Uitverkoop-LOOIJENGA Co. Gemengd Nieuws ADVERTENTIE Eierenveillng Texel. s. s. De Dageraad naar Amsterdam. Maandag 1.1. is de Dageraad vertrokken naar Amsterdam waar het schip eenige verbouwing zat ondergaan, die het goederenvervoer speciaal dat van auto's ten goede zal komen. Het tame lijk hooge luik, dat het ruim dekt, zal lager worden aangebracht, terwijl de kajuitskap mee naar de mast zal worden verplaatst. Op deze wijze zal o.a. het autovervoer er zeker makke lijker op worden. Het s. s. „Marsdiep" in het nauw „Texelsche Fanfare" op bezoek. Geheel onverwachts is ons dorp Vrijdagavond vergast door Texelsch Fanfare, de Burger Muziekclub, die op verschillende plaatsen op kostelijke wijze eenige muzieknummers ten beste gaf. Omstreeks 10 uur werd door het corps de thuisreis aanvaard en zochten de vele luisteraars hun knusse plekje laten we zoo althans veronderstellen, aan de huiselijke haard weer op. OOSTEREND Rede prof. Honig. Zaterdagavond trad in de Gvrel. Kerk voor een klein gehoor op Prof. A. P. Honig, van Kampen. Na het zingen van een veis uit Ps. 143 het voorlezen van l Corinthe 13 en gebed leid de de Heer Lievaart de Spreker bij de verga dering in Hij noemde hei een gelukkige gedachte dat voor deze politieke lezing gekozen was het onderwerp: .Tegen de revolutie en voor het Evangel e". Met de wensch, dat iets van de liefdo voor die gedachte zou mogen ontbranden, werd prof Honig het woord gegeven. IJsclub-Oost. „Nieuw Leven". Niemand verzuime in café den Burg een kijkje te gaan nemen op de groote uitver koop van LOOIJENGA Co. De prijzen zijn er heusch laag. (Advertentie). Buitenland. Bij Stuttgart richtte een ge weldige brand iu een papierfabriek hon derdduizenden gids schad9. Het Communistisch Vak verbond in Rusland heeft opDieuw 650.000 roebel gezonden aan de Britscbe Mijnwerkers, opdat zij de staking zullen kunnen volhouden. Het ontwerp van de blinde kapitein Eraser om alle blinden vrij te stellen van radio belasting, is zonder bespreking in de comm ssie be handeld en daarna in derde lezing door het Engelsche Lagerhuis aangenomen. Te Monaco wordt in Maart 1927 een internationale postzegeltentoonstel ling gehouden. Onze landgenoot A. v. Hoek zal als commissaris generaal op treden. Mussolini acht een gezonde Europeesche politiek alleen mogelijk bij een nauw Fransch Italiaansch verbond. Te Karstedt werd veimoedelijk de dader van een opzienbarende juwee- lendiefstal in Berlijn geknipt. Hij had zich in het dorpj9 als boerer knecht ver huurd. Schele hoofdpijn - PREDIKBEURTEN Woensdag 24 November. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 8 uur Bijbelbespreking in Gebouw v. Chr. Belangen. Den Hoorn, 'sav. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 25 November. Oosterend, 's av. half 8 Bijbellezing. Zondag 28 Nov. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, 's' av. 7 uur ds van 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. H. Avondmaal Oudeschild, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Oosterend, nm. 3 uur ds. Raabe. Maandcollecte. Cocksdorp, 's av. 7 uur ds' Plug. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur Leesdienst. n.m. half 3 DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. D. Haas van Nieuwe Niedorp. Burg, 'sav. 7 uur ds. D. Haas van Nieuwe Niedorp. Ie ie MARKTBERICHTEN Midden wit 12'W miaaer. Qruin f U JQ Aangevoerd 50 Eendeieron. Hoogste f7,— Laagste f6,30 per lOOstr ks 382 pulleneitren f7,40 a 10,80 per 100 stuks. H. G. ROEPER—van Malde? em en D. J. ROEPER geven hiermede kennis van de peboorfc van hun zoon JAN GERARD. Akenbuurt, 21 November 1926. i Dan 29sten November a. s. hoopt onze geliefde Grootmoe -jer de Wed. BAKKER.v. d. Li a jen, haar 96ste geboortedag iru stnte te herdenken. ?g i Namens de Kleinkinderen. 