Heinest ontvlucht Gymnastiek Ifereenipg „Texel" bijenhoning. imêuwe'abonnêesT- Visite, Rekeningen Houtverkooping Keeren en repareeren ADVERTENTIËN Muziekuitvoering in de Geref. Kerk. De R.K. Tooneelver. „I.L. B." BAL NA. Bezoekt de Uitvoering van de Na afloop Bal. Vrijzinnige Kiesvereeniging. Algemeene vergadering Algemeen Weeshuis. Algemeen Armbestuur. Bestelt nog heden uw BüsMh&nüel Parkstraat Deurwaarder C. G. GUDE Doopsgezinden van den Burg, de Waal en Oosterend JAN ZUaDEWIND. Het adres voor van Uw kleeding is E. v. LEERSUM, Wsverstr. HELE. Gegadigden voor de leva- ring van Melk Doopsgezinde Gemeente. tweede vrije stemming een arbeider, Klinkt op Oudejaarsavond Met 'n goed glas Wijn Dan is de feestelijke stemming en 'n voorspoedig '27 a verzekerd Maar denk er vooral aan voor het matten van stoelen Voor varkens- en kippenhokken bij Frans Zegel Iz. Kerstnummer 1928 PREDIKBEURTEN Doopsgezinde Gemeente Den Burg Waal en Oosterend. VISITEKAARTEN SCHEURKALENDER ALMANAK T. P. V. „Texel". De heer W. van Heerwaarden, Gasthuis straat alhier, zal van 1 Januari as. als eierophaler-afslager in dienst vac T.P.V. „Texel" werkzaam zjjn. Er hadden zich voor deze functie bijna 30 sollicitanten aangemeld. Ds. Gelderman. f Te Utrecht is Maandag 27 December in de ouderdom van 81 jaar overleden ds. A. Geldprman, emeritus-predikant bij de Ned. Herv. Kerk. Ds. Gelderman werd in 1874 candidaa- t.d. H. Dienst te Utrecht, en stond daarna te Schaard, Den BurgopTexel, Opper does en Bunschoten. De 11de Juli 1914 verkreeg hij zijn emeritaat. Post- en Belastingkantoren. Vaq. 1 Januari a.s. wordt op postkantoor en hulpkantoren op Texel gelegenheid ge boden tot betaling van grond-, personeele inkomsten- en veimogensbelasting. De kantoren zullen daartoe op werkdagen geopend zijn als thans, doch niet voor f uur v.m. Het aanslagbiljet moet worden meege bracht, ook eventueel aanmaning of dwang bevel. Indien vervolgingskosten zijn verschul digd behooren deze te worden voldaan gelijktijdig met de te betalen belasting. Daardoor worden moeilijkheden en extra kosten vermeden. Openbare Aanbesteding Electrische Centrale T. E. M. De Texelsche Electriciteitsmaatschappij zal op Vrijdag 21 Januari a.s. de bouw van de electrische centrale alhier openbaar aan besteden. Gegadigden maken we opmerkzaam op de desbetreffende advertentie in dit nummer Gem. Electrische Bedrijf. In de nacht van 31 December op 1 Janu ari wordt door het Gem. Electrische Bpdiijf tot één uur licht verstrekt. Rijwielbelasting. Mogen wij wielrijders herinneren aan hun verplichting zich voor het jaar 1027 van een nieuw rijwielbelastingmerk te voorzien? Wie het na 7 JaQuari a.s. waagt een rijwiel zonder belastingmerk te berijden wordt zonder pardon beboet. Houtverkoop Boschwachterij „Texel." De houtverkoopiog in de Boschwachterij „Texel", gehouden op Woensdag 29 Dec. in „de Lindeboom" alhier, bracht f 1787 op. Zwaar hout ging voor goede prijzen van de hand. Licht hout bracht minder op. De Tijd der Kinderfeestjes. Leuk uitstaand taffetas, crêpe met ingebor- duurde bloemen leuk geplooid georgette dat is het, waarnaar thans wordt verlangd. Rose en blauw worden niet langer als de twee eenige Meuren beschouwd, die door jonge kinderen gedragen kunnen worden. Nu zijn zij even goed thuis in licht-geel, blad-groen en zachte mauve tinten, doch gelukkig is de af schuwelijke mode om kinderen in harde schreeu wende kleuren uit te dossen, voorbij. Tegen woordig worden slechts 2achte pastel tinten voor hen uitgekozen. Beide jurkjes, die hierboven zijn