KWATTA'ftr Dat s KWATÏA MIJNHARDT's jCaxe&v fijne IkTABAK No 4087 Zaterdag 15 Januari 1927 408,e Jaargang ~féuTlleton HEERLIJKE COKDKOCPE Voor de Zondag. Meer Licht. DE WENTELTRAP VOLLE MELK REEPEN L Texelsche Berichten Bronchitis i Abdijsiroop ABONNEMENTEN: UITGAVE: N.V.v/h LANGEVELD DE ROOIJ DEN BURG OP TEXEL ADVERTENTIËN: TELEFOON: N°.11 POSTGIRO: N°. 652 POSTBUS: N°. 11 Slechts een merk kan aan de spits staan Uitslag-verkooping. Aanbesteding. tuc. DE Veevervoer. Visscherij. TEXELSCHE COURANT DEN BURG: 50 cL per drie Maanden. Franco p. pest door geheel Nederland 75 ct p. 3 maanden. Losse nummers: 3 cL DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG- EN ZATERDAGMORGEN Van 1-5 regels: 50 ct. lodero regel meor: 10 ct. Dozolfde advertentlo 4 maal geplaatst wordt 3 maal berekend. Bij abonnoment lagere regolprljs. ADVERTENTIËN MOETEN DAAGS VOOR 'T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN „Donkere wolken met gouden randen." M<.n heeft wel eer.s beweerd, dat iemands stemming er evenveel toe bijdraagt als zijn talenten om hem zijn weg door het leven te doen vinden. Aldus schreef eenmaal Samuel Smiles in zijn zoo bekend geworden werk „Character" Hoe dit zij, zeker is het, dat men zich ge lukkiger zal gevoelen, naarmate men gelijk moediger, geduldiger en lijdzamer is naarmate men zich vriendelijker en welwillender jegens zijn medemenschen gedraagt. Terecht heeft Plato gezegd, dat wij ons eigen geluk vin den, als we dat van anderen zoeken te bevor deren. Sommige menschen hebben zulk een gelukkig karakter, dat zij in alles iets goeds kunnen vinden. Geen ramp zoo groot, of zij putten er troost en vrede uithoeveel wolken zich boven hun hoofd mogen samenpakken, toch zien zij nog ergens een zonnestraaltje. En mocht de zon zich voor het oog verborgen houden, dan troosten zij zich met de gedachte, dat zij er toch wel is, doch voor hen verborgen blijft met wijze en goede bedoelingen. Zulke naturen zijn benijdenswaardig, hun straalt een zon in oog en hart, een zonnestraal van vreugd, van genot, van religieuze blijd schap, van wijsgeerige kalmte, of hoe men dit ook moet heeten. Uit de volheid van hun gul den stemming wordt alles, waarheen zij de blik richten, met een gouden gloed overdekt. Als zij lasten te dragen hebben doen zij dat met een opgeruimd gelaat. Zij maken zich niet boos, winden zich niet op, verlammen hun geestkracht niet door nuttelooze jeremiaden. Voorwaarts gaan zij met krachtige tred en geenbloeme, die er langs hun weg mag bloeien, ontgaat er hun oog. Deze opgeruimde stemming is geenszins het gevolg van losheid of onbedachtzaamheid. De ernstigste en edelste gemoederen zijn ook het rijkst aan vreugde, aan liefde, aan hoop en vertrouwen. Hij, wiens blik ver reikt, heeft ook het scherpste oog om de zonnestraal te zien, die zich door de donkere wolken dringt. In het kwaad, dat tegenwoordig is, ziet hij het goede dat er uit geboren zal wordenin de ziekte ziet hij een poging van de natuur om het verbroken evenwicht te herstellenin de beproeving middelen tot zedelijke loutering en prikkels tot verhoogde waakzaamheid de smart en het lijden zijn voor hem een oefenschool in moed en levenswijsheid. Vragen, op allerlei gebied, door abonnees onderteekend en onder het motto „Meer Licht" te onzen kantore bezorgd, worden voor zoover mogelijk hier beantwoord Vraag 1. a. Hoe krijg ik de overlijdensacten in bezit van mijn man en zoon die voor ruim 6 jaar verdronken en wier lijken niet zijn gevon den b. Kan dat kosteloos geschieden Antwoord, a. Ge moet u daartoe wenden tot de procureur bij de arrondissements-rechtbank in welker ressort de laatst bekende woonplaats Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEBART. 