De Rozenkrans 5K s8i'SSI*™— Hotel Texel Boelhuis. Gemengd Nieuws Vrouwenhanden Ingezonden ADVERTENTIEN den Burg-Texel. JE VEREENIGDE SCHOUWSPELERS" Dinsdag 11 October 8 nor Entreeprijs f2,- plus 10 pet. auteursrecht BAL NA. H. M. van Landbouw Vergadering Vrijdag 7 October Ds. J. G. AALDERS Notaris Mulder publiek en a contant verkoopen prima versch geslacht rnndïleesch Danslessen. Men verzoekt ons uw aandacht te ves tigen op de in dit nummer voorkomende advertenties, waarin danslessen worden aangekondigd. Winterdlenst Spoorwegen. Het uittreksel uit de reisgids voor de Holl. Spoorwegen, opgenomen op de vierde pagina van ons blad, is met de winter dienst, ingegaan 2 October 1.1., in overeen stemming gebracht. Sport. Texel I-A.V.V. I. Men schrift ons: Te half drie [floot de scheidsrechter de beide elftallen tusschen deljjnen De Adel borsten wonnen de toss en wenschten te spelen voor de sterke wind Texel trapte af. Jammer dat de wind afbreuk deed aan het spel. Toch maakte ,T" 2 puntjes en stond net lang 2-1 voor „T", maar de Adelborsten maakten voor de rust nog geiyk. Niettegenstaande de harde wind werd nochtans veel op de helft van de Adelborsten gespeeld. Met de rust was de stand dus 2—2, en dacht men, dat „T" er nog wel wat puntjes bjjmaken zou. Bij zoo'n harde wind heeft men woinig contröle over de bal, hetgeen beide ploegen ondervonden. „T" maakte na de rust 3 doelpunten en won deze wedstrijd, waarin „T" over het algemeen sterker was, welverdiend met 5-2. De plaquette bleef op Texel. In deze match werden de backs en keepers veel aan het werk gesteld, wat hun best afging. Na afloop werd de plaquette met een toepasselijk woord aan de „Ta- captain ter hand gesteld." Autodlenst den Burg—den Hoorn. Maandag a.s. opent de heer Boekei wepr een geregelde autobusdienst van den Burg op den Hoorn v.v., alleen Maandags. T.E.M.-nleuws. De aansluitingen aan het T.E.M -stroom net zijn thans tot stand gebracht in de dorpen den Hoorn, Oudeschild en de Waal. I» Oosterend komt men weldra gereed. Daarna volgen de Cocksdorp en de Koog en ten slotte komt den Burg aan de beurt, straat na straat. Winterdienst T.E.S.O. De winterdienst van T.E.S.O. vangt aan op Zaterdag 5 November a.s. Op werkdagen vervalt alleen de dienst van half zes n.m. en 6,40 n.m., resp. van Texel en Helder. Op Zon- en feestdagen vertrekt de boot van Texel te 8 uur, 11 uur en 15,15 uur, van Helder te 9 uur, 12 uur en 16,15 uur. Cursussen Volksonderwijs. Voor de cursus-Engelsch hebben zich zes, voor handenarbeid vijftien personen aangemeld. DE KOOG Hout aangespoeld. Langs heel de westkust zijn groote hoe veelheden hout, voornamelijk battings en platen, aangespoeld. Een deel is vermoe delijk afkomstig van de Duitsche schoéner „Sissi", welke Donderdag 1.1 in het Friesche gat bij Schiermonnikoog aan de grond liep. Strandvonders hebben druk werk het hout te bergen. Wachten zijn uitgezet om te beletten, dat het hout in verkeerde handen komt. Binnenland. Aether vrede. Tusschen de Algemeene NederlaDdsche Radio omroep en de Nedei landsche Omroepvereenigmg is in beginsel overeenstemming bereikt omtrent de samensmelting tot één ver deniging. De leerverplichting voor 't zevende schooljaar weoscht minister Waszink niet op 1 .Jauuari as. te do n ingaan. Een nieuw bankbiljet van 