No 4139 Zaterdag 16 Juli 1927 40?^ Jaargang PUROL Voor de Zondag. Slapeloosheid EERSTE BLAD. Texelsche Berichten Gesmette en roode huid bij VACANTIE! ABONNEMENTEN: UITGAVE:N.V.v/h LANGEVELD&DE ROOIJ DEN BURG OP TEXEL ADVERTENTIÊN: TELEFOON: N°.11 POSTGIRO: N°.652 POSTBUS: N°. 11 INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel breDgen ter openbare kennis, dat het verzoek van Chr. v. Mil degem te de Koog om voor het perceel K uo. 102, kadastraal bekend in Sectie H, No, 45 een bewaarplaats voor benzine te mogen oprichten door hen voorwaar delijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texsl, den 13 Juli 1927. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. Wie in de wereld vooruit wil. KIPOSTERBALSEMJ Excursie naar de Muy. kleine kinderen verzacht en geneest men met HET ONDERSCHEID Onvoldoende fabricatie en min derwaardige samenstelling kun nen bij pepermunt veroorzaken, dat deze scherp of bitter smaakt. Goede pepermunt is echter nooit scherp of bitter. KING-pepermunt onderscheidt zich door den krach- tigen maar heerlijken smaak, als gevolg van de origineele samen stelling. King-peperniunt staat voortdu rend onder medische contröle. In ieder tablet moet voluit staan KING Extra Strong. Voor H.H. Winkeliers'bij J. F. HC van LIESHOUT, Alkmaar De ontspanning tijdens Uw vacantietochten is volkomen, indien Uw auto perfect in orde is. De banden spelen hierbij een zeer belangrijke rol. Rijdt daarom den band, die minder kost dan hij moest kosten. N V. „R. A. M. I." EXELSCHECOURANT DEN BURG: 50 cl per drie Maandon. Franco p. pest door geheel Nedorland 75 cl p. 3 maanden. Losse nummers: 3 cl DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG- EN ZATERDAGMORGEN Van 1-5 rogels: 50 cl ledore rogol meer: 10 ct. Dezelfde advertentie 4 maal geplaatst wordt 3 maal berekend. BIJ abonnement lagere regelprljs. ADVERTENTIÊN MOETEN DAAGS VOOR *T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN Succes, dat is de koningsweg, die wij allen wel willen bewandelen. De echo van de voet stappen op zijn vaste bodem heeft een zeer bijzondere klank in onze ooren. Succes geeft ons alles, waar wij ons voor inspannengele genheid om onze vermogens tot het uiterste te gebruiken, het gevoel van macht, het bewustzijn dat het leven onze dienaar is en niet onze heer, de scheppingsvreugde, omdat een groot arbeids terrein door één stel hersens is gemaakt. o— Zoo schreef in de „Sunday Express" Lord Beaverbrook, een van Engeland's grootste self made-men, iemand die van de grond begon en het heel ver in de maatschappij heeft gebracht. o— Nu heeft ieder mensch andere wenschen. De kunstenaar heeft zijn vreugde, de soldaat heeft de zijne. Wat een handelsman interesseert, laat een politicus koud. Maar hoe ook de verschil lende lagen der samenleving afgeven op eikaars doel en moraal, allen liggen toch voor hetzelfde altaar op de knieënSUCCES. Niemand blijft graag zijn heele leven jongste verslaggever, jongste bediende op een kantoor. Wie wenscht niet de top te bereiken, hetzij, dat een gezan tensalon of de generaalsepauletten ons aantrek ken. Voor de een is de bisschopszetel het verre doel, voor de ander de tentoonstelling der Academie voor Beeldende Kunsten of de zege op de beurs. Wat Lord Beaverbrook betrefthij zegt slechts over zijn eigen ervaring te kunnen spreken over de heel gewone handelswereld. Hij begint met enkele beschouwingen, die een weinig zichzelf schijnen tegen te spreken. Succes is een aangeboren gave, ons allerge- nadigst geschonken, en toch kunt ge al had den -goede feeën al 's werelds gaven in uw wieg gelegd een volkomen nederlaag lijden. Nie mand kan een duim aan zijn lengte toevoegen, zelfbewustzijn kan wel uw rug sterken, maar een fout in uw karakter kan alle aangeboren aanleg vernietigen. Men kan van zichzelf geen genie maken, maar men kan zijn aangeboren talenten ont wikkelen öf vernietigen de meeste mannen en vrouwen hebben in zich de kiem, die hun (haar) het succes brengen kan. Maar wie groote vermogens, heeft moet er tegelijk gierig als een vrek en royaal als een koning mee