Esehfstfragen. No 4051 Zaterdag 11 September 1926 39s«« Jaargang sm t SE WEMTELTKAP NIEMEIJ ED'S lEMEUER'S ïexelsche Berichten FEUILLETON ABONNEMENTEN: UITGAVE:N.V.v/h LANGEVELD DE ROOIJ DEN BURG OP TEXEL ADVERTENTIËN: TELEFOON: N°.11 POSTGIRO: N°. 652 POSTBUS: N°. 11 MIJNHARDT's Staal-Tabletfen .90* Maag-Tabletten. .75 Zenuw-Tabletien 79« Lexeer-Tablotten .60«* Hoofdpijn-Tabletten 60« Rechtskundige vragen, door een abonné onderteekend en onder 't motto „Recht" aan ons bureau (Parkstraat) ingezonden, worden door onze rechtskundige mede werker kosteloos beantwoord. XELSCHE COURANT DEN BURG: 50 ct. per drie Maanden. Franco p. post door geheel Nederland 75 ct p. 3 maanden. Losse nummers: 3 ct DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG- EN ZATERDAGMORGEN Van 1-5 rogels: 50 ct. ledero regel meer: 10 ct. Dezelfde advertentie 4 maal geplaatst wordt 3 maal borekond. Bij abonnement lagere regelprljs. ADVERTENTIËN MOETEN DAAGS VOOR T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN DE BURGSCHE FEESTEN. Reeds is het Zaterdag, wanneer dit feestver slag u onder de oogen komt en beëindigd zijn dan de feestelijkheden, welke op Woensdag en Donderdag 1.1. alhier onder zoo buitengewone belangstelling werden georganiseerd. Veel hoofd brekens heeft het de diverse comité's gekost, geheel belangeloos hebben zij tijd en moeite aan voorbereiding en uitvoering gegeven doch het publiek heeft getoond hun arbeid te kunnen waardeeren en met voldoening mag ieder, die tot het welslagen een steentje bijdroeg, op zijn werk terugzien. Concours Hippique. De eerste dag was voornamelijk aan de paar densport gewijd. Met concert van Texelsch Fanfare werden 's morgens om half tien op de Oroeneplaats de feestelijkheden ingeluid. Een mooie Septemberdag was het, die Woensdag. Uit een maar licht bewolkte lucht straalde een vriendelijke zon, wat een vroolijk feest voor spelde. Tegen tien uur werd met Texelsch Fanfare aan het hoofd opgemarcheerd naar het Sport terrein, waar in korte tijd honderden nieuws gierigen en belangstellenden zich van een plaatsje hadden verzekerd. Het Sportterrein is voor een concours hippique uitmuntend gelegen en geeft door zijn uitgebreidheid ieder gelegen heid de verscheiden nummers gemakkelijk te volgen. Een keur van paarden, een- en tweespannen en aangespannen hengsten werd in het veld gebracht, weshalve de jury wel een zeer moei lijke taak heeft gehad. We dienen hierbij op te merken, dat deze beoordeelings-commissie werd gevormd door de heeren E. Noordijk, veearts alhier, N. Schermerhorn, Alkmaar, N. Zeeman, N. Scharwoude, G. Visser, St. Maar tensbrug en C. A. Waiboer, Wieringerwaard, zoodat we ons van een zuivere uitspraak ver zekerd mogen houden. De prijswinners mogen hier volgen EEN-SPANNEN le prijs, f25.— en een gouden medaille, uit geloofd door de heer Zeestraten, vertegenwoor diger van de suikerfabriek te HalfwegC, A. Witte met Uphonia. 2e prijs, f 10.—. Joh. Kik kert met Frida. 3e prijs, f5,N. J.Schumaker met Freeka. TWEE-SPANNEN le prijs, f25.— C. A. Witte (met v.m. en bl. sch. m. 2e prijs f 10,— C. Boersen (met br. m. en r.) 3e prijs f5,— Joh. Kikkert met Cora en Victor; Troostprijs f 5,— C. de Wit met Nora en Frits. in deze rubrieken werd de winner de keus gelaten tusschen een som gelds of een medaille van dezelfde waarde. Naar het Amerikaansch van WARY ROBERTS RiNEHART. 