Huldiging professor dr. KEESOM Foto's Boekhandel Parkstraat mkm m Bloembfilleibshandeling. Van der Graaf Co.'s bureaux ïoor den handel Motorschip Mar! .-öfiii IllC Café-Billard mei Verlofzaak, DE WENTELTRAP. J. OM IS te Oosterend, K. v Handelmij voorheen A. VAM DER SPEK Sn. Adverteeren doet verkoopen AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's m\ achterstallige en betwiste vorderingen. Handeisinlormatiën. s 8; Texelstroom naar Purmerend vaart Maandag a.s. nam. 1 an naar Pnrmerend Donderdag 's morgens 8 nor naar Leiden. FEUILLETON De „WITTE" Benzine- en Petroleummotor H. H. Bloembollenkweekers Machinale Breierij '«1 I&r waar inlichtingen en gratis demonstratie worden gegeven. t IJ. KOOLE, Eierland, Texel HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V9 uur later.) 1 Datum 12 13 14 15 16 17 18 Aug, Hoogwater 11,58 12,31 1,1,22 2,01 2.47 3,43 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 12.18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2 52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 '2,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9,07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 1 31 alleen Zon-en feestd. !,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,40 5,30 uur van Heider 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,-11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp vm. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.—v.m. 0o.terend van de Cocksdorp 10.30 v.m. Autodienst Burg-Koog v.v. Van Burg 9,50 en 10,50f vm. 1,10,2.30 en 5.'5 n Koog 10.30enU.15fvm. 1.50,4.40en6,30n t facultatief. Het Post- en telegraafkantoor den Bur is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst geslote Licht op Rijwielen 9,10 uur, rijtuigen 9,40 uur. 'tas Angst. Chauffeur van touristenauto (die na hef tig remmen eindelijk stopt) tot oude dame „Denk aan de chauffeur, alstublieft, Me vrouw 1" Oude Dame: „Man ik zal je niet ver geten, al word ik honderd jaar. VERKRIJGBAAR IN ■>A> l- £23 De nieuwe buren. „Ik weet niet, wie onze nieuwe buren zyn, maar dat is zeker: ze „meubileeren" hun huis geweldig goed Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 10) )o( Ze waren blijkbaar allebei aangestoken, toen neergelegd en vergeten. Heeft u er eenig idee van hoe het kwam dat uw neef en meneer Bailey hun spel en hun sigaar in den steek lieten, de auto te voorschijn haalden en wegreden zonder den chauffeur te roep°n en dat allemaal laat eens zien toch zeker voor drie uur in den echtend „Ik weet het niet," zei ik. „Maar u kunt er van overtuigd zijn, meneer Jamiesom, dat Haisey terug zal komen om zelf a'les uit te leggen." „Ik hoop het van harte" zei hi4. „Juf frouw, lanes, heeft u er wel eens over ge dacht dat meneer Bailey misschien meer van deze zaak af weet?" Gertrude was beneden gekomen en kwam net de kamer in toen hy dit zei. Ik zag, dat ze plotseling stilstond, alsof ze een klap had gekregen. „Hij weet er niets van," zei ze met een vreemd klinkende stem. „Noch meneer Bai ley, noch mijn broer weten er iets van. De moord werd gepleegd om drie uur. Zij had den om kwart voor drie het huis verlaten „Hoe weet u dat?" vroeg meneer Ja miesom „Weet u dan hoe laat ze zijn weg gegaan?" „Ja", antwoordde Gertrude. „Om kwart voor drie zijn meneer Bailey en mijn broer het huis uitgegaan, door de hoofddeur. Ik was er bij". „Gertrude!" zei ik opgewonden „Je droomt! Om kwart voor drie „Luister", zei ze. „Ou half drie ging be neden de telefoon. Ik sliep nog niet en ik hoorde het. Toen hoorde ik Haisey er heen gaan, en een paar minuten later kwam hij boven en klopte op mijn deur We - we munt uit door le. Groote bedrijfszekerheid, zoowel bij gebruik van petroleum als van benzine. 