m Volksfeest te de Cocksdorp Te koop een Autobedrijf EEN KWARTJE PER MAAND Motorschip Maria - PHILIPS G. SMIDT, Parkstr. den Burg. s Se Texelstroom naar Purmerend. Koopsom f3500,-. ROUiANDSGüE COMMISSIE BANK H. W. L0C8NE&, Amsterdam. Verstrekt gelden op 1ste en 2de Hypo theek zonder borg, ook op 3de Hypo theek, doch alleen met solide Borgen. Gelden terleen. Vaa 50 -tot S 200,- zon der borg. Hoogere bedragen alleen met solide borgen. Beate 5 a 7 pet op Donderdag 22 September Avonds schitterend voorwerk. FEUILLETON De vallei der verschrikking. vaart Maandag naar Formerend en Donderdag naar Leiden. PHILIPS-Ontvangtoestellen. PHILIPS-Plaatspanning-apparaten. PHILIPS-Gelijkrichters. Het Philips-wisselstroom-ontvangtoestel Het Philips-Ontvangtoestel Het Philips-Ontvangtoestel Vraagt gratis demonstratie. Voorwaarden billijk. Inlichtingen kosteloos. Solide agenten gevr. vaart ÜVEaandag a s. Vertrek 1 uur _A.fvaart 1 uur. .Afvaart 7 uur. Kindelijk kunnen we tin t een gerust hart zeggen, dat Philips Radio t <1 de inuzickiustiumenten gerekend mag woidcn. Wij komen komen dit jaar dan ook speciaal met werkt zonder acu. Alleen is hiervoor een plaatspanningappa- raat noodig. stoort de omgeving niet meer, de Mexicaansche hond is dus tot zwijgen gebracht. is zeer selectief en buitengewoon gemakkelijk te bedienen. Gezondheid en Schoonheid HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer Va uur later.) Datum 22 23 24 25 26 27 28 Sept. Hoogwater 7 25 8,23 9,02 9.36 10,05 10,34 11,02 Zomertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,26 op werkd. tot 1 Juli 8,53 7.23 Zondags (sneltrein) 9.01 7.26 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 10 05 Zon- en feestd. niet 12.13 12,46 Zaterdags niet 2,52 i.l2 alleen Zaterdags 2.52 3,54 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.18 Zon- en feestd. niet 6,32 7.19 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver irek 7,41. Zatetd. n. Alkmaar vertrek 12,29. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Heldet 5.16 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9.17 11,19 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,44 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,— 8,— 11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. 0o<.te„nd van de Cocksdorp 9.30 v.m. )vla uosterend Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rpspostspaarbsnk: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 7,40 uur, rijtuigen 8,10 uur. ::r? Het tweede regiment huzaren te Den Haag heeft een nieuwe commandant gekregen. Op het Alexanderveld aldaar had de plechtige overdracht plaats. Op onze foto (links) de nieuwe commandant Clavereau (in het midden) de vertrekkende bevelhebber Kolonel A. W. E. Gelderman en (rechts) Majoor P. Hekkema, die het desbetreffende Kon. Besluit voorlas. Voormiddags van 10 tot 12 uur Kinder spelen. Namiddags 2 uur n.t. Ringsteken met paard en kar en Stembuswedstrijd voor dames per fiets. Hardloopen met hindernissen voor man nen boven 16 jaar en Zakloopen voor dames, 3 uur 30. Sprietloopen voor heeren en Kinderwa genraces voor dames, 4 uur 30. Ringsteken te paard 5 uur 30 en Fles schengang voor dames en heeren. De uren genoemd zijn in N. T. Het Bestuur. D. METS van niet te groote omvang. Ruime broodwinning. Genegen 1 maand te onderrichten. Franco brieven onder no. 182 aan het bureau van dit blad. (franco per post) Wie zich met ingang van 1 October a.s op ons blad abonneert ontvangt alle tot dien datum verschijnende nummers gratis en maakt tevens zoolang de voorraad strekt aanspraak op 1 ex. van onze premie „De Weezenplaats" a f0,60. DE ADMINISTRATIE. Nieuwe avonturen van Mr. HERBERT PORTER. 8. „Waarom hebt U dan daarnet het tegen overgestelde verklaard?" De secretaris sloeg de oogen neer. „Ik deed het, omdat omdat wei, omdat ik Mr. Kennedy niet wilde bezwareD," zei hij met tooDlooze stem. Nu hij een beken tenis heeft afgelegd is die terughouding van mij natuurlijk niet meer noodit'." De president keek de detective aan en deze beantwoordde die blik. ln ieder geval beeft mijnheer Rossi eeu valscbe getuigen verklaring afgelegd," constateerde de pre sident. „Maar daarvoor ziju zeer verzachten de omstandigheden aan te voeren. Het was gemakkelijk voor hem geweest het verhaal van de diefstal te doen en daardoor Mr. Kennedy nog te bezwaren." „Hij zou hem niet bezwaard heb ben," voerde Herbert daartegen aan „Door do verklaringen van de hotel boy was iedere twijfel aan de schuld van Kennedy buitengesloten. De rechtbank was immers volkomen van zijn schuld overtuigd „Dat mag