Horloges, Voorslechts45gld Ni oteering C, R. Keijser Co. ADVERTENTIEN Notaris Mulder hnoigewas en nagras van 700 a 800 Liter melk per dag een prima handnaaimachine 57. T. E. S. O. PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN Mijnhardt's Laxeertabletten publiek verkoopen en verhuren Degene, die mijn fiets bij mijn werkplaats weggenomen heeft, wordt in zijn eigen belang aangeraden, deze spoedig terug te brengen. in goud, niellé, zilver en nikkel, speciaal met eerste klas uurwerken. Ruime keuze bij G. D. KIKKERT. GEBR. LAFEBER, Warmoesstraat. een welkome afwisseling in hun veelal wel eenkleurig dorpsche bestaan en zoo drinken zij er met volle teugen de vreugde in, de on gebondenheid, los van alle werk en zorgen. D&kr, waar alles naar appelbollen, paling en gemoedelijkheid ruiktwaar alle vernisjes van conventie over boord worden gezetdaar vindt men in deze dagen wat men er een-en-vijftig weken van het jaar niet heeft: Kermis, een feest het zij bier bescheidenlijk opgemerkt- dat voor de meesten onzer een ongewone attractie bezit. Voor Jan zijn het de orgelklaeken, zoet als jujubes en vullend de lucht met rijkdom van geluiden, voor Piet zweef en schiettent voor Klaas weer wat anders, doch zóó verscheiden is wat je er aantreft, dat leder van die kermis klanten er wel iets van zijn gading vindt. De eerste kermisdag had zich 's middags olm half vijf tegenover ons raadhuis een aantal orgelbazen met hun speeltu g opgesteld om zich aan het befaamde examen te onderwerpen. Het aantal candidaten bedroeg 6, te weten 5 orgeldraaiers met toebehooren benevens een meneer, die de loffelijke kunst vrstond „>n één adem" mondharmonica en mandoline te bespelen en deswege zeker wel een pluimpje op zijn hoedje kreeg gestoken. Dat deze demonstratie van kermis-orgelmuzi-kvirtuozen ook thans weer door tallooze belangstellenden en nieuwsgierigen werd bijgewoond, behoeft zeker niet vermeld. De vertooning had een vlot verloop en tot resultaat, dat alle can didaten werden toegelaten. Teruggetrokken geene. En daar ging het dan, getooid met een „bewijs van goed gedrag' de straten in, links en rechts om met t-cgaas en kroost de duiten van Texel-in-Kermisstemming in ont vangst te komen nemen. Coöp. Boerenleenbank. De algemeene ledenvergadering op Maandag 1.1. in hotel de Zwaan, werd, pers, bestuurs leden en Raad van Toezicht iiKluis, door 35 personen bijgewoond. De heer Jac. Kikkert Nz. opent met een kort woord, waarin hij o.a. zegt, dat 1925 voor de bank een goed jaar is geweest. Van de 102 coöp. banken in Noord-Holland is die van Texel een der grootste. Mogen andere meer leden tellen, de^ Texelsche bank overtreft haar meer malen verre in omzet en (of) aantal spaarders. Het jaar 1925, zoo besluit spreker, bracht in grijpende statutenwijziging, waarvan het gevolg was, dat een bijzondere spaarbank werd ge organiseerd, waarmee veel kleine spaarders ge baat zijn. Veel zegelkosten toch worden thans vermeden. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Jaarverslag 192 5. Aan het jaarverslag over 1925. (22e boekjaar) daarop door de kassier C. Graaf uitgebracht ontleenen we het volgende: De bank heeft een loed jaar achter de rug, daar 1925 voor Texel een jaar van welvaart was. Het aantal leden klom van 644 tot 658. In totaal werden 105 i spaarboekjes uitgereikt, waarvan thans 212 een bedrag van f 1000 of meer gulden aanwijzen. Op de inspecties in de maanden April en Augustus volgde een gunstig rapport. Gaarne brengt de kassier dank aan mej. Haakman, die haar deel in de admini stratie uitstekend verzorgt. Tenslotte worn de leden op het hart ged'ukt steeds medewerking te betoonen, om de taak van hei bestuur te helpen verlichten en besloten met de beste wenschen voor de bloei der Coöp. boerenleen bank. De kassier oogst de dank van bestuur en leden en ziet zijn uitvoerig verslag gearresteerd. Verkiezingen. Inplaats van het lid van de R. v. Toezicht, P. Stoepker, die voor herbenoeming niet in aanmerking wenscht te komen, wordt met 18 van de 34 stemmen de heer H. Leber tot zijn opvolger benoemd. Hij zal hiermèe in kennis worden gesteld. Het bestuurslid C. S. Zijm wordt met 25 van de 24stemmen