Tuinbouw en Piuimveever. Texel Ziekenauto. Cadeau's voor en Ouitf vSfcii/ Rademaker's chocoladeletters. '«ëütfw St. Nicolaas. Sigaren en Sigaretten Het goedkoopste adres Bc@khancl@£ Parkstraat. Vergeet niet Gemengd Nieuws ADVERTENTIEN Bnitengewone Ledenvergadering IJsclub-den Burg. vergadering Prachtcollectie PIJPEN. Een rekje met Oud-Hollandsch Zilver. prima Rnnd- en Schapsnvleesch Om MISVERSTAND te voorkomen. Kappen, Schemerlampen Electrische benoodigdheden P. J. VAN OS, een prima gebruikte Piano en een zoo goed als nienw Orgel, roe Ontvangen Gebrs. DROS. Gerookt rolhammetje lit [Briefpapfsff PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN in luxe verpakking. HENK BRUiJN, den Burg. G. D. KIKKERT. Franchemont de Marskramer. Er behoort werkelijk niet geringe moed toe als zangvereeniging voor de dag te komen met een operette, een van 3 bedrijven nog wel: met „Franchemont, de Marskramer". Een flinke dosis wilskracht mag noodzakelijk heeten, een getal goede zangsters en zangers niet minder. Moeite noch tijd mag verder worden ontzien, wil men de opvoering tot veler vol doening doen slagen. Het ligt voor de hand dat we hier met allerlei moeilijkheden te kampen hebben. In de eerste plaats is een zangvereeniging niet altijd een „vereeniging van zai.gcrs(sters) en is de keus van een paar goede krachten, die de operette „dragen" zullen, niet altijdeen gemakkelijke. Tot de redelijke eischen, die aan een operette verder mogen worden gesteld, behoort zeker een aardig passende stoflage van het tooneel, de plaats immers waar het heele geval zich afspeelt en die in hooge mate de indruk van het geheel versterken of bederven kan. Deze woorden, lezer, ter inleiding van een kort verslag van de operetteavond, ons Zondag 1.1. in hotel „Texel" door de Oudeschilder zang vereeniging .Eigen Oefening" bereid. We schreven „kort" verslag, daar we reeds eerder van onze correspondent te Oudeschild u een dergelijk artikel voorlegden: Ons oordeel laat zich in enkele woorden hier neerschrijven: We hebben alle respect voorde ijver, waarmee de zangvereeniging „Eigen Oefening" getracht heeft de welbekende operette ten tooneele te voeren en meenen in het bijzon der haar directeur, de heer R. S. Smit, een woord van hulde niet te mogen onthouden. Na maandenlange voorbereiding mocht eindelijk de dag aanbreken, waarop zij van haar kunnen getuigenis kon afleggen. En zij deed dat op een wijze, die aan ernstige oefening geen twijfel liet. Niet ten onrechte zoudt ge ons van loopen „met de strooppot I" betichten, wanneer we beweerden, dat alles de toets dercritiek kon doorstaan en geen fouten de opvoering aan kleefden. Voor gerechtvaardigde twijfel aan onze oprechtheid zou dan alle reden zijn: De uitspraak kon wel eens beter, de zang was een keertje wel eens minder welluidendDoch, wie roeit met de riemen, waarover hij de be schikking heeft en dat met inspanning van alle krachten ijver, heeft recht op onze sympathie. De voorzitter van „Eigea Oefening" vestigde in een korte speech de aandacht op de moeilijk heden, welke de vereeniging bij het instudeeren had te overwinnen. Geen hunner heeft echter versaagd, ieder gaf zich geheel. De verscheiden costuums werden door hen zelf vervaardigd. Op grond van deze drukke voorbereiding gingen stemmen op om na de opvoering te Oudeschild een te den Burg te laten volgen. Hieraan heeft het bestuur gemeend te moeten voldoen, zij 'took aldus spreker, dat aan de opvoering wel wat ontbreekt. In het bijzonder heette de voorzitter welkom Mevr. Lap-Dijt, eerelid der vereeniging. We wenschen niet