Woensdag 11 Mei 1927. No. 4120 BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Gemengd Nieuws van Wegverbreeding. Sportnieuws. Ongeval. Binnenland. De film „Moedei", naar men zege een fiina in net gerre van de bb- rucbte Potemkin film mag in Amsterdam niet worden afgedraaid, waarover de beer üavid Wijnkoop niet best te spieken is. Hij zal iu de raad van de jAmstelstad interpelleeren. Dat mag n i q f. Als gevplg van het draden van zijn militaire overjas in zijn werk, is de dienstplichtige D. Aker te WiDkel bij wijze van straf vcor vier dagen onder de wapenen geroepen. Jachtvooruitzichten. De beer P. Boodt, houtvester bij het Staats boechbeheer, schrijft Tot voor eenige tijd waren de jacht toestanden op Vlieland niet rooskleurig. Wel is er in de herfst een goede bout snippentrek en kunnen er enkele eenden worden geschoten, maar overigens komen er alleen konijnen voor. Het Staatsboschbabeer iaat echter geen poging onbenut om do jachttoestanden te verbeteren, waartoe voor eenige jaren fazanten zijn ingevoerd. Deze hebben bet goed gedaan, zoodat thans naar raming een stand van ruim 150 stuks aanwezig is, waaronder zeer veel bennen. Met recht mag dan ook vei wacht worden, dat in het komende jachtseizoen een flink afschot kan plaats hebben. Aangezien Vlieland wel tot de rustigste jachtvelden van Nederland mag worden gerekend, mogen de beste verwachtingen voor Let tot stand komen en behoud van een goede jacht worden gekoesterd. Het ligt in de bedoeling van het Staats bosebbeheer om de jacht in de maand Juoi a.s. te verpachten en wel voor de tijd van vier jaren, met dien verstande dat, indien na afloop van deze termijn blijkt, dat de pachter de jacht weidelijk heeft behandeld en de konijnen voldoende heeft opgeruimd, onderhandsche verlen ging van pacht in het vooruitzicht wordt gesteld. 'n Raadsel. Sedert Zondag wordt vermist de 56 jarige H. L., employé der N.V. Stoomolieslagerij Silievis en Rutten te Leiderdorp, die ongeveer 25 jaar b(j deze firma werkzaam is en het volste vertrouwen genoot. Ook wordt de sleutel van de brandkast vermist. De politie heeft zijn signalement overal rondge zonden, waarna uit Arnhem het bericht is gekomen, dat hg daar vermoedelijk gezien is. Heldhaftig. In een op uit- noodiging van de burgemeester ton gemeentehuize gehouden bijeenkomst van vertegenwoordigers der politieke partijen te Nijmegen is overeengekomen, dat voor do a.s. raadsverkiezir g geen enkele reclame, waar ook, zal worden aange plakt. De burgemeester deed dat voor stel waarmee alle aanwezigen zich vereenigden om ontsiering ven stad en omgeving te voorkomen. Een voorbeeld, dat navolging verdient en dat de uitgevers van advertentie bladen zeker zullen toejuichen. Oude krotten, niet waardig de mensch tot woning te dienen, zullen te Amsterdam bij honderden buiten ge bruik worden gesteld. Om dan in do behoefte aan woningen te voorzien, gaf de minister toestemming tot de houw van ruim 1000 woningen in de Buik- s'oterbam, Transvaal- en PolaneDbuurt aldaar PREDIKBEURTEN™ RAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 14 Mei 1927, des namiddags te 3 uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 10 Mei 1927. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken Mededeelingen. 2. Goedkeuring begrooting Algemeen Weeshuis uoor 1927. 3 Benoeming leden van de schattings commissie voor de inkomstenbelasting. 4. Regeling onderwijs in vak k aan de school voor u. I. o. 5. Straat- en ivegverbreedingen. 6. Overeenkomst met de T. E. M. in zake de straatverlichting. 7. Brief van Gedeputeerde Staten omtrent opheffing school te Oost. 8. Gemeente-rekening over 1925. 