19) )o(— Zoo kalm en rustig als ik maar kon ver telde ik alles wat er gebeurd was, te begin nen met den nacht toen Liddy en ik alleen waren geweest, tot de vreemde geschiedenis met Posie en den man, die haar had ach tervolgd. Haar mandje stond nog op tafel als stille getuige van deze laatste geheim zinnige geschiedenis. „En dan is er nog iets", zei ik tenslotte aarzelend. "Halsey, dit heb ik zelfs nooit aan Gertrude verteld, maar op den ochtend na den moord heb ik in het tulpenbed een revolver gevonden. Dat was jouw re volver, Halsey*. Halsey bleef mij een heelen tijd aansta ren. Toen wendde hij zich tot Gertrude. „Mijn revolver, Trude!" riep hij uit Maar Jack heeft mijn revolver toch mee genomen, is 't niet?" „Zeg dat in 's hemelsnaam niet", smeek te ik hem. „De detective heefc het al gehad over de mogelijkheid dat Jack Bailey terug is gekomen en en d it het toén gebeurd is ,Hij is niet meer hier te ug geweest", AANGESPANNEN HENGSTEN le prijs f 10,Joh. Kikkert met Adjudant Capenor2e prijs f 5,— Nic. Dros met Beppo. SPRINGCONCOURS voor Texelsche paarden Dit nummer was voor velen hetaantrekkelijkst Een vijftal hindernissen werden in het veld ge plaatst, opeenvolgend in hoogte, welke door de deelnemende ruiters moesten worden genomen Duidelijk bleek hierbij, welk een ruiterkunst aan de dag moet worden gelegd om in deze kamp een goed figuur te maken. Sommigen gelukte het slechts met moeite hun ros over de balk te doen springen, anderen hadden daarmee weinig moeite en boden zoo het publiek een aantrek kelijk tafereel. Voor Texel een ongewoon schouwspel, werd het nummer door ieder met aandacht gevolgd en nauwelijks kon men een applaus onderdrukken, wanneer een deelnemer achtereenvolgens alle of althans de meeste hin dernissen zonder moeite nam. De berijder toonde daarbij een behendigheid, welke te loven valt. Gaarne zien we een dergelijk nummer nog eens in een dergelijk programma opgenomen. De uitslag was als volgt le prijs f25,— Joh. Kikkert met Cora 2e pr. f 10,— Jb. Prins met Victor; 3e prijs f5,— H. van Boven. De prijswinnende paarden waren te herkennen aan een oranje, roode en witte strik, resp. be duidendele, 2e en 3e prijs. CAROUSSEL-RIJDEN. Tusschen de laatste twee wedstrijden legde de Texelsche Rijvereeniging eenige staaltjes af van ruiterkusst. De ruiters, gekleed in witte rijbroeken en het hoofd gedekt door een jockey-pet in groen en zwart, trokken wel zeer de aandacht en tracht ten op hun wijze het feest meer fleur bij te zetten. Het bleek daarbij uiterst moeilijk iets aantrekkelijks op het (gras)tapijt te brengen. Zoo zij daarin slaagden, is een pluimpje wel verdiend. Omstreeks twaalf uur nam het concours hip pique een eind en trok men, alweer voorafge gaan door het Fanfare, naar den Burg, waar onderwijl op de Nieuwe Weg een en ander voor de harddraverij in gereedheid werd gebracht. Omstreeks twee uur had een talrijk publiek zich langs de baan, die plm. 315 Meter lengte heeft, opgesteld. Een twaalftal dravers waren voor deze wedloop ingeschreven, waarvan echter slechts 8 in het krijt traden. Over de wedstrijd zelve behoeven we zeker niet uit te wijden. Met aandacht werd de strijd door een veelkoppige menigte gevolgd en naarmate de beslissingsrit naderde nam de spanning zienderoogen toe. Ook thans weer bleek de start veelal niet zonder moeilijkheden te kunnen plaatsvinden en had vooral aan het eindpunt der baan een dichte menigte zich opeengepakt om de uitslag onmiddellijk met eigen oog te kunnen consta- teeren. De uitslag volgt hier, waaraan we de op merking toevoegen, dat sommige paarden een voorsprong kregen, welke met hun kwaliteit als draver verband hield le prijs, f 300; Silent Nancy, '315 M. eig. Th. Smit te Alkmaar, pikeur Bas ten Hage. 2e prijs f 125: Harrold, 305 M. eig.J. Prinse te Zaandam, pikeur dezelfde. zei Halsey. „Gertrude, toen je dien nacht een revolver meebracht om hem aan Jack te geven, welke was het toen? De mijne?4 Nu zette Gertrude een uitdagend gezicht „Neen. De jouwe was geladen en ik was bang voor wat Jack er misschien mee doen zou. Ik heb hem er een gegeven die ik al eeD jaar bezit hij was niet geladen." Halsey stak wanhopig zyn handen om hoog „Is dat niet echt iets voor een vrouw!" zei hij. Waarom deed je niet wat ik je vroeg. Gertrude? Je stuurt Bailey weg met een leege revolver en gooit den mijnen notabene in een tulpenbed! Nu komt het natuurlijk uit bij het gerechtelijk onderzoek dat de koge! waarmee Armstrong gedood werd. van hetzelfde kaliber was als