1 SCHOUW. Motorschip Maria Spoorboekjes aanvangende 2 October. GRATIS DOOS TOILETZEEP VAN DER GRAAF Co., amsterdaWselotterdam SANGUINOSE m een mooi woonhuis, 15 October a.s. s s. Texelstroom naar Purmerend. FEUILLETON AAN DE ANDERE RANT. vaart Maandag naar Pnrmerend en Woensdag naar Leiden. Notaris Mulder diverse meubilaire goederen, Winterdienst Boekhandel Parkstraat. H0LLANDSCHE COMMISSXEBANK H. W. L0CHNER, Amsterdam. Verstrekt gelden op 1ste en 2de Hypo theek zonder borg, ook op 3de Hypo theek, doch alleen met solide Borgen. Gelden terleen. Van f 50,- tot f 200,- zon der borg. Hoogere bedragen alleen met solide borgen. Rente 5 a 7 pet. HET NIEUWE MODEBLAD vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur afvaart 1 uur. Afvaart 4 uur n m publiek en a contant verkoopen: Voorwaarden billijk. Inlichtingen kosteloos. Solide agenten gevr. kunt ge op voordeelige wijze aanvullen door gebruik te maken van de vele practische mo- 1 dellen en patronen uit het goedkoopste mode-tijdschrift van Nederland. Versohijnt 2 x per maand. 95CTS P. KWARTAAL (f1,25 FR. P POST) HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer uur later.) Datum 6 7 8 9 10 11 12 Oct. Hoogwater 3.46 5,20 6.29 7.22 8,03 8,43 9,23 Wintertijd Treinenloop Helder Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op weikd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9.01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10 06 Zon- en feestd. niet 12.17 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Heldet 5,12 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon- en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 1132 alleen Zon-en feestd. 1,04 Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarie? houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. uit Krulden bereid Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Voor allen die zich zwak en lusteloos gevoelen; die spoedig vermoeid zijnlijden aan slepende maagcatarh en slechte spijsverteringdie uitgeput zijn tengevolge van lichamelijke of geestelijke vermoeienis; last hebben van slapeloosheid, hoofdpijn, dui zeligheid, pijn in rug of lenden, is de SANGUINOSE het aangewezen middel. Sangulnose verrijkt heel spoedig het bloed, en geeft daardoor nieuwe kracht aan de uitgeputte organen geeft een gezonden eetlustveroorzaakt eene algeheele levens opgewektheid. Prijs per fl f 2,-. 6 fl f 11,—12 fl f 21,—. Verkrijgbaar b(| Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Rlemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij O. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg» P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. rv-1 TE KOOP Kerkstraat Oudeschild. Te bevragen bij A. HENKES. Het College van Dagelijksch Bestuur van polder „Waal en Burg" brengt hiermede ter kennis van belanghebbenden, dat op de schouw zal plaats hebben over de toch ten en watergangen, en noodigt mitsdien de onderhoudsplichtigen uit, te zorgen dat alsdan tochten en watergangen gezuiverd zijn van riet, kroos en andere den water loop belemmerende gewassen. Nalatigen zullen worden gestraft over eenkomstig het bepaalde bij de keur en verordening van den polder. Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, J. EELMAN Jbz., Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris. D. METS Losse blaadjes uit het Dagboek van Mr. HERBERT PORTER. 4- >-( „Vertelde U niet van een alarmsignaal Mrs. Alvarez?" De juwelier wierp een schuwe blik op de bel. „Ik heb de draad doorgesneden. Dat onophoudelijke, huilende geratel maakte me half krankzinnig." „Hebt U intusschen iets gemerkt van Uw bediende?" „Neen „Hebt U geprobeerd verbinding met hem te krijgeen „Ik heb wel twintigmaal geklopt." Herbert Porter wees op de sleutelbos, die Mevrouw Alvarez juist te voorschijn baalde. „Zullen we dan maar open maken?" Hij haalde uit de zak van zijn overjas een browniDg. die hij spande. „Mevrouw" hij liet het pisiool in een zijzak van zijn colbert glijden „bet is beter als U ons mannen nu alleen laat." „Wat bedoelt U?" vroeg ze met trillende stem. Hij haalde de schouders op. „Men kan nooit weten. Ik zal U komen halen, Mevrouw Alvarez wierp een bezorgde blik op haar H. KEESOM. zal op Donderdag 6 October a.s., 'des na middags 2 uur, voor den heer G. D. KIK KERT te den Burg als tafels, stoelen, kasten, [ledikanten en matrassen, waschtafels, kachels, lampen