herbenoemd. De heer J. Witte wenscht uit het bestuur ie treden en in diens plaats wordt benoemd, met op 3 na algemeene stemmen, de heer J. Keij- ser Augz. De heeren Zijm en Keijserverklaren hun benoeming te zullen aanvaarden. Rekening en Balans 1925. Rekening en balans 1925 wordt de leden in druk uitgereikt. Onder rekening 1925 vinden we in de kolom „ontvangsten" o.a. vermeld spaargelden f600674 55, voorschotten f 147178,50, in loopende rekening var. medeleden f248011,93, rente f 77880,27, koerswinst effecten f 3879,50. De kolom „uitgaven" vermeldt o.a.: spaar gelden f 51405,68, voorschotien t 237935,—, in loopende rekening aan medeleden f 383669,64 en rente f 64021,73. Als winst op de reserve werd gebracht f 8826,09. De balans sluit met een bedrag van f 1638596,86 en wijst een winstsaldo van f 10077.85 aan. Mededeelingen en rondvraag. Daar over 1925 een flink batig saldo werd verkregen, werd de rente door bestuur en R. v. Toezicht als volgt vastgesteld: Losse spaargelden ingaande 1 Juli a.s. van 4 op 3,6 °/0. Vaststaande spaargelden: biyft 4,5 °/o. Voorschotten ingaande 1 Juli a.s. van 5op 5 Gelden in loopende rekening ingaande 1 Juli a.s. van 5l/s op Overeenkomstig het nieuwe reglement worden eenige leden, die zich buiten Texel vestigden, geroyeerd. De heeren J. Witte en P. Stoepker wordt bij monde van de voorzitter dank gebracht voor hetgeen zij in het belang der bank hebben gepresteerd. Zij worden beide bij acclamatie onder luide bijvalsbetuigingen resp. benoemd tot eerelid van bestuur en R. van Toezicht. Nadat de heer J. 0 Roeper nög zijn ingenomenheid heeft betuigd met de ver laagde rente, bovengenoemd, wordt de vergadering tegen 10 uur gesloten. Gemeenschappelijke zang op Texel. Namens het bestuur der zangvereeniging „Apollo" te de Cocksdorp wordt medegedeeld dat door de vergadering van leden op 28 Juni jl. bij meerderheid van stemmen besloten is, dat door bovengenoemde vereeniging niet zal wor den deelgenomen aan de verdere zangersbij eenkomsten te Den Burg, Oudeschild en Oosterend. De Jong's Bioscoop. De bioscoop viel als vanouds een druk be zoek ten deel. De heer de Jong weet zijn films ook met zorg te kiezen en het publiek toont, dat te waardeeren. Deze middag Woensdag vangt om 4 uur de kindervoorstelling aan met als hoofd nummer „De macht van de Hercules". Vanavond wordt vertoond „Conchita, de ge maskerde danseres," zooals we reeds schreven een film, rijk aan spannende tafereelen. Als extra nummer wordt de „Watersnoodfilm 1925" aan het program toegevoegd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we de lezers naar een in dit nummer voorkomende annonce. Daaruit blijkt duidelijk, dat de bios coopliefhebber zijn hart kan ophalen. Kan men zich bij de „Prairieheid" verlustigen in verbluf fende staaltjes van koene ruiterkunst, „Spaansch Bloed" voert ons naar de arena, waar een sen sationeel stierengevecht al onze aandacht in beslag neemt (althans voor jzoover men dat met zijn gevoelens in overeenstemming kan brengen.) Kortom: Het zal de ondernemer aan filmgasten niet ontbreken. Lijk herkend. In aansluiting op ons bericht van Zaterdag 1.1. kunnen we thans meedeelen, dat het lijk', hetwelk Vrijdag 1.1. bij de Koog aanspoelde, door familieleden werd herkend als dat van de heer Anne Klein te Terschelling. Deze kwam de 28e November bij de beruchte Terschelling ramp om het leven. Nog deelt men mee, dat ons bericht er het zijne toe bijdroeg om in deze kwestie spoedig licht te brengen. Nieuwe Schouwburg-Loge StandplaatsKoogereind. Naar ons van verschillende zijden met na druk wordt verzekerd en ons reeds uit ervaring bekend was overtreft het tooneclgezelschap, dat Oud-Heidelberg en Nummer Zeventien thans opvoerde veler verwachting. De medespelenden toch zijn allen uitnemend voor hun taak be rekend en geven kunst te genieten, als maar zelden hier geboden wordt. Was de Schouwburg-loge beide dagen niet tjok-vol, een talrijk publiek woonde de voor stellingen bij en toonde zich uitermate in zijn knollentuin met de keurige prestaties van „het Nieuwe Nederlandsch Tooneel." Deze avond, Woensdag wordt „Schakels" van Heijermans voor 't voetlicht gebracht. Ieder is