ffloosteAalsem MUZIEK' Motorschip Maria Brusselsch banket SailfiE EUG. GÖYARTS BV22 Maart 1927- W. DRION, den Burg-Texel Handel in Glas- en Aardewerk Dp Haarlemsciw ibypothaf>kbank. Als u jarig is pt|pD!H6| Aanbieding gevraagd van 24© ton steenkolen Tor ksnmsmakiüg met mijne spaarbonnen ontvangt ieder, die tot Pasciisn voor 3,-- aan gla?- en aardewerk besteedt, een spaarbón cadeau ter waarde van f 0,25. Notaris Mulder publiek verhuren Notaris Muder publiek verkoopen Mianiluozc Venuootscimp een werkster, Broedeieren Broedeieren vraagt dan eens ons zoer smakelijk Een delicatesse! HARDY DENDER L. SOK, Architect F. W. SCHREUDER Tandarts Loodsgracht 37, Helder. IJ2S^ smaakt als room ra f ADVERTENTIËN N. I ïsxels Eigen StoQinboot-Onderneming 4 perceelen bouwland 1 APRIL 1927 Groaingscha Hypotheekbank voor Nederland, Boïkhaidël Parkstraat vaart Maandag een nar naar Pnrmerend. Oosterend. C. TIMMER Jz. Wilhelminastr. 82, Helder. Kanaalweg30, Helder Tandheelkundige Spreekaren dadelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreeknnr Donderdag v. 7-8 De Geref. Kerk te Oosterend en ds. Buskes Uitoefening Kiesrecht door personen, die in dienstbetrekking zijn. Stemming. in Uw rug, lendenen of spieren. Pijn door rheumathiek, jicht, podagra, ischias, stram heid, stijven nek en rheumatische zenuw pijnen. Probeer eens Akker's Kloosterbalsem. Hij maakt Uw spieren lenig, geneest alle ongemakken en lijden, die door bovenge noemde ziekten ontstaan. Neem heden eens een proef. Morgen zijt gij verbaasd en te vreden over de uitwerking van VERSTERK UW NIEREN. 130 Werp dat lustelooze afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren te helpen om de schadelijke en kwaaddoende vergiften uit uw bloed te flltreeren. Maak uw leven weer tot een lust Die pijn iD de lendenen,die urinestoormssen dat vermoeid zenuwachtig uitgeput gevoel, die hoofdpijn en duizeligheid kunnen alle te wijten zjjn aan nierzwakte, en deze kan overwonnen worden. Piekeren helpt u niet. Wordt flink en gezond door het gebruik van Foster's Rug pijn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit specifieke niergeneesmiddel aan de nieren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bijstaat om het bloed volkomen en terdege te zuiveren Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kuDnen Foster's Pillen kwellende nierverschij nselen als rheumatiek ischias, spit, waterzucht niersteen, blaas ontsteking verlichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun tegen woordige goede gezondheid aan de genezende eigenschappen van dit niermiddel. Begin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt herkregen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten A f 1,75 per flacon. 31 GETROUWD Ir. A. S. JANSSEN en e. i. H. C. WAGEMAKER die mede namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij de ziekte, 't overlijden en de teraardebestelling van onze geliefde Echtgenoot, Vader,, Behuwdzoon, Broeder en Behuwd-broeder GERRIT HOPMAN, betaigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. G. HOPMAN-Zijm. Gerritsland, Texel, Maart 1927. te leveren tusschen 1 Mei en 1 Aug. 1927. Opgaven 9 April 1927, 's avonds 7 uur aan den Directeur te den Burg, waar de voorwaarden van levering ter inzage liggen. De Directeur. BÖ£ÏÏ Fotografeert pijnloos en goed. Porceleinen theeserviezen f 2,35 theepotten 0,55 melkkannen 0,35 suikerpotten 0,40 koppen en schotels 0,18 Ontbijtborden met schulprand le soort 0,12' Granietenborden met 0,17 Hollandsche borden 0,16 Waterglazen vanaf 0,10 Jampotten met schotel 1,15 Gebakstellen 2,60 zal op Maandag 28 Maart 1927, des avonds 7,30 uur in het „Wapen van Amsterdam" te Oosterend voor de Gemeente Texel gelegen te Oost. B no. 475 bouwland groot 0.21.30 H.A. 1189 0.27.50 1540, 1541 en 1836 bouwland samen 0.41.23 H.A. in 2 perceelen. zal op Woensdag 30 Maart a. s. des mor gens 10.30 uur op de hoeve „Willemshoeve" in den polder het Noorden voor den heer H. A. KIKKERT 100 beste lamschapen, 