Radio-Raad BESTEL TIJDIG UW ZAAIGRANEN Scheurkalenders Ontvangen een nieuwe collectie behangselpapier. i Uitvoering een flinke jongen Is er iets voor u hij Verloren Aanbesteding. H. H. Veehouders Superfosfaat 14 pet. Ingezonden ADVERTENTIEN @9» tweejarige ¥@rseh Princessesrerst Zegeliaver Struba haver Goudgerst Zwanenhalsgerst Kleine groene erwten Heil Frankengerst kortstroo Paardeboon en v roegbloeiers. Profiteert van onze concurrente aanbiedingen van Gras-, Klaver- en Bietenzaden. Origineele Svalof Zaaigranen en Rubra Snikervoederbietenzaad. C. R. KEIJSER Co. Bal na. Holl. Herder (reu) vrachtautodienst zal openen Indien u met succes wilt broeden, een paar woonhuizen io koop, voor klein hondje (reu) de opsta! van een loodsje 30 pak prima erwtenstroo, plm. 10,000 KG. koolrapen een boerenknecht. s ss Texelstroom naar Purmerend. zullen aanbesteden „De Twee Vereenigde" Wij verwachten deze week een schip 0. R. KEIJSER Cc. Nog enkele voorhanden in BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Het andere model, No. 1240 is eenvoudiger cn is "meer speciaal bedoeld om gedragen te worden met verschillende rokjes, die men heeft hangen. Hij wordt gemaakt van champagne- kleurig marroccain en de garneering bestaat uit smalle opgenaaide lintjes van donker-oranje welke langs de kraag en de manchetten loopen. Verder wordt, eveneens van donker-oranje een strikje aan de hals bevestigd en de oranje cein tuur, dicldoorgehaald wordt in de taille, zoodat de nieuwe taillelijn daardoor een beetje geac centueerd wordt. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 12-44 46-48 onder opgave van No. 1240. Kosten 55 cents. Waar het aantal bezitters van radio- eestellen op Texel met de dag toe neemt meen ik te moeten zwichten voor ie aandrang door verscheiden lezers op mij ïitgeoefend om hier een vragenrubriek voor adio-amateurs te openen. Ik wil evenwel vooropstellen hier uitsluitend vragen van ilgemeene strekking te zullen beantwoor den. Voor kwesties van meer technische lard wende men zich in ieder geval tot de bekende radio-periodieken, daar ik voor diepgaande beschouwingen hier geen plaats mag inruimen. Eenige vragen die mij terloops werden jesteld, wil ik hier thans reeds beantwoor- ien. Nieuwe vragen bezorge men in geslo ten couvert onder het motto „Radio-Raad" tan het bureau van de Texelsche Courant. Voor op- of aanmerkingen naar aanlei ding van het hier besprokene houd ik mij leleefd aanbevolen. 1. Antenne. Wauneer uw antenne ich zeer dicht in de nabijheid van die van ïw buurman bevindt zal uw beider ont vangst zwakker zijn dan normaal, wanneer je beiden op hetzelfde station afstemt. 2. Kort e-g o 1 f-s t a t i o n s hebben een jemeenschappelpke kwaal, nl. het zg. iluiei'pffect, ook wel fadingeffect (Eng.) ge noemd. Van tjjd tot tijd sterft het geluid veg, waaraan - naar de bestaande theo- ieën te oordeel en noch uw ontvangtoe- itel, noch de zender debet moet zijn. De ijd, gedurende welk het geluid meer of ninder verdwijnt, is voor alle korte-golf- tations niet gelijk. Dichtbijzijn de stations ijden minder aan dit euvel. 3. Golflengte. Om de golflengte van een station, dat u hoort, te kunnen jepalen moet u zich bedienen van een zg. jolfmeter. Vraagt uw leverancier nadere )(jzonderheden. 4. Budapest werkt op 555 M., doch wordt niet in de „Radio-Luistergids" ver- neld, omdat het veelal onmogelijk is dit station in ons land te hooren. DR. A. DE LOOS. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Aangaande het bericht in uw blad van 15 Januari '27 over „Telefoneeren buiten kantoor tijd", bericht ik, dat de persoon, die dit bericht edaan heeft, niet met de Texelsche toestanden ekend is, of misschien niet vele ziektegevallen eeft meegemaakt. Het doel (alle Texelaars, ook 'de kantoor- ouders buiten den Burg woonachtig) is lo. 