PU ROL- Motorschip Maria I. GRUNWALD Wollen Vesten en Pull-overs Magazijn „De Ster" schoenwerk Spoorstraat 46-48, Helder Jg Het Wiegekind. LEZING De grootste sorteering voor Dames, Heeren en Kinderen. verworidmqi dadelijk ADVERTENTIEN 1887 11 Nov. 1927 De R.K. Tooneelvereeniging IL B. „De omgekeerde wereld of de noodlottige wondersteen". BAL NA. s s. Texelstroom naar Purmerend Holl. Mij. van Landbouw Ir. L. de Vries, OnderwerpVeevoeding. een versch afgekalfde 2-jarige koe en een koekalf, kleine groene erwten, vaart Haandag naar Formerend. 't Goedkoopst adres is de schoenenkoopman met de gele wagen. K. SCHUURMAN, prima qualiteiten Mantels Japonnen Kindermantels Bontmantels Stoffen enz. nieuwste genres te HELDER Kanaalweg 71-74 Groote sorteering De autobusdienst Helder—Alkmaar. Sport. Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit verzacht en geneest men met PUROL Nuttige wenken voor motorrijtuig bestuurders. Wlnterdienstregeling T.E.S.O. OUDESCHILD Kiescollege - Ned. Herv. Kerk. OCHTENDVOER De Sluis' Kalender 1928 Den 11 November a.s. hopen onze geliefde Ouders C. van LEEUWEN en M. van LEEUWEN Mannl hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Texel, 5 Nov. 1927. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARRETJE BAKKER, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. |OH. BAKKER en Kinderen. Den Burg—Texel, Nov. '27. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming ons betoond bij de ziekte en 't overlijden van [onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ANTJE VAN KEEREN, Wed. P. J. Zijm. Inzonderheid onzen dank aan de leden van den Bakkersbond voor de laatste eer de overledene bewezen. FAMILIE ZIJM. Warmoesstraat, Den Burg. zal op Woensdag 9 en Donderdag 10 Nov. 1927, 's avonds half 8 in hotel „De Zwaan" opvoeren blijspel in vier bedrijven door Jook Steenhoff Kaarten a f0,75 verkrijgbaar in 't St. Janshuis op Zondag 6 Nov. a. s. van 12 uur tot 1 uur. Donateurskaarten f 1,75. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang. vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur D. METS Afd. TEXEL. op Vrijdag 11 November, 's avonds 8 uur in „de Lindeboom", te houden door adj. Rijksveeteeltconsulent. TOEGANG VRIJ, ook voor niet-Ieden. Het Bestuur. Te koop C. ROEPER, nabij de Cocksdorp. Te koop bij minstens 10 h 15 K.G. prima in den kook, A 16 ct. per pond. P. J. BREMER, Noordhaffel. afvaart 1 uur. H. KEESOM. voor alle soorten [Aanbevelend, Zuidstraat No. 44, HELDER. m in de vindt U bii n. h. Postkantoor Doos 30en 60,Tube 80ct. Bij Apoth en Drogisten vrije en onafhankelijke vereeniging, welke de Kon. Goedk. bezat. In die dagen zijn groote bedragen aan de B S geschonken. Toen de Kon. Goedk. ten einde liep, hield daarmee de vereeniging niet op te bestaan. Ze kan alleen niet meer in rechten optreden Wan neer ik de vereeniging een bedrag legateer, kan zij dat wel aanvaarden. Wat in de pot is, blijft aan de B S. Nu rijst de vraag, of het verantwoordelijk is, dat het B S bestuur op deze weg voortgaat. Voorloopig acht ik aanvrage der Kon. Goedk. niet noodzakelijk le om de groote kosten, 2e om de geringe kans, dat erover het geld kwes ties zullen ontstaan. Ik adviseer daarom voort te gaan en toegankelijk te zijn voor hen, die de stichting eener eigen B S beoogen. De be langen van BS Comm. en Volksonderwijs loo- pen hier parallel. Ik geloof dat we de zaak dan zuiver stellen. Laat ons samenwerken en niet visschen naar het potje van de B S. Er zit wel waars in de rede van dhr Lap, verklaart dhr A. Epe, doch hoe kan ik als lid van het Nut een voorzitter kiezen van de B S Comm, welke met „het Nut" niets te maken heeft. De voorz. blijft bij zijn uiteenzetting en voegt er aan toe, dat de Kon. Goedk. opnieuw zal worden aangevraagd. Thans is ieder der leden van de BS comm. voor het fonds hoofdelijk aansprakelijk, merkt dhr W. H. Lap op. Dhr R. P. Keijser meent, dat het legaat- Daalder wel in een nieuw B S-gebouw mag worden gestoken de voorz. evenwel acht zulks onverantwoord. In de eerste plaats, herneemt dhr Lap, zal het te stichten gebouw een Bewaarschool zijn en, zoo mogelijk, doch slechts in de 2e plaats, een clubgebouw. Stellig zal het gebouw een waarde