1 r Texel, Nov. 1926. et w6!?6-!! Pver'eecJ. na een k> orte onge steldheid onze gelief je docht er, zuster, behuwdzuster, verl<J0fde en tante, v REINOUTjE. VERHOE VE, in den ouderdo.m Van 27 jaar en 8 maanden. Uit aller tv am, n Wed. J. VERH OEVE. De CocKsdorp, 2i Nov. l«2t liegen niet en dan komt de aap uit de mouw met het resultaat dat tante-lief in „Pietje", alias de heer Pruis, een ouwe vlam herkent, een bijna uitgedoofd vuur, dat evenwel onder beider zorg hoog oplaait. Alles is dan ver geten en vergeven. Tante krijgt Pietje en Pietje krijgt tante. En neef gaat met een volle beurs heen, tot begrijpelijke vreugd, dat vat u van beide partijen. Ziehier in korte trekken de inhoud van deze klucht. Ml In de pauze werd ten voordeele van het trainerfonds, met toestemming van B. en W. van Texel, een tombola zonder nieten gehouden. Voor dat doel stelde tallooze firma's, vele ook buiten Texel, luxe en huishoudelijke artikelen belangeloos beschikbaar. De verloting liep, naar het aantal geplaatste loten te oordeelen vlug van stapel en bracht plm. f 70 ten nutte van genoemd fonds in het laadje. Det de voor zitter niet verzuimde dank te brengen aan hen, die tot dit schoon resultaat hielpen komen, laat zich denken. Na de pauze ging de „Inkwartiering van Jaap Beijersch," eveneens een klucjit, welke echter; in ieder opzicht door „Pietje" in de schaduw werd gesteld. De inhoud kon ons niet best bevredigen, de opvoering was minder verzorgd, al toonden eenigen wel voor hun taak berekend te zijn. Aan het slot werden de dames-speelsters, als ook onze pianiste, namens het bestuur bloe men aangeboden en bracht de voorzitter dank aan hen, die tot het welslagen van deze avond hun medewerking wilden verleenen. Spreker meende namens allen in het bijzonder een woord van dank en waardeering te mogen richten tot de heer A. Dros Az., de ijverige secretaris van S. V. Texel, daar h ij toch vooral in de voor bereiding van deze avond een zeer werkzaam aandeel had. Een gezellig bal volgde. Bij nalezing blijkt ons, dat in ]dit verslag een fout is geslopen. In plaats van Zaterdag avond gelieve u in de aanhef Zondagavond te lezen. Aangevoerd op 22 Nov.. 1926 1480 kipeieren f 12,50 tot f 14.40 per 100 stuks, Midden f 13,— per 100 stuks. OUDESCHILD T.E.S.O. krijgt zoo een reserveboot, welke nog beter aan haar doel zal kunnen beantwoorden Toen de Marsdiep, Zaterdagmiddag te 10 mnt na half drie bij lage waterstand terwijl de havenmond veel wier vertoonde, de haven zou uitstoomen werd ze, juist buiten de hoofden gekomen, doorjjde krachtige wind uit haar koers gedreven. Het schip had slechts geringe gang waardoor de wind gemakkelijk spel had. De voorsteven werd naar het Oosten gestuwd waardoor de boot geheel dwars kwam te liggen met de achtersteven zeer nabij het linkerhaven hoofd. Dat was een vooral ook voor de schroef zeer gevaarlijke positie waarom door middel van trossen -- veel gewillige handen maakten licht werk de boot van de steenglooiïug werd vrijgehouden Eindelijk speelde men het klaar, de Marsdiep gelegenheid te geven achter uit de haven weer in te stoomen. Vervolgens werd de reis zonder stoornis volbracht. Met 3 kwartier vertraging kwam de boot te Helder aan, waar Treinpassagiers hun treintje nog juist hebben kunnen pakken. Het uitgeworpen anker, dat men bij boven omschreven bezigheid met een stuk ketting moest laten slippen, is door de blazerschuit