Sportvereeniging Texel. MUZIEK een prachtige Duitsche Herder, Opfokvoer, VOOR DE VROUW Texel n - Geel Wit II Texel I - Zeemacht I Boekhandel Parkstraat een linnenkast, een FordSedanen een Ford Touring. Gemengd Nieuws Ingezonden ADVERTENTIEN „Texelsche Almanak" „Kaart van Texel", Hardkuikenvoer Goed en goedkoop. C. R. KEIJSER&Co. Te koop Sleeswijk's kaarten Sleeswijk's Zakatlas De kranige redder Jan van Kan te Noordwijk, herdacht Dinsdag de dag, dat hij voor 40 jaar bij de bemanning der red- dinghoot werd opgenomen. Dit feit werd feestelijk herdacht. s.s. „Terschelling", Prof. Keesom naar Rome. Van Texel naar Vlieland v.v. VLIELAND. Voor de Gemeenteraadsverkiezing. Herdenking van Duitsche zeelieden. 'n Nieuw zomerverblijf. binnenland. Heethoofdig. Te Weert i de winkelier Meters by een vechtpartij zoodanig vei wond, dat hij kort nadieD overleden is. De verdachte H. J. is ge arresteerd. Veilig. Van de 2625 overwegt n in ons land zijn er tba -s 4 i 2 onbewaakt. Zou het aan al doode iji e ongevallen dus spoedig tot eeD minimum kunnen wor deo teruggebracht Naar Mexico. Pir stoomschip Edam werdei ntar Mexico v.ozooden 3v stuks s;ambiek.ee \oor ïeieniog van Vee-expert te den Haag. Misdaad? Te Scheemda is een 20-jarige gehuwde vrouw overleden. Do begrafenis is echter uitgesteld. Het Ijjk i° in beslag genomen en de justitie te Winech iten h«eft sectie op het lijk laten verrichten, omdat aan misdaad wordt gedacht. U behoeft er niet aan te twijfelen Een advertentie in de Texelsche Courant heeft als regel succes! Dat leert immers de ervaring? Nieuwe japonnetjes. Als het kalf verdronken is Ingeleverde geldige lijsten van candidaten PREDIKBEURTEN Zondag 24 April HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Koog, nm. 3 uur ds. Janzen. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen Maandcollecte. H. Doop. Cocksdorp, vm. 10 uur de hr. J. H. Stelma cand. t. d. H. D. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur Ds. Pontier van Heerlen. H. Avondmaal, n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg vm. 10 uur ds. Westra van Alkmaar. MARKTBERICHTEN ONDERTROUWD G. E. BRUIN en L. SOK. den Burg, Waalderstr. 0, Helder, Wilhelminastr. «pril Huwelijksvoltrekking 7 Mei a.s. Den 5en April overleed onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, ANTJE THIESSEN, Weduwe van Cornells Kuiper in den ouderdom van 65 jaar en 7 maanden. Uit aller naam H. THIESSEN M. THIESSEN-Kuiper. Paterson N.J. 5 April 1927 Noord-Amerika. Hiermede geven wij kennis van het plotseling overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, MAARTEN KOOIMAN, in den leeftijd van 55 jaar. Uit aller naam, Wed. M. KOOIMAN-Kuijper. Den Burg, Texel, 20 April 1927. De teraardebestelling zal plaats heb ben Zaterdag 23 April a.s.. des nam. 1 uur. Heden overleed, ten huize van J. Stolk, onze geliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder, ELISABETH JACOBS weduwe van Willem Stark in den ouderdom van 84 jaar. Namens de Familie F STARK Eierland, Texel, 21 April 1227. Hartelijk dank voor de vele belangstel ling bij ons huwelijk ondervonden. A. P. DALMEIJER M. DALMEIJER Bood Oudeschild. Zondag 24 April vm. half 12 Gouden Kruis-Wedstrijd Entree 4.5 en 10 cent. Nam. 2,15 uur Entree 20 en 15 cent. 20 cent per nummer. Groszmütterchen Gustav Langer Blumenlied idem Carmen Ouverture Bizet Largo Handel Das Gebet.einer [ungfrau Badarzewska Ungarischer Tanz Brahms Ave Maria Schubert. Flinke duidelijke uitvoering op goed papier Vraagt onze goedkoope banden, populaire en klassieke nummers, welke in enorme sorteering voorhanden zijn in TE KOOP met stamboom en S. Z. kaart. P. KOK, Den Burg. TE KOOP keur uit twee. Adres bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD eenige exempla ren van de en van de groote uitgegeven door fa. Langeveld <S de Rooij. Aanbiedingen met prijsopgaaf aan BOEK HANDEL PARKSTRAAT. Gebruikt ons prima samengesteld volgens het recept van den pluimveecon sulent. In prima staat Prijs zeer billijk. Th. REUVERS, De Cocksdorp. voor alle provincies. van Nederland. Prijs 90 cent. jjVoorhanden in Boekhandel Parkstraat. Naar we uit goede bron vernemen zal het s.s. .Terschelling", de bekende sleep- en pas sagiersboot waarmee vroeger wel tijdelijk de dienst Texel-Helder v.v. werd onderhouden door, de