35 gekalfd heb bende en op kalven staande koeien, 3 paar den (zwarte, blauwe en bruine merrie) 4 klampen koemest, groote hoeveelheid tuin- klop- en heiningpalen, zoo goed als nieuwe auto met 2 bakken, enz. enz. Betaling 1 November a. s. De DIRECTIE bericht, dat de COUPONS der 4'/a en 5% PANDBRIEVEN, vervallende van dien datum af betaalbaar zijn te: Texel bij den Heer ID. Pzn. BAKKEK. AMSTERDAM bij BROEKMAN'S EFFEC TENKANTOOR en bij de Vertegenwoor digers der Bank in andere plaatsen. Gevestigd te Groningen. De Directie bericht dat alle nog in omloop zijnde 5 PANDBRIEVEN aflosbaar zijn gesteld en betaaibaar van 1 JULI 1927 af. Van lieden af tot 15 MEI a. s bestaat gelegenheid deze pandbrieven TE VERWIS SELEN tegen 5 PANDBRIEVEN tegen een koers, die Vs lager is dan den op den dag van verwisseling geldenden koers van uitgifte. De houders van de 6% pandbrieven kunnen hunne stukken verwisselen ex-cou- pon per 1 Juli 1927. De rente op de daar voor genomen 50'„ Pandbrieven gaat dan 1 Juli 1927 in. Betaling en omwisseling kan geschieden bij onzen vertegenwoordiger den Heer Joh. A. EELMAN te Oosterend De Bank geeft thans uit 5 o/o PANDBRIEVEN a 100 °/0 voor omwisseling dus 100%. werd tot heden door Boekhandel Park straat voornamelijk op bestel geleverd. Thans houden we tientallen exemplaren voor piano, zang, viool, etc. in voorraad. Daar wij met muziekuitgevers in binnen- en buitenland in relatie staan, worden al j voorheen niet voorhanden stukken met spoed geleverd, prijsopgaaf, prospecti kortomalle inlichtingen worden zonder eenige verplichting gaarne verstrekt. Ziet onze etalage. H. KEESOM. ER BIEDT ZICH AAN liefst aan Den Burg. Brieven onder no. 135 bureau van dit blad van goedgekeurd foktoom ANCONA's 8 cent per stuk. C. BRUIN, Oosterend. van prima goedgekeurde BARNEVELDERS 10 cent per stuk- Onbevruchte eieren worden éénmaal in eieren vergoed bij C. BOS, Haven, Oudeschild. Beleefd aanbevelend, Alle werkdagen beschikbaar op Amalia- hoeve de om zijn afstammelingen beroemde Stamboek en Premiehengst Bruine bles, tegen 'n gulden stamboekgeld Wanneer de merrie drachtig is f 10, dekgeld. J. GRISNICH. Nieuw modern ingericht atelier. beëedigd makelaar en taxateur ~GEvÈSTiGÏT Spreekuur: 13 uur. Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijniooze behandeling Schapenfokkerij. In aansluiting op ons bericht omtrent het opgericht Centraal Bureau voorde Schapenfok deelen we nog mee: In tegenstelling met andere takken van veeteelt heeft in de Ned. schapenfokkerij het coöperatief b> ginsel betrekkelijk weinig ingang geaonden, ook al omdat de wolveefokkerij steeds meer aan beteekenls verliest, behalve in enkele provincies. In Noord-Holland bestaat de bekende „Ver- eeniging tot verbetering van de schapenfokke rij' welke een provinciaal subsidie ontvangt en in dit voor de schapenfokkerij zoo belang rijke gewest een groote activiteit aan de dag legt. Zij bevordert het fokken in zuivere teelt van T e xe Isch-, Lincoln- en Wensleydale-type terwijl zij voorts zorgt voor inschrijving van ooien en rammen in haar registers, na keuring door een eigen inspecteur. Verder bevordert zij de aankoop van goed fokmateriaal, oprichting van fokstations, om wisseling van rammen, rationeele lammer-op- fok, het houde r van keuringen en tentoonstel lingen, enz. Ten slotte voert, zij een centrale boekhouding, afzonderlijk voor elk der drie rassen en bestaande, uit een fokregister voor volbloed-ooien, die aan de eischen van het type voldoen, benevens een fokregister voor ram men, een jotigveeregister en hulpregisters A voor ooien met bekende afstamming, doch niet aan het type voldoende, en B. voor ooien tpet onbekende afstamming of afkomstig van A-ooien Verder noemen we nog h»t Friesch en het Drentsche Melkschapenstamboek, het Friesch Lincolnstamboek en het Friesche stamboek voor Texelsche schapen, het Limburgsch scha- genstamboek, de Ver. tot verbetering van het schapenras in Zeeland en de dito-vereeniging in Geldeiland. Naar