te besluiten zonder een woord van waardeering te hebben gericht tot mej. H. Duinker, de bekwame pianiste. De haar aangeboden bouquet is dubbel en dwars ver diend. Van de spelers noemen we hen, die de rollen van marskramer en oud-gediende ver tolkten, van de damesrollen leek ons die van Marie het best verzorgd. Omstreeks half 12 schaarden vele aanwezigen zich ten dans, die hen tot 1 uur bijeen hield. Sinterklaas-gedachten. De lange avonden hebben de huiskamer extra gezellig gemaakt, er een ongewoon aantrekke lijke sfeer geschapen als zwartjan snort, de lamp haar vriendelijk licht spreidt kijk,dan voel je je als „zoon der lauwe westerstranden" recht senang, echt in je sas. De Hollander gaat door voor een huiselijk wezen en we zien er geen beer in, dat te erkennen. Waarom ook elders te zoeken, wat je zoo nabij vinden kunt Vooral als gure wind ,zich gierend hooren laat en regen de ruiten striemt, of als mist zich rond onze woningen legert, dan zouden we ons plekje voor geen tientje willen afstaan. En toch het gaat 5 December worden en dan maken we ons op om Sinterklaas-Kapoentje, de natio nale volksheilige een gulle ontvangstte bereiden. Met de dag wordt het drukker in de overigens stille dorpsstraten, overal is het voor de goed verlichte winkels een druk beweeg van koop lustig volk. Ook daarbinnen laat de feestdrukte zich danig gelden, tot niet geringe vreugd van de zakenman, die in extra goede luim aan alle wenschen zijner geachte clientèle tracht te vol doen. In de vooravond is het speciaal het jonge goed, de meikes en de jongskes iedere etalage is hun, overal zie je ze, met de neuzen in innig contact met de winkelramen, met begrijpelijke ijver het vele fraais in oogenschouw nemen tot soms op het voorwerp hunner keuze het oog rusten biijft. Mogelijk prijkt hetzelve sinds lang op het verlanglijstje, niet zelden sinds da gen met zorg bewerkt en op een in het oog loopend plaatsje thuis gedeponeerd. En wanneer ze dan thuis komen volgen de verslagen, hier hebben ze dit en daar dèt gezien. Het ver langlijstje wordt nog eens aan een duchtig on derzoek onderworpen, zoo noodig aangevuld of herzien. Als Sinterklaas het nu maar goed met hen wou maken Natuurlijk heb je er onder, die heel die Sinterklaas maar larie vinden. Kleine blufferdjes vind je er bij, kleine wijsneuzen, maar die o zoo gauw in hun schulp kruipen als de Goede Heilige hun het vuur eens na aan de schenen legt. Zeker: er zijn paedagogische bedenkingen geopperd, Sinterklaas heeft men van zijn troon, van zijn paard willen stooten. We zouden wddr moeten zijn in alles, zeker I Ook, waar van de Groote Kindervrind van 5 December gesproken wordt om daarmee een brokje poëzie aan het kinderleven te ontnemen. Er is veel over gesproken, leest er Ligthart eens op na, zoo ge er belang in stelt. Maar wij scharen ons naast hen, die de grijze Sint in eere wenschen te houden. En we verheugen ons met de blijden, omdat we uit de oceaan des tijds, waarin zoo hel veel oude druk van moderne ideeën en begrippen ten onderging, onze Sinterklaasviering mochten behouden. De tijd die zoo vele tradities ontwijdt, met zijn tanden beknaagt, verbant, moge op ons feest een jeugdfeest bij uitnemendheid geen vat krijgen. Benoeming. Mej. J. Kalis, volontair-onderwijzeres aan de School voor Christelijk Volksonderwijs is be noemd aan een overeenkomstige school in de gemeente Anna-Paulowna. Kalenders. De nieuwe Blue Band-Kalender ziet er met zijn 4 bladen, ieder meteen kleurige 'eproduc- tie naar een olieverfschilderij van H. J. Ansingh, aantrekkelijk uit en zal door