f" Sportvereeniging Texel. JACOB ROEPER Kz. DE WINTER KOMT. Jb. ROEPER Kz. 7la gewitte £oude Oude gebruiken en gewuunten, Ingelanden van Waal-en-Burg! Kiest Maandag 12 Dec. Wilt u warm slapen Herstemming Waal-en-Burg Voorloopigbericht Lichtbeeldenavond en Lezing Texel I - W. 0. W. U 2 vette varkens, f 50000 stichtingskosten verkeerd besteed Grootste keuze meubelen in de Bedden-, Matrassen-, ïïenbel- en Tapijtfabriek van M, ELERGQ. MAANDAG 12 DEC. Stemt voor Hoofdingeland voor ONS werk!! ADVERTENTIEN Bezoekt Zondag 18 Dec. de uitvoering van de S.V. „Texel" in hotel Texel. door den heer VAN DER VEN Entree 50 cent. bevoordeelt allereerst eigen geldelijk belang en dat van de achtergelegen polders, tevens het belang van heel Texel. Wie kan daar tegen zijn Vele Waal en Burgers. spoedig weer beier door talrCeite^i wettig beschermd tegen vervalschingen In Buisjes van 40en75ct.Proefbuisjes25ct. Dit Sluitzegel onbeschadigd op uw pakket, het is waarborg Na langdurige ziekte overleed heden zacht en kalm, voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, BAUKE FRANCISCUS WARTNA, Weduwn. van Ludwica Antonia Busch in den ouderdom van 76 jaren. A. A. Bruinsma-Wartna P. A. Bruinsma en kinderen. M. E. Wartna (Zuster Bonifacia) Maastricht. J. Mulder—Wartna Th. Mulder en Kinderen. Bolsward, 5 December 1927. Heden overleed zacht en kalm in de hope des Eeuwigen levens, onze lieve Man en zorgzame Vader, L1EUWE VISSER, in den ouderdom van 60 jaar en 6 maanden Zijn heengaan is ons een zwaar verlies. Namens de Familie, Weduwe L. VISSER. De Cocksdorp, Texel, 6 Dec. 1927. Heden overleed zacht en kalm na langdurig lijden onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoe der, WILLEMIJNTJE BIJL, Weduwe van Volkert Kruithoed in den ouderdom van 84 jaar. G. J. Kruithoed E. Houtwipper Kruithoed B. Houtwipper en Kleinkinderen. Oudeschild, 7 Dec. 1927. Eenige en algemeene kennisgeving voor Texel. Is W. en B. ook Texel of een stukje aparts? Liever nadeel, dan voordeel, als het geheel Texel tevens mocht bevoordeelen? Zie de persbeoordeelingen. Entree f 0,75 Leden f 0.60. op ZONDAG 11 DECEMBER, 's avonds 8 uur in Hotel „Texel". Onderwerp Volksvermaken en kinderspelen uit verschillende landen, Engeland, Zweden, Tirol, enz. maar vooral uit eigen land en in 't bizonder van Texel, meest in verband met Sint Nicolaas. Hoeveel gemeenschapsmenschen zijn er nog in W. en B. Wanneer die vallen, moeten de overigen maar van licht ont houden worden en bij de Kolk onder een kap geplaatst, afgesloten van elke gemeen schap Zondag 11 December Entree 25 en 10 cent. Aanvang 's middags 12 uur. Onvermoeid ijveren met Hoofd Ingen. e. a. gevolgdroog en f 40.000,— cadeau en f 2400,— per jaar van de buren. Als dank hen nu uitschakelen en tegen hun advies in? TE KOOP geslacht, ook bij gedeelten k 40 ct. p. pond M. KOORN Cz.« Dan is er een meerderheid voor electrische bemaling en kan 't oliemotoren-besluit ingetrokken worden.' Bedenk dit: UW KINDEREN dulden geen oliemotoren binnen 10^15 jaar ijaan deze er toch uit, want alUs op Texel wordt toch electrisch Sijbr. C. EELMAN. Ontvangen een groote keuze echte Leidsche- wollen-, watten- en Satinet-dekens. Laat dan uw bedden en matrassen bijvullen en opnieuw opmaken. 2-persoons houten ledikanten met onderlagen, mooi schilderwerk f8,75 Grootste keuze Divans, Divankleeden, Tafel-, Kapstok- en Vloerkleeden. Spoorstreat 32-34 HELDER Telefoon 206. 2-persoons stroomatrassen, eigen fabrikaat f4,75. de Qreeneplaats, dat deel uitmaakte van zijn jaarwedde. B en W verzoeken nu de raad hen te mach tigen tot 1 Mei deze woning tegen f 4 per week onder nader omschreven voorwaarden aan de tegenwoordige bewoner te verhuren en na die datum een huurprijs van f 5 per week te be dingen. Dhr de Graaf zou 't wenschelijk vinden dat deze woning betrokken werd door de gemeen telijke politiedienaar Goënga. Dan woont deze weer in 't hartje van den Burg. Spreker zou een ruiling willen voorstellen. Hij wenscht zich niet tegen het voorstel van B en W te kanten. Zijn woorden zijn meer als een wenk bedoeld. De voorz. antwoordt dat die woning