53) )o( We zaten daar met ons drieen en deden geen moeite om een gesprek gaande te hou den. Gertrude en ik begrepen allebei dat het nutteloos zou zijn om Louise iets te vragen Wij luisterden naar den motor, die we konden hooren als hij het hek inkwam en den heuvel opreed. Er gingen tien, vijf- tier twintig minuten voorbij. Louise klem de zich krampachtig aan haar stoe' vast. Ik zag langzamerhand alle kleur uit Ger trude's gezicht vtrdwynen en is had zelf een gevoel of mijn keel werd dichtgeknepen Vijf-en-twintig minuten duurde het, en toen hoorden we eindelijk een geluid. Maar het was geen auto, het was het onmisken bare geratel van het huurrytuigje uit Casanova. Gertrude schoof het gordijn op zij en tuurde naar buiten. H-t rijtuigje van het station zei ze, blijkbaar opgelucht. „De auto is zeker kapot gegaan en geen wonder, na de manier waar op Balsey den heuvel is afgereden. Het duurde nog een tijd voor het kraken de vehikel vooi de deur stil stond. Louise kwam overe nd en greep met haar hand van de vermoedelijk overledenen gelegen is. In uw geval kan, nadat driemaal tevergeefs dagvaarding is geschied, aan u een „verklaring van vermoedelijk overlijden" worden uitgereikt (van „overlijdensacte" kan hier niet gesproken worden, daar van het overlijden geen aangifte kon geschieden). b. Een en ander geschiedt kosteloos, mits door u een bewijs van onvermogen kan worden overgelegd. Dit bewijs kunt u bekomen nadat door twee mannelijke personen voor de burge meester uwer gemeente de vereischte verkla ring is afgelegd. D. Woensdag 12 Januari werd door notaris Mul der in café den Burg voor de heer G. Brands publiek verkocht een woonhuis met pakhuis en erven aan de Koogersfraat alhier. Kooper van pakhuis met erf: de heer J. J. Rijk Johz., voor f 1020.— Kooper van huis met erfde heer IJ. Witte J. IJz., voor f 3060. Op Vrijdag 28 Januari 1927 zal te 11,30 uur vm. te Haarlem ten bureele van de Hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswaterstaat worden aanbesteed het leveren en verwerken van stort- steen tot bestorting van de onderzeesche oever voor de rijkszeewering aan het Horntje op Texel en voor de kop van de Stuifdijk op de Hors op Texel. Het bestek (no. 67) ligt o.a. ter lezing bij de technisch-ambtenaar T. B. Zeilstra, Buitenhaven 24 te Helder, en is tegen betaling der kosten te bekomen bij de Algemeene Landsdrukkerij te den Haag. Bestelling kan geschieden door tusschenkomst van de kantoren der posterijen. Inlichtingen verstrekt o.a. de heerT. B. Zeil stra, te wiens kantore op 20 Januari a.s. de staat van inlichtingen ter inzage zal liggen. Sportnieuws. De feestavond ter viering van het 15-jarig bestaan van S.V. „Texel" is bepaald op Zondag 6 Februari. Texel I speelde te Helder een wedstrijd tegen Batavier I en trad met een 3—0 over winning uit het strijdperk. Leden van S.V. „Texel" kunnen weldra tegen betaling van een gering bedrag bij pen ningmeester of secretaris een fraai insigne be komen. Algemeene Handelstentoonstelling. Men verzoekt ons nog te plaatsen Wij behoeven niet veel te schrijven over de naar haar keel. Toen deed Gertrude de deur open en liet meneer Jamieson en een ma- geren man van middelbaren leeftijd binnen Halsey was er niet by. Toen de deur weer dicht ging en Louise besefte, dat Halsey niet mee gekomen was, veranderde de uit drukking op haar gezicht in radelooze wan hoop. „Halsey?" vroeg