1 Schouw. „WSE BEN IK?" DE WENTELTRAP 8 s. Texelstroom naar Purmerend. Postzegelliefhebbers. SCHOUW. Woensdag 20 October Woensdag 20 October a s. FEUILLETON Koopt Lotus Margarine Zoet als Room Ge hebt kans op een der geldprijzen Prent in uw geheugen deze 3 woorden: Doet dus mee en tracht een der prijzen te winnen in alie winkels Is Lotus Margarine Zoet als Room ver krijgbaar; 30 pent per half pond Ir» aiie winkels krijgt ge volledige Inlichtingen Vertrek 1 uur HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V» uur later.) Datum 14 15 16 17 18 19 20 Oct. Hoogwater 12,45 1,44 3,06 4,43 6,- 7.- 7,46 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6.26 8,53 7.27 sneltrein 9.01 10,07 Zon- en feestd. niet 12.15 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9 17 11 21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9.07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon-en feestd. 1,04 V.V. uur uur Stoombootdienst Texel - Helder ingaande 3 October 1926. Op Werkdagen: van Texel 8,— 11.15 2,30 5,30 van Helder 9,50 12,15 4,15 6,40 Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d, Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.—v.m. Oosterend van de Cocksdorp 10.30 v.m. )via Oosterend boot Het Post- en telegraafkantoor; den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9^ nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 5,30 uur, rijtuigen 6,— uur. (totaal 20000 Gufctcn) (Lotusprijsvraag) Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RIN E tl ART. 27) )o( Ik ken haar zeer oppervlakkig op de een of andere wjjze was ze terechtgekomen in het Bestuur van het Tehuis voor oude dames, en bracht ieder jaar hun magen van streek door hun in de vacantie ijs en taarten te sturen. Behalve dat, en het feit dat ze verschrikkelijk slecht bridge speelt, weet ik niets van haar af. Ze had de be grafenis van Arnold Armstrong geregeld en ik ging dadeljjk naar de telefoonf .Ja," zei ik, „u spreekt met juffrouw Innes." .Juffrouw Innes," zei 'ze breedsprakig, ,ik heb net een heel zonderling telegram ontvangen van mijn nicht, mevrouw Arm strong. Haar man is gisteren gestorven, in Californië en wacht even, dan zal ik het u voorlezen. „Ik wist al wat er komen zou en ook al wat ik zou antwoorden. Als Louise Arm strong redenen had om van haar familie weg te gaan en hierheen te komen.terwijl ze bovendien niet naar mevrouw Ogden Fitzbugh was gegaan, maar haar intrek had genomen in de portierswoning van Zonnebroek, zou ik haar niet verraden. Louise moest zelf haar familie maar bericht sturen. Ik zeg niet, dat mijn staDdpunt juist was, maar u moet bedenken dat ik in een zonderlinge verhouding stond tegenover de familie Armstrong. Ik was op een zeer onaangename wijze betrokken bij een af schuwelijke misdaad en mijn neef en nicht waren al hun geld kwijt wat direct of in direct te wijten was aan het hoofd der familie Armstrong. Mevrouw Fitzbugh had het telegram ge vonden. „Paul gisteren overleden. Hartkwaal", las ze voor. „Telegrafeer direct of Louise bij je is." Ziet u, juffrouw Innes, Louise is blijkbaar op reis gegaan en Fanny maakt zich ongerust over haar." „Ja," zei ik. „Louise is hier niet," vervolgde [mevrouw Fitzbugh en geen van haar kennissen hier in de stad heeft haar gezien. Ik heb u opgebeld omdat Zonnehoek nog niet ver huurd was toen zij weg ging en ik dacht misschien dat Louise daarheen gegaan was." „Het spijt me, mevrouw Fitzbugh, maar ik kan u niet helpen." zei ik en dadelijk kreeg ik berouw van wat ik gezegd had. Als Louise nu eens erger werdWelk recht had ik eigenlijk on me met deze zaak te bemoeien? Haar moeder maakte zich on gerust en had zeker het recht te weten dat haar dochter in goede handen was- En ik viel* mevrouw Fitzbugh, die in een stort vloed van