Van der Graat Co.'s bureaux voor den landei Adverteeren doet Verkoopen. Motorschip Maria VAN DELFIS' Kinderwagens Handenarbeid DUINKER's MELANGE Kwaliteit-Melange H. DUINKER Telefoon 438 Helder. U vindt steeds de nieuwste Heiden J. OMIS te Oosterend, Goedkoope Bazar te Oosterend AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatien. FEUILLETON GEEN GEWETEN. De „WITTE" Benzine- en Petroleummotor H.V Handelmij voorheen A. VAH DER SPEK fflzn. Abonneert dat voorkomt teleurstelling Bezoekt tijdens de kermis LAWEHDB's ijssalon vaart Maandag a s. nam. 1 uur naar Formerend Donderdag 's morgens 8 nor naar Leiden. s s* Texelstroom ii aar Purmerend Donderdag naar Leiden en tnsschen gelegen plaatsen. zijn nog steeds de beste. is waar inlichtingen en gratis demonstratie worden gegeven. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V, uur later.) Datum 1 2 3 4 5 6 7Jul. Hoogwater 1,26 2,23 3,23 4,26 5,36 6.41 7,40 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9.01 10,07 Zon- en feestd. niet 12.18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9.28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11.21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9,07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11.31 alleen Zon-en feestd. ',04 1 Juli treden enkele wijzigingen in. Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,8,11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.30 v.m. van de Cocksdorp 11.15 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 12 Werkdagen: Telegraaf en telefoonvm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 9,55 uur, rijtuigen 10,25 uur. URNDELFT SMINDEg WAGENS Nieuwste mpdellen voorradig in de Prijzen vanaf f 25,—. Jb. DRIJVER Cz. Teekenen Knippen Vouwen Kleuren Plakken. Materialen voorradig in roman van 81 REINHOLD ORTMANN. "Wallroth nam het door Artois onder- teekende vel papier van de tafel en las het nog eens opmerkzaam van het eerste tot het laatste woord over. „Goed!" zeide hij. „Voorloopig zijn wij nu met elkander klaar. Daar de Voorzienig heid genadig genoeg was, het gelukken van uw misdaad te' verhinderen, moge de strengste straf u bespaard blijven terwille van mijn arm kiDd, dat helaas nog uw afschrikwekkenden naam draagt. Gij zult u in het een of ander verborgen hoekje terugtrekken, totdat de scheiding is uit gesproken en moet dan Europa voor altijd verlaten. Dit zijn mijn eeDige voorwaarden. U weet, dat ik u in het tuchthuis kan doen opsluiten, indien u het zoudt. durven wagen één dezer voorwaarden onvervuld te laten Wiit gij u dus aan deze eischen onder werpen?" Siegmund Artois antwoordde slechts door een stommen hoofdknik, waarop de pro fessor vertrok. Met een rauwe kreet van de waanzinnigste vertwijfeling viel de privaat-docent na zijn vertrek voorover op zijn schrijftafel. Om ongeveer tien uur van dienzelfden dag snelde het dienstmeisje van den doctor met doodelijk ontsteld, vaalbleek gezicht naar den porcier van het huis, om te vertellen dat haar mijnheer met groote, glazige oogen en vreeselijk vertrokken gelaat strak en stijf op den vloer van zijn werk kamer lag. Men haastte zich naar de in de nabijheid wonende doctoren en reeds na verloop van een half uur traden twee artsen tegelijkertijd de kamer van Siegmund Artois binnen. Waar niet verkrijgbaar, vraagt den fabrikant: munt uit door le. Groote bedrijfszekerheid, zoowel bij gebruik van petroleum als van benzine. 2e. Gering brandstofverbruik. 3e. Eerste klas, onverslijtbare „Wico" hoog spanningmagneet. 4e. Eenvoudige bedieningswijze en is geschikt voor alle mogelijke soorten van werk. Te bezichtigen bij Leuvehaven 18, hOTTERDAM. JUJIJ^nTfT" ■■■-' r.-TJH-n—-OJ-WHtTTTTC.rC'I» Een sterke geur als van platgedrukte, bittere amandelen kwam hen tegemoet in de krampachtig saamgeknepen rechter hand van het levenlooze lichaam op het vloerkleed echter .was de hals van een heel klein fleschje zichtbaar. „We komen veel te laat, collega," sprak de eene arts tot den andere. „Hij heeft zich klaarblijkelijk met blauwzuur ver giftigd." Inmiddels had professor Wallroth zich naar de woDing van deurwaarder Leopard gespoed, teneinde zijn armen jongen vriend voor wien hij steeds de grootste sympathie en een bijna vaderlijke genegenheid had gekoesterd, een bezoek te brengen. Hij trof daar tot zijn blijde verrassing doctor Giersbeig die juist een nauwkeurig onder zoek van zijn patiënt beëindigd had. De beide geleerden, die elkander sinds tal van jaren kenden en waardeerden, wisselden een krachtigen handdruk, fwaarna