menigeen een plaatsje aan de wand worden waardig gekeurd. Het uiterlijk is niet aan het reclamedoel opge offerd en dat zegt voor een reclamekalender reeds veel. Blue-Band gebruikers zullen deze kalender bij hun winkelier kosteloos kunnen bekomen. Sportnieuws. De voetbalwedstrijd Texel I—Texel II, op het sportterrein hier gespeeld, eindigde met een 71 overwinning voor eerstgenoemde ver eeniging. Op de Internationale Pluimveetentoon stelling te Spekholzerheide, gehouden van 26 tot 28 November, won de heer S. D. Keijser (Schoonoord) met 4 jonge zwarte wyandotte- hanen vier prijzen. Gebruik geen rauwe melk, tenzij gij weet dat ze afkomstig is van een moclel-boerderij. Door slechts gekookte melk te nuttigen kunt gij ziekten, als b.v. typhus, voorkomen. DE COCKSDORP Voordracht. Naar we vernemen is ter voorziening in de vacature hoofd der o.l. school alhier een voor dracht opgemaakt, als volgt 1. v.d. Belt, Enkhuizen, 2. J. Meijer, de Rijp, 3. M. J. Oele, de Cocksdorp. Texelsche Algemeene Wijkverpleging. Ingekomen giften gedurende de maand November 1926. N. N. de Waal f. 10.— Fam. E. Oosterend f 10 Eierenveiling Texel. Aangevoerd op 29 Nov.. 1926 2810 kipeieren f 10,70 tot f 12 80 per 100 stuks, Midden f 12,10 per 100 stuks. Landverhuizing. Emigratie kan o.m. tot bestrijding der werk loosheid dienstig zijn. Hierin vond de Min. v. Arbeid, Handel en Nijverheid aanleiding een grooter aantal gemeenten dan tot nogtoe gele genheid te geven, om, als zij zelf bereid zijn een voorschot aan emigranten te verstrekken, van Rijkswege een aanvulling van dit voorschot te verkrijgen. De voorschotten zijn bestemd voor minver mogende landarbeiders, die niet in staat zijn de overtochtskosten naar Canada geheel te betalen Slechts zij komen in aanmerking, die door de emigratie-centrale Holland als landarbeider in Canada geplaatst zijn. De arbeider zal de hem verstrekte gelden uiterlijk binnen 5 jaar moeten terugbetalen en zelf minstens voor f 50,—in de kosten moeten bijdragen. De totale overtochts kosten bedragen, met inbegrip van 25 dollar landingsgeld welk bedrag het eigendom blijft van de emigrant f450,— A f475,—. Gegadigden doen verstandig ter gemeente secretarie omtrent een en ander nader infor maties in te winnen. s. s. Perdreau. Naar men ons meedeelt zijn dooreen duiker van Bureau Wijsmiiller van de lading van het op de Razende Bol gestrande Fransche s. s. Perdreau 200 kisten gedistilleerd geborgen. DE MOK. Overplaatsing. Officier-vlieger 3e kl. A. van Alphen, van het vliegkamp de Mok, is overgeplaatst naar het vliegkamp de Kooij nabij Helder. bij het boodschappen doen, een doos Purol mede te brengen. Elk oogenblik van den dag komt het in Uw gezin te pas. iledemblik zal worden vergroot daar een groot gedeelt.9 van de droog te loggen Wieringermeer aau de geme nle zal worden toegevoegd. In verband rmt het s po orweg- ongeluk, dat bij „de Vink" plaatsvond zijn door de Spoorwegdirectie f-cbriftolijkt berispingen uitgereikt aan de ingenieu* van d9 W9g, d9 iioofdbou.vkurjdige cn de opzichter vaD weg en werken. Buitenland Uruguay besloot zijn legersterkte met 8000 man te vi-rmiuderea. Volgens bsrichtea uit Londen had in de mijndistricten een algemeene werkhervatting piaats, waardooi de steenkoolprijs met 20 sh. per ton daalde Woensdag 1 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's av. 8 uur ijbelbespreking in Gebouw v. Chr. Belangen. Den Hoorn, 'sav. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 2 December. Oosterend, n.m. 1 uur Huwelijksinzegening Zondag 5 Dec. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds van 't Hooft. Oudeschild, 'sav. 7 uur ds. Janzen. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brtimmer. Maandcollecte. Oosterend, vm. IC uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds Plug. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds. A. Geuchies, van Assen, n.m. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m.' 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Vis. Alkmaar, 26 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1759 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 14, a 15,50 Rogge 11,50 a 12,75 Haver 10.a 11.25 Gerst chevalier 12,— a 13, Groote groene erwten 40,a 53, Kleine groene erwten 25, - a 30, Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 27 Nov. pulleneieren f 7,80 a 9,80 per 100. Kipeieren. Aanvoer 17.000. 56/58 K.G. 10,20 k f 11.40 100stuks 58/60 K.G. 12,20 k 12,50 ae 1UUSIUKS 60,62 12,40 a 12,60 - 62/64 12,60 a Bruin 12,90 k 13, Eendeieren. Aanvoer 1700. 7,50 k 0 Texel, 29 Nov. 1926. 3 Pinken 7 nuchtere kalveren 9 Biggen 4 korf oude kippen 3 korf jonge kippen 120,— a 160,— 8, a 16, 13,a 18, 0,80 a 1,10 2,25 a 3,- Eiervelling Texel, 29 Nov. Aangevoerd werden 83 partijen, 3641 stuks Kipeieren Bruin ongew. f 11,70 a f 13,— p. 100 stuks Wit f 11,— af 12,40 pulleneieren f 7,80 a 9,80 per 100 stuks. Aangevoerd 30 Eendeieren. Hoogste f7,— Laagste f7,— pers100 stuks Purmerend, 30 Nov. 564 Runderen waaronder 410 vette koeien f 0,60 a f 0,95 p. K.G. ,or Geldekoeien 120 a 325 1JU Melkkoeien 120 a 325 28 vette kalveren per Kg 1,40 a 1,60 213 Nuchtere kalveren 10,— a 37, 650 Vette varkens per K.G. 0,66 a 0,72 47 Magere varkens 22,a 46,— 201 Biggen 13, a 23. 1538 Schapen vette 23,a 34, Kipeieren 10,a 12, Eendeieren 7,25 a H. J. v. d. GEEST en C. .M. v. d. GEEST- Timmer geven kennis van de geboorte van hun zoon JULIANUS REGNERUS. P.H.Polder, 27 Nov. 1926. ONDERTROUWD P. L. DUINKER en H. DUINKER. Oudeschild(Texel) j 23 Huwelijksvoltrekking 9 Dcc. a.s. Eenige kennisgeving voor Texel. op Donderdag 2 December, 's avonds 8 uur in café Den Burg. Agenda Opening. Notulen. Mededeeling aangaande de tot stand ge komen Eierophaaldienst. Bespreking overeenkomst fokstation der Vereeniging. Financieele bespreking. Rondvraag en sluiting. Het Bestuur. P.S. Degenen, die zich hebben opgegeven voor den ophaaldienst, worden verzocht deze belangrijke vergadering bij te wonen. Hedenavond Woensdag 8 uur voor leden en belangstellenden in de Oranje boom. Aüer opkomst gewenscht. FAMILIE DE JAGER aan boord s.s. „Indrapoera". 1 December '26. t.a. is een aardige wandversiering voor Uwe huiskamer. Hiervan vindt U een uitgebreide sorteering bij Deze week verkrijgbaar Beleefd aanbevelend, ADR. MOSK. N.B. Slachtpaarden te koop gevraagd. Onze ziekenauto blijft steeds voor een ieder disponibel, tegen zeer matig tarief. P. KIKKERT Zoon. voor en is bij Electro Technisch Bureau Koningstraat 76, HELDER. BIJVERDIENSTE. In alle steden en dorpen worden colpor- teurs en agenten gevraagd voor een nieuw I" volksverhaal in wekelijksche boekjes van Lf tien cent. Briefkaart om inlichtingen te zen- den aan het Bureau „Onze Boekjes" te Breda |nt TE KOOP G. SMIDT MUZIEK RADIO Den Burg Proeven gratis. 3 a 4 pond Gekookte Ham - Metworst - Rookworst Gerookt Paardenvleesch Cornedbeef, uitgesnedenper bus f 2,25 enz. enz. Aanbevelend, C. VISSER. Te: Lederwaren Gezelschapsspelen Bureaubehoeften Knutselwerk v. d. Jeugd Platen in lijst Portretlijsten Luxe Artikelen, ruime keus. Ge pel iep! usl rd; !gUl Bikl

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2