PRIJSVERLAGING Van der Graaf bureaux voor denhandel Motorschip Maria Fa. W. VAN DER ZEEP ZONE» Helder-Texel-Hariingen J. OMIS te Oosterend, II V. Tessls Eigen Stoomboot-Onderneming. Vertrek Helder 7,00 Texel 8-,OO Harlingen 1,30 Passagierstarief FEUILLETON DE WENTELTRAP. De „WITTE" Benzine- en Petroleummotor N.V Sandelmij voorheen A. VM DER SPEK Mzn. MELKEIWITPRQDUKTEN voor PLUIMVEE te UITGEEST - s exelstroom naar Purmerend AMSTERDAM hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen Handelsinformaties vaart Maandag a.s. nam. 1 nm naar Pormerend Donderdag 's morgens 8 nar naar Leiden. Aanvangende Zaterdag 31 Juli 1926 tot en met Zaterdag 4 Sept. 1926, waar inlichtingen en gratis demonstratie worden gegeven. HOLLANOSCHE MELKSUIKERFABRIEK Er bestaat GEEN BETER KRACHTVOEDER Steenhouwers te Harlingen opwerken van Grafsteenen en bijgraveeren van letters. HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer *>ur later.) Datum 29 30 31 1 2 3 4 Juli-Aug, Hoogwater 12,45 1,09 1,59 2,52 3,48 4 55 6,13 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 12.18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6.32 7.20 9.28 lionderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9.07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon-en feestd. f,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,8,11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,8,11,5,30 uur van Helder 7,— 9,12,6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. 0osterend van de Cocksdorp 10.30 v.m. Autodienst Burg-Koog v.v. Van Burg 9,50 en 10,50f vm. 1,10,2.30 en 5.15 nm Koog 10.30en 11.15f vm. 1.50,4.40 en 6,30 nm f facultatief. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst geslote: Licht op Rijwielen 9,30 uur, rijtuigen 10,— uur. DEN BURG-TEXEL Tel. Int. No. 22 niet 't Salonstoomschip „De Dageraad" Laadvermogen 115 ton 450 passagiers op MAANDAG - WOENSDAG en ZATERDAG in aansluiting op de treinen en den Stoom bootdienst Harlingen-Vlieland-Terschelling. (per s.s. „Marsdiep" tot Texel) (Duur der reis plm. 4 uur.) Wijzigingen voorbehouden. van HELDER of TEXEL naar HARLINGEN of omgekeerd. Ie klas enkele reis f 3,50 2e n n 2,50 le dagretour - 5,— 2e - 3,50 Kinderen beneden 10 jaar half geld. Rijwielen f0,25. Motorrijwielen f 1,50 GEEN VRACHTGOED. Het personenvervoer heeft plaats op de vervoercondities der Nederlandsche Binnen- beurtvaart-Vereeniging welke zijn gedepo neerd ter griffie der Arr. Rechtbanken te Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage. Dienstregelingen op aanvraag gratis verkrijgbaar bij de directie te Den Burg Texel DE DIRECTEUR. Naar het Amerikaanach van MARY ROBERTS RJNEHART. 6) )o( Maar ik was met mijn gedachten niet meer bij m()n werk en na een half uur merkte ik dat ik bezig was om een blauwe rand te zetten om paarse pantoffels, toen legde ik ze maar weg. Ik haalde de manchetknoop te voorschijn en giDg er mee naar de keuken. Thomas was bezig het zilver af te drogen en er hing een dikke walm van tabaksrook. Ik snoof en keek overal rond, maar er was nergens een pijp te bespeuren. „Thomas", zei ik „je hebt gerookt'. „Neen, juffrouw!" Hij was de beleedigde onschuld zelf. „Mijn jas ruikt zoo naar rook juffroujv. De heeren van de club Maar Thomas maakte zijn zin niet af. De keuken rook plotseling naar geschroeid la ken. Thomas greep ziju jas, rende naar den gootsteen, vulde een tumbler met water en goot het in zijn rechterzijzak, als iemand die