Stofzuigmachines KOOPT GEEN advêrTêntiën Hoofdpijn, Kiespijn Puistjes Landinrichting voor Accumulatoren. Dr. TANGE Heeren landbouwers. VOERBIETEN. GESLOTEN. Brandstoffen. Gemakkelijke betaling Vraagt reizigersbezoek. 2 HA. Suikerbieten te rooien in Spang. Stofzuiger voor gij de Electro-Lux beproefd hebt Besteding. het maken van nieuwe tninwailen Gemengd Nieuws is van 27 October tot en met 5 November AFWEZIG. gratis tot 1 Jan. a.s. Boekhandel Parkstraat en Bureau Texelsche Courant prima korte turf Groenten- en Fruithandel „De Banaan" prima zuurkool. een best kuikalf ST Wegens verbouwing is onze slagerswinkel tijdelijk gevestigd aan de overzijde der straat naast den Boekhandel van de Firma W. C. REU. A. RAN en Zonen. Telefoneeren tot 9 uur's avonds. De storing bij de T.E.M. Over fotografie en nog wat. Feestavond—S.V. „Texel". Bezoek van Slameesche officieren-vliegers 1'eSouthamp ton is aan boord vac h6t Australische stoomschip Moreton Bay de geredde bemanniDg van h t Amerikaanscbe stoomschip Nile aange komen. De Nile was in een hevige Biagregen op de rotsachtige kust ten O. van Tunis gestrand en op haar draadlooze S. O. S seinen stoomde de Moreton Bay haar te hulp. Maar inmid dels zonk het Amerikaansche schip steeds dieper en moest zijn bemanning een toevlucht op de rotsen zoeken. Daar bracht zij de nacht door. Bij het aan breken van de dag kwamen inboorlingen zich om haar heen verzamelen en toen het Australische schip de Amerikanen aan boord wilde nemen, deden zij een stormloop op de schipbreukelingen. De piraten werden ten slotte verdre ven door een „trommelvuur" van appelen en sinaasappelen van de lading van het gestrande schip. De Moreton Bay nam het grootste gedeelte van de bemanning over. De kapitein met eenige anderen bleven op het wrak onder bescherming van een inmiddels opgedaagde Eageische kanon neerboot. Alcohol. De commissie uit het huis van afgevaardigden in Hongarije, heeft een wetsontwerp aangenomen, betreffende het verbod om alcoholische diaöken te schenken voor jeugdige per sonen, waarbij de minister gemachtigd werd, de leefiijdsgrens van 18 tot 21 jaar te verhoogen. Te Antwerpen is in een brouwerij een vat met 60 hectoliter teer ontploft Een werkman werd op slag gedood, acht andere arbeiders liepen zware kwetsuren ei brandwonden op Braud kon spoedig worden gedoofd. Eenzaamheid. Mrs. Robert Christie, die met haar geld blijkbaar geen raad wist, heeft zich voor de som van 125 000 pond een eiland, dat te koop stond, aangeschaft. Het is het eiland Brownsea, dat in ds buurt van de Engel sche haven Poole in Dorset ligt. Bij de koop waren inbegrepen een kasteel met 33 slaapkamers, een kerk, een boerderij, een heerenhuis en verschillende kleine huisjes. Het kasteel dateert uit de tijd van Hendrik de Achtste, dertig jaar geleden braedde het bijna geheel af, doch werd daarna weer opgebouwd. Mrs Christie zou voornemens zijD, als kluizenares op haar eiland verder te leven. Pest. Het meerendeel van de in woners van Secunderabad", in Br. Indië hebben de stad verlaten, omdat daar de pest is uitgebroken. Er sterven elke dag meer dan twintig pestlijders eu de epi demie verspreidt zich. Een eind buiten de stad worden thans barakken als nood woningen opgericht en 18.000 menschen zijn tegen de pest ingeënt. In de buurt van Welfzwasser vonden voorbijgangers een door een motorrijwiel overreden zwaargewonde op de straatweg. Terwijl zij bezig waren de ongelukkige te helpen, naderde een auto. Met een lantaarn gaf men teekens. De auto verminderde hierop zijn vaart, doofde zijn lichten, maar reed door. De omstanders konden nog juist opzij sprin gen, ae gewonde werd echter voor de tweede maal overreden en nu gedood. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten, 60 en 30 ct Mijnhardt's Kiespijntabletten, 60 en 30 ct Bij Apoth. en Drogisten. Berichten uit Tokio ma ken melding van het verongelukken van het Japansche luchtschip N 3. gedurende vlootoefeoingen ter hoogte van Iroe. Een storm dwong hst luchtschip tot dalen, en er werd een landing uitgevoerd op een klein eilandje. Toen de bemanning het luchtschip had verlaten, rukte een windstoot het luchtschip los en blies het naar zee, waar het ontploft is en in brand sloeg. Millioen De Engelsche generaal sir Richard Haking, de aanvoerder der Sritsche troepen, die in 1918 Rijsel heb ben ontzet, heeft aldaar in de St. Mauritiuskerk een gedenkplaat ont huld ter nagedachtenis van de millioen mannen, die in de groote oorlog ln de Engelsche gelederen zijn gesneuveld. TeTammersforsin Finland, is een houten bioscoopgebouw, in brand g jvlogen. Er ontstond een paniek onder de toeschouwers, vooral arbeiders met hun gezinnen, waarbij velen onder de voet geloopen en doodgedrukt werden. Er zijn eenentwintig dooden en vijftig gewonden. Ernstig ongeluk. Bij groote manoeuvres, die te Mendora in Argentinië wereen gehouden is een kanon ontploft. Drie officieren en vier minderen kwamen daarbij om het leven. De minister van oorlog, die juist de battery inspecteerde bleef ongeleerd. D r a n k. Te Salzburg heeft in het postkantoor een beschonken beamote op uitermate brooddronken wijze huisge houden. Hij verscheurde een aantal bankbiljotten en geldswaardige papieren alsmede alle aanwezige documenten en sloeg de geheele inboedel kort en klein, met inbegrip van telefoontoestellen, uur werken, telegraafinstallaties, enz. Toen nij ten slotte trachtte het gebouw in brand te steken werd bij juist bijtijds door de gendarmen gearresteerd, Bij zijn aanhouding bekende hij een bedrag van 1800 Sch. te hebben verduisterd. DeBritsche kannonneer boot „Curlew" werd onder vuur geno men door machieegew9ren, opgesteld langs de N oever van de Jangtze, op vier mijl atstand van Woehoe. De „Cur lew" bracht de machinegeweren tot zwijgen. Aanslag. Drie onbekend geble ven maoDen heoben getracht d9 schild wachten van het muuitiedepot nabij Pojarewats in Servië te verrassen. Een schildwacht schoot op de maunen, die daarop in de duisternis verdwenen. Op het station Scbënwalde zijn twee treinen op elkaar geloopen, waarbij een 30-tal reizigers ni9er of minder zwaar gewond werd. Vier wagens liepen uit de rails. in het gelaat verdwijnen spoedig door het gelaat 's avonds met PUROL in te wrijven en 's morgens met warm water en zeep uit te wasschen. 't Voldoet iedereen. Losloopen van honden. PREDIKBEURTEN Woensdag 26 October. HERVORMDE GEMEENTE. Koog, 'sav. 7 uur de heer K. Rozendal. Zondag 30 October. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe Koog, vm. 10 uur ds. van 't Hooft H. Avondmaal. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. A. A. v. d. Leer n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Smidts. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 21 Oct. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 3812 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 11,50 a 15,50 Rogge - a 12,25 Haver 9.— a 12.75 Gerst chevalier 9,— a 12,85 Groene erwten groote 32,— a 45, - Grauwe erwten 36, a 58, Texel, 24 Oct. 1927. 27 koeien 250,— a 400,— 25 Pinken 100.- a 150.— 49 Graskalveren 70,— a 110, 10 nuchtere kalveren 10, a 16,— 37 Schapen 24,a 30, 11 Biggen 10, a 16,— 7 korf oude kippen 0,85 a 1,10 Elerveillng, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 22 Oct. Kipeieren. Aanvoer 32.000. 56/58 K.G. ,0 Af 0.- de 100 stuks 58/60 K.G. 9,50 k 10,50 ae luustuKS 60/62 9,80 a 11, 62/64 10,50 a 11,20 Lruin 10,60 a 11,60 Eendeieren. Aanvoer 8000. 7, - k 0, Elerveillng Texel, 24 Oct. Aangevoerd werden 193 partijen, 10890 stuks Kipeieren Bruin ongew. f 9,80 a f 10,80 p. 100 stuks iVit f 9,50 a f 10,40 - pulleneieren f 6,40 a 7,80 per 100. Elerveillng C. Rentenaar. 24 Oct. Bruine f 10,20 k f 10,60. Wit f 9,50 A f 10,20 Kleine f 6,a f 6,50 Purmerend, 25 Oct. 527 Runderen waaronder 329 vette koeien f 0,80 a f 1,05 p. K.G. ,oQ Geldekoeien 150 a 385 löy Melkkoeien 150 a 385 45 vette kalveren per Kg 1,30 a 1,50 201 Nuchtere kalveren 11,— a 39, 819 Vette varkens per K.G. 0,58 a 0,62 92 Magere varkens 24,— a 36,— 260 Biggen 12, -- a 20, 980 Schapen vette 28,— a 38, - Kipeieren 10,25 a 11,25 GEBORENANNA HELENA. dochter van M. LANGEVELD-Geel en J. LANGEVELD. De Koog, 23 Oct. 1927. VERLOOFD J. KILJAN en M. SCHR1ER. den Burg, Oct. '27. Hiermee betuigen wij onzen hartelijken dank voor de bij ons huwelijk betoonde belangstelling. M. BAKKER Hz. M. BAKKER-Bakker. Den Burg, Texel, Koogereind, Oct. 1927. M. VONK, Koogereinde, Den Burg. Zij die zich als lid van de Holl. Maatsch. van Landbouw opgeven, ontvangen het Landbouwblad Aangiften bij Keijser Az. en P. Bakker Az. TE KOOP C. GIELES, Gasthuisstraat. na 