Stoombootmij. „Texel" worden ver kocht. Het schip ligt thans bij de Amsterdamsche Droogdokmij. te Amsterdam. De volgende week zal prof. Keesom naar Rome vertrekken ter bijwoning van de acade mische week in de Pauselijke Academie Nuovi Llncei. Deze academische week wordt gehou den ter gelegenheid van de herdenking van het overlijden van Alessandra Volta, honderd jaar geleden. Prof. Keesom zal daar een voordracht houden over het helium-probleem, DE COCKSDORP Gedurende het zomerseizoen werd door veel passagiers van de verbinding Texel-Vlieland gebruik gemaakt. Nu deze postdienst per 1 April 11. is opgeheven, hebben de heeren M. Boon Mzn en Johs. Zuidema, schippers alhier, het plan opgevat voor eigen rekening deze dienst te hervatten. Gaarne zullen zij tijdig bericht ont vangen, althans van passagiers, die van Vlieland naar Texel willen oversteken. Beide personen staan bekend als ervaren en voorzichtige schippers. De heer Joh. Zuidema voer reeds eenige jaren op het postvaartuig Er wordt zooveel mogelijk bij laag water over gevaren, opdat de passagiers op de Vliehors eventueel van hun fiets kunnen profiteeren. Beide schippers zijn telefonisch aangesloten onder no. 2 de Cocksdorp—Texel. Het tarief bedraagt waarschijnlijk f 4 per persoon. Worden meerdere personen tegelijk overgezet, dan naar verhouding minder. Zoo noodig kunnen tien personen worden overgezet en wordt „in één tijmeerdere malen overgevaren. Voor onze gemeenteraad zijn candidaat ge steld: W, Blom, N. P, Visser, T. Rijkeboer, J W Kroon P Doeksen, W. Bloem, T. de Boer D. J, Karssen, J. I. Schut-Nieveen, Joh. Sieben, M. j. Hoedemaker en J, Wels. Op de Algem. Begraafplaats alhier had dezer dagen eene buitengewone plechtigheid plaats. Daar zijn in 1909 ter aarde bestela de aange spoelde lijkei van het op 13 Nov. van dat jaar verongelukte Duitsche s.s. Wilma en I Maart 1918 dat van de matroos A. Rutke, afkomstig van de „Geheimrat Schiitt". Van de eerste zijn later enkele naar Duitschland vervoerd Thans liggen er nog begraven Daniël Dade, Wilhelm Volcker en K. R Btandenbu'g. Nu werden deze dooden door de Duitsche kolonie herdacht. Toen een 40-tal meisjes zich rondom de graven, die keurig in orde waren gemaakt en van versche bloemen waren voor zien, hadden opgesteld ging de leider, de heer Paul Weber, voor in gebed. Daarna werden eenige liederen gezohgen. Andermaal nam de hr. Weber het woord om te huldigen deze Duitsche mannen, die ver van hun Heimat hier op Vlieland een laatste rustplaats hebben gevonden. Aan 't slot gewaagde spreker van het gastvrije en gezonde Vlieland, dat in Duitschland zoo'n goede klank heeft. Nog een lied en een kort dank gebed en de plechtigheid, door velen bijge woond, was afgeloopen. DE KOOG Aan de weg, welke van de Koog naar de Dennen leidt, wordt dicht onderons dorp voor rekening van een Utiechtsch geneesheer een zr merverslijf gebouwd. Zoo wordt weer een nieuwe woning toege voegd aan de reeks, welke hier in de laatste jaren werd opgetrokken. De Koog zal zich op deze wijze gaandeweg uitbreiden en 'saomeis een steeds drukker tijd doormaken, wat de mees'en onzer slechts welkom kan zijn. Japonnen, welke gemaakt zijn van twee ver schillende stoffen keeren als het ware bij elke nieuwe voorjaars-mode weer terug. Blijkbaar vallen zij dus nogal in de smaak. Taffetas en georgette is een zeer modieuse combinatie voor avondjaponnen en ook satijn met fluweel biedt velerlei mogelijkheden. Zeer dikwijls ziet men japonnen van gekleurde satijn, welke gegarneerd zijn met breede zoomen van zwart fluweel, terwijl japonnen van georgette meestal gegarneerd worden met zoomen en breede taillebanden van taffetas in een contras- teerende kleur. Heel dikwijls wordt ook boord- lint in een effen kleur gekozen om te gebruiken bij bedrukte of op andere wijze bewerkte stoffen en dan zijn er natuurlijk nog de japonnen waar van de bovenstukken en de rokken beide van verschillende stoffen zijn vervaardigd, zoodat zij eenigszins het effect van een jumper-kleedje geven. No. 1323, de eerste teekening van onze rubriek is een combinatie van effen en gebloemde crêpe de-Chir.e. Het bewerkte deel van de japon is bedrukt met bloemmotieven in pastelkleuren, deze stof is gebruikt voor de rug en de zijbanen van de japon. De voorbaan is van effen blauwe