Ui Ochtendvoer. Huizenhandel Waalderstraat. prima Belgische 0, WAT SPIJT V0 0 E DE VROUW. Pluimvee-film. Nat en Genoegen, de Waal. Huishoudelijke vergadering diens boerenhofstede SCHOUW. Woensdag 20 October Gebruikt ons FOKKE v. d. MEULEN'S TABAK ADVERTENTIEN Nut en Genoegen Huishoudelijke vergadering n portemonnaie met inhoud. plm. 50,000 K.G. bieten, BERICHT. Inlijsten van Portretten, Schilderstukken, enz. Draineerbuizen met kragen, komt op 't Eiland. Goedkoop in prijs. - Prima in kwaliteit. Overwerkte Zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten MARKTBERICHTEN PREDIKBEURTEN Vertooning op 20 en zoo noodig 21 Oct. in het Hotel Texel, publiek verkoopen JOH. EELMAW Pz., de Waal. C. R. KEIJSER Co. L. BRUIN Zn's, Metselaars. Volgende week in lossing C. R. KEIJSER Co. Vraagt ze Uw winkelier. kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende!en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Voor de zeelui. Uit goede bron meldt men ons, dat de be tonning van Texel's buitengronden onbetrouw baar is. Ook die van verschillende vaarwateren in de Zuiderzee geeft weinig steun. Met ingang van de 7e November a.s. wordt de loodskruispost voor het zeegat van Terschei ling en Vlie opgeheven. Na dat tijdstip zullen schepen een loods voor genoemd zeegat kunnen verkrijgen door radio telegrafisch al of niet door bemiddeling van het lichtschip Terschelling een loods aan te vragen aan de in de haven van Terschelling gereed liggende en van D.T. voorziene loods boot, welk vaartuig daarop met een loods naar buiten komt. Rupsbestrijdlng Velen zullen zich herinneren hoe reeds in November van het vorig jaar de kleine winter- vlinder ijverig bezig was haar eitjes te leggen op boomen en struiken en hoe zij, die lijmbanden hadden aangelegd, daarop de vlinders zoowel als de eieren met het bloote oog konden waar nemen. Thans nadert weder de tijd voor het aanleggen der banden. Wij herinneren er nog eens aan dat de trekmade zoo schadelijk is en zoo alge meen over ons land is verspreid, dat door de Plantkundige Dienst te Wageningen reeds in 1921 een boekwerkje is uitgegeven ter waar schuwing en tot raadgeving bij de bestrijding van deze gevaarlijke rups. Daarin wordt gezegd De trekmade, rups van de kleine wintervlindcr. is een lichtgroene rups, die in het voorjaar zoo wel de knoppen als de bladeren en vruchten van bijna alle vruchtboomen en struiken aan tast, waardoor een zeer belangrijk deel van de oogst verloren kan gaan en de vruchtzetting van 't volgend jaar zeer benadeeld wordt.JEen afdoende bestrijding van de rups en van de vlinder is mogelijk le door het aanleggen van lijmbanden in]de herfst, begin October; 2e door bespuiting in de winter met een 8 pCt. Vruchtboom-Carbolineum oplossing, waar door de eieren worden gedood. Teekencursus Een 15- tal personen deed zich inschrijven voor de teekencursus, welke de heer J Tiessen hier zal houden. Binnenkort zullen de lessen aanvangen. Over de windsnelheid bij de laatste storm. la ons vorig nummer meldden we, dat de grootste windsnelheid, bij de laatste storm te Helder aan het Meteorologisch Observatorium opgeteekend, 32 M per seconde bedroeg, de grootste snelheid, welke daar ooit was geregi streerd. Bij nader informatie is ons gebleken dat dit, door ons uit Helder ontvangen bericht niet geheel juist is. In een verslag over meteorologische waar