's avonds half tien In dringende gevallen wende u zich tot GEBRS. DUINKER, Koogerstraat 192. - Woensdag en Donderdag in lossing f 7,25 per 1000 contant. J. BRUIN Pz. S. M. Prinsengracht no. 680 Amsterdam. heden ontvangen Beleefd aanbevelend, G. v. d. VIS. TE KOOP van een beste moeder. L. KUIPER,'de Waal. Sijbr. C. EELMAN. Aanbevelend, KILJAN Jbz. Stofzuiger te imur. Dijkgraaf en Heemraden v.d. 30 Gemeen schappelijke Polders op Texel zullen trachten aan te besteden aan den Minningerweg b. d. Spangerweg. Aanwijs Zaterdag 29 October 's middags 4 uur ter plaatse, terwijl tevens bij den opzichter nadere inlichtingen zijn te bekomen Gezegelde inschrijvingsbiljetten in te leve ren voor Maandag 31 October 's middags 11 uur 30 min. in café „Den Burg" te Den Burg. Namens het Bestuur, J. S. DIJT, Dijkgraaf D. v. d. OORD, Secretaris. Met ingang van Maandag 24 October LI. is de openstelling van het post- en telegraaf kantoor voor de telefoondienst uitgebreid tot 21 uur (negen uur 'savonds) De openstelling wordt geregeld naar de om vang van het telefoon-verkeer. Zoo is b.v. bij een getal van 1200 gesprekken per jaar het telefoonkantoor gedurende 6 uur per dag ge opend, bi] 8000—1000 gesprekken 10 uur en bij meer dan 20000 (zooals thans het geval is) 13 uur. Ingeval door de gemeente nog ruimer open stelling wordt verlangd, voldoet de admini stratie aan die verzoeken, indien de daaruit voortvloeiende kosten aan het Rijk worden vergoed. Aangaande de storing in de centrale van de T.E.M. tengevolge waarvan Vrijdagavond 1.1. de stroomlevering een paar maal werd onder broken, deelt de heer de Rode, directeur, ons welwillend nog het volgende mee De storing is toe te schrijven aan een jam merlijke samenloop van omstandigheden. Niet alleen heeft de stookwijze te wenschen over gelaten, bij onderzoek in de loop van de nacht kwam tevens aan het licht, dat de rookkanalen niet in orde waren. Nu deze gereinigd zijn, is van die zijde thans geen belemmering meer te duchten. Op onze vraag, of wellicht de stookkolen niet aan de eisch voldeden, werd een ont kennend antwoord ontvangen. Daaraan is de storing dus in geen geval te wijten. Het aantal erwten in een fiesch, waarnaar winkelier C. Huisman liefhebbers raden liet, bedroeg 1974. De beschikbare locomotief ('n stuk speelgoed) werd toegekend aan A. Kikkert Doolhof, die het aantal op 1975 had begroot. Toen een geacht ingezetene tot ons kwam met de vraag of een „vereeniging van ama teurfotografen hier levensvatbaarheid zou heb ben, meenden we, om deze vraag te beantwoor den, geen beter middel te kunnen kiezen dan het uitschrijven van een foto-wedstrijd, welks aankondiging u in ons vorig blad hebt gelezen. Mocht de deelname aan deze wed strijd groot zijn, dan zullen vermoedelijk ern stige pogingen in het werk worden gesteld om een vereeniging als boven aangeduid in het leven te roepen. Reeds stelden we ons in verbinding met de heer Adriaan Boer te Bloemendaal, foto-expert bij uitnemendheid. Mede op grond van meer dere gelukkige omstandigheden meenenwemet gerustheid de uitslag van deze proef te kunnen afwachten. De voorbereiding evenwel vergt veel tijds. Nog beschikken we niet over alle veieischte gegevens. Tot geruststelling van eenige vragers deelen we voorloopig echter mee, dat de termijn van inzending sluit op 31 December a.s. Nadere bepalingen brengen we binnenkort onder uw aandacht. Voor haar feestavond in December a.s. nam S.V. „Texel" in studie „Op de Terugweg", tooneelspel in 4 bedrijven door Alb. van Waas dijk. DE MOK. Donderdag 1.1, brachten twee officieren van de Kon. Siameesche Luchtvaartdienst, op een studiereis voor het vliegwezen, een bezoek aan ons vliegkamp, 's Middags ging de reis naar het vliegkamp de Kooy. Na een bezoek aan Denemarken en Duitschland keeren zij naar Siam (Achter-indië) terug. De burgemeester der gemeente Texel brengt in herinnering dat het krachtens artikel 90 der Verordening van Politie in deze gemeente ver boden is buiten de kommen der dorpen, of, zonder behoorlijk toezicht in de kommen der dorpen, honden te laten losloopen van 1 No vember tot 1 Mei. Overtreding wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste f 25,— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Texel, 25 October 1927. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2