Gymnastiek faoipy „kei" boscii boiieer Auto-Transport Houtverkooping J. OM IS te Oosterend, Bezoekt de Uitvoering van de Na afloop Bal Deurwaarder C. G. GUDE Adverteert in de ïexeisolie Courant FEUILLETON BE WENTELTRAP Verhuizingen met gesloten auto, billijk tarief. Voor het innen van kwitan tiën en 't betalen van gelden Notaris Mulder Notaris Mulder een woonhuis met pakhuis en erven VAN BIB GEMF Co., ^sterdame-botterdam De „WITTE" Benzine- en Petroleummotor N.V Handelmij voorheen A. VAN DEB SPEK Mzn. aan te besteden het volspitten van plm. 5 H.A. duingrond, een huis (2 woningen onder één dak) met erf en grond te de Waal, waar inlichtingen en gratis demonstratie worden gegeven. Leuvehaven 18, hOTTERDAM. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer y, uur later.) Datum 6 7 8 9 10 11 12 Jan. Hoogwater 10,24 11,07 11,57 12,22 1,15 2 11 3,13 Treinenloop Helder van Hflder naar Airsteidf.tr. Vertref Helder. Aankom** Amsterdam 6.26 8,53 7.27 sneltrein 9,01 100 Zon- en feestd. niet 12.15 12,47 Zaterdags niet 2,52 '.13 alleen Zaterdags 2 52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,K1 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 8,28 Donderdag naar Schapen pen markttrein, ver trek 7 42 Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam1. Aankomst Helde> 5,21 Zon- er. feestd. niet 8,24 8 03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12 05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zur.- en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. g.,02 9.07 10.59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 3 November 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,11,3,15 uur van Helder 9,12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. CocksdorpBurg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 12,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.—v.m van de Cocksdorp 11.— v.m. )vla Oosterend Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,311 Postwissels, kwitaniies 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten mt mim im. ii -rr Licht op Rijwielen 4,30 uur, rijtuigen 5,— uur. op Zaterdag 8 Januari 1927 Aanvang 8 uur precies in hotel Texel. Donateurs met dame op vertoon van donateurskaarten. Plaatsbespreken Zaterdag 8 Januari, loting 's middags 2 uur. Nog enkele plaatskaarten a f0,75 ver krijgbaar tijdens de plaatsbespreking en 's avonds aan de zaal. Te OUDESCHILD Zaterdag 15 Januari 1927, 's avonds 8 uur in hotel „De Zeven Provinciën". Entree f0,60. zal op Vrijdag 7 Januari 1927 des morgens 10,30 uur aan het Nieuweschild publiek verkoopen palen, paaltjes, lichte planken-, richels, groote partij brandhout, enz. enz. afkomstig van een botter. De Boschwachter te Texel zal trachten nabij het dorp de Koog aan den Minister- Ruijsweg, in 3 perceelen. Aanwijzing van de perceelen op Donder dag 6 en Vrijdag 7 Januari a.s., telkens 's middags om 2 uur. De op zegel (f 0,50) gestelde inschrij vingsbiljetten moeten worden ingeleverd, voor of op Zaterdag 8 Januari 1927, des namiddags 5 uur ten huize van den Bosch wachter te de Koog. Naar het Amerikaanoch van MARY ROBERTS RINEHART. )o( „Flindersvroeg ik. „Heet het paard zoo?" „Ta." Ze streek evtn langs de manen met haar zweep. „Hij zag er niet uit als een stalhouderspaard en de man zei dat hij hetó van de Armstrongs gekocht had, toen ztj een paar auto's aanschaften Zoete Flinders toe maar!" Flinders was zeker geen algemeen voor komende naam voor een paard en toch had het jongetje in Richfield zijn speelkameraad die ais paard fungi erde. ook Flinders ge noemd. Het viel mij dadeiijk op. Op mijn verzoek had Halsey