Sportrereeoiging Texel. Gemengd Nieuws Tilbury met geb. stokken, een oud kabinet en een Friesche klok. Net kosthuis gezocht een dienstbode h oteering C* E. Keijser Co. Ik verkoop heden Eigen heimers, 9 cent per 1.0. Bij genoegzame aangifte ADVERTENTIËN een graskalf en 4 schapen Te huur: kinderwagen. een Auto- en rijwielinspectie. Teneinde te onderzoeken of auto- en rijwielbestuurders aan hun wettelijke ver plichtingen ten aanzien van auto- en r(J- wielbelasting hadden voldaan, werden Zon dagnriddag 1.1. op de Koogerweg nabj Htrmanshoeve alle passeerende auto's en fietsers door een drietal ambtenaren aange houden. Dit veroorzaakte begrijpelijkerwijs op sommige momenten een opstopping van belang. Auto's en rjjwieleu wachtten in lange rij, geen enkel ontkwam aan de in spectie, welke - gelukkig slechts een poover resultaat opleverde. Slechts een drietal fietsers bleken niet in het bezit van het vereischte belastingmerk. Evenwelmen zij gewaarschuwd. Plicht verzakers zullen aan de greep van de fiscus niet licht ontkomen. Volksfeesten. Ter voorbereiding van volksfeesten om streeks eind Augustus komt hedenavond permanente plaatselijke commissie in hotel „Texel" bijeen. Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor den Burg Texel en daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Juli 1927 Ingelegd f 5155,40 Terugbetaald 7599,68 Prins-Hendrikpolder. Ter waarschuwing. Zaterdag 1.1. is hier het zoontje van de heer A. W. te den Burg door een auto angereden en met een lichte hersenschud ding opgenomen. De autobestuurder zou geen schuld tref fen, daar het ventje aan de verkeerde kant van de weg reed en plotseling over stak om zijn fout te herstellen* DE KOOG Belemmert het verkeer niet. Spaart de Dennen. Men verzoekt ons op het volgende de aandacht te willen vestigen Het verkeer neemt hi6r in de vacantie- maanden meermalen formidable afmetin gen aan. Het is er niet zelden een door loopend komen en gaan van voertuigen van allerlei slag. In verband hiermee wjjzeD op de noodzakelijkheid geen auto's op openbare weg te doen verblijden, zooals aar al te dikwijls geschiedt, waarvan een ernstige verkeersbelemmering 't gevolg kan ijn. Zelfs boven aan de weg, welke naar et badhotel voert, stuit men meermalen auto's. Dat alles is niet toelaatbaar. Van litiewege zal hiertegen thans streng orden opgetreden. Tevens brengen we in herinnering dat et verboden is in de dennen fietsen te tallen. Verscheiden boomen toch werden aardoor ernstig beschadigd. Op die plaat- en werden toen meidoorns geplant, doch ok deze werden door het publiek, dat aarin zijn fietsen stalde, zwaar gehavend. Wie zich geen onaangenaamheden op de als wil halen, zoeke voor zijn rijwiel dus en ander plekje uit. In het dorp is daartoe oldoende gelegenheid. Kampeer-vreugd. Omstreeks 18 Augustus wordt hierdoor en schaar van 150 leden van de „Jeugd- ond voor Natuurstudie" nabij de Dennen en kamp betrokken. o- Het kamp der Vrijz. Chr. Studentenbond bijkans gereed. Het is ingericht in de abijheid van de schuur van Staatsbosch- ehter, waarin gedurende de wintermaan- en de inventaris zal worden opgeslagen, et ligt namelijk in de bedoeling ook in komende jaren hier te kampeeren. De eerste ploeg van plm. 36 personen riveert binnen een paar dagen. Hoofdleider is de heer Mr. A. A. J. Rjjksen Gouda. Het secretariaat van de Bond is vestigdAmbachtsstraat 2, Utrecht. E COCKSDORP Attentie. Men verzoekt ons het gerucht te willen genspreken, volgens hetwelk de Cocks- orp toeristen geen logeergelegenheid zou eden. Niets toch is minder waar. Geen toerist behoeft zijn uitstapje naar Cocksdorp achterwege te laten. Zij llen" er uitnemend onderdak vinden. ÜDESCHILD Wrak verdwenen. Het wrak dat tot voor eenige dagen en de buitenkant der Noorderhaaks lag, m. 52° 58',5 N.b. en 4° 35 0.1., is spoor- s verdwenen. Trambotsing. Even buiten La-en, in de richting ssum heeft Zondagmiddag een zeer nstige trambotsiDg pl tats gehad, w?ar- vier personen omkwamen, waaronder- rijdt Zondagmorgen a. s. te 8,15 uur een auto-bus van den Burg