geen Heijermans-vriend, doch wie dat wel is en zijn werk weet te waardeeren- zal niet verzuimen dit „vroolijk spel van de huiselijke haard" te gaan zien. Het gezelschap zal dit tooneelwerk alle recht doen wedervaren. Dat staat vast. Donderdag volgt „Blanke Ballast", alweer van hetzelfde gezelschap. We verwachten dan een ei-volle zaal en wel op grond van het feit, dat dit stuk een wereldreputatie geniet en zeker velen ten schouwburg zal nooden. Het Alg. Hdbl. schrijft er van„Het stuk heeft geboeid door ensceneering, stemming, waarachtigheid en eerlijkheid van spel"De Tijd spreekt van „buitengemeen innerlijk-sterk en ontroerend spel," Het Volk van „een artis tieke gebeurtenis van de eerste rang," enz. De spelers en speelsters noemden we reeds in ons vorig nummer. Vrijdag gaat „Olly-Polly", eenpracht-operette naar de pers oordeelt die overal in den lande danig fn de smaak viel en ook hier veler harten zal veroveren. Wat verder geboden wordt volgt in ons Zaterdag-nummer, doch we merken nog op, dat voor Zondag a.s. twee opvoeringen van „Duif en Doffer" op het program staan. Daar valt nog wel een en ander van te vertellen, maar dat houden we in de pen voor het volgend nummer. Aanrijding. Toen Maandagmorgen een autobus met marktgangers van den Hoorn uit de Hooger- straat de Binnenburg zou ins'aan, werd ze aan gereden door een met een paard bespannen wagen, met het gevolg, dat een der ruiten door het lemoen totaal werd verbrijzeld. Het paard stak noodgedwongen zijn kop door het ruitloos raam, doch overigens geen nieuws. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor, ook het dier bekwam geen letsel. Naai ooggetuigen ons verzekeren, treft de chauffeur geen schuld, daar hij behoedzaam reed en voor de hoek luide signalen gaf. Ned. Herv. Meisjesvereeniging. De „Meisjesvereeniging" uit de Ned. Herv. Gemeenle te den Burg vangt Donderdag a.s- onder leiding van Mevr. Raabe een driedaagsch reisje aan naar Schoorl en omstreken. De ervaring heeft geleerd dat zulke uitstapjes door de dames zeer op prijs worden gesteld, vandaar dat ook thans weer zoo'n reisje werd voorbereid. Op Zon- en feestdagen wordt, ingaande Zondag a.s. de dienst Texel—Helder met één boot uitgebreid Vertrek Helder 7 uur vm. Vertrek Texel 8 uur vm. Eierenveiling Texel. Aangev°erd op 28 Juni 1926 14000 kipeieren f 5,20 t"t f 6.10 per 100 stuks. Midden wit f 5,30 per 100 stuks bruint 5,5( 200 eendeieren f 4,5( OOSTEREND Onze plaatsgenoote mej. J. G. Kikkert, leerlinge aan de Rijkskweekschool te Alkmaar, slaagde Dinsdag 1.1. aldaar voor het examen onderwijzeres. DE COCKSDORP Zanguitvoering. De eerste van de aangekondigde zang uitvoeringen door 4e vier Texelsche zang koren .Eigen Oefening", „Nieuw Leven", „Gemengd Zangkoor" en „Apollo" had Zondagavond 1.1. alhier plaats. Precies 7 uur werd met de afwerking van het programma, dat 2) nummers be vatte, een aanvang gemaakt. De zangers waren opgesteld op het schoolplein, terwijl vele belangstellenden zich voor het hek hadden geschaard. Met genoegen werd naar de verschillende nummers geluisterd. Vooral de samenzang klonk goed en kwam flink tot zijn recht, omreden bij deze nummers het sterkere ge luid het geroezemoes v.^n buiten beter over stemde. Een weinig meer aandacht vooral van de zijde der jeugd zou bij dergelijke gelegenheden zeer welkom zijü. Oefening Brandweer te den Hoorn. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel Gelet op artikel 8 der Verordening, regelende de inrichting van de brandweer in deze gemeente Maken bekend, dat op Zaterdag 3 Juli 1926, een oefening met en eene beproeving van de te den Hoorn gestationneerde brandspuit zal worden gehouden. Zij roepen mitsdien de dienstplichtigen bij die brandspuit op, om op gemelden dag des namiddags 8 uur (zomertijd) bij het brandspuit huisje te den Hoorn alhier aanwezig te zijn. Onder de dienstplichtigen bij de brandspuiten worden verstaan de pompers bij de zuig- en perspomp en reserve-slangenleidersde slangenleiders en reserve-pompers de pijpleiders de reparateurs de lapzakdragers de lantaarndragers de man schappen bij de brandhaken en zeilende op- perporders en pordersde manschappen bij de geredde