Brillen Hoeden en Petten Fa. i. Oütnüi, Steeneaplaais. Motorschip Maria PHIUPS ONTVANGTOESTEL G. SMIDT, Parkstraat den Burg Maandag naar Pnrmerend - en Woensdag van Alkmaar naar Texel (Woensdag niet naar Leiden) Bietenrooiers gevraagd een dienstbode Brandstoffen. 1ste soort HoUandsche en Belgische anthraciet. Noteering C. R. Keijser Co. Texelsche Electriciteits Maatschappij. direct aast te sluiten op wisselstroom f 175,-. Vraagt gratis demonstratie. Texelsche Electriciteits Maatschappij. Gemengd Nieuws ADVERTENTIËN voorheen G. D. Kikkert Een soiied adres licht- en krachtinstallaties J. OELE en B. PUINBROEK. Groenten- en Fruithandel Heden ontvangen prima Zuurkool. een schuurtje, een dagmeisje, prima korte turf, J. BRUIN Pz. een solide brandkast, daar houden ze voeling met het militair Pro rege, zoodat de twee soorten Pro rege als hot ware symbiose (onderling hulp betoon) aan elkander bewezen. Na de lezing stelde ds. v.d. Leer twee vragen, n.l. Is er verband tusschen Pro rege en de militaire tehuizen. Wordt men als afdeeling lid, of elk per soonlijk - Us. Uiemer beantwoordde deze vragen met te zeggen, dat de soldaten in de tehui zen steeds een Christelijke rustplaats vinden en dat Pro rege ook daar haar vergaderingen houdt. Men wordt als afdeeling lid, maar elk lid heeft het recht om de algemeene vergaderingen mee te maken. Er werden nu briefjes uitgereikt, waarop ieder te kennen kon geven of hij of zij lid wenschte te worden van een plaatselijk Pro rege tegen een contributie van 50 ets. per jaar, terwijl men het orgaan kon lezen tegen f 1. per jaai. Er werden een aantal briefjes ingevuld en opgehaald, zoodat hier een afdeeling is gesticht. Het voorloopig Bestuur werd ge steld in handen van ds. Van der Leer en ds. Janzen. Nadat ds. Janzen een dankgebed had uit gesproken en de aanwezigen staande een vers van Psalm 7'2 hadden gezongen, ging men uiteen. In het restaurant „Zum Elausner" te Berlijn is een diefstal gepleegd. Op het kantoor verscheen een als heer gekleed man die een revolver trok en de ,vier aanwezige kantoorbe dienden daai mee in bedwang hield. Hij liet zich 3000 mark uit de kas overhan digen en verdween na de telefoon on bruikbaar te hebben gemaakt. Verborgen talent Een Fransch blad vertelt een aardige historie van een vrouw, een eenvoudige huis houdster, te Sanlis, die plotseling beroemd is geworden. Op zekere dag hield ze een paar kinderen bezig met het kleuren van zwarte prenten in een kleurboek, waarbij ze zooveel plezier in het werkje kreeg dat ze olieverf en doek kocht en probeerde te schilderen vruchten, bloemen, alles uit het hoofd Ze oefende zich vlijtig en had weldra succes Op het oogenblik wijdt zjj zich geheel aan de kunst. Aan uit werken gam denkt ze niet meer, ze heeft meer opdrachten dan ze aan kan. Indegevangenis te Uuskuup is brand uitgebroken, waardoor een deel van het gebouw verwoest is. Er brak een paniek uit onder de 140 gevangenen, die slechts met moeite gered konden worden. Niet onmogelijk is, dat men te doen heeft met een geval van brand stichting op politieke gronden. Kunst. Da verzameling van El dridge R. Johnson te Moorestown (N.J is verrijkt met een schilderij van Rem brandt, een portret van zijn moeder. Het is aangekocht van de Rosenbach Galleries te Philadelphia voor ongeveer 100.000 dollars. De Royal Scot-express de bekende snelrijdende trein tusschen Londen en Carlisle heeft een nieuw record behaald. De afstand bedraagt ongeveer 483 K M. en hierover beeft de trein 