van f8000 b. f9000 vertegenwoordigen Wat kan men nu veiliger doen, dan het fonds van f3800 als le hypotheek op dat gebouw te vestigen. Dan is het geld toch safe. Vermoe delijk zult ge er een hooge rente van trekken We moeten allemaal op hetzelfde doel het oog gevestigd houden Laat men bij u komen om hypotheek, wanneer men een tekort mocht heb ben. Dhr v. d. Vlis zegt de idealistische speech van dhr Lap met buitengewoon genoegen te hebben aangehoord. Onaangenaam evenwel, vervolgt hij, hebben mij een paar woorden van de voorzitter getroffen. U sprak van „conser vatief zoodje" en nu voel ik mij wat verant woordelijk voor de menschen, die u van een dergelijk oordeel verdenkt, daar ik de vorige maal tot de oppositie behoorde. Wij meenden immers bij u medewerking te zullen vinden doch werden teleurgesteld. In de samenstelling der B S comm. is thans geen wijziging gekomen ln woorden is alles nu pais en vrêe, doch in daden niet. U heeft zooeven, zoo richt hij zich tot de voorzitter, een vrij groot aantal stemmen verworven. Ik weet echter, dat velen u gestemd hebben in de verwachting, dat uw houding thans veranderd is. U moet dat niet vergeten. Dhr Wierenga zegt, dat het hem ontzettend spijt, de Vorige vergadering niet te hebben kunnen bijwonen. Het komt hem voor, dat een misverstand bestaat, waarvan de schuld ligt bij dhr v.d. Vlis en bij Volksonderwijs. Hij acht het gewenscht.dat de Comm. van Initiatief zich met Volksonderwijs verstaat. Later kan zij bij de B S Comm. komen. In geen geval echter mogen de woorden B School en Vergadergebouw door elkaar worden gehaspeld. Het gesprokene is tamelijk praematuur, brengt dhr M. D. Dijt naar voren Ónze Comm. heeft een voorloopig karakter. Hij stelt voor de dis cussie te sluiten en in de comm. voort te zetten. In antwoord op de woorden van dhr vdVlis zegt de voorz. er allerminst dhr v d Vlis van te hebben verdacht de gewraakte uitdrukking te hebben gebezigd. Meer wil hij er niet van zeggen. Evenwel verklaart hij ten aanzien van het clubgebouw niet van inzicht te zijn ver anderd. Wie meent, besluit hij, dat ik met zooveel stemmen nu wel een lieve jongen zal zijn, vergist zich. Dhr v d Vlis zegt zich het recht voor te be houden aan de 'toegezegde medewerking te twijfelen, wanneer hij straks bij de inzameling van gelden op moeilijkheden mocht stuiten. Onder applaus verklaart daarop de voorz. nogmaals uitdrukkelijk sympathiek te staan tegenover ieder der vijf heeren van de Comm. van Initiatief, 't Gaat om de zaak, van personen wordt hier niet gesproken. Heeft de Comm. van Initiatief, vraagt dhr Lap. eenig idee van de wijze waarop het nieuwe gebouw er komen zal? Waar zal het verrijzen en hoe luidt de begrooting Onder welke voor waarden wordt er geld ingezameld? De voorz. antwoordt dat de Comm. een vri mandaat kreeg. Zij mag zich uitbreiden en zorgt in de eerste plaats voor de dubbeltjes. Andere dingen kunnen voorloopig rusten. Het ligt in de bedoeling, licht dhrM. D. Dijt toe, al die dingen te onderzoeken en tenslotte met voorstellen in de alg. vergadering tekomen, hetgeen dhr Lap aanleiding geeft schertsend op te merkenDan maken we er een zesde lezing van. De rondvraag is hiermee beëindigd. De voorz. zegt dank voor de aangename be sprekingen en voor het goede resultaat, dat ze hebben opgeleverd. Hij hoopt, dat de Comm van Iniatiatief. met medewerking der B S Comm in minder dan geen tijd het voorrecht en tevens het genoegen mag hebben een eigen Bewaar school te betrekken. We schreven u reeds van een comm. vennoot schap, welke van Ged. Staten toestemming verkreeg tot exploitatie van een autobusdienst Helder—Alkmaar v.v. Uit betrouwbare bron vernemen 'we thans, dat de dienst langs het Groot N. Hollandsch Kanaal wordt gereden, en v/el zevenmaal per dag v.v. Te Helder zal de autobus afrijden van de aanlegplaats der Texelsche Boot, te Alkmaar van het spoorwegstation. De kosten zullen zeer vermoedelijk 70 80 cent per enkele reis bedragen. Reeds tweemaal werden te Amsterdam door de directie van T.E.S.O. met die v. d. te openen autodienst besprekingen gevoerd. Definitief staat evenwel nog weinig vast. Met het oog op de komende competitiewed strijden richtten de bestuurderen van