afgebeeld, zijn bedoeld voor een partijtje en het eene is even charmant als het and-re, hoewel beide van totaal verschillend model zijn. Het eerste, No. 1227 wordt gemaakt van heel licht rose taffetas Het rokje is heel wijd en het wordt volgens een [gewone taillelijn, gehecht op een zeer eigenaardig, strak zittend lijfje, dat van voren opengesneden is en waaronder een geplooid vestje van crème georgette gedragen wordt. Hetzelfde geplooide georgette dient als garneering voor de mouwtjes. Een rosetje, samengesteld uit heel kleine zij den rozenknopjes versiert het geheel op zeer aardige wijze. Knippatronen zijn verkrijgbaar voor meisjes van 4-10 jaar. Leeftijd wordt verzocht op te gevn. Kosten 55 cents. Het andere jurkje, No. 1228, is geheel geplooid en worot gemaakt van blad-groene crêpe-de Chine. Het rokje is gezet op een pasje van écrukant. De strik met lanee einden van zwart fluweel, geeft er een echt Fransch cachet aan. Dit jurkje is geschikt voor kindere i van 2-8 jaar Men wordt verzocht bij besteli ng van het k ippatroon de leeftijd r.p te geven, alsmeêe No. 1228. Kosten 55 cents. Typisch beeld van een straatventer op Sicilië die met zijn even onhandige, als breekbare last zoo handig weet om te springen, dat alles heel blijft. Vrijdag 31 Dec. (Oudejaarsdag). HERVORMDE GEMEENTE, den Burg, 'sav. 7 uur ds. Raabe Coll. Pred. Weduwe en Emeriti Waal, 'sav. 7 uur ds. v. 't Hooft Extra collecte, den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Brümmer Extra collecte. Oosterend, 's av. 7 uur ds. Janzen Collecte voor Weduwen en Emeriti. Cocksdorp, 'sav. 7 uur ds. Plug Maandcollecte. GEREF. KERK. Oosterend, 'sav. 7 uur candidaat H. Smit N. Weerdinge. Maandcollekte. DOOPSGEZ. GEM. Oosterend, 'sav. 6 uur ds. Vis. Coll. v. Doopsgez. emeriti-predikanten en -weduwen. Burg, 'sav. half 8 ds. Vis Coll. v. Doopsgez. emeriti-predikanten en -weduwen. Zaterdag 1 Januari (Nieuwjaarsdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. janzen. Bevestiging kerkeraadsleden. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend v.m. 10 uur Candidaat H. Smit N. Weerdinge. n.m. 3 uur dezelfde. Zondag 2 Januari. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Bevestiging v. Kerkeraadsleden. Oosterend, nm. 3 uur ds. Plug. Oudeschiid, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Cocksdorp, vm. 13 uur ds Plug. Bevesting Ouderling en Diaken. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur Candidaat H. Smit N. Weerdinge. c.m. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Vis. Collecte v. Doopsgez. emeriti-predikanten en -weduwen. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, Mevr. Aleida Elisabeth de Braai geb. Ter Plegt, in den ouderdom van 83 jaren. Uit aller naam, C. A. DE BRAAL. Alkmaar, Spoorstraat 73, 29 Dec. 1926. Verzoeke geen rouwbeklag. Voor de vele belangstelling, ondervonden bij 't overlijden onzer lieve Moeder betui gen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, Dr. A. DROS. VERSTERK UW NIEREN 130 Werp dat lustelooze afgematte gevoel van n, en herwin uw gezondheid en energie door uw uiert n te helpen om de schadelijke en kwaaddoend-- vergiften u.t uw bloed te fiureeren. Maak uw leven weer tot een lust Die piin ir de lendenen, die urinestoornissen dot vermoeid zenuwachtig uitgeput gevoel die hoofdpijn en duizeligheid kunnen alle te wijten zijn aan nierzwakte, en deze kan overwonnen worden. Pieke'en helpt u niet. Wordt flink en gezond door bet gebruik van Foster s Rug pijn Nieren Pillen, t e tijd bewees, dat dit specifieke