's avonds of 's nachts of zg. buiten kan- oortijd met de dokter te kunnen telefoneeren als het hun noodig voorkomt. I 2o. Dat zij de reis naar den Burg niet bij alle weergesteldheden moeten maken of een auto moeten bestellen om zoo spoedig mogelijk de okter om bijstand te vragen. Nu hebben alle kantoorhouders zich vrijwillig eschikbaar gesteld en zal hier geen misbruik an worden gemaakt. Wie zal van de dorpen e dokter opbellen, als het niet noodig is Het geval, waarover het bericht ging, was et volgende: Te Oudeschild was iemand over leden en ging men buiten kantoortijd naar het ostkantoor, om de dokter dit te berichten. De antoorhouder weigerde, omdat de man dood as en men dus kon wachten, totdat het kan toor openging. Hij toonde zich niet bereidwillig k verwijs hem naar het hoofd van de Texelsche jourant van 1927 (Voor de Zondag): Charac- :erHoe dit zij, zeker is het, dat men zich jelukkiger zal gevoelen, naarmate men gelijk moediger, geduldiger en lijdzamer is naarmate men zich vriendelijker en welwillender jegens zijn medemenschen gedraagt.... Ik weet zeker, dat de overige kantoorhouders roor zoo'n geval de telefoon niet zouden heb- 3en geweigerd. Het had te Oudeschild ook liet gebeurd, als wij daar de heer Moojen had- en gehad. Een Proletariër. Naschrift: Tot juister beoordeeling vanaan- ehaald bericht uit ons blad van 15 Januari 927 deelcn we mee,dat de heer directeur van het ostkantoor alhier het ons ter plaatsing aanbood, In verband met bovenvermeld schrijven had- Jden we met de directeur een kort onderhoud waarbij ons bleek, dat de grenzen, waarbinnen [.van bedoelde goedheid mag worden geprofiteerd piet sc'ierp zijn gesteld. Waar evenwel reeds chromelijk misbri ik werd geconstateerd, komt et ons noodig oor nogmaals tc verzoeken an telefoneeren buiten kantoortijd slechts paarzaam, in ieder geval slechts indien drin- end noodig, gebruik te maken. Red. PREDIKBEURTEN Woensdag 19 Januari. Burg, 'sav. 8 uur Bijbelbespreking in Gebouw v. Chr. Belangen. Koog, 's av 7 uur ds. van 't Hooft. Zuid-Eierland, 'sav. 7,30 uur Bijbellezing. Den Hoorn, 'sav. 7 uur Bijbellezing. Zondag 23 Januari. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, 'sav. 7 uur ds v. 't Hooft. Oudeschild, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Briimmer. Oosterend, vin. 10 uur ds. Janzen Cocksdorp, vm. 13 uur ds. Plug. Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur Cand. G. W. van Deth van Santpoort. Collecte Theol. School, n.m. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg 'sav. 7 uur ds. Vis. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. P. J. Smidts (Intrede) MARKTBERICHTEN Alkmaar, 14 Jan. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1044 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 14,— a 15, Haver 10.50 a 12.— Gerst chevalier 11,50 a 12,25 Groote groene erwten 35,a 42, Kleine groene erwten 20, - a 30, Elerveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 15 Jan. Kipeieren. Aanvoer 65.000. 56/58 K.G. 8,10 a f 8.70 100stuks 58,60 K.G. 8,50 k 8,80 ae iuuslUKS 60 62 8,70 a 9,- 62 64 9,— a 9,30 i ruin 8,90 k 9,90 Eendeieren. Aanvoer 750. 8,10 k 0 Texel, 17 Jan. 1927. 2 koeien 250,a 350,— 3 nuchtere kalveren 8, a 14,- 10 Biggen 10,a 16, 3 korf oude kippen 0,90 a 1,25 Elerveiling Texel, 17 Jan. Aangevoerd werden 230 partijen, 21776 stuks Kipeieren Bruin ongew. f 8,— a f 9,30 p. 100 stuks Wit f 7,- a f 8,30 Eendeieren: Aanvoer 110 stuks 3 partijen Prijs f8,a f7,60 Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Hiermede geef ik kennis van het overlijden van mijn geliefde Zuster, Hendrina Paulina Coninck Westenberg, in den ouderdom van ruim 67 jaar. C. E. WESTENBERG. Den Burg, 18 Jan. 1927. "Dankbetuiging. - Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden na het overlijden en bij de teraardebestelling van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder NEELTJE VISSER, geb. Boon Inzonderheid aan Ds. Raabe voor de troostrijke woorden tot ons gesproken. Namens de Familie, G. P. KOORN Jbz. Den Burg, 18 Jan. '27. Gegomd papier, per rolletje 5 cent Gegomd wit linnen 10 Gegomd zwart linnen per rol 35 Gegomd bruin 35 BOEKHANDEL PARKSTRAAT. TE KOOP Prima getrieurde en in geplombeerde zakken Bestellingen worden hiervoor ten spoedigste, uiterlijk 24 Januari a. s. ingewacht. Typemonsters op ons kantoor ter inzage. 19 Januari 1927. der Zangvereeniging „Nieuw Leven" (Directeur de Heer M. Kikkert), op Zondag 23 Januari a. s. in „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend. Aanvang half acht. Entree 60 cent Personen beneden 16 jaar geen toegang. TE KOOP (spotprijs) waaksch en lief voor kinderen. (9 mnd. oud) Lunchroom Centraal, Den Burg. Ondergeteekende bericht, dat hjj een op Maandag 24 Januari 1927, en wel 4 maal per week naar Oudeschild. Maandags, Woensdags, Vrijdags en Zaterdags Vertrek Oosterend 9 uur Vertrek Waal half 10; Vertrek Den Burg half 11 Vertrek van Oudeschild na aankomst boot 1 uur; van Den Burg 2,30 uur; van de Waal 3 uur. Beleefd aanbevelend, S. KOPPEN. P.S. Het rijden van alle soorten vracht wordt op de oude voet voortgezet. bij K. C. v. DI|K, Vlamingstr. 15, Helder. Al mijn artikelen worden onder garantie geleverd. Aangeboden voor direct en 1 Mei a.s., of huur. A. KOOIMAN. Lief thuis gevraagd 9 weken, tegen advertentie-kosten. Lunchroom Centraal, Den Burg. Gevraagd tegen 20 Maart die kan melken. P. KEIJSER, Harkebuurt. TE KOOP staande aan de Driehuizerweg, en ook per pak R. HUISMAN Nzn., Den Burg. met een roodbont kuikalf. Wed. Jb. BAKKER, Oosterend. Notitieboekjes prima gelijnd papier in kartonnen omslag vanaf 8 c in wasdoek omslag 12 Agenda's 2 data op 1 blad 25 Blocs met 100 blaadjes prima ongelijnd papier 8 Bloes met 100 nota's 10 Bloes met 100 kwitanties, m. stok 15 Elocs met 100 vel goed briefpapier 36 Enveloppes, blauw, p. 100 30 I H asboekjes 20 j I luiswerkboekjes zeer practisch 17 I otltieboekjes voor arbeidsloonen 20 Boekhandel Parkstraat. 12 Januari gaande vanaf Schiideieind naar bus Reuvers en de Cocksdorp een groen peau de Suède damestaschje, bevattende o.a. een bedrag aan geld, waar van de nummers bekend zijn. Eerlijke vinder of degene die inlichtingen kan geven zal ruim beloond worden. Adres D. C. DROS, Den Burg. TE KOOP Jb. KNOL Kz., „Dei Gratia". GEVRAAGD Liefst met inwonende zoon. D. MANTJE Kz., Hoeve Ruisdael. 1000 verschillende stalen. Voor een ieder keus. Aanbevelend, A. T0MP0T, Schilder, Weverstraat. vaart Maandag a s. "Vertrek 1 uur D. METS Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „de 30 Gem. polders op Texel" het vergraven van slooten langs de Hemmerweg. Aanwijzing aan te vangen einde behar- ding achter Driehuizen op Vrijdag a. s. 's namiddags 3 uur. Gezegelde biljetten in te leveren Maan dag 24 Januari in café „Den Burg" voor 11,30 uur 's morgens. Namens College v. h. Bestuur vnd., J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris. Ondergeteekende hoopt U weer spoedig te bezoeken, voor de solide Maatschappij Werp- en Kalfverzekering goedkooptijd 30 dagenbij ziekte loopt de risico door. Degenen, die in 't bezit zijn van polis, kunnen steeds bijschrijven, dus geen polis- kosten meer. Aanbevelend, Vertegenwoordiger JOH. ROZENDAAL, 't Noorden. Bestelt rog heden a f2,65 per 100 K.G. uit schip af Oudeschild. Slechte spijsverte ring, verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del, dat uw kwaal doet verdwijnen. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon. bestel dan uw broedmachine en kunstmoeders

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 3