ik dadelijk, zonder op den vreemde te letten. „Heeft hy u niet afgehaald „Neen." Jamieson keek een beetje ver baasd. „Ik verwachtte eigeniyk wel dat de auto er zijn zou, maar we zyn er toch ge komen." „Heeft u hem heelemaal niet gezien?' vroeg Louise opgewonden. Jamieson wist dadelijk wie ze was, hoe wel hij haar nooit eerder had gezien. Ze was altyd in haar kamer gebleven tot den dag van ha^r vertrek. „Neen, juffrouw Armstrong," zei hy. „Ik heb hem niet gezien. Wat is er! „Dan moeten we hem zoeken," zei ze. „Ieder oogenblik is kostbaar. Meneer Ja mieson, ik heb redenen om te gelooven dat hy in gevaar verkeert, maar ik weet niet welk gevaar. We moeten hem vinden." De magere man had niets gezegd, maar nu liep hij vlug naar de deur." „Ik zal het rijtuigje achterna gaan en tegenhouden," zei hij. „Is die meneer in de stad?" .Meneer Jamieson," zei Louise, „ik kan tabletten werken zonder kramp of pijn. Doos 60cent A.H.T. De bezoekers zullen een schitterende indruk krijgen bij het binnentreden op de in hotel Texel te houden tentoonstelling. Niet al leen elcctrisch licht zal er branden, maar tevens zullen nog lampen worden aangebracht, bran dende met zg. coronalischc gassen, iets geheel nieuws op het gebied van verlichting. De orga nisator is begonnen met de reclameversprciding. In verscheiden zaken op de dorpen werden aan plakbiljetten geplaatst, ook op autobussen en boot, ja zelfs te Helder en omstreken maakt de heer Cohen voor de A.H.T. reclame. Met zeker heid kunnen wij mecdeelen, dat de deelname zeer groot zal worden en zulks de Texelsche middenstand in bloei zal doen toenemen. B en W hebben de volle medewerking toegezegd. Wie een stand wil huren, stelle geen dag langer uit. Jaarvergadering Texelsch Fanfare. Leden en bestuur van Texelsch Fanfare kwa men Woensdagavond in de Lindeboom in jaar vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Jb. Schrama, opende met een kort woordde secretaris, de heer N. Kortenhoeven las de notulen welke onveranderd werden goedgekeurd. Aan het jaarverslag, dat 9 pagina's foliopapier besloeg, behoeven we weinig plaats in te ruimen De secretaris had er flink werk van gemaakt en is er zeker goed in geslaagd van de weder waardigheden in het afgeloopen jaar een dui delijk beeld te geven. Het verslag besluit met een dringend beroep op allen om de uiterste krachten in te spannen, opdat het muzikaal peil der vereeniging een graad of wat hooger kome. Naar we uit het jaarverslag vernamen laat dat nog wetwat te wenschen over en mag extra oefening niet overbodig heeten. Wanneer de leden meenen reeds volmaakte muzikanten te zijn slaan zij de plank mis. In dit verband wordt gewezen op het niet fraaie resultaat van het Schager Concours. Zelfcritiek is een eerste eisch. Ontvangen werd f 876,25, uitgegeven f 963,36 Door een batig saldo van het vorig jaar kon toch nog met een overschot gesloten worden. De rekening, reeds door een commissie uit de En andere borstaandoeningen genezen met AKKER's dat huurrijtuig wel gebruikeD. Neemt u myn paard en rijtuig, dat buiten staat, en rijdt zoo hard u kunt. Probeer Halsey's au"o te vinden het kan niet moeilijk zyn. Een andere manier weet ik niet. Maar wacht niet langer. De nieuwe detective was weg en een oogenblik later reed Jamieson den heuvel af. zoo snel dat de vonken van de hoeven vlogen. Louise keek hen Da. Toen ze zich omkeerde stond Gertrude verantwaardigd naast haar. „Je weet welk gevaar Halsey dreigt, Loui se". zei Gertrude verwijtend. „Ik geloof, dat je alles w et, de heele oplossing van dit geheim