glas en aardewerk, enz. Bezichtigen 1 uur voor den verkoop. man en verwijderde zich met langzame schreden. De detective wees met een kort hand gebaar naar de deur. De juwelier maakte een kleine sleutel van de ring los, die hij in een smalle spleet van het veiligheidsiot drukte Een zacht geklik werd gehoord, een veer die terugsprong. Een druk op een rozet, nog eens werd de sleutel omgedraaid geluidloos gleden drie groote stalen gren dels opzij. „Laat U mij maar voorgaan." De juwelier knikte; by draaide deknop om en trok langzaam de deur open, die zwaar in haar scharnieren draaide en zich langzaam opende. „Kom maar." De twee mannen gingen naar binnen. Een bedwelmende, bitter-zoete lucht, die de heele kamer vervulde, kwam hun tegemoet „Maakt U even licht.* Do schakelaar kniptevolop licht door stroomde de kamer. De juwelier stootte een schreeuw uit en wees met sidderende hand naar een kleine werktafel. „De armband de armband gestolen De detective knikte. „Dus toch. „Hij keek aandachtig rond en zei plotseling met zach te stem „Daar ]igt iemand." De juwelier volgde de blik van de ander en wankelde plotseling achteruit. „Bishop, mijn bediende," hijgde hij. Herbert Porter boog zich over de bewe- ginglooze man „Hij is niet dood," zei Stoombootdlenst Texel Helder v.v. ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,40 en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9 v.m. van de Cocksdorp 9.30 v.m. )vla Oosterend Het Post- en telegraafkantoor; den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon.: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 6,08 uur, rijtuigen 6,38 uur. Aan iedere nieuwe abonné, die zich vóór 15 October 1927 als zoodanig laat inschrijven voor minstens 3 maanden, wordl franco toegezonden een inhoudende 3 stuks prima zeep, fabrikaat der welbekende firma Redelé, Eindhoven Zendt omgaand aan de UITGEVERS DEZER COURANT een postwissel ad 95 cents (voor plaatsen, waar deze courant slechts per post wordt bezorgd f 1.25) en vermeldt daarop: voor abonnement Modeblad met gratis doos zeep. hij, nadat hy zyn oor op de borst van de jonge man had gelegd. „Het hart klopt zwak, maar regelmatig. Hy is verdoofd. Helpt U my even om hem naar buiten te dragen." Zy tilden het beweginglooze lichaam op en legde het op de divan in de andere kamer neer. De detective sloot zorgvuldig de stalen deur achter zich. „Dat de reuk niet wegtrekt," voegde hy verklarend er aan toe. Daarop opende hij de vensters. „Water." Hij rukte de deur naar de gang open en riepMevrouw Alvarez, we heb ben wat voor U te doen." Maud Alvarez kwam angstig binnen. Met ontzetting keek ze naar de roerloos liggende bediende. „Hij is niet dood. Misschien kunt U me wat azijn en een handdoek bezorgen?" Het gevraagde was spoedig gebracht. Herbert Porter wreef het gezicht van de bediendedaarna maakte hij zijn kleeren open en wreef ook zyn borst. De adem haling van de patiënt werd al spoedig krachtiger eindelijk sloeg hij de oogen op Hij staarde de beide mannen verwezen aan Met inspanning hief hij het hoofd op; hij keek verward om zich heen en sprong toen plotseling overeind. „Wat is er gebeurd?" stamelde hij. „Daarover zult U ons beter inlichtingen kunnen geven dan wij zei de detective glimlachend. „Wij hebben U bewusteloos op de grond gevonden." Bishop greep met een angstkreet naar zyn borst en wierp daarna een blik op de stalen deur. „Ja ja begon hij aarzelend." ik herinner me ik werd plotseling onwel door een bed wel mende -'geur, bitter-zoet, en daarop ja, dat weet ik niet meer ik werd opeens ontzettend moe „En de platina-armband?" vroeg de detective. „De armband? de armband?" De bediende keek de vrager wezenloos aaD. „Is die er Diet meer?" „Neen. Die is verdwenen," antwoordde de juwelier. „Overtuig je zelf maar." Hy opend6 de pantserdeur. De beide heeren voerden de bediende die wankelend tusschen hen in liep, naar de werkplaats. Bishop wierp een blik op de werktafel en wankelde achteruit. „Hemelsche goedheid - en hebt U die heusch niet weggenomen „Neen." De bediende liet zich op de grond neer vallen en zocht met trillende viDgers iD alle hoeken en gateD van de kleine kamer hij zocht met een haast die elk oogenblik koortsachtiger en gejaagder werd. „Neen," hijgde hij eindelijk vertwijfeld, „hij is weg." De detective had hem zwygend gadege slagen. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4