zijn. o— Welke eigenschappen leiden tot succes Het zijn er driehet vermogen tot oordeelen, vlijt en gezondheid, van welke drie de eerste wel. de voornaamste is. Dit zijn de drie grondstee- nen, waarop het succes moet worden gebouwd Maar met het vermogen tot oordeelen is eigen lijk alles reeds gezegd. In de handelswereld is dit overal het belang rijkste vermogen. Hoeveel menschen hebben geen schitterende plannen en zijn toch niet in staat ze uit te voerenjuist door hun al te groote vruchtbaarheid gaan ze misschien on verwacht ten gronde. Zooals de juweel in een ring is gezet, moet het vermogen tot oordeelen door honderd andere goede eigenschappen wor den omgeven, het vermogen om in het hart van anderen te lezen; het vermogen om te putten uit de steeds gevulde bron van kennis, die op welt voor hem, die zelts van de onbeduidend ste gebeurtenissen ervaring weet te oogsten en die deze ervaringen in handelingen weet om te zet en. Het genie gaat tot de kern van een zaak even direct als de pijl van een boogeen juist Geen Goud zoo goed. IAKKSR's zunicrvutaiuie zunucr n Is een onaangename keer zijde van het genoegen der warme zomerdagen Akkers Kloosterbalsem voorkomt echter bij tijdig gebruik het open gaan der huid. verkoelt, verzacht de pijn en geneest. Geen zomcrvacantie zonder oordeel is het vermogen, dat het beste van 's werelds ervaringen leert kennen en dat er door wordt ontwikkeld. Voor het fijne instrument, dat de geoefende hersens zijn, zal er steeds voldoende grondstof zijn in wat andere menschen zeggen en in de groote chaos van het leven. Inzicht, dat niet steunt op vlijt, moet een onvruchtbaar talent blijven. De molen moet koren hebben om te malen en het is de vlijt, die het koren verschaft. Eén enkele breuk in een logische denkreeks, een oogenblik van duisternis in een anders helder verstand kan iedere kans te niet doen en de oorzaak worden van niet te herstellen fouten „Wie ergens Caesar wil zijn, moet overal alles weten" (aldus R. Kipling). Alles komt tot hem, die geheel in een zaak opgaat. Maar de basis van vlijt zoowel als Inzicht is een goede gezondheid. Examens. Onze plaatsgenoot Henk Stömpff werd dezer dagen bevorderd van de 4e naar de 5e klasse der H.B.S. te Alkmaar. Onze plaatsgenoote Willy Dijt werd be vorderd van de 3e naar de 4e klasse der H.B.S. te Alkmaar. Onze plaatsgenoote Gr. Keijser Jdr. leer linge u I.o. alhier, legde te Amersfoort met gunstig gevolg het toelatingsexamen af tot de 2e klasse van het gymnasium aldaar.. Sport. We maken u opmerkzaam op de voetbalwed strijd van morgen: Texel I—Purmerstein. o— Door de directie van de Ardath-Cy te Londen is een fraaie verzilverde medaille ter beschik king van S.V. „Texel" gesteld. o— Het bestuur van S.V. „Texel" tracht, wanneer het met West-Frisia tot overeenstemming kan komen, een reisje naar Enkhuizen voor te be reiden per s s. „de Dageraad". Vermoedelijk zal „Texelsch Fanfare" de tocht meemaken en kunnen ook niet-leden van S.V. Texel tegen geringe vergoeding aan dit plezierreisje deel nemen. Leden van de afd. Texel van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren maken morgen - Zondag met genoodigden een excursie naar de Muy. Wie niet van de fiets gebruik maken vertrekken 's morgens te 10 uur per autobus van de Groeneplaats. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Afd. „Texel" van de Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer. De voorspelling dat de leden „een inte ressante vergadering" wachtte, vermocht het vonkje van geestdrift voor een machtig vreemdelingenverkeer op Texel, dat in dei- leden boezem toch aanwezig mag worden geacht, niet in die mate te doen ontgloeien, dat „de Zwaan" op 14 Juli te klein zou blijken om de belangstellenden te bevatten. Een dozijntje menschen, dat was al, met bestuur en pers inbegrepen. Vandaar dat de heer Wieringa, voorzitter dan ook aanving met daarover zyu mis noegen uit te spreken. Hij zette de be- teekenis van de afdeeling nog eensinJiet volle licht en gaf uiting aan zijn ontevreden heid over hen, die zich van de ledenlijst meende te moeten laten