25 gulden zal in omloop worden gebracht LuitenantKoppen, die Zater dag 11. met „da Postduif" vau Schiphol vertrok, is gisteren na een voorspo dige reis te Karatsji aangekomen. De Hilversumsche radio zender raakte Maandagavond 1.1. geruime tijd stroomloos daar het PEN. ophield door stoiing der leiding, stroom te ver scbofïen. Bij bun thuiskomst vonden de heer en mevrouw v. d. L te Etten bun jongste kiDd van 6 maanden schiei eDd en mei. bebloede voetjes in de wieg liggen. Tot hun groote schi ik bemerkten zij, dat tijdens de afw zigheid ralten in de w.eg waren geweest en aao de voetj -s hadden geknaagd. Op de vuurtoren Brandaris is een radio-telefonie-zender geplaatst en ontvaDger voor de verbinding met het vuurschip Terschellingeibank, waarop eveneens een installatie is geplaatst. Brandstichting. De kapitale boerderij van Van de Corput te Rijen is een prooi der vlammen geworden. De bewoners konden met moeite gered wor den De kooien kwamen om. De vermoe delijke brandstichter is een landlooper uit Ti.burg, die in de hosve gewerkt heeft maar m t ruzie is weggegaan. Hij is onder hevig verzet gepakt. Suikergehalte. Het laatste monster bieton, dat het vorige jaar uit hel Oldambt werd verzonden naar de Noord-Nederlandscbe Beetwortelsuiker fabriek te Vierverlaten, had eenjsuiktr gehalte van 16,8 pCthet laatste monster van ongeveer hetzelfde land, dat dit jaar w^rd gezonden, had een gehalte van 15 3 pCt. Een verschil dus van 1.5 pCt. Daar komt nog bij, dat ook het gewicht dit jaar niet onbeduidend lager zal zijn dan het vorige jaar. Stapt niet in een electrische trein, die reeds in beweging isl Electrische treinen krijgen dadelijk een sn He vaart, die het in- en uitstappen, als de trein in beweging is, levensge vaarlijk maakt, vooral omdat dit bij dize treinen geschieden moet, aan bet einde der wagens. Men zij dus gewaa scbuwd. Herman Heijermans. Het brstuur van bet Vondelpark teAmster drm heeft zich vereenigd met het plan van de hiertoe gevormde commissie, om h t Herman Heijermans monument in dit park te plaatsen. Er gaan te Roermond ern stige geruchten, als zou het mijnveld Vlodrop met Nederlandsch kapitaal wor den geëxploiteerd. Aan het hoofd dezer bewegiDg zou mgr. Nolens staan. Dr. Luther wordt genoemd als candidaat voor het ambt van Duitsch ambassadeur te Washington. welke huishoudelijken arbeid verrichten blijven zacht, gaaf en blank door Doos 30-60-90 Tube 80 cl. PUROL Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Over losloopend vee en wat daarmee in verband staat. Geachte R"clactvur. Mag ik nog eens een plaatsje in uw blad Bij voorbaat mijn dank. Nog eens, en dan voor het laatst, wil ik er op wijzen, welke groote gevaren het toch op levert als er losloopend vee op de wegen loopt. De vorige week hebben we weereen voorbeeld gehad, toen een motorrijder werd omverge- sprongen door een losloopend paard. Heusch is het niet denkbeeldig, dat, nu de winter en dus donkere wegen weer aankomen, dergelijke ongevallen meer zullen gebeuren, daar toch, trots alle critiek, overal nu en dan losloopend vee onbeheerd wordt aangetroffen. Elke motor- of autobestuurder weet, dat het bijna ondoen lijk is steeds te iaden, wat zoo'n beest van plan is te doen. Het blijft .dientengevolge altijd een waagstuk er langs heen te rijden, ook