mijn revolver. En wat moet ik dan beginnen?" „Je vergeet", viel ik hem in de rede, „dat ik de revolver heb en dat niemand er iets van af weet." Maar Gertrude was boos opgestaan. „Ik kan het niet uitstaan, het is altijd mijn schuld!" riep ze uit. „Halsey, ik heb je revolver niet in het tulpenbed gegooid. Ik - Ik geloof dat je het zelf gedaan hebt!" Ze keken elkaar met harde wantrouwende oogen aan. En toen stak Gertrude hem smeekend haar banden toe. „We mogen het niet doen", zei ze ge broken. „Juist nu - nu er zooveel op het spel staat zou het schandelijk zijn. Ik weet wel dat je tr even weinig van af weet 3e prijs f75,—, Maggy Henry, 310 M., eig. Jn. Schoon te Medemblik, pikeur A. Schouten. 4e prijs, f 25,—, Barones, 295 M., eig. D. Marees te 't Zand, pikeur P. de Wit. ETALAGE-WEDSTRIJD. Te vier uur werd met de etalage-wedstrijd aan gevangen. Niet minder dan 33 neringdoenden deden zich als deelnemers inschrijven en velen hadden tijd noch moeite gespaard !om een werkelijk aantrekkelijke étalage in elkaar te zetten. Aan deze eisch moet ook worden vol daan, wil men de aandacht van het publiek een oogenblik bezig houden. Mogen we allen even de revue laten passeeren We moeten ons natuurlijk zeer beperken, doch geven ons gaarne de moeite van een kort overzicht. De heer J. G. Dros heeft zijn vleeschwaren op nette wijze uitgestald en stelt in zijn etalage een worst ten toon van plm. 2 M. lengte. Wie het gewicht raadt krijgt een blaasham present. De heer H. London etaleert met van Houtens cacao, wijnen en limonades, alles ordelijk op gesteld. Wie het aantal bussen cacao raadt krijgt een bus poederchocolade als belooning. De heer M. C. Witte geeft in zijn uitstalling keur van koek, gebak en chocoladewerk. Mooi plateel- en koperwerk vinden we in de étalage van de heer K. Slot, taarten en gebak in ruime keus bij de fa. A. Kikkert Zn, alsook een fraai kasteel temidden van een vijver, door een chocoladebrug met de vaste wal verbonden, enz. Een mooi stuk werk De heer Th. Rijk etaleert op smaakvolle wijze met een fraai verlicht rijwiel en allerlei onder- deelen, de fa. Gebrs. Dros met Broche-siga retten, deels bij wijze van stilleven in een lijst opgesteld. Heerenmodeartikelen op een fond in groen en zwart zien we bij de fa.Jb. Dekker. De hoorn des overvloeds ontbreekt zelfs niet en stort uit een weelde van voor mansvolk bcgeerenswaardige producten. De heer J. Hillen etaleert met meubelen, houtsnijwerk, enz., alles net gerang schikt. De heer H. Verstegen heeft allerlei kruide nierswaren ordelijk opgesteld, diverse soorten brood vinden we te kust en te keur bij de heer C. Bremer. De etalage van de heer P. Boon trekt de aandacht door een kaas van enorme afmetingen en door andere als eikeis bewerkt. De heer Plaatsman richtte met sigaren, siga retten enz. enz. een nette etalage in, de etalage van de heer van Tongerloo trekt onze aan dacht door de uitvoering, welke getuigenis aflegt van de vaardige hand en de goede smaak van de verzorger. Sluis' biscuit en Sluis' Opfokvoer worden hier op doeltreffende wijze geëtaleerd. Op de Groeneplaats valt Henk Bruijn's nette uitstalkast met sigaren en sigaretten door rijke en veelkleurige verlichting dadelijk op. De heer v. d. Aakster heeft een aardige ctafage met diverse parfumerieën, etc., mej. de wed. Neijens heeft haar uitstalkast met chocolade en suiker werk eveneens knap verzorgd. De heer R. Bakker geeft een goed verzorgde uitstalling van goud en zilverwerk, de heer C. Visser idem van diverse vleeschwaren. De heer I. Moerbeek munt uit door een knap ingerichte uitstalling. Vooral 'savonds als de als ik, Halsey!" Halsey kalmeerde haar zoo goed hy maar kon en de ruzie scheen weer voorbjj te zyn Maar nog lang nadat ik al boven was zat bij beneden alieen in de huiskamer, en ik wist, dat hij alles wat hij van de zaak wist nog eens naging. Sommige dingen begreep hy, die m(j volkomen duister waren. Hij en Gertrude wisten, waarom