verontschuldigingen was losge broken in de rede. „Mevrouw Fitzbugh", zei ik. „ik wilde u eerst in den waan laten dat ik niets van Louise Armstrong afwist, maar ik ben van plan .veranderd. Louise is hier bij my". Een heele serie uitroepen van verbazing van het andere einde. „Ze is ziek en kan niet vervoerd worden Ik zou graag willen, dat u aan haar moeder telegrafeerde dat ze bij mij is en dat ze zich niet ongerust behoeft te maken. Neen ik weet niet waarom ze hier heen is geko men." „Maar juff/ouw Innes" begon mevrouw Fitzbugh. Ik viel haar weer in de rede. „Ik zal u een boodschap sturen zoodia ze bezoek mag hebben," zei ik „Neen, de toestand is niet levensgevaarlijk op 't oogen- blik, maar de dokter zegt, dat ze volkomen rustig gehouden moet worden." Toen ik den hoorn had opgehangen ging ik even zitten om na te denken. Dus Louise was weggeloopen van haar familie in Californië en alleen hierheen gereisd! Het was niet zoo heel ongewoon, maar waarom had ze het gedaan Ik vermoedde dat dokter Walker er misschien iets mee te maken had, dat hij haar misschien lastig gevallen vaart Maandag a.s. D. METS. Onze collectie vreemde postzegels is klein maar rein. Zeker bevat zij zegels, welke in de uwe ontbrekert. Boekhandel Parkstraat. Het College van Dagelijksch Bestuur van het waterschap. „Prins Hendrikpolder" brengt hiermede ter kennis van de ingeian den, dat op de schouw over de tochten en dateringen zal plaats hebben en noodigt mitsdien belang hebbenden uit te willen zorgen, dat deze behoorlijk zullen zijn gezuiverd van riet, kroos, enz. Nalatigen zullen worden gestraft met boe ten, zooals bij de keur bepaald. I. H. TIMMER, Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris, Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „de 30 Gemeenschappelijke polders op Texel" brengen ter kennis van de inge landen, dat de Schouw op hét maaien en zuiveren van de tochtslooten en de cenen van bobbels, kroos en riet, i§ bepaald op De naiatigen verbeuren een boete van fl,en bij herschouw van f3, Texel, 20 September 1926. Het College van Dagelijksch bestuur voornoehid, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz„ Secr. was, en dat ze niet op zijn complimentjes gesteld was; maar het leek mij toch ook dat Louise geen meisje was om ik zulke omstandigheden maar dadelyk de vlucht te nemen. Ze was altyd flink en opgewekt geweest, Voor zoover ik haar kende zou Louise zich veel eerder heftig vërzet hebbeD tegen het feit dat niemand haar tegen haar zin het hof maakte en het leek mij waar schijnlijker, dat de aanbidder op de vlucht zou slaan, en niet zij zelf. Na een half uur was ik nog iets verder Ik nam de ochtendbladen op, die nog vol verhalen stonden over de Handelsbank; de belangstelling in deze zaak was nog ver hoogd door den plotselingen dood van Paul Armstrong De accountants waren nog steeds bezig met de boeken en gaven geen inlich tingen aan de pers. John Bailey was tegen borgstelling vrijgelaten. Het lijk van Paul Armstrong zou Zondag aankomen en van uit het huis van de Armstrongs in de stad begraven worden. Er liepen geruchten dat de overledene betrekkelijk weinig had na gelaten. Het laatste stukje van het bericht was het belangrijkste. Walter P Broadhurst van de Marinebanfc was bij de justitie gekomenf»met twee honderd aandeelen van een spobrwegmaat- schappij, die hy de Marinebank geplaatst waren als onderpand voor een leening van honderdzestigduizend dollar, aan Paul Armstrong, uitbetaald vlak voor zijn reis naar Californië, De effecten vormde een deel van die welke bij de Handelsbank vermist werden! Terwijl dit dus wijlen den directeur van de Bank bij de zaak betrok; beteekende het in mijn oogen nog geenszins- dat de kassier vrij uit ging. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4