336 minuten gedaan. De snel heid bedroeg dus gemiddeld meer dan 86 K.M. in het uur. De Ford Motor Cy maakt Dokend, dat de pjoductie van het nif uwe model over eenige dageu zal beginnen. Noch ,de pijje is bekend, noch weet men hoe de nieuwe auto er zal uitzien doch niettemin hebben 125 000 personen het nieuwe model Ford besteld en daar voor een som gedeponeerd, terwijl 250,000 personen de nieuwe auto hebben besteld zonder daarvoor te storten. Therese Neumann. Naar door de bisschop van Regensburg wordt medegedeeld, heeft een langdurige observatie van Therese Neumann te te Konnersreuth uitgewezen, dat de gestigmatiseerde vrouw niet het minste voedsel tot zich neemt. Drie mannen waarvan twee gewapend hebben twee kisten met goud ter waarde van 24,000 dollar göstolen van het stoomschip Wofatsing, toen dit aan de kade te Lahore meerde. In April 1926 kreeg een winkelier te Dumfries een bref van een onde kenDis, die enkele jaien tevoien taar het Zeeleeuw-eiland (van de Falk land groep) was geëmigreerd. Deze smeekte hem een vrouw voor hem te zoeken en zond alvast 50 p.st voor de overtocht. De winkelier hing de brief in zijn uitstalraam en kieeg hoewel de schrijver er voor uitkwam dat zijn woonplaats erg eenzaam was en met zich er veel moest ontzeggen zooveel aanvragen dat de keuze moeilijk werd Na veel wikken en wegen viel ze op een weduwe en dezer dagen heeft de vriend - huwelijks makelaar uit Port Stan ev het lakonieke draadlooze tele gram ontvangen Getrouwd 8.-10.-'27. Rusland heeft besloten, volgend jaar bet aantal scholen voor blinden aanzienlijk uit te breiden. De bedoe.ing is, langzamerhand tot algemeen en zoo mogelijk verplicht onderwijs aan blinden te geraken. Uit Grünberg in't Bezette Gebied wordt gemeld, dat daar een veld wachter eenige Engelsche soldaten betrapte bij het stelen van fruit. Een twist ontstond, waarbij Haas door de soldaten werd neerges agen. Hij is over leden. De daders zijn onbekend T e P a r ij s is op de Eupinaybrug een auto, die slipte bij bet uitwijken door de brugleuning te water gereden. Van de zeven inzittenden zijn een man en een zevenjarig kind verdronken. In Chili is de sinds 1864 als uitgedoofd beschouwde vulcaan Lliama plotseling uit zijn rust ontwaakt. Hij spuwt groote hoeveelheden rook en ascb oit. Dit gaat gepaard met zeer hevige aardschokken, welke zich mijlen ver in de omtrek doen gevoelen. De ontstelde bewoners vluchten naar alle kanten. Gas. In Berlijn-Lichtenfelde zijn door een lek in de gasleiding 12 per&o nen vergiftigd. Het is gelukt de levens geesten weder op te wekken. Geen Drankweer. In het proces te Hanau tegen een schoorsteen veger die door slordigheid een brand had veroorzaakt, waarbij verschillende woonhuizen en schuren in een dorp in de buurt van Fulda in de asch zijn gelegd, is gebleken dat de dorpsbrand weer in volmaakte staat van dronken schap gepoogd heeft de brand te blus schen, waarbij eenige mannen uit brood dronkenheid stroo en ander brandbaar materiaal in do vuurgloed geworpen. Ten onrechte De vijftienjarige Roebimin, die sedert eenige dagen werd vermist, is dood in een sloot gevonden Van het lijk waren de handen gebonden de oogen puilden uit het hoofd. Het onderzoek heeft uitgewezen dat Roebimin is vastgebonden, toen hij nog leefde en dat hij vermoedelijk door worging is om het leven gebracht. Drie verdachten zijn aangehouden. Zij hebben reeds een volledige bekentenis afgelegd. Zij hebben de jongen vermoord, omdat zij -» ten onrechte 1 meenden