Woensdag 23 Hart 1927. No. 4106 BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten van 't Nut. De laatste Nutsavond in dit seizoen, op Vrijdag '25 dezer, wordt aan de muziek gewijd. Mej. Corrie Dros en de beeren Haiden en Kwaadgras stelden zich belan geloos beschikbaar en zullen resp. met piano, citer en viool trachten de Nutsbe- zoeker een goede avond te bezorgen. Kabelaanleg T. E. M. Deze week is hier met de aanleg van een kabel naar den Hoorn een aan vang gemaakt. 'n Centraal Bureau voor de Schapenfokkerij. Dezer dagen is te Utrecht een vergade ring gehouden om te geraken tot oprich ting van een organisatie voor de schapen fokkerij voor het geheele land. In deze vergadering werd definitief besloten tot oprichting van een centraal-bureau voor de schapenfokkerij in Nederland. Toegetreden zijn reeds organisaties uit 7 provincies, en zeer waarschijnlijk zullen drie uit 3 andere nog volgen. Directeur is voorloopig ir. W. de Jong, rijksveeteeltconsulent te Arnhem het bureau wordt voorloopig aldaar gevestigd. Portverlaging voor brieven. Naar men ons mededeelt, is een onder zoek gaande naar de wenschelijkheid om behalve de in het .vooruitzicht gestelde verlaging van het enkelvoudig briefport, voor de lokale brieven nog een verder gaande verlaging in te voeren. Examen. Zuster A. A. J. Meijer slaagde 16 dezer te Haarlem voor het examen-enquetrice. Natuurmonumenten. Blijkens het jaarverslag der Ned. Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten over 1926 werd het bezit op Texel uitgebreid met een perceel land aan het Kil in Waal- en-burg. Bij beschikking van de Min. van Binnenlandsche Zaken en Landbouw wer den in Texel's duingebied drie perceelen als natuurmonumenten aangewezen. OOSTEREND Kerknieuws. Ds. J. L. van Grasstek te Edam, vroeger al hier, hoopt Zondag 3 April a.s. zijn intrede te doen te Zandeweer, na bevestigd te zijn door prof. Dr. J. de Zwaan, hoogleeraar te Groningen. Electrificatie. Ons dorp heeft zijn eerste electrische installatie gekregen en wel in de woning van de heer P. Plaatsman Jbz. pe aanleg had plaats door het Electro-Technisch- Bureau van de Firma Dontje Co. te Waal en ziet er in alle opzichten keurig en solide uit. Daar een dergelijke geleiding hier geheel nieuw is, trekt zij veel belangstelling en ieder gevoelt zich na bezichtiging over tuigd, dat hier solied en doelmatig werk is geleverd. Begrafenisfonds, Ziekenfonds en Dorpsbelang. Zaterdagavond j.l. werd in het lokaal van de heer Koppen een drieledige vergadering gehouden. De besturen van Begrafenisfonds Ziekenfonds en Dorpsbelang hadden afge sproken gelijktijdig te vergaderen in de hoop eens wat meer bezoekers te zullen ziendoch ook nu mislukte dat. Behalve de besturen die ook al niet voltallig waren, lieten zich maar enkele leden zien. De heer M. Kikkert, directeur van eerst genoemd fonds, riep de weinige aanwe zigen het welkom toe, sprak de wensch uit, dat de besprekingen van viiendscbap- pelijke aard zouden zijn en deelde mede, dat het, fonds rekenplichtig is aan de Ver zekeringskamer. Évenwei had men weten gedaan te krijgen, dat dit nu maar eenmaal in drie jaar behoeft te gebeuren. De pen ningmeester, de heer K. Geus deed rekening en verantwoording en hieruit bleek, dat de ontvangsten in 1.926 hadden bedragen f2276,31, waaronder f1430,10 aan contri butie en f700 van de Rijkspostspaarbank. De uitgaven bedroegen f2061,14, waaronder f665 aan uitkeeringeo, fSO,aan bodeloon f75,— aan rechtskundig advies en f1200, geplaatst op de öoer-nleenbauk. De be zittingen bedroegen cp 1 Januari 1927 f 4547,84Vs of f 807,09' o meer dan een jaar te voren. De heer A. Vonk, die met anderen de rekening had nagezien, bracht lof voor het nette beheer van de heer Geus en adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten. Tot Commissarissen werden herkozen de heeren A. Vonk en J. Brans. De eerste nam ue benoeming aan en weid gecom plimenteerd door de voorzitter, terwjjl de tweede, niet aanwezig, bericht van zjjn herbenoeming zal ontvangen. Aan het