Spoorboekjes Zomerdienstregeling Boekhandel Parkstraat. VOOR DE VROUW. H. H. Veehouders. Jarmain gecombineerde Hooimachines. Ze zijn uiterst solide. een net burgerwoonhuis. Wed. KAREL en Zn. overheerlijke vette Hollandsche paling. ADVERTENTIEN Doopsgezinde gemeente Den Burg, de Waal en Oosterend. wordt zitting gehouden M e j. J e n s e n is er ia geslaagd ia 3 uur en 47 minuten tijds de zwem tocht om het eiland Helgoland te vol brengen. Henny Porten, de beroemde Duitsche filmdiva, is ernstig ziek. Zij lijdt aan gewrichtsrheumatisme en haar hart is niet in orde. De kunstenaresse heeft hooge koorts en men acht haar toestand ernstig. In een hoogoven te Ober- hausen heeft uit onbekende oorzaak een gasontploffing plaats gegrepeD, waardoor elf arbeiders ernstig werden gewond. Negen van hen moesten naar een zieken huis worden overgebracht, van wie er reeds een overleden is. Treinnieuwsl Op de Londen sche ondergrondsche spoorweg Daar Hampstead loopen bij wijze van proef 2 rijtuigen met roephorens (loudspeakers) om de conducteur gelegenheid te geven voor de geheele trein de halte af te roepen. De ontdekking dat er een aantal valsche bankbiljetten van 100 peseta's in omloop zijn heeft in de laatste dagen aanleiding gegeven tot een run op de Spaansche Bank, zoowel in de hoofdstad als io de provincie. Zij zal bankbiljetten blijven inwisselen tot het vertrouwen van het publiek hersteld is. Vrij? Uit Bastia worde gemeld, dat Labriola, de vroegere Italiaansche minister van arbeid, op een klein scheep je te Corsica aangekomen is. Hij is uit Italië gevlucht om aan de fascistische vervolgingen te ontkomen. Prins van Wales. Het be zoek van de prins van Wales aan Spanje schijnt geruchten in de wereld gebracht te hebben over zijn aanstaande verloving met de infante Beatrijs van Spanje, de 18-jarige dochter van de koning en de kooingin. Deze geruchten worden ter gezagheb bende plaatse te Londen gelogenstraft. Een verschrikkelijk dra m a heeft zich afgespeeld in een loge mentje te Parijs. Daar logeerde sedert enkele dagen een Spanjaard met zijn vier kinderen, twee meisjes en twee jongens, van wie de oudste zeventien de jongste acht jaar oud was. De Span jaard heeft deze vier kinderen met hamerslagen gedood en daarna zich zelf van het leven beroofd door, ia de vens terbank staande, zich een kog9l door het hoofd te jagen. Met doorboorde schedel stortte de ongelukkige on straat neer. Een Parachute. verkrijgbaar in f 22,542 Als de zon schijnt. Purmerend, 21 Juni. 580 Runderen waaronder 290 vette koeien f 0,85 a f 1,10 p. K.G. Geldekoeien Melkkoeien 78 vette kalveren per Kg 382 Nuchtere kalveren 655 Vette varkens per K.G. 72 Magere varkens 378 Biggen 524 Schapen vette 740 lammeren Kipeieren 150 a 380 150 a 380 1,20 a 1,40 9,— a 32, 0,62 a 0,65 20,— a 42,— 12,- a 21, 30,a 43, - f 13,- a f 22, 5, - a 6, Tot het in ontvangst nemen van gelden voor landhuur en hooigewas Vrijdag 24 Juni van 11 tot 1 uur in de Kerkekamer te Den Burg. Voorziet U vroegtijdig van onze alom bekende Vraagt inlichtingen bij al onze gebruikers Machine smederij J. KUIPERS Den Hoorn, Texel. Omstreeks midden Augustus te den Burg te huur gevraagd Brieven no. f54 bureau van dit blad. komen dit jaar voor den 31en keer weer hier op de kermis met de bekende Wanneer U ze eenmaal geproefd heeft, koopt U meer. Je kunt een aardige parachute maken van bijna ieder lapje dunne stof. Eerst snijdt je er een cirkelvormig stuk uit en daarna knip je aan de omtrek van die cirkel kleine bochten, z.g. segmenten. In de ronding van die segmenten maak je kleine gaatjes, zooals op schets A staat aangegeven. Door die gaatjes haal je draadjes of touwtjes die allemaal precies even lang moeten zijn. Aan het onderste einde bind je die draadjes bijelkaar en dit kun je gemakkelijk doen door ze b.v. door een knoop te halen. De knoop doet dan tevens dienst als gewicht voor de parachute. Op schets B staat duidelijk geteekend hoe het moet gebeuren. Weten jullie wel, dat vliegeniers in hun vlieg machine vaak zoo'n valscherm meenemen Als hun toestel kapot raakt of in brand vliegt, springen ze met zoo'n parachute naar beneden. Wanneer alles goed gaat komt de man lang zaam naar beneden. Vaak hebben die menschen zoo hun leven gered. Als de zon schijnt.. en de heele natuur ademt vreugde en zomerver- wachtingen, dan wordt het tijd om de lichte, fleurige jurken weder voor de dag te halen en, als zij misschien niet heelemaal meer naar de aller-laatste mode zijn er een paar bij te maken. De nieuwe zomerstof fen zijn voornamelijk Tricoline, Japshan, stoc kinette en crêp-de-Chine en het hierboven afge beelde japonnetje kan gemakkelijk van een dier stoffen vervaardigd worden. Het rokje is kort en wijd en heeft opzijde twee groote stolpplooien Het lijfje is van een jumpermodel, dat met een breede band, opzij voorzien van twee knoo- pen, over de rok valt. Korte mouwtjes en een V-vormig uitgesneden hals met omgeslagen kraagje met revers zijn kenmerkend voor de nieuwe zomermode. Knippatronen zijn ver krijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder op gave van No. 22.542. Kosten 55 cents. o— Reeds is verschenen het Juli-nummer van Weldon's Children's Fashions, waar in we aantreffen o.m. de complete patronen voor meisjes-schooljurk, maat 10—12, voor een meis jes-zomerjurk, maat 10—12 jaar en voor een kinderjurk en mantel, maat 6—8 jaar. Bovendien een coupon-patroon vooreen jongensblouse met broek, maat 2—8 jaar. In totaal ruim 70 modellen, de patronen met uitvoerige toelichting in de Hollandsche taal, prijs f 0.30. o— Het Juli-nummer van Weldon's Ladies Journal bevat de modellen en volledige patro nen met beschrijving van een zomerjapon, van een namiddagjapon en van een manteljapon. Speciaal vestig ik uw aandacht op de gekleurde bijlage met 24 modellen in fijne tinten (prijs 40 c.) Abonnees kunnen desverlangd alle aanwijzin gen (voor stof, knippen, naaien etc.) kosteloos bekomen. Voor antwoord per brief een postzegel insluiten MANJO.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 6