheid beide handen naar den binnentredende uit. Maar zijn armen vielen slap langs zijn lichaam neer, toen hij het onheilspellend gelaat van Wallroth zag en de vroolijke woorden, waarmee hij den professor had willen begroeten, be stierven hem op de lippen. Mocht hij inder daad getwijfeld hebben, of hij het niets goeds voorspellende gezicht van zijn be zoeker wel de juiste beteekenis had gegeven, dan werd zijn laatste twijfel wel grondig opgeheven door de woorden van professor Wallroth. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4