Motorschip Maria Spoorboekjes Jodenkoeken vaart Maandag naar Parmerend. en Donderdag naar Leiden. 8.8, Texel stroom naar Purmerend, Boekhandel Parkstraat. WO) Honderden in Uwe omgeving S&HGIfINGSE Een rolletje echtsalicylpapier voor de inmaak kost in Boekhandel Parkstraat. TIEN cent. Prima kwaliteit FEUILLETON BET PHOTO-MYSTERIE VAN OER GRAAF Co., AMSTERDA,vLüSSER?TTERDAM 'de twee letters melr de belöoverende klank voor elk.die van pepermunt* boudl: .Afvaart 1 uur. Afvaart 8 uur. vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur D. METS KxusaJLiXjjjL QJih-* 4?lii h/.\i>- A fa VS pepermunl" 15 alom verkrijgbaar. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM <S Co. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Vj uur later.) Datum 21 22 23 24 25 26 27 Juli Hoogwater 2.12 3.08 4,08 5.18 6,31 7,38 8,38 Zomertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,26 op wetkd. tot 1 Juli 8,53 7.23 Zondags (sneltrein) 9.01 7.26 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 10 05 Zon- en feestd. niet 12.13 12,46 Zaterdags niet 2,52 1.12 alleen Zaterdags 2 52 3,54 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.18 Zon- en feestd. niet 6,32 7.19 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7,41. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,29. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5.16 Zon-en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9.17 11,19 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,14 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,8,11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,8,11,5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. 0osterend van de Cocksdorp 9.oü v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen'vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30| Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank 1 vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 9,34 uur, rijtuigen 10,04 uur. H. KEESOM. per bus van 25 stuks 45 cent. C. D. BREMER, bakkerij „De Hoop" verkrijgbaar in Een aardige Jurk en een Sportmanteltje De hier afgebeelde jurk, No. 23,595 is buiten gewoon geschikt voor het zomerseizoen en kan als wandel-japon uitstekende diensten bewijzen omdat de stof, die men ervoor kiezen kan, niet al te licht behoeft te zijn, en de zomersche idee tevens wordt weergegeven door de leuke, frissche coupe en het omgeslagen kraagje met lange, zijde das. Het lijfje is tamelijk lang en bioust, door de iets strak zittende ceintuur, laag in de taille over. Het rokje is buitengewoon zwierig door de rijen kleine plooitjes, waarmee het is opge zet en de soepele, wijdere plooien, waarin het neerhangt. Een aardig cachet wordt aan het geheel gegeven door de lange mouwen en de rijtjes plooien op de schouders, die aan het geheel een voorname indruk verleenen. Heel veei succes kan men met dit japonnetje hebben als men het vervaardigt van een der nieuwe) niet te dure zijden stoffen, welke pas kort in de handel zijn en die een kruising zijn tusschen alpacca en poplin. Deze zijde is niet zoo erg licht en kan gemakkelijk gewasschen worden beide voordcelen, welke bij de dames wel in de smaak zullen vallen. Het sportmanteltje, afgebeeld onder no. 23,594 kan men gemakkelijk zelf maken, van elke lichte zomerstof, die voor mantels geschikt is. Het is eenvoudig, doch zeer smaakvol en men kan er voor de fiets, of op een minder warme avond, veel plezier van hebben. Van japon, zoowel als manteltje zijn knip patronen verkrijgbaar onder vermelding van resp. 23,595 en 23,594 in de maten 42-44-46-48 Kosten 55 cents per stuk. De Avonturen van Mr. HERBERT PORTER. 6) )-( „Een buitengewoon geval," zei hij." „Misschien een van de buitengewoonste, die mij ooit zijn voorgekomen. Voorzoover het iD mijn vermogen is, wil ik natuurlijk graag probeeren om U te helpen." Het jonge meisje stond op, Keek de Engelscbman in de oogen er. stak bem de hand toe, „Ik dank U, Mr. Porter. U neemt me een pak van het hart, dat kunt U ge rust gelooven." „Dus om negen uur is de besteller van plan te komen om de foto af te halen? Natuurlijk zal ik U niet alleen laten. Wat ik intusschen noodig heb zijn de adressen van Uw collega's, die vóór U van deze eigenaardige klant de eer hebben gehad.' „Conrad Becker woont op de Lu<twigkade No. 23 en Wolfgang Wcingarten op het Oude