nemingen in onze provincie vinden we immers opgeteekend, dat op 29 December 1914 een snelheid werd geregistreerd van 40.3, op 28 Aug. 1917 van 35.7 en op 15 Febr. 1916 van 33,4 M per seconde. EIERLAND Ter Waarschuwing. Wegens overtreding der vleeschkeuringswet werd dezer dagen bij een ingezetene een varken in beslag genomen, dat was „gekuipt" zonder dat keuring door de veearts had plaats gevonden DE WAAL Wat was de oorzaak. De politie speurt ijverig naar de^oorzaak van de brand, die voor eenige dagen de schuur van de heer B. Kooiman alhier in vlammen deed opgaan. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat voor zoover bekend vele dagen vóór de brand niemand zich in de schuur heeft be geven. Hierin vond men aanleiding het geval nader uit te spinnen. DEN HOORN Vonder weggeslagen. Krachtige stormvlagen, waardoor het begin dezer week zich kenmerkte, hebben een vonder (til) van aanzienlijk gewicht, welke nabij de Mok over een waterloop leidde, geheel wegge slagen. Als gold het een plank is het zware brugdek op 500 M afstand, in genoeglijke sa menwerking van storm en stroom, wier gede poneerd. DE MOK. Strandjutters. Door de krachtige golfslag is dezer dagen een groote sloep, toebehoorende aan het Marine vliegkamp alhier, losgeslagen en op drift geraakt Viiend: (tot JaDsen, die met trots de kamer laat zien, die hij zelf behangen heeft.) „Heel keurig, kerel, maar - ewaarom zit de rand onderaan Jansen „,1a, zie-je. die ezel van een Bruinsman wou zijn trap terug hebben, vóór ik gelegenheid had gehad derand boven aan te jdakken." Korte tijd later is het vaartuig op eenigeafstand komen aandrijven. Nu bevonden zich op dit moment in de sloep een twaalftal prima roei riemen. Naar de politie ter oore kwam hebben eenige langvingerigen van „de goede gele gen heid" gebruik gemaakt en zich tien stuks roei spanen toegeëigend. Een goed brandhoutje voor moederde vrouw misschien, maar zeker een niet toelaatbare handelwijze. De politie doet onderzoek, waarbi zeker blijken zal dat het brandhout ietwat duur gekocht is. Naar we vernemen zijn de mannen met hun vrachtje gezien, toen zij door de duinen naar huis tippelden, om daar het hout in „veiligheid te brengen. Tailleur costuumpjes voor schoolmeisjes. Tailleur costuumpjes zijn deze herfst zeer en vogue en de nieuwe mantels en mantelpak ken zijn bijna zonder uitzondering te herkennen aan die perfecte snit, welke men door de kunst van de kleermaker bereikt. Kinderen zien er altijd buitengewoon gedistingeerd uit in de slanke eenvoud van tailormade costuumpjes, doch het is niet altijd mogelijk hun kleeren te geven, welke door beroeps-coupeurs zijn ge maakt. Die zijn meestal zoo duur, dat men er niet aan durft denken, temeer, als men weet dat het schoolgaande meisje zeer waarschijnlijk de volgende winter weer „er uit gegroeid" zal zijn. Doch tailleurcostuumpjes kunnen worden nagemaakt en goed nagemaakt, als men een model heeft, dat werkelijk goed is en indien men aantrekkelijke modellen wil hebben, be hoeft men niet verder te kijken, dan deze blad zijde, waarop de twee teekeningen een zeer aardig idee geven van de eenvoudige mode, welke op het oogenblik overheerscht. De mantel, No. 1161, is gemaakt op de rechte afhangende wijze, doch eentonigheid van model is op handige wijze vermeden door het aan brengen van de geplooide zijpanden aan iedere kant. Het