Het adres is en blijft voor uw bij J. DE JONGH Co. Spoorstraat 101 HELDER. Motorschip Maria Spoorboekjes Nette Kaartspelen - 25 ct. fljrtskh Sfayiit/aAiA ss, Burgemeester van Alkmaar II Maaimachines en gecombineerde Harkschudders. ik Buffetten, Ameublementen, Tafels, Spiegels, Kasten, Kleeden, Karpetten, Zeil, Vitrages, enz. enz, Bockhandel Parkstraat. ss, Texelstroom naar Puf merend. Uit voorraad leverbaar Usee en Koffie J. C. Dorlas VM DIE GRAAF Go., brussel. f N. V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. Vergadering vaart Maandag naar Parmeread. en Donderdag naar Leiden. FEUILLETON DE£&00DE AUTO. van Texel naar Parraerend en tnsschengelegen plaatsen. Alfa Laval ontroomers. J. W. PAAGMAN. Formosa Thee - Indo Koffie Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Auto-diensten. Het Post- en telegraafkantoor; den Burg is geopend afvaart 1 u.ur Afvaart 8 uur. H. KEESOM vaart Zaterdag Afvaart 's morgens lO uur De Commissaris T. C. BAKKER vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur De twee voornaamste genotmiddelen, uniüerseele dranken: Thee en Koffie. Wie kan zonder? Sigaar en sigaret worden door den man met zorg gekozen, met kennersblik gemonsterd. Hij heeft zijn merk Weet hij wat hij drinkt? Thee en koffie J. C. DORLAS zijn artikelen, welke méér dan genot middelen zijn, waarvan U van tevoren de kwaliteit niet kunt beoordeelen, maar die bij gebruik blijken onover trefbaar te zijn. Agent voor Texel: N.V. Handel mij DROS Co. HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V» «ur later.) Datum 26 27 28 29 30 31 1 Mei Hoogwater 5 12 6,22 7,20 8,13 9,— 9,45 10,28 Zomertijd Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,26 op werkd. tot 1 Juli 8,53 7.26 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 10 05 Zon- en feestd. niet 12.13 12,46 Zaterdags niet 2,52 ..12 alleen Zaterdags 2.52 3,54 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.18 Zon- en feestd. niet 6,32 7.19 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,41 Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,29. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zon-en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9 17 11 19 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,44 Zon-en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur BurgHaven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,301 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 9,28 uur, rijtuigen 9,58 uur. Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt condition. «TAKT nvia O AMSTERDAM - ROTTERDAM van aandeelhouders op Zaterdag 28 Mei 1927 in café den Burg des avonds 8 uur. Agenda 1. Notulen 2. Overlegging Balans en Verlies- en Winstrekening 1926 3. Jaarverslag 1926 4. Vaststelling Balans, Verlies-en Winst rekening 1926. 5. Verkiezing van 2 commissarissen. 6. Uitloting 5°/0 obligatie's. 7. Rondvraag. De Balans en Verlies- en Winstrekening liggen voor aandeelhouders ter inzage van 18 tot en met 27 Mei 1927 ten kantore der Vennootschap te den Burg. De Directeur. door OSCAR VENDAL. 17 )-( Hij was door het uvoi .erschot van Cross getroffen in de rechterschouder De commissaris van politie en lord Hamp ton bogen zich over Charles Dundan te u en vroegen hem zacht, of hij pijn had, maar de gewonde antwooidde niet hij liet lusteloos het hoofd op zijn arm vallen en het bloed bletf vryelyk stroomen van onder zijn boord uit. Van alle kanten zwermden echter de nieuwsgierigen aan, die door het revolver salvo der politie-brigade waren verschrikt. De commissaris gaf een wenk en in minimum van tyd hadden de agenten de weg weer vrij. Zij dieven de belangstellenden weer even snel terug en de verdere afze*- ting der straat vorderde slechts een oogenbik Toen droegen Hampron e'. de commissaris de gewonde lord in de wachtende auto en reden hem langzaam weg naar het Grand- Hotel, eenige straten verder, waar Lotus Fah met onbestemde vrees de nacht door leefde en in de eenzaamheid van haar stille