Als Halsey iets overkomt, vergeef ik het je nooit." Louise hief haar handen wanhopig ten hemel 'en liet ze toen weer zakken. „Ik houd evenveel van hem als jij." zei ze somber „Ik heb geprobeerd om hem te waarschuwen." „Onzin!" zei ik, zoo opgewekt mogeiyk .Wij maken ons druk over iets wat mis schien niets beteekeDt. Halsey zal wel te laat gekomen zijn, hij is altijd te laat De auto kan ieder oogenblik terugkomer) Maar er kwam niets. Na een half uur vol spanning ging Louise stii Daar buiten en kwam niet terug. Ik besefte pas dat ze weg was toeo ik 't rijtuigje hoorde weg gaan Om elf urr ging de telefoon. Het was Ja mieson. „Ik heb uw auto gevonden juffrouw lr;- kwaliteit smaakt U qeur behaogf U DE prijs verbaast U I Dil zyn de wonderen leden gecontroleerd, werd door de vergadering goedgekeurd. De contributie van werkende leden blijft op 10 c per week, donateursgelden blijven op f 1 per jaar bepaald. Donateurs, die zich na 1 November aanmelden, betalen f2,— De gratifi catie aan de directeur bedroeg en zal bcdragon f 100,— per jaar. De begrooting voor 1927 werd vastgesteld. Besloten werd dit jaar slechts deel te nemen aan het concours te Oosthuizen op 26 Mei, waar het Fanfare in de le afdceling moet uit komen. Wat betreft het verlcenen van muzikale mede werking aan plaatselijke vereenigingen van welke richting of gezindheid die moge zijn werd bepaald, dat geen enkel lid zich daaraan behoort te onttrekken. Inzake financieele aan gelegenheden zal nader overleg evenwelsteeds moeten plaatsvinden. Bij de rondvraag werd een toekomstigeigen gebouw nog eens in het geding gebracht. Waar men evenwel geen kans zag de daar voor noodige baten te vinden, moest men alle plannen weer laten varen. Na nog eenige besprekingen van minder be- teekenis werd de vergadering, die door bijna alle leden werd bezocht, gesloten. OUDESCHILD Gedurende deze week zijn van Texel ver zonden 20 koeien, 34 varkens, 5 paarden, 3 veulens, 25 kalveren, 14 schapen. De garnaienvisscherij gaat op het oogenblik niet zoo goed als een paar weken geleden. Hier op Texelstroom zijn niet veel garnalen te van gen. Buitengaats is er wel veel vangst, door motorbotters worden te Helder veel garnalen aangebracht. De prijs der garnalen is ongeveer 30 cent per KG., dan weer een paar cent meer nes," zei hij. „Hy was in botsing gekomen met een vrachtauto vlak by het statioD. Neen, meneer iDnes was er niet, maar we zullen hem waarschyniyk wel viDden. Wilt u Warner naar de auto toe sturen?" Maar ze voDden hem niet. Den volgenden morgen om vier uur wachtten we nog op bericht, terwyi Alex Id huis waakte en Sam in den tuiD. Bij hst aanbreken van den dag viel ik uitgeput in slaap Halsey was niet teruggekomen en van den detective haddeD we niets meer gehoord. Hoofdstuk XXVI. HALSEYS VERDWIJNING.) Nog nooit was de toestand zoo afscbuwe- ïyk geweest als nu. De moord en de plotse linge dood van Thomas hadden we nog min of meer als buiten ons staande kun nen beschouwen. Maar toeD Halsey ver dween werd het iets heel anders. Ons kleine kringetje was er door verbrokeD. Wy wa ren nu geen toeschouwers meer by een stiyd om ons heen, wy zaten er zelf mid den in. Natuurlyk was er toen geen tijd om dat idee onder woorden te brengen. Ik scheen Dog maar één ding te beseffen dat Halsey het slachtoffer van een booze opzet was en dat itder 'erloren oogenblik nood lottig kon worden. Jamieson kwam den volgenden morgen om een uur L rugby was met modder bedekt en zyn hoed was weg. Wordt veivo'ui

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 1