2e. Gering brandstofverbruik. 3e. Eerste klas, onverslijtbare „Wico" hoog- spanningmagneet. 4e. Eenvoudige bedieningswijze en is geschikt voor alle mogelijke soorten van werk. Te bezichtigen bij Leuvehaven 18, KOÏTERDAM. Uit de hand te koop te Oudeschild met ruime woning en groot erf er. daar naast gelegen woning. Te bevragen bij F. F. KACZOR te Oudeschild No. 130. kunnen vanaf 15 Augustus a.s. hunne bollen laten behandelen volgens de methode van Piöf. dr. v. Slogteren in de Kokerij hoek Ruigendijk. Per H.L. vlakke maat f 1,25. Betaling 1 November a. s. Tot en met 10 H.L. contant. Opgave op villa Pomona verzocht. praatten even samen en toen heb ik mijn kimono en mijn pantoffels aangetrokken en ben met hem naar beneden gegaan. Meneer Bailey was in de biljartkamer. We we hebben misschien tien minuten met elkaar gepraat. Toen werd er besloten dat dat ze allebei weg zouden gaan „Kunt u er ons niet wat meer van ver tellen?" vroeg meneer Jamieson „Waarom zijn ze weggegaan?' „Ik vertel u alleen maar wat er gebeurd is, eu niet waarom het gebeurde", zei ze rustig. „Haisey ging de auto halen en in plaats van er mee voor het huis te rijden waardoor hij de anderen wakker gemaakt zou hebben, reed hij van de garage af direct naar beneden. Meneer Bailey verliet huis „Door welke deur?" viel Jamieson haar in de rede. „Door de hoofddeur. Toen hij weg ging was het kwart voor drie. Ik weet het nog heel prec'es." „De klok in de hal staat stil, juffrouw lanes," zei Jamieson. Hij scheen alles op te merken. „Hij keek op zijn horloge", antwoordde zij eu ik zag aan Jamieson's oogen dat hij dit heel belangrijk vond. Wat mij betreft, het heele verhaal verbaasde mij bovenmate „Wilt u mij niet kwalyk nemen als ik u nu een persoonlijke vraagstel?" Dedectec- tive was nog vrij jong, en het scheen mij toe, dat het hem eenigszins verlegen maakte „Welke welke verstandhoudig bestaat er tusschen u en den heer Bailey?" Gertrude aarzelde. Toen kwam ze naar mij toe en greep liefkoozend mijn hand. „Ik ben met hem verloofd", zei ze kalm Ik was al ^00 gewend geraakt aan ver rassingen. dat ik niets zei. Gertrude's hand, die ik vast hield, gloeide alsof ze koorts had „En daarna", ging Jamieson voort. „Is u daarna meteen naar bed gegaan? Gertrude aarzelde weer. „Neen," zei ze tenslotte. „Ik ik ben niet zenuwachtig en nadat ik het licht bad Beveelt zich beleefd aan voor het breien en aanbreien van kousen en sokken in alle kleuren en maten. Ook heele fijne. Zeer voordeelige en ijzersterke knie- en werk- manskousen. Nergens goedkooper. Worden zooveel mogelijk gehaald en thuisbezorgd. Beleefd aanbevelend. uitgedaan herinnerde ik mjj dat ik ietsin de biljartkamer had laten liggen en op het gevoel zocht ik weer den weg daarheeD." „Wilt u mij zeggen, wat u daar hadt laten liggen?" „Dat kan ik u niet zeggen", zei ze lang zaam. „Ik ik ben er niet dadelijk weer vandaan gegaan „Waarom niet?" vroeg de detective op min of meer gebiedenden toon.