Woensdag 15 .Dec. 1926, No. 4078 BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN van Vergadering S.V. Texel hedenavond 8 uur in de Oranjeboom. De Tooneelvereeniging te de Koog is ge doopt: „Tot Leeringhe ende Vermaeck". Uitbreiding Winterdienst T.E.S.O. met een vroegboot. In de vergadering van bestuurderen van T.E.S.O., gehouden alhier op Zaterdagavond 11., is bekrachtigd het besluit van de Raad van Commissarissen, gepubliceerd in ons blad van Zaterdag 11 December Met ingaDg van Maandag 3 Januari 1927 wordt de winterdienstregeling van T.E.S.O. met een vroegboot uitgebreid Vertrek van Texel's morgens 6 uur. Vertrek van Helder: 's morgens 7 uur. Naar zich laat aanzien zal van verdere uitbreiding van de winterdienst voorloopig moeilijk sprake kunnen zijn. Aan de hand van vervoerstatistieken blijkt toch, dat ge durende de wintermaanden van de z.g. laatste boot (half zes van Texel, 6.40 u. van Helder) spaarzaam gebruik wordt ge maakt. Het bestuur wordt thans voor de vraag gesteld Wat is nu beter„de tarieven verlagen waarvan tenslotte ieder passagier kan pro- fiteeren of „verdere uitbreiding van de boot- dienst waarvan slechts de enkeling de voordeelen plukt en handhaving der tegen woordige tarieven het gevolg moet zjjn. Het antwoord, lezer, zult u te gelegener tijd vernemen. In ieder geval staat vast, dat deze kwestie in de vergadering van de Raad van Com missarissen in Januari 1927 ter sprake zal worden gebracht. 'n Brandje. Maandagmorgen brak in het perceel van de heer B. aan de Koogerweg alhier een brandje uit doordat een ventje met lucifers had gespeeld. Daar het vuur met een paar emmers water gemakkelijk werd bedwongen, kon de schade tot een minimum beperkt worden. Ned. Herv. Kerk. Bij stemming in de Ned. Herv. Gem. alhier werden tot notabelen herbenoemd de heer C. Pz. Bruin en benoemd de heeren J. Hillen, in plaats van de heer IJ. Brouwer, en J. J. v. Wessem, in de vacature, ont staan door het aftreden van de heer H. Wortman, die tot kerkvoogd werd benoemd, s. s. Margarethe onder Hollandsche vlag. Het s. s. Margarethe, dat door haar stran ding en berging door de fa. Dros-Doeksen bij de Slufter nogal van zich deed spreken, maakte dezer dagen onder Hollandsche vlag en onder de naam „Pallas" een eerste reis van Rotterdam naar Stettin. Het schip werd n. I. door de Kon. Stoomvaartmij van de Ost-West-Reederei-A. G. overgenomen. OOSTEREND Tooneelvereeniging. In „Hel Wapen van Amsterdam" werd Zater dag een tooneelvoorstelling gegeven door per sonen. die eenmaal de Sportclub vormden. De opkomst voldeed niet aan de verwachting, wat jammer was want de spelers hebben best voldaan, hoewel de meesten nog weinig ervaring op het tooneel hadden opgedaan. Doch de tijd geeft veel amusementen en de beurzen zijn tegenwoordig niet best gespekt. Evenwel hadden de aanwezigen een gezellige avonden de tooneelisten kunnen er van overtuigd zijn, dat ze goed werk hebben geleverd De heer Koppen sprak een kort woord ter opening en ter welkoming onder mededeeling dat men tot één uur permissie had; dat men hier in een vrij land leeft, doch dat men er niets meer mag. Eerst werd opgevoerd „Een nieuwe manier van poffen," blijspel in twee bedrijven, door D. B. van Heuven, waarom het publiek harte lijk heeft moeten lachen. De rollen liepen goed en het spel was vlot Drie Leidsche studenten namen zich voor bij een kastelein buiten de stad een vroolijke avond te hebben, doch geld hadden ze niet en de Papa's hielden zich koest. Dus er moest gepoft worden. De kastelein Watervrees was de gelukkige, die voor de heeren mocht opdisschen en de studenten lieten zich de gebakken paling en de