TX. 85 opgevischt en herwon aan boord zijn oude plaatsje. Benzinepomp Aan de Nieuweweg alhier werd thans een benzinepomp geplaatst „Eigen Oefening." Zondagavond gaf de zangvereeniging „Eigen Oefening" een uitvoering in de „Zeven Pro vinciën". Voor een best bezette zaal werd opgevoerd de operette Franchemont de Mars kramer. Ze is lang niet gemakkelijk en stelt aan de spelers en alle leden van het koor nogal hooge eischen. Na heel wat tegenspoeden, zooals de voor zitter meedeelde, door wisselen van pianiste en rollen, had nu dan toch eindelijk de uit voering plaats en we kunnen er direct bij voegen, dat die uitstekend is geslaagd. Van het begin tot het eind (duur ongeveer 2uur) werd de operette met volle aandacht gevolgd. De rollen waren over het algemeen in goede handen, er werd door sommigen heel mooi spel te zien'gegeven. De totaal indruk was een zeer goede. De koren werden goed gezongen, er werd aardig spel in geleverd. Van de costumes was veel werk gemaakt, bijna alle waren door de leden zelf vervaardigd. Een fleurig schouwspel was het als het heele koor op het toor.eel was. Het wekte veler bewondering. De grime was ook goed verzorgd. De niet gemakkelijke piano begeleiding, had mej. H, Duinker op zich ge nomen die verdienstelijk zich van haar taak kweet. Zij ontving daarvoor de dank des voorzitters en tevens een souvenir. Het luid applaus na elk der drie bedrijven, was zeker wel een bewijs, dat de operettp was ingeslagen. Directeur en leden kunnen met genoegen op deze avond terugzien. Een gezellig bal lokte menigeen tot een dansje. Deze beklom de kansel. Jammer, dat hij zoo slecht verstaanbaar was, gedu ig zelfs in 't geheel niet, We willen evenwel trachten nog iets dragelijks van zijn rede naar voren te brengen. Spreker begon met te zeggen, dat steeds het Koningschap van Christus voor oogen .moet staan, ook op maatschappelijk en politiek gebied De revolutie is in zijn diepste beteekenis een afzien van het gezag Gods. De Fransche leuze „Vrijheid, gelijkheid en broederschap" is op niets uit geloopen, omdat niet gerekend werd met de van God gezalfde Koning, dat men zich ging afwenden van God. en zijn Woord Hier tegenover hebben de A. R. gesteld de zege ningen van het Evangelie, waardoor de armste mensch zich nog veel gelukkiger gevoelt, dari de rijkste, die zich afwendt van het Koninkrijk Gods en zijn gerechtigheid. Alleen door het Evangelie vindt men de weg der behoudenis en der zaligheid. En daarom moet ook op staat kundig gebied het Evangelie tegenover de Revolutie gesteld worden. Ook in Engeland is men niet doordrongen van de waarde van het Evangelie en stelt men zich tegenover het gezagvandaar de ellende. We kunnen God niet genoeg danken, dat hij ons leidslieden geeft die zeggen: „alleen het Evangelie," 't Is ook in ons land nog treurig gesteldde ontheiliging is er nog zeer groot. De Zondag wordt er nogdoor tienduizenden ontheiligd. Die allen willen niet rekenen met God en leggen daar getuigenis tegen af. 't Is diep te betreuren dat Socialisten en Communnisten de revolutie willen en steeds zoeken; ook zelfs us. Kersten en Lingbeek hebben in de 2e Kamer uitgespro ken, dat de tegenwoordige positie beter is, dan onder de coalitie. 