P. PROOST ZOON, Rusland 24-26 Amsterdam, Telef.40I37,32788 en 48094 Adverteeren doet Verkoopen. Atiot 0 De „BULLDOG" laat zijn greep nimmer los. J. OMIS te Oosterend, Bizoncler aan 1e bevelen voor Overkappingen, Telegraafpalen, Steigers, Bruggenbouw, Graansilo's, bekistingen voor Beton, Telefoonpalen, Tribunes, Stellingen, Kaaimuren, Hangars, etc. In Nederland, België en Luxemburg uitsluitend, verkrijgbaar bij De „WITTE" Benzine- en Petroleummotor N.V Handelmij voorheen A. VAN DER SPEK Mzn. FEUILLETON RE WENTELTRAP In het natte konde jaargetijde hebben Uwe Hoenders extra behoefte aan een PRIMA OCHTENDVOER Gebrnik daarom de MELKEIWITPRODUKTEN voor PLUIMVEE H0LLAN0SCHE MELKSUIKERFABRIEK TE UITGEEST D. Keijser Wzn. te De Waal en W. Denvers te De Gocksdorp. waar inlichtingen en gratis demonstratie worden gegeven. Leuvehaven 18. KOTTERDAM. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer 1/9 uur later.) Datum 25 26 27 28 29 30 li. Nov.-Dec. Hoogwater 12,— 12,41 1,33 2,36 3,52 5.05 6,02 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6.26 i8,53 7.27 sneltrein 9,01 10,07 Zon- en feestd. niet 12.15 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 252 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. Van Amsterdam naar Hélder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9,07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen,Zon- en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel- Helder v.v. ingaande 3 November 1926. Op Werkdagen van Texel 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 12,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.—v.m. )via 0osterend van de Cocksdorp 11.- v.m. )vla Posterend Het Post- en telegraafkantoor den bur« is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst geslote: Licht op Rijwielen 4,27 uur, rijtuigen 4,57 uur. BULLDOG ERAMPLATEN voor houtverbindingSE. Gedeponeerd Fabrieksmerk munt uit door: le. Groote bedrijfszekerheid, zoowel bij gebruik van petroleum als van benzine. 2e. Gering brandstofverbruik. 3e. .Eerste klas, onverslijtbare „Wico" hoog spanningmagneet. 4e. Eenvoudige bedieningswijze en is geschikt voor alle mogelijke soorten van werk. Te bezichtigen bij Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 39) )o( „Vraagt u het maar aan Alex," zei ze. Toen hij er gisteravond de koffer van de Dieuwe keukenmeid neei zette, was de muur volkomen glad. Nu is er een gat in en er ligt allemaal kalk op den koffer. Juffrouw Rachel, al haalt u tien detectives in huis en al zet u er een op iedere trap hier in huis dan bereikt u nog niets. Er zijn dingen die je geen bandboeien kunt aanleggen. Liddy had gelijk. Zoo gauw ik kon, giog ik naar den kofferzolder, die vlak boven m\jn slaapkamer lag. De indeeling van de bovenste verdieping was in hoofdzaak pre cies zooals op de tweede verdieping. Maar het oostelijke deel was niet heelemaal af gewerkt, het was de bedoeling geweest om er in de toekomst een balzaal te bouwen De dienstbodenkamers, de kofferzolder en verschillende andere vertrekken onder andere een ruime linnenkamer, kwamen op een lange gang uit, net als op de tweede verdieping. En zooals Ldly gezegd bad was er óp den kofferzolder een gat in het pleis terwerk. De opening bleek nog dieper te gaan dan het pleisterwerk Ik stak er mijn hand ln en voelde op ongeveer een meter afstand de steenen van de tusschenrauur. Om de een of andere reden had de architect, die het huis gebouwd had, daar een o,lening tusschen gelaten, en ik dacht onwilleKeurig toen ik het ontlekt wat een gew. ldige trek dit moest geven in geval van brand. „Weet je zeker dat het gat er gisteren nog niet was?" vroeg ik aan Liddy, op wier gezicht een mengsel van schrik en voldoe ning te lezen stond. Bij wijze van ant woord wees ze op do koffer van het nieuwe keukenmeisje. Deze was van boven bedekt met fijne, witte kalk. evenals de vloer. Maar er lagen nergens groote stukken kalk, en ook geen latje of tengelwerk. Toen ik Liddy hierop attent maakte, trok ze alleen haar wenkbrauwen op. Ze was