al doet men dit nog zoo kalm, en het slot is toch: als er iets gebeurt, tracht men de auto of het motorrijwiel de schuld te geven. Voor hen, die het echter nog niet weten, is het misschien van nut te vernemen, dat alle risico, onverschillig wat uit zoo'n ongeluk voortvloeit, voor rekening komt van de eigenaar van het onbeheerd op de weg loopend vee. Neem nu het ergste maar eens, n.l. dat iemand zoodanig werd verwond, dat invaliditeit over bleef. Dan kan de wet de eigenaar van het vee verplichten zoo iemand levenslang te onder houden of een groote uitkeering in eens laten betalen, want weest er van overtuigd, dat de verzekeiingmaatschappij, waarbij de auto is ondergebracht, de zaak in zoo'n geval zal uitpluizen. Betalen is het slot. Daar helpt niets aan. Daarom nogmaalsdoe uw best zooiets te voorkomen in het algemeen belang. Ook u, bestuurders, van motorrijtuigen, wei kt zooveel mogelijk mee. Haalt goed uit en in de goede richting, en vooralzet niet uw wagen of motor aan de verkeerde kant van de weg neer als u er hem laat staan, want ook u is dan de schuldige, als er iets gebeurt. Wees niet altijd egoïstisch, door uw wagen op de schoonste of beste plaats van de weg te zetten en zoodoende voorbijgaande auto's te dwingen door sporen, plassen of onmogelijke gaten te boksen. Als elk een beetje meewerkt is het toch zoo eenvoudig en makkelijk. Laten we een voorbeeld nemen aan groote Steden, waar het verkeer enorm druk is en weliswaar goed geregeld wordt door de ver keerspolitie, maar ook de bestuurders daar kennen de regels van de weg. Toch zijn ook daar nog smalle en bochtige wegen. De wegen hier werken zelf trouwens mee door zich voor het verkeer te doen sluiten. Zie maar in polder het Noorden. Eerst ging de eene en nu reeds de tweede weg voor on bepaalde tijd dicht voor alle verkeer. Met enkele dagen misschien ook de derde, die tevens de laatste is. Dus minder oppervlakte en minder verkeer dwars over het eiland. Wat wil je nog meer? Zouden er hier of daar nog niet een stuk of wat wegen uitgeschakeld kunnen worden voor een denkbeeldig werk, al is het dan ook maar in het verschiet. R, ADVERTEEREN KOST GELD. Niet-adverteeren kost meer. Adverteert in de algemeen gelezen Texelsche Courant, die u de grootste waarborg voor doorslaand succes geeft. PREDIKBEURTEN Zondag 9 October. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brtimmer. Oudeschild, 'sav. 7 uur ds. Broekema Catechisaties Dinsdag. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. A. A. v. d. Leer. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Smidts. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 30 Sept. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 4717 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 12,— a 15, Rogge a Haver 11.75 a 12.75 Gerst chevalier 11,75 a 12,87 Groene erwten groote 40,— a 46, Grauwe erwten 45, a 62, Texel, 3 Oct. 1927. paarden -0,— a 0, 9 koeien 250,— a 400, 2 Graskalveren -,— a - 0,— 5 nuchtere kalveren 12, a 18,— 8 Rammen 35,a 70, 402 Schapen 25,— a 30,— 63 lammeren 16,a 22, - 22 Biggen 8, a 14,— 10 korf oude kippen 0,80 a 1,10 5 korf jonge kippen 2,25 a 3, 7 korf jonge hanen 0,25 a 0,50 Eiervelüng, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 1 Oct. Kipeieren. Aanvoer 63.000. 