ïpF" Bezoekt allen de Bazar Flink meisje gevraagd. Woonhuis Ie huur gevraagd, INMAAKGLAZEN. WECK - LUCULLUS - MONOPOL P. BAKKER, Ijzerhandel, Oen Burg. ilsor Den leem hij In. TROOST Notaris Mulder J. R. PRAKKEN, arts is afwezig tot 1 Augustus. Secretaris van het Waterschap de Dertig GemeenschappelijkePolders op Texel. H. H. Jagers. Tooneelüitvoering Beurskoorts. vanwege 't bestaar worden geteld net pension voor dame met 2 kinderen. Grasgewas wegen. Aanbesteding het bouwen van een woonhuis te Nieuweschild Voor de inmaak. het hooigewas ADVERTENTIEN op 25, 26 en 27 Juli a. s. in Eben Haëzer. Entree 10 ct. Kinderen 5 ct. hooigewas en nagras van Oproep van sollicitanten Met S. V. „Texel" langs de Zuiderzeewerken naar Enkhuizen. Rotweill patronen. BAL NA. Tuinbouw- en Pluimveever- eeniging „Texel". te verhuren. Radio-inmaakglazen Alles onder volle garantie. Drie tuchthuisboeven die tot tweemaal de leiding hadden genomen bij een aanvankelijk welgeslaagde poging tot uitbreken uit de gevaugonis vsd Joliet bij Chicago zijn op de binnenplaats op gehangen. Ingestort. In het dorp Alarrey is een brug ingestort Negen personen werden gedood. Het rijkskabinet van Duitsch land heeft besloten twee millioen mark ter beschikking te stellen voor de onder steuning der slachtoffers in het verwoeste gebied in Saksen. Noodweer. Boven Stuttgart zijn onweersbuien losgebarsten. De blik sein sloeg in een tramwagen en veroor zaakte brand, twee wagens botsten tegen elkaar tengevolge van het slechte zicht veroorzaakt door de regen, waarby twee personen zwaar gewond weiden, tal van trams ontspoorden. Bij Nagold werd een uitgestrekt den nenbosch door de storm vernield. In Silezië is veel schade aangericht door stormen, hagelbuien, wolkbreuken en het inslaan van de bliksem. Breslau is door een wolkbreuk getei sterd. De overstrooming richtte aanzien lijke schade aan. De Japanners hebben te Ge- nève het voorstel aangenomen van een beperking tot 12 kruisers van 10,000 ton zoodat er aan Amerika 12 en aan Japan 8 zouden worden toegestaan. A u t o-r a m p. Ia de Harz is nabij de Radau-waterval een auto, die een andere auto wilde inhalen, naar beneden gestort. Van de vijf inzittenden werden vier gedood. Bij een ontploffing en de daarop gevolgde brand in de kunstzijde fabriek te Tubize zijn vier arbeiders omgekomen en achttien gewond, van wie vier levensgevaarlijk. Hoteldie f. De politie te Brussel heeft Diomedes Dyszlink, een 28 Jarige Oekrainer gearresteerd en een deel van de buit in beslag te nemen, die van 7 hoteldiefstallen in België afkomstig was. Dyszlink werkte, in de groote steden en luxe badplaatsen van alle Europeesche landen en gebruikte als vervoermiddel bijna uitsluitend vliegtuigen. In zijn bezit vond men een kwart pond opgezette briljanten en saffieren. De dief heeft stellig het grootste deel van z(jn buit te Monte Carlo verspeeld. Hij is aangehouden in een hotel te Brussel, waar h(j ter waarde van 250 0G0 francs aan juweelen had gestolen. Auto-ongeval. Een met 17 personen bemande toerauto is bij Göp- pingen door het weigeren van de rem een helling afgereden en omgeslagen. Een meisje werd onmiddellijk gedood, toeristen werden ernstig, 8 lichter gewond. Lucht-vaart. Te Fuhlsbuettel heeft de vlieger Baeumer met zijn toestel het snelheidsrecords voor lichte vlieg tuigen voor tweepersonen op 191,9 K.M. per uur en dat voor lichte vliegtuigen voor ééa persoon op 188,9 K.M gebracht. Treurig. Vier kinderen van twee tot elf jaar ziju in de Niagara rivier verdronken. Zij speelden in een auto, die aan de oever stond, maar plo'siling in beweging raakle, blijkbaar doordat de kinderen de rem hadden losgemaakt, zoodat de wagen in het water stortto. De ouders waren op korte afstand aan het visschen. D i e r 1 ij kTe Duisburg is een drievoudige moord gepleegd. Een vrouw is met haar 5-jarig zoontje en 3-jarig dochtertje vermoord. Toen medebewoners hen vonden was het jongetje al