Marktplein No. 74." De detective schreef de adressen op in zjjn notitieboekje. „Nog iets. Weet U ook misschien de plaatsen, waar de opnamen hebben plaats gehad?" Het jonge meisje dacht na." Het huis, dat ik gefotografeerd heb was Augusta- Boulevard 177de beide anderen weet ik niet maar, wacht, ik geloof dat Becker iets zei van de Dierentuin." Herbert Porter sloeg zijn notitieboekje dicht„Ik zal probeeren zelf van de beide heeren wat meer gewaar te worden „Wat zal ik nu doen, Mr. Porter?" „Wel U moet in de eerste plaats be ginnen met de plaat te ontwikkelen. Mis schien is het U mogelijk dit op neutraal terrein te doen misschien bij een van Uw collega's?" „Natuurlijk. Ik zal naar mijn vroegere patroon gaan, naar mijnheer Eckstein in de Poortstraat." „Goed Maakt U Uw werk gereed en haal mij dan om half negen af." „Hier in het Hotel?" „Ja." Herbert Porter stond aan het venster van het kleine atelier in de Lindenallee en keek zwijgend naar beneden, Daar de don kere straat. Juist sloeg het negen uur. Een auto werd uit de nevel zichtbaar en hield beneden voor het huis stil. Het licht van de lan taarn viel op een heer, die uitstapte en met langzame passen op het huis toetrad. „Is dat Uw klaDt?" Het jonge meisje boog verder uit het raam en tuurde naar beneden. „Ja"'fluis terde zij met kloppend hart. „Ja, hij is het." Een zacht geluid begon door het stille huis te zoemen. „De lift," zei ze halfluid. Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Faóp. vau Slooten.HaQi lijden, doordat zij te zwakke zenuwen hebben en te arm bloed. Maar ook honderden in ons land en daarbuiten verklaren dat de hen heeft genezenhunne bloedarmoede en zenuwzwakte overwonneneen verkwik- kenden slaap, gezonden eetlust, levenslust en energie teruggegeven. Neemt ook eens eene proef met de Sanguinose gil Prijs per fl f 2,-. 6 fl f 11,—12 fl f21, H| Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. Deuren sloegen. Men hoorde een diepe mannenstem en daarna het beleefde ant woorden van de portier. Daarop ging de deurbel. „Denk er om dat U mij niet voorstelt," zei Herbert Porter lachend. „Ik ben alleen maar Uw bediende." Else Hoffman ging naar buiten en opende de deur. Een welgedaan en goedgekleed heer trad binnen. „Goede avond," zei hij. „Wel is ons werkje gelukt?" „Zeker," antwoordde de fotografe. „Hier is het negatief en daar is de afdruk. U ziet het is heel scherp en duidelijk geworden." „Uitstekend," knikte de bezoeker. „Hier is de rest van het geld100 gulden Ik moet voortmaken," voegde hij erbij, „ik heb nog meer zaken te doen." Met deze woorden stak hy negatief en afdruk in zijn portefeuille 6n ging met vaste schreden naar de deur. „Mijnheer." De bezoeker draaide zich hoogst verbaasd om. Herbert Porter stond voor hem. „Wat wenscht U?" „Wilt U mij een vraag veroorloven, Mijnheer? Ik heb weliswaar niet het ge noegen Uw naam te kennen en ook geen recht enaar te vragen „Mag ik weten onderbrak hem de andere. „Ik ben de bedieDde van juffrouw Hoffman We hebben toevallig gehoord, dat de op name, die ze vanmorgen gemaakt heeft, niet de eerste van dit soort is dat in tegendeel, twee precies eendere foto's twee vechtende appelenventers, door twee andere fotografen in de stad zjjn gemaakt." „Dat is mijn zaak," antwoordde de be zoeker tamelijk uit de hoogte." Ik geloof niet dat dat iemand aangaat. Ik kan voor mijn genoegen zooveel opnamen laten maken als ik maar wil. „Ongetwijfeld. Maar het zal U verder misschien bekend zijn. dat aan deze opna men eigenaardige dingen verbonden zijn de eene keer een inbraak, de andere keer een overval, die bijna een moord „lk weet van niets," antwoordde de ander vrij ruw „Laat mij met vrede. Ik heb noch een inbraak, roch een moord op mjjn ge weten, wees daar gerust over. Ik heb deze foto besteld en ik heb ze betaald. En ik geloof goed betaald. Goede avond." Met deze woorden gooide hij de deur achter zich dicht en ging naar de lift. Het portaal was leeg. De portier had bijjibaar, ten gerieve van de bezoeker, de lift boven gelateD en was te voet naar beneden gegaan, om zich aan zijn particu- liers aangelegenheden te wjjden. Else Hoffman opende met haar sleutel de liftdeuren voor hem „Stapt U maar in, mijnheer. Drukt U maar op de knop waar op „Parterre" staat en opent U beneden beide deuren." Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4