al bericht over den brand gestuurd aan den makelaar van wien we lret huis gehuurd hadden. Bo vendien had bij Jamieson opgebeld en hem eenigsziDS omzichtig verteld water's nachts gebeurd was. Jamieson beloofde, dat bij 's avonds komen zou en nog iemand mee zou brengen. Het leek mij niet noodig om me vrouw Armstrong bericht te sturen, nu ze toch in het dorp woonde. Ze had natuurlijk wel van den bruud gehoord en omdat ik bleef weigeren om bet huis te verlaten zou het onderhoud nu niet bepaald plezierig geweest zijn. Maar toen we het wit met- groene huis van dokter Walker vooibijreden kreeg ik plotseling een idéé „Wacht hier eens even, Gertrude.' zei ik „Ik moet er eveQ uit." „Gaat u Louise opzoeken?" vroeg ze. „Neen, ik wil Walker iets vragen." Ik begreep wel dat ze nieuwsgierig was maar ik legde het haar niet verder uit. Ik liep naar het huis toe, vond dei- ingang voor de patièoien en ging Laar binnen. De Aanbevelend, P. KALIS Cz., Burg-Texel houdt ondergeteekende zich beleefd aanbevolen. JOH. Fr. ZI|M, den Hoorn. zal op Dinsdag 11 Januari 1927 des avonds 7 uur in café Bellevue te de Waal publiek verkoopen voor de erven van de heer Anth. Dalmeijer Sectie C. nummer 981 groot 7,88 aren. als mede plm. 50 centiaien van C no. 965 te veilen als volgt a. de woningen ieder afzonderlijk met bijbehoorend erf b. perceeltje grond plm. 2 aren 4 centiaren daarachter. c. perceeltje grond plm. 50 centiaren be zuiden a en b. Voorts gecombineerd. zal op Woensdag 12 Januari 1926 des avonds 7 uur in het café „den Burg" publiek verkoopen van den heer G. Brands aan de Koogerstraat te den Burg, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie K. nummers 2119 en 1186 te zamen groot 1 are 67 cen tiaren te veilen in 2 perc. a. pakhuis met erf, b. huis met erf en c. gecombineerd. wachtkamer was leeg maar iu de spreek kamer hoorde ik twee menschen praten, op niet zeer vriendschappelijken toon. „Het is een bespottelijk bedrag," zei er iemand. Toen hoorde ik de stem van den dokter rustig en kaim. Maar ik had geen tijd om te luisteren naar de bezwaren van iemand, die blijkbaar zijd rekening te hoog vond, dus ik kuchte even. Onmiddellijk zwegen de stemmen; er ging ergens een deur dicht en de dokter kwam van uit de gang binnen. Hij was blijkbaar verbaasd mij te zien. „Goeden middag, dokter," zei ik stijfjes. „Ik zal u niet van uw patiënt af houden lk wilde u alleen maar iets vragen." „Wilt u niet gaan zitten?" „Dat is niet noodig, Dokter, is er van ochtend ook iemand bij u geweest om zich te laten behandelen voor een schotwond?" „Neen, zoo iets opwindends heb ik niet beleefd," zei hij. „Eeu schotwond! Het schijnt nog niet erg rustig te zijn opZon- nehoek." „Ik heb niet gezegd dat het op Zonnehoek was gebeuid. Maar toevallig was het wel zoo. Als er iemand bij u komt, wilt u dan zoo vriendelijk zijn om het mij te laten wtten „Het zal my zeer aangenaam zijn." zei hij. „Ik hoor, dat u er brand heeft gehad ook. Brand en een schietpartij in één nacht is wel veel voor een rustig buitenverblijf." „Het is er allesbehalve rustig," antwoord de ik en keerde ik my op eens om. „Dokter." vroeg ik, gedreven door een plotselinge ingeving, „heeft u wel eens ge hoord van een kind dat Lucien Wallace heet!?' Hy was wel handig, maar even kwam er toch een andere uitdrukking op zijn gezicht „Lucien Wallace?" herhaalde hij. „Neen dat geloof ik niet. Er vonen hier nogal veel menschen van dien naam, maar van een Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruikgemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tariet houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. ISICKESZ REEPETIHETTEN ZIJN GELDIG VOOR FRAAIE CADEAUXJES munt uit door le. Groote bedrijfszekerheid, zoowel bij gebruik van petroleum als van benzine. 