dat hij twee jaar geleden een „verra dersrol" had gespeeld bjj de ontdekking van een arakstokerij. „Het licht, dat verdween." Gisteravond werd de stroomlevering door de T.E.M. een paar maal onderbroken, te den Burg van 7.20—7.35 u. en van 8,20- 9,05 u. Bij informatie bleek dat de fout 6chool bij een onervaren stoker, die in de t(Jd vin de hoozste belasting niet bjj machte was volloenda stoom te houden. Eirst werd den Burg en later Texel buiten den,Burg in het donker gezet. Ook de Eierlandsche vuurioren. Deze beschikt evenwel over een reserve lichtinstallatie, welke auto- matsen in bedrijf komt .wanneer geen electrische stroom moer wordt verstrekt. Daar men er intusechen niet in slaagde het vuur aan te wakkereD, werd een[n;euw vuur aangelegd, waarop spoedig het bedrijf weer normaal functionueerde. In 't zeegat van Texol is lichtbrulboei Zuiderhaaks weer ontstoken. De K L.M. overweegt de aanleg van een vliegveld op Schiermonnikoog ten be hoeve van passagiers- en pleziervluchten langs en over Texel en verdere Noordzeè- eilanden. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 14 tot en met 21 Oct. 1927. GEBORENSimon Gerardus, zv Gerrit do Porto en Catharina Anna Hin. ONDERTROUWD; Jacobus Adrianus Dros en Leentje Witte. GETROUWDJan Selser en Trijntje Dogger. Abraham Dubbeldam en Reinoutje Dros Marinus Bakker en Martje Bakker OVERLEDENHarretje Bakker, oud 72 jaren, gehuwd met Johannes Bakker. Jannetje Breen, oud 59 jaren, weduwe van Simon Jonker.; Antje van Keeren oud 74 jaren, weduwe vanPieterZijm GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 zak gerst. koopt u het best en voordeeligst in de Goud- en Zilverhandel RUIME KEUZE. Weder ontvangen een groote collectie Nieuwste modellen en stoffen. vaart Afvaart 1 uur voor 2 H. A. suikerbieten in Spang. Sijbr. C. EELMAN. Biedt zich aan voor dag en nacht. Brieven onder no. 203 aan het bureau van dit blad. voor de aanleg van Speciaal ingericht voor het plaatsen van motorpompinstallaties. STEENENPLAATS Beleefd aanbevelend, A. v. d. VIS. TE KOOP geschikt voor varkens- of kippenhok. GEBR. GEUS. Er biedt zich aan Brieven onder no. 202 aan het Bureau van dit blad. Begin der volgende week in lossing contant k f 7,25 per 1000. Voorradig in pakhuis Burg verder eierkolen, briketten, korte turf en prima droge aanmaakturf. Bestellingen worden ingewacht. Te koop Voer- en pakkisten, 2 stuks houten pom pen en nog eenige zoo goed als nieuwe kruiwagens. Voor lagen prijs. GEBR. GEUS. van AF OUDESCHILD Mals Laplata (nieuwe oogst) 9,50 Prima Maalgerst 12,50 Chev. Gerst ^.13, Gemengd kippenvoer 12,75 Haver 12,50 Voertarwe 13,50 Zaansche Voorslaglijnkoeken 13,50 Am. koek 13,75 Grondnotenkoek 14,25 Palmpitkoek 10,50 Bertels Suikerkoekjes 16,25 Murwe lijnkoek W.L. 15,75 Tarwezemelen 8,75 Tarwegrint 9,- Delftsche Phosphorzure kalk 12,— Carnarina vleesch-diermeel 25,50 Vischmeel 25, Turfstrooisel fijn 2, Den Burg, Texel 24 Oct. 1927. Voor de uitvoering van werkzaamheden wordt de stroom- levering onderbroken op Zondag, Maandag en Dinsdag, 23, 24 en 25 October a. s. van 8 uur vm. tot 4 uur nm. De Directeur. Philips plaat- spanningsapparaat Philips gelijkrichter fpiiiiii!!!! !t£iiiiiiij!!!! MmiiiinÜ! Philips luidspreker De aangeslotenen worden er op gewezen, dat alvorens wijzigingen of uitbreidingen in de installatie uitgevoerd worden deze ten kantore moeten worden opgegeven (art. 5 der alge meene voo! waarden.) De Directeur.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4