niergeneesmiddel aan de nieren juist die versterkende hulp geeft, die zi noodig hebben en deze organen bijstaat om het blued volkomen en te-dege te zuiveren Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kunnen Foster's Pillen kwell-mde niei verschijnselen als rheumatiek ischias, spit-, waterzucht niersteen, blaas ontsteking verlichten en voorkomen. Duizpnden in Holland danken hun tegen woordige goede gezondheid aan de genezende eigenschappen van dit niermiddel. Begin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gil een flink- gezondheid kunt htrkiiigen 'Verkrijgbaar (in glasvei pakking met geel rtiktt - let hier v wal op) t ij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 31 van de Chr. Muziekvereniging „Excelsior" van Oosterend op Nieuwjaarsdag 's avonds 7,30 uur Programma's a f 0,25 verkrijgbaar bij G. Dros Pz. en S. Bremer en aan de deur. zal op Woensdag 5 en Donderdag 6 Jan. 1927 des avonds half 8 in Hotel „De Zwaan" opvoeren Tooneelspel in drie bedrijven doorjan Grosfeld en Stephanus van Cuijk. Tooneelschets in één bedrijf door Gerard Nielen. Kaarten a 75 cent niet eerder verkrijgbaar dan Zondag 2 Jan. '27 van 12—1 uur in het St. Janshuis. Toegang uitsluitend voor Katholieken boven 16 jaar. op Zaterdag 8 Januari 1927 Aanvang 8 uur precies in hotel Texel. Donateurs met dame op vertoon van donateurskaarten. Plaatsbespreken Zaterdag 8 Januari, loting 's middags 2 uur. Nog enkele plaatskaarten a f0,75 ver krijgbaar tijdens de plaatsbespreking en 's avonds aan de zaal. Te OUDESCHILD Zaterdag 15 Januari 1927, 's avonds 8 uur in hotel „De Zeven Provinciën". Entree f 0,80. op Vrijdag 7 Januari 1927 in café den Burg 's avonds 8,30 uur. In verband met de a.s. gemeenteraads verkiezing aller opkomst dringend gewenscht ook van belangstellenden van buiten den Burg. worden ingewacht vóór 8 Januari 1927 bij |OH. KEIJSER Dz. Vorderingen ten laste van het Algemeen Weeshuis over 1926 worden ingewacht voor 8 Januari 1927, in 't Weeshuis. Het Bestuur, Vorderingen ten laste van het Algemeen Armbestuur over 1926 worden ingewacht voor 8 Januari 1927 in 't Gesticht van Wel dadigheid. Het Bestuur. Stelt U het niet uit? zal op Vrijdag 7 Januari 1927 des morgens 10,30 uur aan het Nieuweschild pnbliek veik<>op -n palen, paaltjes, lichte planken, richels, groote partij brandhout, enz. enz. afkomstig van een botter. Wilt gij het vereenigingsleven in de Ge meente bevorderen, stemt dan met ons voor Diaken den Heer ten behoeve van het Gesticht van Welda digheid over 1927, gelieven daarvoor laan bieding te doen voor 1 Januari bij den voorzitter, den heer J. C. VISSER. De melk zal worden afgehaald van de boerderij. Zondag 2 Januari voor een diaken voor den Burg wegens het bedanken van de heer D. Keijser Sz. Te Oosterend van 10—11 uur de Waal 11 12 den Burg ID/,—121/» uur. TE KOOP JAN BOON, Westermient. GEVRAAGD met dochter als dienstbode. Huis disponibel bij J. GRISNICH, P.H. Polder. Ook z'n Advocaat en Limonadesiropen Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan Biezen- zoowel als gaatjes-, alsmede over trekken van stoelen met leerdoek of trijp. Briefkaart wordt vergoed. G. M. BOS, Bland en Berg, Eierland. goedkoop geschaafd en geploegd hout. Asbest golfplaten, gegalv. golfplaten, Asphaltpapier, Ruiten voor kippenhokken, Kippenhokken met en zonder glas, Varkenshokken. Ondergeteekende abonneert zich me! ingang van 1 Januari 1927 op de Texelsdii Courant en wenscht het kosteloos te ontvangen. Naain: Adres:

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2