doctor Giersberg hem met een van vreugde stra lend gelaat meedeelde, dat hij Valentin Düringhoffen aanmerkelijk beter had aan getroffen. De kleine doctor vertelde den professor tot in de kleinste bijzonderheden het verloop der ziekte, hoe hij den patiënt reeds had opgegeven en hoe sinds enkele dagen, dank zij het wonderbaarlijke ge neesmiddel van doctor Artois, de ziekte plotseling een gunstige wending had ge nomen. Toen doctor Giersberg zoo ver gekomen was hief professor Wallroth eensklaps de hand op en reikte hem zwijgend de verpletterende schuldbekentenis van Artois toe Onder het lezen van deze verklaring nam zijn gelaat zulk een grim mige uitdrukking aan, dat zelfs vaker Leopard er van geschrokken zou zijn. Zijn verontwaardiging steeg echter ten top, toen de professor hem in korte irekken het ver haal schetste, dat Ingeborg hem gedaan had. Herhaaldelijk uitte hij zware verwen- schiLgen, aan het adres van Artois. Ondertusschen scheen het op fluisteren den toon gevoerde gesprek den zieke toch te hinderen, want hij begon zich onrustig te bewegen. De heeren besloten daarom te vertrekken en juist op dit oogenblik, opende de patiënt even, heel even slechts, de oogen en een bijna onmerkbare glimlach als van herkenning gleed over zijn ver magerd gelaat. Als door een zelfde gedachte bezield, drukten beide mannen elkander krachtig de hand. „Gelukgewenscht professor, onze patient komt er ongetwijfeld bovenop. Als er zich geen verdere complicaties voor doen is onze jonge vriend gered. Maar er zal nog geruime tijd moeten verloopen eer hij weer volkomen de oude is. De geweldige koortsen hebben ,zijn gestel hevig ondermijnd. Doch met Gods hulp maak ik hem weer kerngezond." Hierop namen beiden hartelijk afscheid van elkaar. Professor Wallroth liet er geen gras over groeien en reeds in het volgende nummer van de „Klinische Wochenschrift" kwam de door Artois onderteekende verklaring omtrent zijn misdaad voor, Wallroth had daaraan nog de volgende noot toegevoegd: „Met verzoek aan alle vak-, dag- en week bladen bovenstaand over te nemen." Maar al te gaarne werd dit sensatie- wekkend bericht door de bladen overge nomen. 'Tal van bladen wijdden zelfs nog ellenlange artikelen aan dit in de genees kundige wereld groote opschudding teweegbrengend voorval. Geen wonder, dat thans de naam van den eigenlijken ontdekker, Valentin Düringhoffen, op ieders lippen zweefde. Nog langen tijd werden de gemoederen in beweging gehouden door de lage handelwijze van den pseudo-ontdekker doctor Siegmund Artois en de tragische omstandigheden waaronder hij den dood had gevonden. in "Boekhandel DParkstraat Weldon's Ladies Journal 40 ct. Children's Fashions 30 ct. Het Rijk der Vrouw 10 ct. De Kinderkleeding 36 ct. het netst en voordeel igst adres om iets te ge bruiken. Prima consumptie. Nieuwstraat, den Burg. H. KEESOM vaart Maandag a.s. Vertrek 1 uur Vertrek acht uur. D. METS Zoodra Edith na haar aankomst te Rome zich voorloopig in een hotel had geïnstal leerd, seinde zij haar nader adres aan Artois Toen professor Wallroth dit telegram in handen kreeg, verscheurde hij het verachtelijk in duizend snippers. Drie dagen waren sinds de verzending van hot telegrarp verloopen, zonder dat Edith eenig bericht had ontvangen. Reeds begon zij ongeduldig te worden, toen dienzelfden dag haar blik viel op een bericht in het „Berliner Tageblatt," waarin de tragische dood gemeld werd van doctor Siegmund Artois In hetzelfde blad kwam de door hemzelf onderteekende schuldbe kentenis voor. Doodsbleek stond Edith van Mannstein van haar stoel op en gaf order onmiddel lijk haar koffers naar het station te breDgen Zij nam een eerste klas plaatsbiljet naar Boulogne, waar zij zich op een Holland- schen stoomer met bestemming naar Néw-York inscheepte. Sindsdien heeft men nooit meer iets van haar gehoord, De kleine woudzangers waren verstomd en het loof in de toppen der prachtige beuken begon reeds de meest fantastische kleuren aan te nemen. De herfst was ge komen met zijn heerlijke, zachtzonnige dagen en zijn verfrisschende jiueht, die zoo wonderlijk opwekkend op lichaam en ziel van den mensch werkt. Op het punt, waar de Lindower bosschen den straatweg bereiken en waar de slanke toren van een eenvoudig dorpskerkje van verre als een wenkende reuzenvinger zicht baar wordt, zat tegen het vallen van de avondschemering Ingeborg Wallroth in de schaduw van de laatste oude woudreuzen die hier aan den rand van het vrije veld stonden. (Slot volgt.)

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4