dood, de vrouw en het meisje gaven nog teekeuen van leven doch zijn kort daarop gestor ven. De dader had alle drie de schedel ingeslagen. -Op het station Witt lich is een gevangenwagen, waarin 12 arrestanten en 2 rechercheurs zaten door een lokaaltrein aangereden De wagen werd omgeworpen en de 14 inzittenden ziju allen gewond, eenigen ernstig. Drank-schuld. Volkspartij, Duitsch-nationaLn en centium, hebben bij de Rijksdag het initiatief-voorstel ingediend om schulden in café's en kroe gen vcor a coholhoudotide dranken genaakt oninvorderbaar te verklaren. Bp aanneming zullen dus weldra heel Wat minder Da tschers in het kr Jt s taam Nieuwe vinding. De eerste proefneming om een fabriek door middel van de draadlooze telegrafie in werkicg te stellen is met succes te New-Yoik uitgevoerd. De heer Elbert H. Gary, president van de staaltrust heeft van zijn kantoor op de Broadway uit, een geheel geölectrificeerde fabriek van Pittsburgh, op 750 K.M. van New-York in werking gesteld. Opstootje. Een aantal koelies deed te Haukau een aanval op het bureau van Borodin, de Russische adviseur. De koelies deden een poging om zijn bureau binnen te dringeD, in weerwil van de politie. De toestand werd netelig, waarom de bewakers van Borodin schoten losten boven de hoofden der koelies, die stil bleven staan, doch weigerde zich terug te trekken, totdat de bewakers hen dreigden dood te schieten. De kunsthandelaar Joseph Duveen heeft voor 500,000 pond de ge heele verzameling schilderijen, welke bet eigendom waren van Robert Benson, lid van de Londensche bankiersfirma van die naam, gekocht. Het is de grootste collectie stukken van Italiaansche mees ters in Europa. Gebit in orde. Alle blanke kinderen die de openbare scholen te Athens in Georgia bezoeken, hebben een getuigschrift gekregen, dat hun gebit nu geheel in orde is. Dit is de vrucht van de arbeid der tandartsen en de mede werking der onderwijzers en ouders. Athens is de eerste plaats waar zoo iets bereikt is. Luchtvaart. De bekende Duit sche recordvlieger Baumer is bij een proefvliegtocht uit 4000 m. hoogte neer gestort. H(j was terstond dood. Het toestel kwam iu de Sont terecht welke 8 m. diep is, zoodat het toestel verloren ging. Bakker ij verbrand. Een der grootste roggebroodbakkerijen ter wereld die der Techter Baking Byis door brand verwoest. De schade wordt op 1 millioen dollar geschat. De kogel. MevrouwKolepikowa, de vrouw van een gewezen kapitein van een der oorlogsschepen van de Oostzee vloot, is gelusilleerd, nadat de scheeps krijgsraad te Kroonstfd haar wegens spionnage voor Engeland ter dood veroor deeld had. SUCCES heeft u In 99 van de 100 ge vallen, wanneer u adverteert in de verre weg meest gelezen TEXELSCHE COURANT. PREDIKBEURTEN Zondag 24 Juli. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Collecte noodl. kerken en personen Koog, nm. 3 uur ds. Plug. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Den Hoorn, nm. 3 uur Eerw. Heer J. Steenhuizen, Theol. cand. Oosterend, vm. 10 uur de Heer J. Steen- huizen, cand. t. d. H. D. Cocksdorp, vm. half elf ds. Plug. Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. A. A. v. d. Leer. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 16 Juli. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 318 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 16,a 16,50 Haver 12.75 a 14.— Gerst chevalier 14,50 a 16, Groene erwten groote 35,— a Grauwe erwten a 45, - Texel, 18 Juli 1927. 297 lammeren 16,a 22, - 7 koeien 250,a 325, 5 Pinken 90 a 150 17 nuchtere kalveren 12, a 17,- 6 Schapen 22,a 30, 11 Biggen 14, a 18, 5 korf oude kippen 1,10 a 1,50 7 korf jonge hanen 0,20 a 0,60 Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 16 Juli. Kipeieren. Aanvoer 105.000. 55/58 K G. 5,90 a f 6.10 de 100stuks 58/60 K.G. 6,- k 6,50 ae luustuKS 60/62 6,30 a 6,70 62/64 6,50 a 7,- bruin 6,40 a 7, Eendeieren. Aanvoer 22000. 4,80 k 4,93 Eierveiling C. Rentenaar. 