2e. Gering brandstofverbruik. 3e. Eerste klas, onverslijtbare „Wico" hoog spanningmagneet. 4e. Eenvoudige bedieningswijze en is geschikt voor alle mogelijke soorten van werk. Te bezichtigen bij Lucien heb ik nooit gehoord." Ik was er vrijwel zeker van dat hij er wel van gehoord had. Menschen vertellen my niet gemakkelijk een leugen en deze man loog ongetwijfeld. Maar ik kon nu toch niets meer van hem te weten komenhij was nu op zijn qui-vive en ik ging heen een beetje nijdig en zonder er iets van te begrijpen. Rij dokter Stewart werden we heel anders ontvangen. Dadelijk werden we in den fa miliekring gebracht. jWe bonden Flinders vast aan den kant van den weg en Gertrude en ik werden getracteerd op eigen gemaak- ten bessenwijn en vertelden van den brand Van wat er dien njcht verder was gebeurd zeiden we niets. Maar toen wjj terslotte afscheid hadden genomen van de familie en de dokter ons paard los maakte,,vroeg ik hem hetzelfde als ik aan dokter Walker gevraagd had. „Een schotwond!" zei hij. „N6en, nie mand. Wat heeft u nu uitgehaald op Zonne hoek, juffrouw Innes?" „Er heeft iemand geprobeerd om tijdens den brand in te breken" zei ik, „en hy is licht gewond door een revolverschot. Praat u er maar niet verder over, we willen er zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid aan geven Er was nog een andere mogelijkheid, dia we ook tusschen één uur 's nachts en den volgenden morgen vroeg treinen gingen De eerste vertrok 's morgens pas om 6 uur De volgende vraag moest ik een beetje diplomatiek inkleeden. „Heeft n misschien in den trein van zes uur iemaud eeD man gezien, die een beetje mank liep?" vroeg ik. „Bedenk u eens goedwe doen ons best om een man te vinden die gisteren om Zonnehoek heen draalde voor de brand uitbrak." Onmiddellijk was hij vol belangstelling „Ik was zelf ook bij den brand* vertelde hij uitvoering. „Ik hoor tot de vrijwillige brandweer. Het was de eerste groote brand dien we hier gehad hebben na dien keer dat het gebouw van de golfclub is afgebrand Mijn vrouw zei van de week nog; David dat geld voor je uniform en je helm had je ook wel kunnen sparen." En warempel vannacht had ik ze noodig. Ze belden zoo hard dat ik nauwelijks tyd had om ze aan te trekken." „En heeft u iemand gezien die mank liep?" vroeg Gertrude, toen hij even zweeg om op adem te komen. „Niet aan den trein, juffrouw." zei hy. „Zoo iemand is hier vandaag niet geweest Maar ik zal u vertellen waar ik wel een manke man heb gezien. Ik kon niet wach ten tot de brandweer vertrok, er gaat om 4.45 een goederentrein hier langs en ik moest naar het station. Ik had we) gezien dat er bij den braud niet veel meer te doen was we hadden het vuur in bedwang" Gertrude keek my eens aan en glim lachte „en ik ging dus op weg. Hi°r en daar liepen nog enkele menschen, die naar huis terug gingen en op het voetpad van de golfclub zag ik twee mannen. De 6ene was nogal klein. Hij zat aan den kant van den weg met zyn rug naar mij toe en had iets wits in zyn hand, alsof hij: bezig was zyn voet te verbinden. Toen ik een eindje verder was keek ik nog eens om en hinkte hij langs den weg. luidkeels vloekend. „Gingen ze naar de club?" vroeg Gertrude „Neen, juffrouw. Ik geloof dat ze naar het dorp zijn gegaan. Ik heb hun gezich ten niet gezien maar ik ken iedereen hier in de buurt en iedereen kent mij. Toen ze mjj niet toeriepen begreep ik dat het vresm- den moesten zijn." Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4