goederen en voorts de commandeurs en plaatsvervangende commandeurs van alle afdeelingen. De dienstplichtigen worden hierbij herinnerd aan A. Artikel 9 der brandweerverordening, lui dende: Bij de beproeving der spuit of bij brand, blijft ieder dienstplichtige op de hem aangewezen plaats en is verplicht de hem opgedragen taak ordelijk en met overleg uit te voeren, totdat hij daarvan wordt ontslagen door dengene, die over hem het bevel voert. B. artikel 10 dier verordening, luidende Hij, die van de oefening verlangt vrijgesteld te worden, moet vooraf daarvan kennis geven aan den brandmeester zijner spuit, aan wien de beslissing is overgelaten. C. artikel 242 der verordening van politie, luidende De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening, de bevelen, hun gegeven door den brandmeester of door andere boven hen gestelde personen, stipt en onmiddellijk te volbrengen. Zij zorgen bij oefening op den bepaalden tijd en bij brand na gedane oproeping op hun post aanwezig te zijn en mogen die zonder geldige reden niet verlaten, dan met goedvinden hunner superieuren. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste f 25,— subsidiair 6 dagen hechtenis. Texel, 29 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. B. OORT De Secretaris JONKER. Zondag 4 Juli. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Koog, v.rn. 10 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, nm. 3 uur ds. Raabe. Oudeschild, vm. 10Nuur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. Kalkman van Krimpen a. d. Lek. Collecte hulpbehoevende kerken in de Classes. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen dienst. Alkmaar, 25 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 282 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 17,75 a 21,50 Rogge a Haver 11.25 a 12,75 Gerst chevalier 11,— a 12.50 Groote groene erwten 0,— a 43,- Kleine groene erwten a Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 26 Juni. Kipeieren. Aanvoer 143.000. 56/58 K.G. 4,50 a f 5.lm 58/60 K.G. 5,- a 5,20 de 100stuks 60/62 5,20 a 5,60 62/64 5,60 a 0,— Bruin 5,70 a 6,40 Eendeieren. Aanvoer 23000. 3,90 a 4,40 Texel, 28 Juni 1926. 8S5 lammeren 8, - a 13,25 3 koeien 9 nuchtere kalveren 8 Biggen 2 korf oude kippen 4 korf jonge hanen 225,— a 350,— 8, a 12,— 16,— a 26,— 0,80 a 1,10 0,15 a 0,45 Eierveiling Texel, 28 Juni. Aangevoerd werden 134 partijen, 23450stuks Kipeieren f 5,a f 6,per 100 stuks M-jwit f 5,40 Midden brujn f 5 gg Aangevoerd 400 Eendeieren. Hoogste f 4,30 Laagste f4,per lOOstuks regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten J. M. GIEL Off. v. Adm. 3 kl. K.M. en JO GOOIJER hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op Dinsdag 27 Juli a.s., 's morgens half tien in de parochie kerk van St. Joannes den Dooper te Den Burg-Texel. Receptie: Zondag 4 |uli a. s. van 2-4uur Schildereind, Den Burg-Texel. Kazerne O.Z.D. Helder, 0R ,Q0R Den Burg-Texel, 28 -,uni 1926' Eenige kennisgeving voor Texel. Heden overleed onze lieve Vrouw en Dochter, Anna Jeanette de WIJN-geb. Kuiper Mede namens de familie, C. J. DE WIJN. Oudkarspel, 28 Juni 1926. zal op Dinsdag 6 Juli 1926, des avonds 8 uur in het Café den Burg te den Burg op Texel, 5,83,10 H.A. land Büttikofer's Mieland (vroeger Dirk Wilt) bezuiden den weg van de Waal naar Oudeschild (in 2 perc.) 7 H.A. land de Staart in Waalenburg (2 perc.) 8,99,90 H.A. land gelegen achter de haven (afkomstig van Blom) in 2 perc. Oudeschild. P. BOOM. TE KOOP GEVRAAGD Brieven onder no. 66 aan het bureau van dit blad. met 10 jaar garantie. Goed ingerichte herstel plaats. van AF OUDESCHILD Mais 8,75 Buitenlandsche gerst 10,50 Chev. Gerst 12.50 Gemengd kippenvoer 13,25 Haver 12, - Witte erwten 12. - Tarwe 18,50 Zaansche Voorslaglijnkoeken 12,— Am. koek SK 12,75 Grondnotenkoeken, Duyvis 12,— Bertels Suikerkoekjes 16, Murwe lijnkoek W.L. 15,— Pelmeel 12,50 Kippenrijst 17,50 Tarwèzemelen 6,50 Tarwegrant 6,50 Tarwepuntjes 9,— Delftsche Phosphorzure Voederkalk 14,50 Liebig's Vleeschmeel 32, den Burg, Texel, 1 Juli 1926. Kuikenvoer, gebroken Mais, Landbouw- zout voorradig.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2