crêpe. Een zeer smal ceintuurtje van dezelfde stof is om de taille gebonden, hetwelk een aardig effect oplevert en voor een weinig vulsel zorgt. Voor het maken van deze japon zal men aan bedrukte stof ongeveer 2 Meter 95 breed noodig hebben en van de effen crêpe ongeveer 1 Meter 25 zelfde breedte. Een patroon is op bestelling verkrijgbaar onder No. 1323 in de maten 42-44-46-48. Kosten 55 ce»ts. Het overblousen van japonnen is op't oogen- blik zeer in de mode en men vindt het.dan ook in het tweede ontwerpje No. 1324. Bedrukte crêpe is de stof welke voor dit japonnetje ge kozen behoort te worden en de garneering is gevonden door de boordlinten van effen kleur, welke natuurlijk wel in harmonie moet zijn met de voornaamste kleur uit de bedrukte stof. Twee en halve Meter crêpe 95 breed zal men wel noodig hebben, terwijl voor de garneering onge veer 1,25 Meter zelfde breedte vereischt wordt Het knippatroon kan men bestellen onder opgave van het No. 1324 in de maten 42-44- 46-48. Kosten 55 cents, uitsluitend voor lezers van de Texelsche Courant. Bevalt deze rubriek u niet, zegt het mij en ik zal trachten aan uw wensch tegemoet te komen. Kan ze u daarentegen wel bevallen, maakt dan anderen, die de Texelsche Courant nog niet lezen (dat zijn er op Texel niet veel,) erop opmerkzaam. WILLY. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Na het auto-ongeval bij de Atlas zal er zeer zeker getracht worden, een tweede ongeval daar te voorkomen. Hoewel dit gem scherpe bicht is, toch ue ooizaak voornamelijk ligt in hit geen vrij gezicht hebben door de bestaande boomer, zouden wij de betreffende autoriteiten in overweging willen geven, tevens hun attentie te schenken aan de volgende plaatsinle in de Rui,endijk 2e de scherpe hoek daar, waar men bij de Ruigedijk polder Eierland ingaat 3e de scherpe bocht nabij Oosterend bij het zoogenaamde Kopjesboschje, en ten slotte de chauffeurs aan te raden, op die plaatsen niet zoo wild te rijden. Een lezer van de Texelsche Courant. De Voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den raad der gemeente Texel maakt bekend, dat van het hoofdstembureau de mededeeling is ontvangen welke geldige lijsten van candidaten voor die verkiezing zijn ingeleverd. Op Donderdag, 28 April a.s., des voormiddags 9,30 uur, zal het centraal stembureau in een der lokalen van de o.l. school te den Burg een voor de kiezers toegankelijke zitting houden, teneinde de lijsten te nummeren in de volgorde door het lot aangewezen. Tixel, 23 April 1927. De voorzitter voornoemd, W. B. OORT. Purmerend, 19 April. 792 Runderen waaronder 220 vette koeien f 0,65 a f 0,95 p. K.G. c-o Geldekoeien 120 a 375 Melkkoeien 120 a 375 30 vette kalveren per Kg 1,30 a 1,50 779 Nuchtere kalveren 12,a 25, 431 Vette varkens per K.G. 0,56 a 0,58 22 Magere varkens 20,a 24, 308 Biggen 12, - a 20.— 492 Schapen vette 24,a 44, Kipeieren 4,50 a 5,50 Schagen, 21 April. 104 Vette koeien 250 a 440 50 kalfkoeien 200 a 360 348 Geide koeien 140 a 280 41 Vette varkens 0,58 a 0,62 171 Biggen 12,— a 20,— Boter 0,— a 1,60 a 1,90 E i e r v e i1 i n g Schagen Kipeieren: Aanvoer 58118 Bruin ongewogen f 5,10af5,50 per 100 Wit 4,70 5,30 Waarschuwingssignalen. 134 Als uw organisme zelf u door pijn en kwalen, een duizelig gevoel, oorsuizingen en andere stoornissen waarschuwt, dat de nieren hel urinezuur en andere vergiftige stoffen niet behoorlijk uit het bloed fil- treeren, dient gij u iD acht te nemeD. Gij kurt het spoedig geDoeg zelf uitmaken Let er op of gij last hebt van rugpijn, rheumatische pijnen, ischias of spit. een prikkelbaar, zenuwachtig afgemat gevoel een gevoel of uw ooren suizen of gonzen te vaak of te weinig aandrang tot urini- neeren, troebel, te donker of te licht ge kleurd water. Brandend en pijnlijk b(j de loozing. Zanderig, gruisachtig of draderig bezinksel. Kik dezer veischijnselen kan beteekenen, dat uw nieren hulp behoeven. Gebruik dan onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij worden aanbevolen als het mid del, dat de verzwakte nieren opwekt, de urineloozing regelt en u bevrijdt van rug pijn, rheumatlek en de andere ellendige verschijnseltn van nieraandoening. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten A f 1,75 per flacon. 28 22-4-'27.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2