't Is een groot gevaar, wanneer de revolu tionairen de meerderheid in ons land zouden krijgen. Wij wenschen geen regeering bij de gratie van het volk, maar die bij de gratie Gods een Regeering, zooals Dr. Abr. Kuiper ons steeds heeft voorgehouden. We kunnen God niet ge noeg danken voor de leiding van deze groote Staatsman en ook niet daarvoor, dat Colijn ons land heeft gebracht in de goede richtingColijn heeft de moeilijkheden weten te boven te komen. De coalitie was inde meerderheid, doch ook daarmee hebben we nog niet alles kunnen be reiken, al zijn we dankbaar voor wat we reeds verkregen hebben. We verlangen nog veel meer: weder invoering van de doodstraf, af schaffing van de staatsloterij, Zondagsrust, enz. Ook het niet Christelijk onderwijs had al lang aan het einde moeten zijn, maar dit alles kon niet, omdat een groot deel van ons volk niet Christelijk gezind is. Laat ons in de A.R. partij doen wat we kun nen we moeten werken en denken en bovenal getuigen. We moeten de politieke vergade ringen bijwonen en elkander opwekken en in gedachten houden, dat de maatschappij en de politieke stemmingen steeds gaan onder het gezag Gods. De Christelijke onderwijzers heb ben hard gewerkt, al is het dan ook bij kleine winst; zij hebben het volk aangevuurd in de politieke strijd. Alles op staatkundig en politiek gebied moet gaan onder de naam Gods. De zedelijke verwildering in ons land moet weg I Geen lauwheid Nog werd gewezen op de stemmingen, die weldra zullen plaats heoben voor Staten en Raadook daarvoor moet hard gewerkt worden. Gehouden werd een collecte voor de kas der A.R. Kiesvereeniging, waarna met het zingen van Ps. 68:10 en dankgebed werd besloten. OOST De IJsclub te Oost, heeft aldaar in de school de aangekondigde jaarvergadering gehouden. Er waren aanwezig 29 leden, die door den Voorzitter de heer Joh. Roeper Nz. welkom werden geheeten. De notulen werden gelezen en goedgekeurd, waarna rekening en verant woording werd gedaan. De kas was in goede doen, doordat de vorige winter weinig uitga ven werden gedaan. Het ledental is ruim 100. 10 leden hadden bedankt en 17 kwamen erbij Als leden van het Bestuur moesten periodiek aftreden de Heeren A. Vonk, R. Buis. C. P. Burger en P. A. v. d. Vis. De eerste drie wer den herkozen, in plaats van de laatste werd gekozen de Heer K. Daalder Cz. Veider werden eenige plannen :besproken voor het geval, dat het getijde ijs en sneeuw zal geven. DE COCKSDORP Zaterdagavond trad alhier in het logement „de Hoop" de zangvereeniging Nieuw Leven van O >sterend op. Nadat een 6-tal aardige zangnummertjes ten beste waren gegeven, werd de avond verder aangevull met de opvoering van het blijspel „Gebroeders Kalkoen". Hartelijk is er gelachen om de vele grappige tooneeltjes, die het stuk biedt. De rollen waren in goede handen en de uitbeelding van de ver schillende typen onberispelijk. Gebr. KalKoen, winkeliers in garen en band en;., een paar verstokte vrijgezellen, vrouwen haters, he">hen, behalve een bejaarde huishoud ster. geen vouweiijk personeel in hun dienst. Zi hebben dan ook geen ooren naardetrouw- ptanuen van hun neef, die bediende bij hen is en later de zaak hoopt over te nemen. Ze trachten de k -nnismaking met zijn a.s. vrouw op de lange baan te schuiven. Het winkelpersone dat te weinig salaris ontvangt dreigt met aking. De vrees dat ze zonder hulp zullen geraken, brengt de Gtbrs, Kalkoen er toe, op aanbeveling van een huis vriend een winkeljuffrouw in dienst te nemen en wel i.i de persoon van Fientje van Eisen, de verloofde van hun neef. Dit laatste is de heeren Kalkoen niet bekend en een listige op zet van de huisvriend en hun neef, om, zonder dat zijn ooms het vermotden, de kennismaking met zijn a.s. vrouw te bespoedigen. Juffrouw van Etsen brengt een geheele omme keer teweeg in de zaak Kalkoen. Ze weet door handige reclame en lokkende uitstalling de klandizie te vergrooten en daardoor de zaak tot bloei te brengen, natuurlijk tot groote tevredenheid