kamer de uren-en minuten telde. Eu in Pall Mali keerde de rust ook lang zamerhand weer terug. De nieuwsgierigen D. METS De beste fabrikaten voor lage prijzen. Aanbevelend, (afwaschbaar BOEKHANDEL PARKSTRAAT. zochten de zachte fauteuils weer op in bun club-salons en de politie-agenten rukten grootendeels in onder commando van ten brigadier. Maar tegen de oude muur van de „Army Mavyclub" lag het rampzalig vernielde product vm auto-bouwkunde, met geheel verbrijzelde radiateur en beschadigde carosserie. De trotsche onhoudbare en on overtroffen roode auto van Ling Won lag, er geruïneerd en slechts weinige bijzonder heden deden in dit wrak de herinnering opleven van het monster, dat ééns de schrik van Londen-city was Aan beide zijden van de wagen stond een stoere agent, in lijdzame afwachting van het uur, waarop van gemeentewege de roode auto zou worden weggesleept ter inbeslagname, en aan de achterkant stODd zwijgend een oude, grijze man. Hij hield zijn hoed in de hand en keek aandachtig naar de verminkte auto, tot hy eindelijk met een hoofdknik de agenten groette en langzaam voortliep door de nacht-verlaten straat. Het was Cross WRAAK „Waaraan denk je. Charles vroeg zacht de lieve stem van Lotus Fah. „Aan alles, lieve. Aan het verleden en de toekomst Zij zateD samen voor het groote venster van Lotus' kamer in het Grand-Hotel en keken naar buiten, over Trafalgar Square, waar het bonte gewemel was van auto's, rijtuigen en voetgangers. Lord Dundan rustte in zittende houding op de breede sofa en leunde zwak tegen Lotus aan. Zijn schouder was geheel in dik verband en het scheer hem onmogelijk om de arm te bewegen. De jonge vrouw by hem streek liefkoo- zend haar slanke handen door zijn haar en kuste hem zacht op het bleeke voorhoofd. „Charles houd je nog van me Dundan sloot de oogen en drukte zijn wang op haar arm. „Ik heb altlid van je gehouden, Lotus.. Ik heb zoo nameloos veel naar jou verlangd toen je eenmaal weg was van me, maar ik vreesde te zeer om de eerste te zijn... En, bovendien, ik meende dat bet beter was nooit, want de wereld spreekt kwaad van ons en de wereld is een gevaarlijke vyand, kind. Maar nu ik je terug heb, Lotus, nu je weer bij me bent en nog van me houdt, nu laat ik je niet weer gaan de meening der wereld ten spijt." Hij opende de oogen en met een blik van innige dankbaarheid keek Lotus hem aan. Dan sprak Charles langzaam door. „Als ik weer beter ben, Lotus, en dat zal spoedig zijn. gaan wy samen naar een héél ver land, waar het leven mooi kan zijn voor twee menschen ais wijMaar dan dienen wij zeker te zijn van onze veiligheid want ik vrees nog steeds. Het klinkt misschien vreemd, lieve, maar ik heb uit myn angst bestaan der laatste dagen geen enkele herinnering bewaard dan die van een blinkend mes, een groot gebogen mes, vlijmscherp aan beide kanten en met een scherp punt. De lord zweeg een oogenblik. Toen vroeg bij opeens „Wat is er eigenlijk met mij gebeurd LotusHoe komen wij hier, in deze vreemde kamer Waarom zij n wy niet in ons eigen huis op Piccadilly en hoe kom ik aan die verwonde schouder Lotus boog haar hoofd voorzichtig over hem heen, ziodat haar glanzende lokken langs zijn gelaat streelden. „Ze hebben je heel veel slechts gedaan, jonzen, vooral die duivel uit mijn land." „Duivel uitjouw land?" vroeg Charles verrast, die Chinees bedoel je, die mij 's avonds uit de „Bayswater-club" haalde Lotus knikte. .Die was het... Ling Won, de Chinees, die 's avonds met ons meeging in Sjanghai toen wij uit de speelzaal naar mijn huis gingen. Kun je je hem nog herinneren „Ik geloof het wel, lieve, maar wat was er dan met hem „Wel, hij hield allang van me en zwoer op het feest van de groote lantaarn wraak te zullen nemen op de westerling, die hem Lotus ontroofde. Dat was jij ..Ling Won heeft zes jaren noodig gehad om de uitvoe ring van zijn plannen mogelijk te maken en ik wist dat hy het nooit en nooit zou opgeven. W.v.v.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4