zooiets meer bij de hand heeft gehad „Thomas", zei ik, toen h\j den vloer af nam, „rooken is een vieze en ongezonde ge woonte. Als je het niet laten kunt ga dan in vredesnaam je gang; maar stop nooit meer een brandende pijp in je zak. Je kunt wat mij betreft, met je eigen huid doen wat je wilt, maar dit huis. is mijn eigendom niet en ik ben niets gesteld op een brand Heb je deze manchetknoop ooit eerder ge zien." „Neen, nooit", zei hij maar hij keek er verdacht naar. „Ik heb hem in de hal opgeraapt", zei ik op onverschilligen toon. De oogjes van den ouden man keken listig onder zijn borstelige wenkbrauwen uit. „Er gebeuren hier vreemde dingen, juf frouw Innes", zei'hij hoofdschuddend. „Ik munt uit door le. Groote bedrijfszekerheid, zoowel bij gebruik van petroleum als van benzine. 2e. Gering brandstofverbruik. 3e. Eerste klas, onverslijtbare „Wico" hoog spanningmagneet. 4e. Eenvoudige bedieningswijze en is geschikt voor alle mogelijke soorten van werk. Te bezichtigen bij Leuvehaven 18, hOTTERDAM. der In balen van50 Ko. 25 Ko. i0 Ko. 5 Ko. Korrelopfokvoer f 16. - f8,20 f3,50 f 1,90 Korrelochtend voer H>„5,70 „2,50 1,40 Ochtendmeel '0. 5,20 2,30 1,25 Verkrijgbaar bijD. KEIJSER Wzn. te De Waal en W. REUVERS te De Cocksdorp 2\t Ko f 1,20 ben er van overtuigd dat er iets gebeuren zal. Heeft u niet gemerkt dat de groote klok in de hal stil is blijven staan?" „OnzlD", zei ik „klokken moeten toch we) bljjven staan, als ze niet opgewonden worden?" „Die klok is wel opgewonden, en zjj is vannacht |om drie uur stil blijven staan", antwoordde hij plechtig. „En wat meer zegt, die klok heeft in geen vijftien jaar stil gestaan, niet sedert de eerste vrouw van meneer Armstrong gestorven is. En dat is nog niet alles, juffrouw. De laatste drie nachten dat ik hier in huis sliep heb ik een voorteeken gehad, nadat het electrische licht uit was. Mijn olielamp was pas gevuld maar hij ging telkens uit, wat ik er ook aan deed. Zoodra ik mijn oogen maar dicht deed, ging die lamp uit. Er is geen erger voorteeken van den dood. De stem van den ouden man klonk vol overtuiging. In weerwil van mezelf kreeg in een rilling over mijn iug, en ik liet hem verder maar alleen. Later hoorde ik een slag in de keuken en kwam Liddy mij ver tellen dat mijn poes Beulak, die pikzwart is, op Thomas was toegesprongen net toen hij een blad met borden en schalen wilde opnemen. Het slechte voorteeken was te veel voor hem geweest en hij had het blad laten vallen Het geluid van den auto terwijl deze den heuvel op reed was het meest welkome dat ik in tijden gehoord had en toen Gertrude en Halsey voor mij stonden had ik een ge voel of nu alle narigheid voorbij was. Ger trude stond glimlachend in de hal, met haar hoed volkomen op één oor en er staken aan alle kanten losse haren uit haar kapsel. Ger trude is -een heel knap meisje, al staat haar hoed nog zoo gek en het verbaasde mij niets toen Halsey mij een knap jongmensch voorstelde, die een buiging voor mij maakte en onderwijl naar Trude keek Trude werd ze op kostschool altijd genoemd. „Ik heb een gast meegebracht, tante Ray" zei Halsey, „en u moet maar goede vrien den met hem worden en hem op uw ljjstje van Zaterdag-tot-Maandag-gasten zetten. Laat ik u John Bailey voorstellen, maar u moet hem Jack noemen. Ik ben er van overtuigd dat hij binnen vierentwintig uur „Tante" tegen u zegt." Wij gaven elkaar een hand en ik kreeg gelegenheid om meneer Bailey eens goed te bekijken; hij