van de heeren Kalkoen. Door haar toedoen worden ook de salarissen van het personeel verhoogd en., een goede boekhouding ingericht, wat mede een voordeel voor de zaak blijkt te zijn. De beide oude vrijgezellen peraken tenslotte verliefd op hun winkeljuffrouw, doch weten niet best hoe zij zich moeten verklaren. Eindelijk komt de ontknooping, als hun neef zijn verloofde aan zijn beide ooms voorstelt. DEN HOORN Uitvoering Fanfarecorps D.E.K. Zaterdagavond 1.1. gaf het Fanfarecorps D.E.K, directeur de heer Riteco een uitvoering uit stuitend voor zijn donateurs in het café van de heer Kuiper. De zaal was geheel met be langstellenden gevuld. Er werden een tiental -nummers gespeeld welke alle met groote aandacht werden ge volgd. Het jeugdige corps is dan ook sinds zijn uitvoering in Februari j.l. merkbaar voor uitgegaan, de leiding berust dan ook in goede handen. Om de voordrachten die ter afwisse ling werden gegeven, werd soms hartelijk gelachen. Na de pauze werd nog opgevoerd „Het Valsche Etiket" klucht in één bedrijf. Ook hierom werd hartelijk gelachen, vooral om Samson de geldschieter en Zacharias Moot zijn bediende. Het corps heeft zijn donateurs dan ook een gezellige avond bezorgd. Onder de pauze werd nog ,op voorstel van het bestuurslid, de heer P. Drijver, een collecte gehouden, teneinde het corps in de gelegenheid te stellen eenige beslist noodige inkoopen te kunnen doen. Deze collecte bracht nog ruim f 34 op. Daar de jonge dames deze avond afwezig waren en de oudere er niet veel behoefte aan schenen te hebben om een rondje te dansen, werd er van het bal geen druk gebruik ge maakt. Het is te verwachten dat dit a.s. Zater dag wel anders zal zijn. DE WAAL Vergadering ijsclub. Maandagavond werd door de ijsclub Waal, in café Belleveu een vergadering belegd, die goed werd bezocht. Omstreeks 8 uur opende de voorzitter, de heer C. A. Keijser, met een kort woord deze vergadering. Door de heer Joh. Eel- man werd als penningmeester rekening en ver antwoording gedaan. De heeren P. J. Kooger en D. Kuiper werden met het nazien belast en bevonden alles in orde, waarvoor de penning meester dank werd gebracht. In kas is voor f479 zoodat de club er goed voor staat. Het aftredend bestuurslid S. Keijser werd met alge- meene stemmen herkozen. Benoemde nam zijn verkiezing aan. De rondvraag leverde niets bijzonders op. De kaarten zullen weder worden aangeboden door de heer J. H. Boon. Met dank voor de aangename besprekingen werd daarop de ver gadering gesloten. Rost© r#s is vaak tc wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie erf een opgeruimd humeur. Maagpillen Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon Alkmaar, 19 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1778 H.L. De prijzen waren' per 100 K.G. Tarwe 14,25 a 15,50 Rogge 12,— a 13.— Haver 9.50 a 11.25 Gerst chevalier 11,— a 12 50 Groote groene erwten 42,— a 55,— Kleine groene erwten 20, - a 30,— Eierveillng, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 20 Nov. pulleneieren f 8,60 a 10,10 per 100. Kipeieren. Aanvoer 13.000. 56 58 K G. 0,- a f 0.— „A 58 60 K.G. 11,20 12,80 'Wstuks 60 62 11,60 a 12,90 62,64 13,20 a 13,50 Bruin 13,20 0, Eendeieren. Aanvoer 1500. Texel, 22 Nov. 1926. 6 koeien 3 Pinken 7 Kalveren 7 nuchtere kalveren 21 Biggen 8 korf oude kippen 8 korf jonge kippen 7,20 a 0 240,— a 380- 115,— a 160,- 55,— a 75,— 8, a 14, 12,a 17, 0,90 a 1,10 2,40 a 3,2S Eierveiling Texel, 22 Nov. L Aangevoerd werden 70 partijen, 2703 tuks Kipeieren f 10,70 a f 13,— oer lOOs.tuks

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2