S.V.Texel en W.G W. te Helder zich tot de directie van T.E.S.O. met het verzoek de winterdienst zoo te willen regelen, dat de avonddienst, half zes van Texel en kwart voor zeven uit Helder bestendigd blijft. Bij schrijven van 1 November 1.1. werd evenwel ten antwoord ontvangen, dat het be stuur van T.E.S.O. geen termen vond om dit verzoek in te willigen. Degene, aan wie voor 1 Mei 1924 een rijbe wijs is afgegeven, behoeft ter verkrijging van een nieuw rijbewijs geen proefrit af te leggen. Rijbewijzen, afgegeven voor 1 November 1925, blijven geldig tot 1 Juli 1928 en rijbewijzen, afgegeven tusschen 1 Nov. 1925en 1 Nov. 1927 zijn nog geldig 2 jaar en acht maanden na de daarop vermelde datum van afgifte. Degene, die een rijbewijs heeft, afgegeven tusschen 1 November 1925 en 1 November 1927 en thans reeds een aanvraag indient om een nieuw rijbewijs, wordt geacht afstand te hebben gedaan van de rechten, te ontleenen aan zijn tegenwoordig rijbewijs. Opgemerkt zij in verband hiermee, dat degene die een aanvrage ter verkrijging vaneen nieuw rijbewijs inzenat, de proefrit reeds heeft afge legd. Uit een en ander volgt, dat de houder van een rijbewijs, afgegeven tusschen 1 Nov. 1925 en 1 November 1927, ook al mocht hij niet slagen In het afleggen van een proefrit (want dan bekomt hij geen rijbewijs) op grond van het oude rijbewijs nog motorrijtuigen mag blij ven besturen tot 2 jaar en 8 maanden na de datum van afgifte van het oude rijbewijs. Zij, die voor 1 Mei 1924 reeds een rijbewijs hebben bekomen, zullen dus verstandig doen spoedig een nieuw rijbewijs aan te vragen, omdat zij, wanneer zij voor 1 Juli 1928 geen nieuw rijbewijs hebben bekomen, na die datum de bevoegdheid missen de motorrijtuigen le besturen. Voor het verkrijgen van het vereischte bewijs van Rijvaardigheid wende men zich om Inlich tingen tot het „Centraal Bureau voor afgifte van bewijzen aan Rijvaardigheid* te 's Graven' hage. Zeker zullen ook de heeren M. D. Dijt, 1.1. en D. Boswijk, arts, belanghebbenden gaarne inlichten. We maken onze lezers er op attent, dat de winlerdienstregeling van T E.S.O. vandaag van kracht wordt. Ons wekelijksch staatje is hier mee thans in overeenstemming. Vermoedelijk zal in deze regeling een kleine wijziging worden gebracht, wanneer de auto busdienst van Helder op Alkmaar v.v. wordt geopend. De laatste boot zal dan een kwartier later van Texel en Helder vertrekken. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv, Kerk zijn herkozen de heeren L. Sikkelé, J. Hoogerheide en D. Vlas terwijl in de vacature onstaan door het overlijden van de heer j. Dogger Hz. gekozen werd de heer J. Koning. Nierkwalen, maken u spoedig oud I 133 Het komt in den middelbaren leeftijd en daarna maar al te vaak voor dat men last kr(jgt van rugpijn, duizeligheid, zenuw pijnen en urineswalen. Dit is gewoonlijk een gevolg van overspanning der nieren het zijn waarschuwingen der nieren, dat zij sinds lang huip behoeven. Want gedurende uw heele leven, dag en nacht werken de nieren om de vergiften uit uw bloed te filtreeren. Als zy hierin falen kun nen ernstige en diepgaande kwalen zich ontwikkelen. Urinezuur-zouten hooper zich dan in het bloed op en vormen de kristallen, die zenuwpijnen en rheumatiek veroorzaken of wel wordt een onvoldoende hoeveelheid water aan het bloed onttrokken, waardoor zich waterzuchtige zwellingen kunnen vormen. Ook kunnen ontstaan blaasstoor- nissen, niersteen, niergruis, blaasontste king, ischias, spit, vermager-ing, zenuw achtigheid en gebrek aan energie. Vermijd de ontwikkeling dezer verschijn se'en. Wek de nieren op en versterk ze met Poster's Rugpijn Nieren PilleD. Dit speci fieke niermiddel werkt rechtstreeks op de oorzaak van uw kwaal reinigt en versterkt de nieren lenigt de urinekanalen en regelt de werking der blaas. Zoowel mannen als vrouwen kunnen baat vinden bij het gebruik van Foster's Rugpyn Nieren Pillen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 36 wordt buitengewoon mooi en leerzaam j Deze kalender, bestaande uit 12 maand bladen, uitgevoerd in 6 kleurendruk, Is voor onze clientèle gratis verkrijgbaar. Vraegt Inlichtingen aan Uw winkelier.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2