oude wijn goed smaken. Maar hoe,nu zonder betalen weg te komen caar wist Bald raad voor. Met Watervrees werd een weddenschap aangegaan, dat hij niet een half uur lang voor de klok kon zitten, om de slinger na te wij zen en daarbij tekens te zeggen: „Nu hier en dan daar" De weddenschap werd aangegaan en de kastelein begon met zijn eentonig „Nu hier en dan daar' terwijl de studenten verdwe nen. Watervrees had gehoord, dat ze zich even zouden verwijderen en hield vol. De zoon, twee boeren en een dokter verschenen op het tooneel en meenden, dat de kastelein krankzinnig ge worden was. Ten slotte sprong Watervrees overeind. Hij balde de vuisten, want de aan wezigen hadden gemaakt, dat hij verloren had Dat hij meer verloren had. dan de weddenschap drong weldra tot hem door; toch stelde de dokter, die het studentenleven wel kon beoor- deelen, hem gerust, dat het ten slotte met de duiten wel in orde zou komen. Ook het tweede stukje „De Macht der Vrouw" kluchtspel In één bedrijf, door J. J. Rentmeester voldeed best. Vooral de dames hebben hierbij volop genoten daar zij er uit hebben kunnen leeren, hoe ze de mannen voor zich op de knieén kunnen krijgen, om hun excuses aan te bieden, 't Is een dankbaar stukje, waarom hartelijk gelachen is. Ten slotte volgde nog zoo'n één-actertje en wel de bekende klucht .Jaap de Botboer". Hiervan willen we alleen maar zeggen, dat de lachspieren het hard te verantwoorden hadden We danken dit gezelschap voor alles ,wat gegeven is en roepen uitLang leve de ex-sportclub I DE MOK. Overplaatsing. Kapitein-luitenant ter zee J. P. Rentijnse, commandant van het vliegkamp de Mok is werkzaam gesteld bij het vliegkamp de Kooij nabij Helder. DE COCKSDORP Ned. Herv. Kerk, In de vacatures ontstaan door het bedanken van de heeren C. Troost Sz. en C. Stoepker, werden respectievelijk tot ouderling en diaken gekozen de heeren M. de Visser en H. Bakker beiden te Elerland. - I" Vtikél V-i Sarcastisch. De man in de groots auto (tot de ander die zijn uiterste best doet om met voorbjj- geredeu te worden): „Heb je zoo'n haast, man Keer toch liever om met dat dingMisschien kom je nog net op tjjd thuis, dan kan je vrouw er de kinderen in wasschen Woensdag 15 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Geen Bijbelbespreking. Ned. Herv. Kerk Protestantenavond Spr. Ds. P. W. Focken van Haarlem. Den Hoorn, 'sav. 7 uur Bijbellezing. Koog, 'sav. 7 uur ds. v. 't Hooft. Zuld-Eierland, 's av. half 8 Bijbellezing. Donderdag 16 December. Oosterend, 'sav. 7 uur Bijbellezing. Zondag 19 Dec. HERVORMDE GEMEENTE Burg, 's av. 7 uur ds. Raabc. Waal, v.m. 10 uur ds van 't Hooft. Oudeschlld, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Den Hoorn, vin. 10 uur ds. Brümmer. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur ds Plug. 'sav, 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur Leesdienst. n.m. half 3 Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis. Burg, 'sav. 7 uur ds. Vis. Alkmaar, 10 Dec. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1457 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 14,60 a 15,50 Rogge 11,a 12, Haver 10.— a 11.50 Gerst chevalier 10,50 a 12,50 Groote groene erwten 44,— a 51 i Kleine groene erwten 20, - a 27, Eierveiling, Hollands Noorderkwartier -tlkmaar 11 Dec. pullenèieren f 7,80 a 10,10 per 100. Kipeieren. Aanvoer 30.000. 56/58 K.G. 10,10 f 11.30 inn 58/60 K.G. 10,90 11,80 de 100 stuks 60/62 11,60 a 12,30 «2/64 -,- a -,- Bruin 12,20 h 13,10 Eendeieren. Aanvoer 600. 8,30 0 Texel, 13 Dec. 1926. 5 koeien 5 nuchtere kalveren 275,— a 375,— 8, a 16,-

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 5