Jack Bailey en hij dien nacht zoo waren weggereden. Hy wist waar ze de laatste vierentwintig uur geweest waren en waarom Jack Bailey niet met hem teruggekomen was. Het scheen mij toe, dat ik nooit ergens achter zou ko men als de kinderen voor mij blijven het altijd „de kinderen my niet hun volle vertrouwen wilden schenken. Toen ik ten slotte uitgekleed was. kwam Halsey boven en klopte op de deur. Nadat ik een negligée had aangetrokken (vroeger toen Gertrude nog op school was, noemde ik zoo iets een kamerjaponliet ik hem binnen. Hij bleef een oogenblik by de deur staan en kreeg toen een soort van geluid looze lachstuip. Ik ging op den rand van mijn bed zitten en wachtte streng stilzwij gend af wanneer hij op zou houden, maar het scheen wel steeds erger te worden. Toe.D hij wat bedaard was greep hij mij bij in'n arm en trok my mee naar den spiegtlj „De schoonheid der vrouw. Raadgevin gen aan jong; en oudere dames", door Beatrice Foiilax" - '•-i hij. En ii-en zag ik me zelf. Ik hal papilMun in m'nbaaren L.rci wolvuurtoren zijn licht uitzendt en de wolklip verlicht, zeker een attractie. De Haller-vuur- toren, van petroleumstellen opgebouwd bij de heer C. Kok maakt zeker een aardige indruk. Boekhandel Parkstraat geeft een rijke collectie platen, landen en volken van de heele aarde, een rij portretten van diverse schrijvers cn bovendien een collectie boeken in keurband. Daarbij een paar kaarten „Het bock ontsluit u de wereld" en „Een goed boek is een goed vriend". Voor een boekhandel zeker een pas sende cn aantrekkelijke etalage. De heer G. Smidt heeft een keurige etalage, waarin diverse muziekinstrumenten cn radio- artikelen zijn uitgestald. De heeren v. d. Vis hebben hun etalage keurig ingericht en pronken met vele fijne fruitsoorten, de heeren Ran hebben hun uitstalkast eveneens net verzorgd en ctaiccren met mooi gegarneerde vleeschwaren. Huishoudelyke en luxe artikelen vinden we in ruime keus bij de heer Lomans. De etalage van mej.de wed. Busselman maaktcen zeer goede indruk. Allerlei kruidenierswaren zijn hier smaakvol uitgestald. De heer J. de Ruljter bracht in zijn etalage verscheidenheid van koek cn banket en wat meer tot zijn vak behoort. Zelfs broodkaarten worden hoewel uit de mode niet ver geten. Een goed verzorgde étalage vindt men ook bij de heer J. Schrama, kaas in bijzondere gedaante is er een bijzondere attractie. Goud en zilverwerk wist de heer G. D. Kikkert net uit te stallen. De heer D. P. Koorn geeft verscheidenheid in allerlei koek en gebak, Sibo munt uit door een mooie collectie welgeslaagde fotografieën BIJ Apoth. en Drogisten. ik moet toegeven dat ik er vreemd uitzag Ik vind dat een vrouw verplicht is om zorg vooi haar uiterlijk te hebben, maar het is er niet mee als met het vertellen van een leugentje om bestwil men moet er niet op betrapt worden. Toen ik die dingen uit myn haar had gehaald was Halsey weer ernstig en ik luisterde naar zyn verhaal. „Tante Ray, begon by, terwijl h(j zijn sigaret uitdrukte op den rug van mijn ivoren haarborstel - ik gaf er wat voor als ik u alles kon vertellen. Maar het gaat niet tenminste de eerste dagen nog niet. Maar een ding had ik u al lang geleden kunnen vertellen. Als u dat geweten hadt zoudt u er mij geen oogenblik van verdacht bebbeD dat ik iets met den moord op Arnold Armstrong te maken had. De hemel weet wat ik zoo'n kerel niet had kunnen doen, als ik getart werd en ik had een revolver in m'n hand onder normale omstandigheden. Maar ik houd erg veel van Louise Aimstrong, tante Ray en ik wil met haar trouwen. Lijkt het u dan waarschijnlijk dat ik haar broer zou dooden" „Haar stiefbroer", verbeterde ik hem „Neen, natuurlijk is dat niet waarschijnlijk zelfs niét m rgelyk. Waarom heb je het mij niet verteld Halsey?" „Óch, daar wr^en twoe redenon voor" zei hij langzaam. „Ten eerste bad u een an der meisje voor mij uitgezocht Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 1