er van overtuigd dat het gat daar door een spook gemaakt was en kon zich niet inlaten met zulke kleinigheden als tengel en kalk. Dadelijk na het ontbijt bracht ik Jamieson boven om hem het gat te laten zien. Er kwam een zonderlinge uitdrukking opzyn gezicht toen hij het zag en het eerste wat hij deed, was probeeren te ontdekken met welk doel zulk ten gat gemaakt kon zyn Hij haalde een eindje kaars, en door de opening nog wat grooter te maken, kon hij zien wat er achter lag. Het resulaat was nihil Hoewel er op den kofferzolder even als in de rest van het huis, centrale ver warming was was er ook Dog een stook plaats en een schoorsteenmatél. De opening was gemaakt tusschen het rookkanaal en den buitenmuur van het hnis. Bij het onderzoek vond hij aan den eenen kant de steenen van den schoorsteen en aan den indeten kant die van de buiten muur; naar beneden toe ging de opening niet verder dan den vloer. Het gat was ongeveer ruim een me'er boven den vloer gemaakt en de stukke kalk lagen allemaal binnen in. Het spook w s zeer systematisch VERKRIJGBAAR BIJ te werk gegaan. Het was een groote teleurstelling. Ik had minstens een geheime kamer verwacht en ik geloof dat zelfs Jamieson zich ver beeldde dat hij er wel een spoor zou vinden Maar blijkbaar was er verder niets meer te ontdekkenLiddy vertelde dat de bedienden volkomen rustig waren en dat ze geen van allen lawaai hadden gehoord. Maar het ergerlijkste was, dat de nachtelijke bezoe ker blijkbaar op meer dan één wijze het huis kon binnen komen en wij spraken af dat we dien avond alle deuren en rameD nog eens extra goed na zouden zien. Halsey was geneigd om met de zaak te spotteD. Hij zei dat er misschien al maan den geleden een gat in den muur gekomen was zonder dat het opgemerkt was, en dat het stof waarschijnlijk den vorigen dag op gejaagd was. We konden er tenslotte ook verder niets aan doen, maar we hadden geen gezelligen Zondag. Gertrude ging naar de kerk en Halsey maakte 's morgens een lange wandeling. Louise was in staat om op te zitten en liet zich laat in den mid dag door Halsey en Liddy naar beneden brengen. Op de veranda aan den oostkant was het gezellig, met planten en luie stoelen en kussens. Wy zetten Louise op een dek stoel en daar bleef ze heel stil zitten met haar handen in haar schoot. Wij waren erg stil. Halsey zat op het hek met een pijp en staarde naar Louise, die peinzend over het dal naar de heuvels keek Er was een vreemde uitdrukking in haar oogen en Halsey's verrukking over haar herstel verdween langzamerhand van zijn gezicht. Hij 'oegon er oud uit te zien od leek op zijn vader. Tot laat in den middag bleven wy zot zitten en Halsey werd steeds brommerige: Tegen zessen stond hy op en liep het huis binnen, en na een paar minuten kwam terug en riep mij aan de telefoon. Het was Anna Whitcomb uit de stad, en ze hield mij twintig minuten lang aan de praat met verhalen over de kinderen die mazelen had den en hoe de naaister haar nieuwe japon had verknoeid. Toen ik klaar was stond Liddy achter me met een zuur gezicht. „Ik wou dat je je best deed om er wat opgewekter uit te zien Liddy" zei ik kla gend, je kijkt zoo zuur." Maar Liddy gaf geen antwoord op mijn gezegde en keek nog nijdiger. "Hy heeft haar opgebeld," zei ze veront. waardigd „hij heeft haar opgebeld gezegd dat zij u aan de praat moest houden dan kon hij met juffrouw Louise praten „Onzin I" zei ik „ik had zoo verstand moeten zijn om hem alleen te laten. Het_. al lang geleden dat jij en ik verliefd waren - en we zijn het half vergeten." Liddy trok haar neus op. „Ik heb mij nooit dooreen man voor den mal laten houden," antwoordde ze deugdzamen toon. Hoofdstuk XIX. OVER THOMAS. „Meneer Jamieson" zei ik. toen we dien avond na het diner alleen waren, .bij die rechtszitting gisteren zijn er eigenlijk alleen dingen herhaald die al bekend waren E kwam niets nieuws bij v or den dag, be halve wat dokter Stewart vertelde, en dat deed hy uit eigen beweging. W,\.v op

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4