voor de tam. Goënga te klein zal zijn. Daarom hebben B en W een dergelijk voorstel niet geopperd. Verder wordt meegedeeld, dat dhr Klein Klouwenberg voornemens zou zijn een eigen woning te doen bouwen. Aan B en W wordt de gevraagde machtiging verleend, 8. Vaststelling straat- en wegnamen. De behoefte doet zich gevoelen aan eenige wegen en straten officieele namen te geven. Reeds ontstaat meermalen verwarring doordat een straat of weg met verschillende namen wordt aangeduid. Vooral in verband met de nieuwe wegenlegger zijn die officieele namen noodig. B en W plaatsten zich op het standpunt, dat bestaande namen zooveel mogelijk behouden moeteh blijven. Na ingewonnen advies van polderbesturen meenen B en W de volgende namen officieel te mogen vaststellen De weg van den Burg via Burgzicht en Laagte naar Oudeschild Schilderweg, van, Burgzicht over Hoogeberg naar Zeedijk Schansweg, de weg door OostBuurtweg, van1 Waalderweg naar Schildereind Wilhel- minalaan, van 't Groentje naar het verste punt van 't TEM-terreln Schildereind, Van Steenenplaats tot Alg. Begraafplaats: Koo gerstraat, verderopKoogerweg, achter OudeschildAchterweg, De Koetebuurt te Oosterend heet voortaan Hoekstraat, de Kneppelbuurt voortaan School straat, Verloren Kost voortaan Nieuwstraat, Achter Tuinen voortaan Boschweg, de weg te Oosterend van R.K. Kerk tot Jac. Mantje Weststraat, van Jbi Mantje tot G. BremerKerkplein, i P. Brouwer tot P. W. Bremer: Kerk- van straat. Dhr de Graaf stelt voor zoo noodig door het plaatsen van naambordjes de nieuwe namen, bekendheid te geven. Dhr Pisart zal gaarne emailiebordj s zien aangebracht en vestigt er de aandacht op, dat ook wel in overweging kan worden genomen, straten of wegen" te noemen naa Texelaars die zich voor de gemeente bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt. Hij noemt de heer H. W. Keesom die 27 jaar raadslid was, en dokter Wagemaker, die zich in vroeger jaren hier z.i. zoo gunstig onderscheidde. De voorzitter acht dit een goed idee en zal er nota van nemen bij latere gelegenheden. Weth. Keijser zegt, dat dokter Wagemaker's naam reeds In de Texelsche boot vereeuwigd is. Eerder zou naar zijn oordeel de heer Keesom in aanmerking komen. Dhr Epe vraagt waarom de Koogerstraat niet tot Buitenlust kan doorloopen, hetgeen de voorzitter doet opmerken, dat ook voorbij Buitenlust gebouwd wordt. Het einde is dan zoek. 9. Verkoop inventaris gemeenfe-electri- citeitsbedrijf. Nu de centrale van het GEB buiten jgebruik is gesteld, kan de inventaris worden verkocht. Reeds deden B en W een desbet-effende ad vertentie plaatsen om een inzicht te krijgen in de verkoopmogelijkheid van het voorhanden materiaal. Alvorens tot verkoopen over te gaan be hoeven zij de machtiging van de raad. Deze wordt hun z.h.s. veileend. 10 Bevordering ureemdelingenuerkeer. In een op 5 dezer ontvangen softrijven van TESO werden B en W in kennis gesteld met een door TESO genomen besluit om een bij drage te verleenen van tienduizend gulden in de kosten van werken!" welke in het belang van hei vreemdelingenverkeer op Texel zullen wor den uitgevoerd. Uit een bespreking, welke B en W Maandag 1.1. met vertegenwoordigers van TESO hebben gehad, bleek hun, dat boven deze f I0.00J niet zal worden uitgekeerd het ir,der yd aangeboden subsidie van f 1500, in de kosten van beharding van de weg Zeewijk-'t Horntje. Bij dit onder houd zijn enkele werken genoemd, welke daar voor naar de meening van het bestuur van TESO in de termen vallen. Deze werken be- houren tot die, we>ke B en W voon emens waren te eenigertijd aan de raad ten uitvoering voor te leggen. Zij achten het niet gewenscht thans hierop verder in te gaan en geven de raad in over weging af te wachten, totdat zij mter uitge werkte plannen kunnen voorleggen. De voorzitter brengt openlijk een woord van dank voor de bereidwilligheid, in dezen door TESO aan de dag gelegd. Hij stelt voor deze zaak voorloopig te laten rusten en er nota van te nemen. Weth. Keijser is van een andere meening: We krijgen die f 10.000 toch zoo maar niet- Wat is daarvan de bedoeling? zoo vraagt hij. De