schrappen. Hoe krachtiger de ai'deelirg staat, boe mach- j tiger propaganda kan van haar uitgaan. Dank zjj de financieele steun van T.E.S.O. mag het bestuur evenwel niet klagen. In het bijzonder heette spreker welkom de heeren notaris Mulder, Z.E. pastoor Nagel enir. M D. Dyt, die op uitnoodiging van de heer burgemeester samen een plan ont wierpen voor een stevige organisatie welke de belangen van heel Texel zou behartigen, o.m. door bevordering van het vreemde lingenverkeer. Of uw pogingen zullen slagen, liet hij er op volgen, zal blijken. Wij weten echter welke moeite u zich gaf. Uw werk zal voortleven en zeker eenmaal resultaat af werpen. De notulen, door de heer Pisart gelezen, werden onveranderd en onder dankzegging goedgekeurd. Jaarverslag 1926. Het aantal leden steeg van 99 tot 125. Dank zij T.E.S.O kon in binnen- en buiten- landsche couranten worden geadverteerd, wat de secretaris 146 aanvragen bezorgde, (vorig jaar 168, maar toen was het beter zomerweer). T.E.S.O. verdient daarvoor aller dank. Aan de Spangerweg werd een wegwijzer vernieuwd en geplaatst op particulier land, voor welke toestemming de eigenaar dank werd gebracht. Aan de weg den Höorn Oudeschild werd een wegwijzer opgericht. Het „batig" saldo bedraagt f 4,84. Van T.E.S.O. werd echter een renteloos voor schot bekomen van f 300.- ten behoeve van de nieuwe gids, die er uiterlijk zoowol als innerlijk keurig uitziet. De heer v. d. Vlis verdient daarvoor een woord van dank. Plannen om met de V.V.V. te de Koog tot samensmelting te komen, slaagden niet. De afd. Texel wenscht het centrum te den Burg. Het verslag sluit met de beste wenschen voor de afdeeling. De Financiën. Ontvangen werd f 1690,20, uitgegeven f 1685,36. Batig saldo derhalve f 4,84. De rekening werd gecontroleerd door de heeren T. Buijs en G. Joh. Duinker, die beiden tot goedkeuring adviseerden. De heer Pisart werd dank gebracht voor zijn nauw keurig beheer. Algemeene Vergadering. Met algemeene stemmen werden de heeren J. G. Ph Pisart en A. C. Rab be noemd tot afgevaardigden ter algemeene vergadering. Texelsch Fanfare. ^Eveneens met algemeene stemmen, werd de donatie aan Texelsch fanfare weer vast gesteld op f 10,De voorzitter wees er op dat men, de financieele toestand der afdee ling in aanmerking genomen, moeilijk grooter bedrag beschikbaar zou kunnen stellen. Vooral wanneer het tot samen smelting met de Koog mocht komen, zullen grooter uitgaven geboden zijn. Bestuursverkiezing. De heeren R. Kikkert en A. Wierenga traden Volgens rooster af en waren volgens het reglement herkiesbaar. De heer "Wie renga verklaarde evenwel niet weer voor eeD bestuursfunctie in aanmerking te willpn komen. Gaarne zeide hy z(jn plaats aan een meer representief figuur te zullen af staan en zelf als propagandist voor de afdeeling werkzaam te willen zijn. De heer Pisart trachtte de heer W. van dit voornemen af te brengen en meende dat de functies van bestuurslid en propa gandist zeer wel vereenigbaar zijn. De heeren Kikkert en Wierenga werden beiden met grooie meerderheid van stem men herkozen. De heer K. zal van die be noeming mededeeling worden gedaan. De heer Wierenga verklaarde zich na eenig aarzelen tot verdere vervulling zyner be stuursfunctie bereid. De V.V.V. te don Burg en te de Koog. De voorzitter zeide inzak'O samensmel ting der V.V.V. te de Koog én te den Burg gaarne het woord te geven aan do com missie, welke deze samensmelting voor bereidde. Zjj is, zoo vervolgde hy, het centrale punt tusschen de vyandeiyko kampen en het best tot oordeelen bovoegd, omdat in ons bestuur de meeningen ver deeld zyn. De heer Mulder meende, dat het niet op de weg der commissie ligt hier hot woord te nemen en zeide] er zich over te ver wonderen thaDs het afdeelingsbestuur hier verdeeld te zien, te meer omdat .het in de laatst gehouden gezameniyke^ vergadering iiiLjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiii FIJK LEEUWARDEN: Ruitcrskwartier 37-45 - Tclef. 232 AMSTERDAM t N.Z. Voorburgwal 75-77 - Tel. 35397 Vraagt Uw handelaar

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 1