dan waar zijn. maar welke reden kan mijnheer Rossi gehad hebben in H. KEESOM. het belang van de beklaagde te zwijgen?' „Wel Mr. Rossi had de gelegenheid om op een goer.koope manier zijn edel ge moed te toonen" antwoordde de detective hoonend. „Laten we tot een resultaat komen" zei de voorzitter. „Wie is naar Uw meening de dader, Mijnheer Porter „Die daar." Het gezicht van de detective verstrakte en met een streng gebaar wees bij op Luïgi Rossi." En hoe de dramatische gebeurtenis zich heeft toegedragen wil ik ook vertelleD. Toen Baron Goldoni klaar was met het telefoongesprek, ging hij naar zijn kamer om zich te verkleeden. Daar wachtte zju secretaris Mr Rossi op oem om nog een paar brieven stenografisch op te nemen. Toen nu Mr. Rossi zijn bloc- noot uit de zijzak van ziin colbert wilde balen, gebeurde hem een ongelukje: hij trok de verdwenen voorhoofdband tegelijk eruit Op hetzelfde oogenhlik zag Mr. Rossi in, dat hij een verloren man was. Het heele gebouw van leugen en bedrog en misver stand stortte in niet Miss Violet Hubbard had het sieraad gestolen, maar maar „Signoi Rossi?' viel de president hem in spanning in de rede. „Neen, mijnheer de president, niet Mr. Rossi, maar Miss Botty Locke, de gezel schapsdame van Miss Hubbard. Deze jonge dame staat namelijk in intieme relatie met Signor Rossi. Ze had hem het sieraad ge geven en waarschijnlijk waren die twee Gezondheid en schoonheid behooren meestal samen. Zwakte, bleekheid, vermoeid heid, lusteloosheid zijn slechte gezellen op de levensreis. Maar een frissche kleur, een heldere oogopslag, oogen die tintelen van levenslust en energie zijn goede aanbeve lingen, en introducties die iedereen kan gebruiken. Welnu, duizenden in ons vaderland hebben nieuwen levensmoed en levenslust gekregen door een geregeld gebruik van de SANGUINOSE; het bekende middel dat uw bloed verrijkt, uw zenuwen versterkt, en uwe algeheele levensopgewektheid be vordert. Prijs per fl f 2,-. 6 B f 11,—12 fl f 21,—. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. van plan er zoo spoedig mogelijk mee naar het buitenland van door te gaan. Mr. Rossi wist toen hij zich door de Baron betrapt zag, in één oogwenk, want hij is iemand die snel weet te denken en te handelen dat het schot, waarmee hij de baron neer velde, op rekening van Mr. Kennedy zou komen, die alle aanwijzingen tegen zich had. Hij meende het doodelijk schot veilig te kunnen afvuren. Ik heb de eer, mijn- hter de president, U te verzoeken ,te doen, wat Uw plicht in deze voorschrijft." De president keek de beschuldigde streDg aan en zei„Wat hebt U hiertegen in te brengen, mijnheer Rossi?" „Het is niet waar," stamelde deze. „Ik was er op voorbereid," zei Herbert Porter glimlachend," dat Mr. Rossi niet direct met veel instemming mijn uiteen zettingen zou volgen. Daarom heb ik voor een getuige gezorgd. Beneden in een auto zit Miss Botty Locke goed bewaakt door twee van mijn assistenten. En wat van nog meer belang isde gestolen voorhoofd band heeft ze ook bij zich." De president belde en gaf bevel de ge zelschapsjuffrouw voor hem te geleiden. Daarop richtte hij zich tot de secretaris Bekent U nu, mijnheer Rossi, of loochent U nog?" Luigi Rossi keek somber omlaag. Na eenige oogenblikken zwijgen, zei hij zacht: „Ik beken. Het is precies zoo, als Mr. Porter het heeft verteld. Maar hoe hy dat allemaal weet, mag de duivel weten." „Ik wil wel bekennen," zei de detective, „dat het grootste deel van mijn uiteenzet tingen, voor zoover ze betrekking hadden op mijnheer Rossi, uitsluitend op combinatie beiustte. Terwijl Mr. Rossi hier was om getuigenis af te leggen heb ik Miss Locke een boodschap gestuurd en mij daarbij de vrijheid gepermitteerd zijn handschrift na te bootsen. Ik had gelegenheid genoeg om mij dit bij het beatudeeren van de correspondentie van de baron eigen te maken. Mijn briefje luidde aldus Wacht om twaalf uur op mjj in een auto vóór het Paleis var Justitie. Breng de band mee. We vertrekken direct naar Holland.: Dat was, om het meer eerljjk te zeggen je reinste brutaliteit. Want ik wist absoluut niet of Miss Locke het ding in haar bezit had. Maar zij had het werkelijkdat kon ik vaststellen, toen ze precies om twaalf uur hier kwam aantuffen. Om met de voorhoofdband in de hand, die ik netjes ingepakt in haar taschje vond, een volle dige bekentenis van Miss Locke te krjjgen was niet zoo'n groote kunst. En evenmin was het moeilijk om met wat ik al wist als uitgangspunt, van Mr. Rossi gewaar te worden wat ik nog niet wist." Slot voigt.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4