manteltje wordt gemaakt van bor- deauxkleurige rips en wordt vastgemaakt met een knoop aan de voorzijde. Men lette vooral op de kraag en de revers, die er het speciale kleermakerscachet aan geven. Deze mantel is geschikt voor meisjes van 12—16 jaar. Knippa tronen zijn verkrijgbaar onder opgave van no 1161. Kosten 55 cents. Het mantelpakje No. 1162 is zeer eenvoudig wat het zeer geschikt maakt voor schooldracht. Marineblouw, serge of rips in een van de gang bare kleuren zijn beide even geschikt voor dit modelletje en de knoopen, welke het leuke man teltje sluiten, moeten van effen been zijn. De rok is open en \frordt gewoon met een overslag gesloten; men kan deze op een satijnen lijfje zonder mouwen vasthechten, terwijl het mantel tje zeer eenvoudig is met rechte lijnen van de schouder neervallend. Dit costuumpje is ge schikt voor meisjes van 10—15 jaar. Knippatro nen zijn verkrijgbaar onder opgave van no. 1162 Kosten 55 ct. Purmerend, 12 Oct. 484 Runderen waaronder 416 vette koeien f 0,75 a f 0,95 p. K.G. 40 Geldekoeien 125 a 350 Melkkoeien 125 a 350 55 vette kalveren per Kg 1,31 a 1,45 233 Nuchtere kalveren 10,a 34, 427 Vette varkens per K.G. 0,70 a 0/73 49 Magere varkens 24,— a 44 223 Biggen 12, - a 23!— 15**0 Schapen vette 23,— a 35 Kipeieren 9,50 a 10,' Eendeieren f 6 75 Schagen, 14 Oct. 194 Gelde koeien 120 a 300 94 Vette koeien 275 a 425 30 kalfkoeien 200 a 360 59 Vette varkens 0,68 a 0,73 754 Schapen vette 28,— a 36 95 Biggen 15,— a 2l!— Boter 0,— a 2,00 a 2.20 E i r v e i1i n g Schagen KipeierenAanvoer 8652 Bruin ongewogen f 9,30 5 f 9,80 per ICO Wit 8,30 9,80 Kleine 5,90 7,— Wit 56—58 K.G. ,0 0 Bruin 58—60 KG. ,0 0, - Wit 8,90 9,30 Biuin 60-63 KG. ,0 0,— Wit 9,40,, 10,- I EendeierenAanvoer 602 Prijs f6,40 af 7,— Zondag 17 Oct. HERVORMDE GEMEENTE Burg, 'av 7 uur ds. Plug van Cocksdorp. Waal, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur de heer C. Tabak Secr. v. h. Nederl. Jongelingsverbond Oudeschild, vm. 10 uur ds. Janzen. Oosterend, nm. 3 uur ds. janzen. 'Collecte voor noodl. kerken en personen Cocksdorp, vm. 10 uur ds Plug. GEREFORMEERDE KERK Oostereud vm. 10 uur de heer H J. Jager Candidaat van Appingedam. Collecte hulpbehoevende kerken in de Prov n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 7 uur ds. Vis. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis. Woensdag 20 October. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's av. 8 uur Bijbelbespreking in Gebouw v. Chr. Belangen. Den Hoorn, 'sav. 7 uur Bijbellezing. Zuid-Elerland, 'sav. 8 uur Bijbellezing. VOOR VROUWEN. 131 Vrouwen vooral, hebben nu en dan be hoefte aan de hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Vanaf de vorming tot voorbij den middelbaren leeftijd treden in het vrouwelijk organisme voortdurend veran deringen op, die veel inspanning van de nieren vorderen. Eveneens in het kritieke tijdperk en in de maanden voor en na de geboorte van kinderen, krijgen de nieren veel extra werk te doen. Het is daarom geen wonder, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, afmattende pijnen, waterzuch tige zwellingen, hoofdpijn, duizeligheid zenuwachtigheid en urinestoornissen. Vrouwen behooren te weten, dat de nieren de gewichtige levenstaak hebben om de onzuivere stoffen uit het bloed te fill reeren Als de nieren verzwakt of overspannen zijn wordt de bloedsomloop geinfecteerd en het geheele gestel aangedaan, waardoor spit blaasontsteking, rheumatiek, lendezwakte, enz. kunnen ontstaan. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen voor vrouwen in tijd van nood een zegen blijken Zij worden aanbevolen door vele dankbare, verstandige vrouwen, die haar herstel en welzijn aan het tijdig gebruik van dit ver sterkend niermiddel te danken hebben. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten 11.75 per flacon. 32 's a-vonds 8 uur, toegelicht door de Rijks Pluimvee-consulent de heer van ASPEREN VERVENNE. Kaarten voor leden en niet-leden a 25 ct. verkrijgbaar bij de heeren A. Plaatsman en Henk Bruijn te den Burg en aan het Vei lingsgebouw. Het Bestuur der Tuinb.-Pluimveever. „Texel". op Dinsdag 19 October, 's avonds 8 uur in Bellevue. Het Bestuur. te Oosterend op Texel. op Zaterdag 23 October a.s. te half 8 nm. Behandeling der gewone zaken. Aangifte voor lidmaatschap bij het Be stuur. Notarissen E. J. BROUWER te Apeldoorn en G. J. B. MULDER, te Texel zullen op VRIJDAGEN 29 Oct. '26 bij inzet en 12 Nov. d.a.v. bij toeslag telkens voormiddags 11 uur in café „den Burg" voor den heer W. G. Bakker Sz. met 15.32.46 HA. uitstekend bouw- en gras land, gelegen in Ongeren en Walenburg op Texel. Vrij van huur te aanvaarden 20 Maart a.s. te veilen in perc. en gecombineerd. Inlichtingen en veilingskaartjes verstrek ken voornoemde notarissen. VERLOREN te Oosterend De vinder wordt beleefd verzocht haar tegen belooning terug te bezorgen bij ,G. DE VRIES, Oosterend. Het College van Dagelijksch Bestuur van het waterschap „Prins Hendrikpolder" brengt hiermede ter kennis van de ingelan den, dat op de schouw over de tochten en wateringen zal plaats hebben en noodigt mitsdien belang hebbenden uit te willen zorgen, dat deze behoorlijk zullen zijn gezuiverd van riet, kroos, enz. Nalatigen zullen worden gestraft met boe ten, zooals bij de keur bepaald. J. H. TIMMER, Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris, TE KOOP Groenkraag. Jb. EELMAN Gz., Hoeve „Leiden". thans in alle maten en uitvoeringen. Door het aanschaffen van de nieuwste machinegegarandeerd, solied en net werk Vraagt eens mijn uitgebreide monster collectie op zicht. Tevens ontvangen een fraaie collectie olieverf-schilderstukken. Beleefd aanbevelend, prima samengesteld Garantie 35 °/o eiwit en vet. Prijs 50 K.G. f 7,50 25 4,- 10 1,75 14-10 1926. Volgende week wachtende een lading in maten van 4, 5, 6, 8, 10 cM. wijd en verbindingsstukken. Voorradig aan onze opslagplaats gresbui- zen van 8 tot 30 cM. Concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, Bestellingen "worden omgaand ingewacht. Wijze: Jopie Slim en Dikkie Bigmans. „SIBO" Vers 1. En daar heb je tante Ant Ze ging toch zoo parmant Bij „SIBO" door het hekje Ze wou daar op portret Och, och wat had ze 'n pret. Vers 2. Ze zat te schudden van het lachen En door al die pret Kreeg ze 'n mooi portret Ze hing het boven d'r bed En zegt „SIBO" 't is voor z'n pet. Boer. het mij, dat ik het niet eerder •wist, dat de naaimachines van Hildering zoo goedkoop zijn. Ook op termijnbetaling. Speciale vakkundige reparatie-inrichting van alle merken. Oude machines worden ingeruild. Gratis borduur- en stoplessen. Eerste Alkm. Naai machinehandel A. Hildering Helder Spoorstraat 77 Tel. 449.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2