was vrij lang, misschien dertig jaar en hij had een klein snorretje. Ik her inner mij, dat ik me daarover verbaasde h(j scheen een heel behoorlyken mond te hebben en als hij glimlachte liet hy heel goede tanden zien. Ik begrijp nooit waar om sommige mannen zoo'n ding op hun bo venlip willen hebben, waar natuurlijk van alles in blijft zitten, net zoo min als ik be grijp hoe sommige vrouwen opvulsels onder hun kapsel kunnen duwen. Verder zag hjj er heel aardig uit, stevig en verbrand en hij keek mij recht in de oogen. Ik weid een beetje uit over meneer Bailey omdat hij la ter nogal een belangrijke rol speelde. Gertrude was moe van de reis en ging dus heel gauw naar bed. Ik had besloten om hen dien avond nog niets te vertellen en den volgenden dag zoo luchthartig mogelijk over onze opwinding te praten. Wat had ik ten slotte te vertellen? Een nieuwsgierig ge zicht voor een raam; lawaai'snachtseen paar krassen op de trap en een halve man chetknoop! Wat Thomas en zijn voorge voelens betreft, naar mijn ondervinding bestaat een neger altijd voor een deel uit kleurstof en voor de rest uit bijgeloof. Het was Zaterdagavond. De twee man nen gingen naar de billard-kamer en ik kon hen hooren praten toen ik naar boven ging Het scheen dat Halsey bij de Greenwood- club gestopt had om benzine in te nemen, en dat hij daar Jack Bailey had gevonden, met een troepje anderen, die gekomen waren om Zondags golf te spelen. Het was niet moeilijk geweest om Bailey over te halen Gertrude wist waarschijnlijk wel waarom vaart Maandag a.s Vertrek 1 uur D. METS H. KEESOM. geven hiermede kennis, dat één hunner te Texel is voor het Orders worden gaarne hiervoor door onze vertegenwoordigers aangenomen. Beleefd aanbevelend. en in trimf hadden ze hem meegenomet Ik haalde Liddy over om hem wat te eter te g6ven Thomas was in detuinmans woning niet te bereiken en nam geen notitie van haar duidelijk merkbaren angsl voor de keuken. Toen ging ik naar bed. Di mannen waren nog in de billardkamer toen ik tenslotte in slaap viel en het laatste wal ik mij herinner was het huilen van een hond voor het huis. Het was eeu langgerekt, langzaam wegstervend geluid, dat latei weer op een ander punt losbarstte. Ongeveer om drie uur 's nachts werd ik wakker door een revolverschot. Het scheen dat het geluid van vlak buiten mijn deur kwam. Het eerste oogenblik durfde ik mi nier te bewegen. Toen hoorde ik Ger trude opstaan en even later gooide ze de tusschendeur open. „O, tante Ray, tante Rayriep ze opge' wonden uit. „Er is iemand vermoord vermoord!" „Dieven", zei ik kortof. „Gelukkig dat vannacht een paar mannen in huis zijn.1 Ik trok mijn pantoffels aan en een kimono en Gertrude probeerde met haar trillende handen een lamp aan te steken. Toen de< den we de deur naar de hal open en op hel bovenportual stonden de dienstboden bevenc en met 'oleeke gezichten naar beneden ti kijken, met Liddy aan het hoofd. Ik werd begroet door onderdrukt gegil en allerlei vragen en ik probeerde hen te kalmeereD Gertrude was op een stoel neergevallen ei zat daar te rillen. Ik liep onmiddellijk naar Halsey's kamei klopte en duwde de deur open. De kamer, was leeg, het bed was niet beslapen. „Hij zal in de kamer van meneer Bailey zijn," zei ik opgewonden en liep er heen gevolgd door Liddy Ook hier was niemani en het bed was niet gebruikt. Gertrudi stond nu weer, maar ze leunde tegen eei deurpost aan. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4