%Dit is van het grootste belang, juffrouw Innes. „Ik huilde", zei Gertrude zachtjes. „Toen de Fransche klok in den salon drie uur sloeg, stond ik op en toen hoorde ik op de oostelijke veranda, vlak bij het speel- zaaltje, voetstappen. Iemand stak een sleu tel in het slot en ik dacht natuurlyk aan Haisey. Toen wij het huis huurden noemde hij dat zijn deur en hij had er na dien tijd altijd een sleutel van in zijn zak. De deur. ging open en ik wilde net vragen wat hij vergeten had, toen er een schot klonk. Er viel iets zwaars en half krankzinnig van angst en schrik liep ik den salon door en kwam boven ik heriöner mij ternauwer nood hoe*. Ze viel in een stoel neer en ik dacht, dat Jamieson nu wel klaar zou zijn. Maar dat was niet zoo. „Uw getuigenis is van groote waarde voor het vrijpleiten van uw broer en meneer Bailey," zei hij. Vooral met het oog op het feit dat uw broer en meneer Armstrong een poos geleden vrij hevige ïuzie hadden gehad. „Onzin", viel ik hem in de rede. „De zaak is al erg genoeg, meneer Jamieson, zonder dat er zulke dingen bij gefantaseerd worden Gertrude, ik geloof niet dat Haisey den vermoorden man kende, is het wel?" Maar Jamieson was zeker van zijn zaak „Ze kregen geloof ik ruzie," hield hij aan „om de manier waarop jmeneer Armstrong zich jegens u gedroeg juffrouw Gertrude. Hij had u het hof gemaakt en u was daar niet op gesteld." En ik had den man nooit gezien! vaart Maandag a.s. "Vertrek 1 uur D. METS. H. KEESOM. Vreemd. Bandiet (na verscheidene personen ii hetzelfde stadsdeel te hebben aangevallei en dat daarom zooveel mogelijk gemeden wordt) „Gek, dat je teugewoordig hie: niemand meer ziet! 'tLijk wel offe d menschen een eerlyke kerel 't brood uic d mond wille stoote „Toen ze „ja" knikte, begreep ik opeen welke nieuwe mogelijkheden zich voordedei Als deze detective kon bewyzen dat Gei trude bang was voor den vermoorden ma: en een hekel aan hem had, en dat menee Armstrong haar op hinderlijke wjjze me zijn attenties had achtervolgd, dan zaj dat er op zijn minst genomen vreemd ui in verband met de bekentenis van Gertrudi dat ze op 't oogenblik, dat de misdaad ge pleegd werd, in de biljartkamer was gewees De familie Armstrong zou zeker alles in hel werk stellen om den moordenaar te vindei en als ons niets ergers te wachten stom zou er toch zeker groot publiciteit aan a deze dingen gegeven worden, wat mj allesbehalve prettig leek. Meneer Jamieson sloeg met een klap zijl notitieboekje dicht en bedankte ons. „Ik heb zoo'n idee, zei hij plotseling, zon der eenige inleiding „dat het hier ni wel niet meer spoken zal. Wat het geklop ook beteekend heeft en uw neger-bediendf zegt dat 't drie maanden geleden is begon nen, toen de familie naar het westen ver trokken was het zal nu waarschijnlijl wel uit zijn". Hij bleek er ook niets van te weten Hei spook was niet verdwenen en begon na den moord op Arnold Armstrong met her nieuwde kracht. Meneer Jamieson vertrok en toen Gertrude naar boven was gegaan, ging ik eens rustig zitten nadenken over wat ik zooeven had gehoord. Haar verloving, die my eenmaal zulk een belangrijke zaak had toegeschenen verzonk nu in het niet bij de andere dingen Als Haisey en Jack Bailey voor den moord waren vertrokken, hoe kwam Halsey's revolver dan in het tuipenbed terecht? Wat was de geheimzinnige reden van hun plot selinge vlucht? Wat had Gertrude in de biljartkamer laten liggen Wat beteekende de manchetknoop en waar was die nu? Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4