Bestuur werd machtiging ver leend de Kon goedkeuring te vragen, indien dit noodig en nuttig geacht mocht worden. Hierna bracht de heer Vonk hulde en dapk aan de Directeur, die ais zoodanig 25 jaar heeft gefungeerd en veel, vooral in de laatste jaren, voor het fonds heeft gedaan Hieraan werd toegevoegd de wensch, dat de heer Kikkert nog veel voor het fonds zou kunnen presteeren. De jubilaris dankte voor deze hartelijke woorden en zeide nog gaarne voor 't fonds te willen blijven werken. Met de wensch, dat de bode spoedig van zijn ernstige ziekte zou mogen herstellen pn met dank voor de welwillende bespre kingen werd de leiding overgedragen aan de directeur van het Ziekenfonds, de heer J. Daalder Dz. Deze deelde mede, dat hy gaarne ge wichtige en ingrijpende veranderingen voor dit fonds had willen voorstellen, doch dat het Ziektewet-ontwerp weldra de Tweede Kamer zou bereiken en waarschijnlijk nog in dit zittingsjaar zijn beslag zou krijgen, zoodat dan bet plaatselijk fonds zou moe ten worden opgeheven. Hij had het nu beter geacht, nog maar even op de oude voet te moeten doorgaan. De rekening van dit fonds werd gelezen en we vermelden daaruit de volgende cijfers Ontvangen was f 1250,55, waaronder f 1230,40 aan contributie, terwijl de uit gaven bedroegen f 1273,15, waarvan f 1199,95 is betaald voor geneeskundige hulp en f 40 voor bodeloon, zoodat er een nadeelig saldo was van f 22,60 en de be zittingen met f 19,40 warea verminderd. Deze bedroegen op 1 Januari 1927 nog f 720,20. Het ledental was 158, of 1 meer dan een jaar te voren. Tot commissaris werd herkozen de heer J. Burger Pz., die zijn.hernieuwd mandaat aanvaardde. Voor Witte Kruis en Wijkverpleging werd ieder f7.50 beschikbaar gesteld. De voorzitter had gewaagd van het plot seling verscheiden van het lid KI. Duinker, wiens nagedachtenis bij allen aanbevolen werd, en sprak verder zijn beste wenschen uit voor het fonds, hoewel hij verwachtte dat het spoedig sterven zou. Tenslotte kwam de voorzitter van „Dorps- j belang* aan het woord. De heer J. Burger Pz. deeld6 mede, dat er niets anders aan de orde was, dan de melkrekening en gaf het woord aan de boekhouder, de heer S. Kejjzer, die zeide, dat er 28165 liter melk was verhandeld, die f3186.60 had opge bracht en f2895.35 hadden gekost. Pe ge heele ontvangst bedroeg f 3387.36>/9 en de geheele uitgaaf f2896.36'/,, zoodat er in kas was fl54.34'/3 of 42.65 minder dan in het vorig jaar. Aan de boekhouder werd een gratificatie verleend van f50 en aan de melksitjtster van f20. Hierna sluiting. DE COCKSDORP Dezer dagen werd een kat in een zak per autobus van hier naar den Burg ge bracht, in de hoop daar voor het dier een goed tehuis te vinden. In den Burg ge komen wist het dier te ontsnappen. Wie beschrijft nu onze verwondering, toen de kat reeds de volgende dag weer ons dorp kwam binnenloopen Kerknieuws. Zondagavond werd er in de Herv .Kerk alhier een z.g. wydingsdienst met licht beelden gehouden De beelden, betrekking hebbende op de gelijkenissen des Heeren, werden vertoond door de heer F. Schellen berg van Amsterdam, terwjjl ds. Plug daarbij enkele toepasselijke gedeelten uit de by bel voorlas. Ter afwisseling werd nu en dan dooi de gemeente gezongen, terwijl ook een koor, bestaande uit leden der jongelings- en meisjesvereeniging, onder leiding van de heer S. de Waard, zich deed hooren. Gezien de zeer korte tyd van voorberei ding, werd op niet onverdienstelijke wijze gezongen. De heer S. de Waard en mej. B. Lampers gaven een paar solo's ten beste. Alles had een ordelijk verloop en de belangstelling was boven verwachting, zoodat deze avoDd geslaagd mag heeten. Zaterdagavond 19 Maart had een derge lijke bijeenkomst in het gebouw voor Christelijke Belangen teZuid-Eierland plaats Aldaar werden platen vertoond van de lydensgeschiedenis. Jammer, dat de op komst hier niet zoo groot was. De collecten in beide byeenkomsten ter bestrijding van de onkosten gehoudeD, brachten tezamen f24 op.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 5