voorzitter acht het niet gewenscht in het openbaar hierover in bijzonderhtden te treden en stelt schorsing der openbare vergadering voor. En zoo geschndt. Nadat door de taad g ruime tijd met ge sloten deuren is betatdslaagd wrden de be sprekingen opnieuw openbaar. Zonder hoofdelijke stemmen wordt besloten nadere voorstellen van B en W, met betrekking tot werken in het belang van het vreemde lingenverkeer, af te wachten. Rondvraag. Verbreeding Koogerweg. Dhr Epe brengt in herinnering het adres van de Vereenigde Koog, waarin op verbreeding van de Koogerweg werd aangedrongen. Spre ker wijst in verband hiermee op de werkloos heid en ontvangt van de voorzitter ten ant woord dat B en W er nota van zullen nemen. 't R ij slag bij Vierhuizen. Dhr Vonk wijst op de slechte toestand, waarin het verharde rijslag langs Vierhuizen verbeert, waarop weth. tVlaming antwoordt, dat eerst aanleg van de electrische kabel moet worden afgewacht alvorens tot verbetering kan worden overgegaan. Werkloosheid, Op zijn vraag, welke middelen tot bestrij ding der werkloosheid B en W op 't oog heb ben. ontvangt dhr Vonk ten antwoord, dat B en W Dienaangaande nog geen n ededeeling kunnen doen. Wel merkt weth. Vlaming op. dat B en W voornemens zijn de raad verbree ding van de Hoornderweg in overweging te geven. De Rijkshaven. Dhr de Graaf vraagt B en W of zij geen termen aanwezig achten bij het Rijk aan te dringen op wijziging van het contract, waarbij de Oudeschllderhaven in onderhoud en beheer aan het Rijk werd overgedragen Hierop betoogt weth. Keijser dat dit contract destijds is aangegaan omdat men geen kans zag beter voorwaarden te bedingen. Tenslotte gaf de overweging dedootslag, dat na overdracht van de haven de gemeente niet in een onguns tiger positie zou komen. Landarbeiderswet. Dhr Lap zegt nog een geschikt plaatsje te weten, dat voor de uitgifte ingevolge de land arbeiderswet in aanmerking zou kunnen komen, Er wordt nota van genomen. T.E.M. en G. E. B. Dhr Zeijlemaker vraagt of binnenkort uitbe taling kan geschieden van de f 14 ais bijdrage in de kosten van electrische aanleg. Het antwoord van de voorzitter luidt, dat deze uitkeering gelijk met die van de nood centrale zal plaats vinden. Het bedrag van deze uitkeering houdt ten nauwste verband met de opbrengst van de verkoop van de inventaris der oude centrale. Sommigen, wier perceel op eenige afstand van de hooldkabel ligt, zullen moeten bijpassen. Fietspaden, ook naar de Muy? Dhr Pisart geeft in overweging uit de bijdrage f 10.000 van TESO, de kosten van eenige fietspaden te bestrijden, b.v. van een fietspad naar de Muy. Hierop volgt sluiting. „Wij Breien de fijnste wollen kousen Zeer netjes voor u aan." Voor grof of nieuwwerk zijn wij speciaal DepótsLangs den weg K. Steigstra te Oost, te den Burg D. Bruin Koogerweg 816 en Wed. D. Schumaker. Bevrijd u van die rugpijn 1 126 Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blykt dan, dat ge een specifiek niermiddel dienc te eebruiken om deze belangrijke levens organen te verkerken. Waag u niet aan uitstelBegin onmiddellijk Foster's Rugpjjn Nieren Pillen te gebruiken. Dit middel kan aan de nieren nieuwe krachten geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering, en tugpijn. blaasstoornissen waterzuchtige zwelliDgen pijn in de spieren of gewrichten raatheid vermoeidheid, zenuwachtigheid, duizeligheid en urinestoomissen, doen ver dwenen, Tal van mannen en vrouwen, die gedu rende de laatste 25 jaren leden aan nier kwalen en de pijnlijke verschijnselen daar van getuigden, dat Foster's Pillen hun kracht en gezondheid herstelden. Aarzel Diet! De werkiDg van dit specifieke raiddel is rechtstreeks op de nieren gericht i-n als deze organen goed werken, wordt net bloed behou lpk gezuiverd en krachtig itaarom worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rbeumatiek, lendenpijn, ischias, rugpijnen andere ernstige gevolgen van nierzwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let bier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1 75 per flacon. 31

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2