naar de haven voor deelnemers-aan de reis naar ENKHUIZEN 's Avonds terug. Aangifte vóór Zondag bij de heer E. BOEKEL. het echtpaar Lisser (Amsterdam) en een 5-jarig dochtertje. Vijf personen werden afgrijselijk gewond, ook het 9 jarig zoontje van het echtpaar Lisser. Groot was het aantal gewonden. Het vierde slacht offer was de BOjarige heer Schroder (Amsterdam De stoot was zoohevig, dat delocomo tief van de Amsterdamsche tram geheel opgeheven werd en op het onmiddellijk daar achter volgende open rijtuig van dezelfde tram kwam. Deze wagen is zoo bijna geheel tot zijn bodem vlak gelijk ge maakt. Het locomotiefpersoneel is er vrij goed afgekomen. Door het parket is naar de oorzaak len onderzoek ingesteld. De juiste toe dracht is nog niet bekend. Vermoedelijk is een misverstand tusschen twee chefs of een verzuim van een hunner de oor zaak van dit bloedig drama. Het perso neel treft geen blaam. Het deed zijn plicht. De botsiDg vond plaats op een bocht van de weg, waar de machinisten geen 30 M. voor zich uit konden zien.j De passagiers in opön tramwagen waren er het ergst aan toe. Buitenland. Donderdagochtend, precie» half tien, is de ADtwerpsche bevolking i minuut in heriunering gebracht, dat d.rtien jaar geleden omstreeks hetzelfde uur de Belgische neutraliteit door Duitschland werd geschonden. Als herinnering daaraan werden de kerkklokken geluid en lieten stoom fluiten van fabrieken en schepen hun scherp doordringende kreten hcoren trams en andere voertu:gen stocd u minuut bewegingloos, in fabrieken enz lag de arbeid even stil en werd waar schijnlijk wel het meest gedacht aan in do oorlog geleden ontberingenalsook aan de na ooriogsche zorgen van dui zenden stad- en lanagenooten. In de Belgische kustplaatsen onthielden de hotelhouders zich één minuut van geklaag wegens het gering bezoek van Duitscbe gasten !j Drie minuten over halfiienalles wtder gewoon |en is: vergeten en ver gaven andermaal het algemeen devies gaworden. Natuurrampen eo radio In verband met een blijkbaar toem mende neiging onder de bevolking om het slechte weer en de natuurrampen aan de radio toe te schrijven, heeft het radiostation Langenberg reeds eeniga malen een uitvoerig communiqué van hat Observatorium te Aken teu geboore gebracht, waaruit ten duidelijkste blijkt Jat perioden van zware regenval en natuurrampen, zooab wij thans beleven ie de laatste honderd jaar in Duitsch'and geregeld zijn voorgekomen eu dus hoege naamd geen gevolg van de radio kunnen zjn. Koning Foead van Egypte is te Rome aangekomen en feestelijk ont vangen. Hij logeert bij de Koning op het Quirinaal. Prof. Van Hamel, de Volken oonascommissaris, heeft ter gelegonheid van het te Dantzig vergaderende Espe ranto-congres, een receptie georganiseerd Hij hield een rede waarin hij als com missaris van de Volkenbond 'n beweging walker doel overeenstemming tusscheo da volken is, van harte welnom heette. Te Saarbrücken hebben 20.000 mijnwerkers gedemonstreerd voor te Fransche autoriteiten aan wie ze be oerkiog van het aantal ploegen en het massa ontslag wetan. Er had mat de politie een botsing plaats, waarbij ge wonden vielen aan beide zijden. Een wanhopige. In Ratibor Opper-Silezië) is het lijk gevonden van sen bankdirecteur. Het lag onder een vei brande auto, die tegan een boom ge reien was. Ean nader onderzoek wees uit, dat de overledene reeds door een schot in het hoofd gedood was. Een oideiziek in zijn woning bracht a-n het itht, dac hij 's nachts zijn vrouw en tvree kn deren heeft doodgeschoten. Hij» was eenige dagen geleden ontslagen, omdat hij niet te verantwoorden credie ten had verleend. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter Gemeentes»cretarie ter inzage ligt een verzoek met bjjlagen van de Bataafsche Import Mij te's Graven bage om vergunning tot het oprichten van een benzine-installatie met onder- grondsch reservoir en bovengrondsche aftap-inrichting te de Waal op h6t per ceel kadastraal bekend in Sectie C no. 1180. Op Dinsdag, den 23en Aug. 1927, des middags te twaalf uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 9en Augustus 1927 Burgem en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, W. N. KELDER 1 s. W. B. OORT. PREDIKBEURTEN Zondag 14 Augustus. HERVORMDE GEMEENTE Burg, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Koog, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Oudeschlld, vm. 10 uur ds. Broekema. Den Hoorn, vm. half elf ds. Brümmer. Oosterend, vm. 10 uur ds. A. Grolman uit Wijnjeterp. Cocksdorp, vm. half elf ds. Plug. Zuid Eierland 's av. half 8 ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds. A. A. v. d. Leer. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen dienst. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 5 Aug. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 467 H.L. De xtrijzen waren per 100 K.G. Tarwe 14,— a 16,50 Haver 13.- a 14.25 Gerst chevalier 0,— a 14,50 Groene erwten groote a Grauwe erwten 38, a - Texel, 8 Aug. 1927. 408 lammeren 16,— a 22, - 9 koeien 250,— a 350,— 13 Pinken 80 a 140 3 kalveren 40,— a 75,— 7 nuchtere kalveren 10, a 18,— 29 Schapen 24,a 30,— 11 Biggen 10, a 18, 5 Schrammen 22,a 28, 3 korf jonge kippen 2,— a 2,50 5 korf oude kippen 0,80 a 1,25 11 korf jonge hanen 0,15 a 0,50 Elervelling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 6 Aug. Kipeieren. Aanvoer 103.000. 56/58 K.G. 6,30 5 f 6.70 de 100stuks 58/60 K.G. 6,60 a 7,10 ae luustuKS 60/62 6,80 a 7,20 62/64 7,— a 7,50 t ruin 7,— h 7,70 Eendeieren. Aanvoer 10000. 5,20 0,— Eierveillng C. Rentenaar. 8 Aug. Aanvoer 12800 stuks. Bruine f 6,50 h f 7,20. Wit f 6,30 h f 6,60 Eierveillng Texel, 8 Aug. Aangevoerd werden 255 partijen, 43060 stuks Kipeieren Bruin ongew. f 6,40 a f 7,20 p. 100 stuks (Vit f 6,10 a f 6,60 pulleneieren f 4,30 a per 100. EendeierenAanvoer 45 stuks 4 partijen Prijs f5,— a f5,10 10 kalkoeneieren f8.40 a f8,80 Purmerend, 9 Aug.. 758 Runderen waaronder 290 vette koeien f 0,80 a f 1,10 p. K.G. one; Geldekoeien 150 a 385 Melkkoeien 150 a 385 107 vette kalveren per Kg 1,15 a 1,30 283 Nuchtere kalveren 10,a 30, 449 Vette varkens per K.G. 0,64 a 0,68 35 Magere varkens 20,a 36,— A 36 Schapen vette 26,— a 36, Kipeieren 6,25 a 7,25 Gebrek aan eetlust C. PEREBOOM en M. PEREBOOM—Peters geven kennis van de geboorte van hun zoon KLAAS JURRIËN. Eindhoven, 6 Aug. 1927. Fuutlaan 39. Kaarten voor de reis naar Enk huizen, welke Vrijdag a.s. niet zijn afgehaald, zullen als niet-besteld worden beschouwd. TE KOOP prima Bakwagen en Bakkerswagen (allen met coll. as) Kapwagen, Melkkar. Nieuwe en gebruikte driewieldekarren, Platte wagens, enz. enz. tegen lage prijzen. Adres: H. v. d. LINDEN, Wagenmakerij en Smederij, 't Zand N.H. TE KOOP Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. TE KOOP bij P. BAKKER Jacz., de Koog, Texel. om te hooien en voor beweiding of voor beweiding alleen a. Het molenmieland (afkomstig van Gebr. Blom) bij Oudescnild. b. Het Büttikoffersmieland (vroeger Dirk Wild) eigendom van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten. Te bevragen bij D. BRUIN Cz. te de Waal. TE KOOP Adres Bureau van dit blad. in Oudeschild of den Burg. Brieven onder No. 170 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD G. ZOETELIEF Pz., dc Cocksdorp. van AF OUDESCHILD Mais Laplata (nieuwe oogst) 9,50 Prima Maalgerst 13,50 Chev. Gerst f 15,50 Gemengd kippenvoer 13,75 Haver 13,50 Tarwe 16,50 Witte erwten 14,50 Zaansche Voorslaglijnkoeken 12,75 Am. koek S.K. 13,25 Grondnotenkoek blanke zachte 13,50 Bertels Suikerkoekjes 15,25 Murwe lijnkoek W.L. 14,75 Tarwezemelen 9,25 Tarwegrint 9,25 Vischmeel 23,50 Kippenrijst 16,25 Delftsche Phosphorzure kalk 12,— Carnarina vleesch-diermeel 24,50 Turfstrooisel fijn 2, Den Burg, Texel 11 Aug. 1927. de fijnste aardappelen bij de zvk (35 K.G.) M. S. LANGEVELD slechte spijsvertering. schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver- stopping, maagpijn en hartwater. genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen. het tonische laxeermiddel. Maagplllen Foste r's - moagpinen Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 3