wij vernemen bestaat er in de Geref. Kerk te Oosterend een strooming, die pogingen wil doen om de voormalige predikant dezer gemeente, ds. J j. Buskes, te Amsterdam-Zuid terug te krijgen. Men herinnert zich, dat ds. Buskes indertijd een groot gedeelte van de be lijdende leden op zijn hand had, maar liever wilde veitrekken dan door het uitlokken van een schisma de kleine gemeente te splitsen. Inmid dels heeft ds. B. zich te Amsterdam-Zuid bij zonder veel sympathie verworven en de bloei van deze grootste „Ned. Ger." Kerk krachtig helpen bevorderen. Te Oosterend is de kwestie nog hangende, zoodat de gemeente nog steeds niet tot het beroepen van een voorganger ge komen is. A.H.B. De Burgemeester van Texel herinnert perso nen, bij wie, en bestuurders van bijzondere ondernemingen en instellingen waarbij.personen die den leeftijd van vijf en twintig jaren heb ben bereikt, in dienstbetrekking zijn dat zij, volgens art. 55 der Kieswet, verplicht zijn te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot een te houden stemming mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren, tus- schen acht uren des voonniddags en vijf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen dat in het arbeidslokaal en zoo er meerdeie arbeids- lokalen zijn in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór, en op den tot stemming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hunnentwege onderteekende lijst, de twee achtereenvolgende urm, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groeps gewijze of voor allen gezamenlijk; dat, volgens art. 151 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft n et hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gul ten. De algemeene maatregel van bestuur, boven genoemd, is gegeven bij Konink ijk besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad no. 109) m luidt als volgt Artikel I. Vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 57 (thans 54) der Kieswet bedoelde pers nen en bestuurders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welke uit hoof de van die dienstbetrekking op den dag der stemming tusschen de in vermeid artikel ge noemde tijdstippen niet gedurende twee ach tereenvolgende uren vertoeven in de gemeente op welker kiezerslijst zij voorkomen. Aitikel 2. Vrijstelling als omschreven in het voorgaand artikel wordt vaorts verleend aan geneeskun digen en apothekers ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnd- personen, alsmede aan personen en bestuurders van bijzondere instel lingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde ziekenverplegers. Lijsten op te hangen in fabrieken en werk plaatsen, als in art. 5b der Kieswet bedoeld, zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Texel, 24 Maart 1927. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. Burgemeister en Wethouders van Texel bren gen ter openbare kennis, dat op Woensdag 6 April 1927, van des morgens acht uur tot des ram'ddags vi;f uur, zal geschieden de stemm.ng ter verkiezing van de leden van de Provinciale S alen van Noord-Holland. Herinnerd wordt aan de verplich ing, op.e- lt gd bij artikel 72, tweede li I, der Kie we-, dat iider, die volgens de kiezerslijst be^oetd is rot P ij n de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembu reau in het voor hem op de kiezerslijst aange wezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet vol doet, wordt, tenzij den rechter van eene gel dige reden van verhindering blijkt, gestraft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren zijn verloopen sedert een vroegere veroordeeling van den schuldige we gens gelijke overtreding onherroepelijk is ge worden, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op arti kel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uit gevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Texel, 24 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. n n n n 79

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2