60/62 9,20 a 9,50 62/64 9,50 a 10,20 L ruin 9,30 k 10,70 Eendeieren. Aanvoer 11000. 7,— k 0, Eierveiling Texel, 3 Oct. Aangevoerd werden partijen, 24000 stuks Kipeieren Bruir. ongew. f 9,40 a f 10,10 p. 100 stuks vVit f 8,90 a f 9,70 - pulleneieren f 5,60 a 7,30 per 100. Eierveiling C. Rentenaar. 3 Oct. Aanvoer 6740 stuks. Bruine f9,30 k f 10,10. Wit f9,— k f9,40 Kleine f 5,— a f 8,— Purmerend, 4 Oct. 721 Runderen waaronder 325 vette koeien f 0,80 a f 1,05 p. K.G. Geldekoeien 150 a 375 Melkkoeien 150 a 375 65 vette kalveren per Kg 1,30 a 1,50 281 Nuchtere kalveren 11,— a 39, 547 Vette varkens per K.G. 0,62 a 0,66 78 Magere varkens 18,a 32,— 260 Biggen 10, - a 18, 1691 Schapen vette 25,— a 38, Kipeieren 9,00 a 10,00 361 Dat benauwde gevoel De Heer %n Mevrouw J. A. HAZEWIN- KEL—de Haaij geven kennis van de ge boorte van hunne dochter EMMA en hunnen zoon AART. Haarlem, 1 October 1927 Wouwermanstraat 68. Eenige kennisgeving voor Texel. W. BAKKER-Roeper en J BAKKER geven kennis van de geboorte van hun zoon JAN WILLEM. Den Burg-Texel, 1 October 1927. GETROUWD: J. M. MOERBEEK en A KUITER, die hartelijk dankzeggen voor de vele be langstelling, bij hun huwelijk betoond. Den Burg, 29 September 1927. hopen onze geliefde Ouders FRANS ZEGEL Kz. en W. J. ZEGEL-Hillenlus hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mo gen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen, K. ZEGEL en Verloofde. J.J. ZEGEL en Verloofde. Oudeschild, Texql, Oct. 1927. Aan allen onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig huwelijksfeest ondervonden, jb. KEIJSER Dz. A. KEI|SER—Eelman. Weverstraat, den Burg. Dir. PIERRE MOLS Het ongeëvenaarde succes: door A. Bisson, naar Flor. Barclay's wereldberoemden liefdes-roman, 'n Spel van Liefdemet 'n Lach en 'n Traan Dit stuk heeft, ofschoon de titel het zou doen ver- moeden, geen religieuze strekking. Hoofdrollen ENNY DE LEEUWE, Minny v. Olle- fen, J. Obdam, PIERRE MOLS, Hans Bruning, John Timroth, J. Joha, e.a. Het publiek is enthousiast 111 Aan 't slot een ware ovatie 11! De Pers is eenparig in haar lof over de voortreffelijke voorstelling van dit schitterende stuk. 'n Stuk voor iedereen Plaatsbespreking vanaf heden. Afd. Eierland. op Zaterdag 8 Oct., des avonds 7 uur in het lokaal van den heer Zoetelief. Agenda Notulen Ingekomen stukken. Beperking zoeken kievitseieren. Lezing H. Klimp onderwerpVeevoeding. Ook toegang voor niet-leden. Namens het Bestuur A. DROS Dz., Voorz. C. GEENSE, Secr. zal voor de Vereen, van Gereformeerden in de Doopsgezinde Kerk te Oosterend optreden de Weleerwaarde Heer van Amsterdam (West) OnderwerpHet Evangelie hetwelk van mij verkondigd is. Aanvang 's avonds 8 uur. Toegang vrij. Namens het Bestuur. Wegens opheffing der zaak. zal op Vrijdag 7 October a. s. voormiddags 10 uur in den Binnenburg te Den Burg, wegens opheffing der kruidenierszaak van den heer C. v. Tongerloo al de kruidenierswaren en verdere artikelen zich in gemelde zaak bevindend. Vanaf heden verkrijgbaar Beleefd aanbevelend, Adr. MOSK. als gevolg van slechte spl)svertering. zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Foster's Maag- pillen, het laxeermiddel bi) uitnemendheid. Foste r's Maagpillen Alom verkrijgbaar S f 0.65 per flacon.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2