9. Financieele regelingen dienst 1926. Ieder autorijder, die wel eens zijn weg koos van de Eierlandsche polder naar polder't Noor den en wel langs de hofsteden Tijdgeest en Groningen, zal het niet zijn ontgaan welk een verkeersbelemmering de smalle dijkweg tus- schen beide polders in dit traject beteekent. Het doet ons daarom genoegen te kunnen be richten, dat met verbreeding van'n gedeelte van de dijk (plm. 50 M) 'n aanvang is gemaakt, met 'n werk derhalve, dat voor een veilig snelverkeer een groote verbetering zal zijn. Zondag zal Texel I hier de strijd aanbinden met de Haarlemsche Touringclub, een stevige combinatie, waarin we spelers zullen aantreffen uit „Haarlem", R.C.H. en T.H.B. Het bestuur van S.V. Texel heeft gemeend voor deze wedstrijd een verzilverde beker te mogen uitloven en voorspelt liefhebbers een mooie match. Kort nieuws. Bij de Cocksdorp hebben schelpenzuigers van de combinatie Dros-Doeksen hun bezigheden weer hervat. O— De verkoop van Emmabloempjes ten bate van de T.B.C, bestrijding heeft bruto opgebracht te den Burg f98.30, Oosterend f24,30, de Koog f 7,den Hoorn f 11.53, de Waal f 7.20, Oude- schild f22,75. Totaal f 171,08, (een opgaaf uit de Cocksdorp ontbreekt nog). Hartelijk dank aan de bereidwillige dames, die zich met de verkoop belastten niet minder aan hen (haar) die een penninkske bijdroegen tot leniging van somber lijden. o— Over het nieuwe foto-atelier van de fa. „Sibo" schrijven we in ons volgend nummer. De uit- noodiging tot een bezoek kwam te laat. o— Wegens de geringe schoolbevolking en in verband met de nabijheid van de o.l.s. te Oos terend zal de o.l.s. te Oost vermoedelijk worden opgeheven. DE COCKSDORP Duinvorming. Vanwege het bestuur van polder Eierland worden bij paal 32, nabij de Vuurtoren, dammen gelegd van zandzakken, versterkt door rijshout om het aanstuiven van duinen te bevorderen. Het rijk verkiest hier geenerlei maatregelen tot beteugeling van duinafslag te treffen. Het polderbestuur hoopt thans met weinig kosten zijn doel te bereiken. DE WAAL Een der arbeiders van 's Rijks telefoondienst woonachtig te Alkmaar, dezer dagen werkzaam onder ons dorp, werd bij het oprichten van een paal zoo ernstig aan de voet getroffen, dat hij naar het ziekenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd. Dokter Prakken verleende de eerste genees kundige hulp. KORRESPONDENTIE Dc heer Alb. Boelens, leider van een kinder operette-gezelschap te Helder, is niet best te spreken over het naschrift, door ons aan het verslag van onze bijzondere correspondent te de Cocksdorp toegevoegd. We stemmen toe: vleiend was het niet, doch wél oprechtelijk gemeend. We wenschen in al onze verslagen de grootst mogelijke objectiviteit te betrachten. Ten over vloede hebben we ons nochtans opnieuw van de juistheid onzer opmerking vergewisteven wel met geen ander resultaat, dan dat wc de gewraakte woorden ook thans voor de juiste houden. 't Is wel spijtig. Overigens komt het ons nutteloos voor hier meer regels te vullen. Alleen moge nog worden opgemerkt.dat we ons door gunstige recersies van opvoeringen elders in dezen in geenendeele laten beïnvloe den. Red. HERVORMDE GEMEENTE Zondag 15 Mei Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Koog, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Briimmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. Zuid-Eierland, nam. 4 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur Cand. de Jager van Appingedam. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg vm. 10 uur ds. Vis.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 5