18 Juli. Aanvoer 15900 stuks. Bruine f6,— a f6,40. Wit f5,90 a f6,30 Extra zware eieren f6,90 a f—,0 per 100 Eierveiling Texel, 18 Juli. Aangevoerd werden 258 partijen, 47267 stuks Kipeieren Bruin ongew. f 5,80 a f 6,40 p. 100 stuks vVit J 5,60 a f 6,10 EendeierenAanvoer 208 stuks 6 partijen Prijs f4,50 a f 5,10 18 kalkoeneieren f8.50 a f8,60 KORRESPONDENTIE „Abonnée" te de Waal. Dank voor uw vriendelijk schrijven. We hopen er een goed gebruik van te maken. Redactie. De bazar Is geopend van 3 uur tot 10,30 uur. Kinderen zonder geleide geen toegang zal op Woensdag 20 Juli a.s., 's avonds 8 uur in café „den Burg" publiek verkoopen en verhuren a. voor de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten 5,83,10 H.A. Btittikoffers Mieland" vroeger genaamd Dirk Wilt bezuids weg van de Waal naar Oudeschild. plm. 8,99,90 H.A. Mieland achter de haven te Oudeschild, afk. van Gebr. Blom, I in 2 perc. 1 en b. voor mej. P. A. Keijser 6,70,80 H.A. „Jan Willekesland" gelegen in Walenburg in 2 perc. en gecombineerd, waarop veel riet voor bloembollendek. Noordelijk gedeelte 3,45,70 HA. Zuidelijk gedeelte 3,25,10 HA. De praktijk wordt waargenomen door J. E. PRAKKEN, arts. naar de betrekking van Schriftelijke Sollicitaties in te dienen vóór 15 Augustus a.s. bij de Voorzitter van het Waterschap. Namens College van Dagelijksch bestuur voornoemd, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris Bij voldoende deelname organiseert S. V. Texel op Zondag 14 Augustus per s. s. „de Dageraad" een tocht langs de Zuiderzee werken naar Enkhuizen. Aangifte voor deelname s. v. p. voor 31 Juli: leden retour f 1,niet-leden retour i 2,Bij aangifte Da deze datum resp. f0,50 en tl.meer. Texelsch Fanfare maakt de reis mee. Te Enkhuizen wordt een wedstrijd gespeeld tegen „West-Frisia". Kaarten in beperkt aantal verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat en bij de heeren H. BRUIJN en A. DROS Az. (Steenenplaats) Ondergeteekende is weer evenals vorige jaren ruim voorzien van de prima Aanbevelend, JAC. DEKKER, Oudeschild. op Zaterdag 23 Juli a.s. in het lokaal van den lieer G. Zoetelief ten bate van de leerl. der lag. school te De Cocksdorp. Opgevoerd zal worden Entree 75 ct. Aanvang 8 uur (nieuwe tijd) Van MAANDAG 25 JULI a. s. af zullen ook de ter veiling aangebrachte eieren Deze telling geldt als officiéél. Het bijleveren van briefjes met naam en aantal eieren blijft verplicht. In verband met deze maatregel moeten de eieren vóór half 11 zijn aangevoerd. GEVRAAGD Volledige opgave te doen onder no. 165 van dit blad. Wed. J. KIKKERT-Pereboom. Slagerij Hoogerstraat. Het Dagel. Bestuur van den polder Eijer- land op Texel, wenscht het grasgewas van een gedeelte van den Postweg vanaf den dwarsweg langs hofstede Wageningen tot de school in Zuid-Eijerland Inlichtingen te bekomen bij den Dijkgraaf en den Opzichter. Texel, 19 Juli 1927. Het Bestuur voornoemd, R. P. KEIJSER Johz., Voorzitter. L. v. HOORN, Secretaris. op Woensdag 27 Juli a. s.,'s morgens 11,30 zal ondergeteekende, namens zijn lastgever in het café van den heer P. Dalmeijer te Den Burg publiek aanbesteden En wel in de volgende perceelen a. Timmerwerk. b. Metselwerk. c. Schilder- en behangwerk. d. in massa. Aanwijzing op Vrijdag 22 juli's morgens 11 uur op het terrein nabij Nieuweschild. Bestek en teekening ad f 2,50 verkrijgbaar bij den bouwkundige N. SCHERMER te Den Burg. Zooeven een groote partij ontvangen in Va liter, s/* liter, 1 liter, I1/» liter en 2 liter. Concurreerende prijzen. Garantie op breuk. Aanbevelend, JAC. DEKKER, Oudeschild. te Waal of Den Burg door J. KUIPERS. Woonhuis Hoeve Schiller, Spang. Uit de hand te koop zooals het gemaaid ligt op het Prikstukje in Waalenburg. Te bevragen bij J. G. KOOIMAN. V/ij leveren franco over geheel Texel, terwijl de prijs uiterst concurreerend is, daarom koopt U hij ons hef vocrdeeligst.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 3