Korrelochtendvoer of Ochtendmeel, Duiuker's Melange 1 1 de hofstede genaamd Rozenhout, 5 jaar garantie EEN WARM ONTBIJT. Zijt gij op kwaliteit gesteld Uw voordeel is dus te vragen naar DUINKER'S MELANGE Bij nat en koud weder JNotnris Mulder publiek verhuren H. H. Veehouders. allerlei soorten wrak vee, Adverteeren doetverkoopen. Üen heldere trissche wascb, een groot gewin Geeft de VEL0 in elk huisgezin. VELO Waschmachine Mij., Helder, Spoorstr. 65. Texel, P. DIJKER, Gosterecd Derde MusicaaMiteraire Avond Ri)k Kerstprogramma! Deurwaarder C. G. GUDE, publiek verkoopen lusten ook uwe kippen graag ST. H0LLABDSCHE BOELKSUIKERFABRIEK te UITGEEST D V/. Keijser Wzn. te De Waal en W. Heulers te De Cocksdorp. FEUILLETON D» man die de bladzijden omsloeg VAN DER GRAAF Co., amsterda%USSeLotterdam SANGUINOSE f Waer wert oprechter trou Etectrisch en Handkracht. Contant en in huur. Geef uwe hoenders des morgens ons CADEAUX GEVEN beteekenthooger in prijs en minder in kwaliteit. Wij leveren de BESTE KWALITEIT tegen LAGEN PRIJS. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer »/i «w later.) Datum 22 23 24 25 26 27 28 Dec. Hoogwater 7 36 8,12 8,48 9.23 10,— 10,38 11,21 Wintertijd Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. Vertrek Helder Aankomst Amsterdam 6,27 alleen op weikd. 8,53 7.24 alleen Zondags 9.01 7.27 sneltrein niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon- en feestd. niet 12.17 12^47 Zaterdags niet 2,52 <.13 alleen Zaterdags 2.52 3.55 Zaterd. Z. en fstd. niet 5,51 4,19 Zon- en feestd. niet 6,32 7 20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,42 Zatetd. n. Alkmaar vertrek !2,30. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9.22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd.' 6,13 3,43 Zon- en feestd. niet. 6.13 5,52 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 .1.32 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. ingegaan 5 November 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,30 uur van Helder 7,9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. 9,30 en n.m. 1,— Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. 0osterend van de Cocksdorp 9.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 9 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 4,20 uur, rijtuigen 4,50 uur. zal op Vrijdag 23 December 1927, des avonds 8 uur in café „Havenzicht" te Oudeschild voor 3 of 6 jaar, ingaand 20 Maart 1928 Voor den heer Corn. Bakker Tijszoon bij de Doolhof, met bijbehoorende lande rijen, genaamd "Huiskoog", „Middelste" „Koogje", „Vinkebaantje", „Voorste Broe- kers", „Koeienweid", „Hoogte", „Lage Fan", „het Veld" en „Groote Hooiland", laatst gemeld perceel op Zuid-Haffel, te zamen groot ongeveer 13,08,H.A. Voor den heer Mat. Mar. Bakker Cz. ,09,40 HA. weiland „Hooge en Lage Wordje" TE KOOP GEVRAAGD Paarden, Koeien, Varkens, Schapen, tegen hooge waarde. Desverlangd wordt het weggehaald van de Hofstede tegen hooge waarde. Jb. RIJK, Waalderstraat, Telef. 46. door Ds. J. A. RAABE Jr. op Donderdag 22 Dec., 's avonds 8 uur in het Gebouw Eben Haëzer, ten bate van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. alhier. Kerstgeschiedenis, Kerstsproken, Kerst legenden, Kerstgebruiken, Kerstzangen, Kerstklanken. Zie uitvoerige programma's, (tevens be wijs van toegang) f0,40 verkrijgbaar bij de bekende adressen en 's avonds aan de zaal. zal op Vrijdag 23 December 1927 desmor gens 10 uur te Zevenhuizen. een belangrijke partij scheepssloophout, als palen van 68 voet, dek- en huidplanken, zware stukken eikenhout van 1420 voet, schotwerk, een partij brandhout enz. enz. klaargemaakt volgens de gebi uiksaanwijzing. VERKRIJGBAAR BIJ Naar het Engelsch van MARY TENNYSON. 6. (Nadruk verboden.) Er was werkelijk bet murmelen van de beek en de zang van de nachtegaal, en het maanlicht dat op het water glinsterde en in haar oogen, en de treur der rozen was om ons heen en wil wandelden samen altjjjd alleen, en samen - Zijn stem haperde en hij bedekte zijn oogen een oogenblik, en toen voegde hij erzwakjes aan toe. „En daardoor vergat ik de bladzijden om te slaan. Ik was ver- lortn in een hemelsche droom, en werd in 'n hel wakker." Er volgde een lang stilzwijgen en toen legde Hertzheimer zijn band op de gebo gen schouders, leidde de jonge man zacht naar een stoel toe en hield hem zachtjes heen en weer schuddend vast. „O, jou dwaze jonge ezell" mompelde hij vriendelijk. .Jou lieve, poëtische, dom me, dwaze ezel!" En op de morgen van d'e dag was de wolk die over het huis vao Simeon Mircb- mont had gehangen, veidreven door een schitterend zonnelicdt, want Godfiey Sudeley kwam terug met zulk bly nieuws dar. vader en dochter op dal oogenblik hun eigen oore niet vertrouwden uil angst dat de vroolijke, door de ttis stoffige jon geling die geheel onbewust was van zijn weimg fraai Uiterlijk, door bet gebeurde waanzinnig geworden was. Hertzheimer zou 's middags komen, verttlde hij, om óver een tournee met Isobel te spreken, en wat nog mooier was Reitzheimer vond dat Godfrey in staat was om tweede viool te spelen in een trio voor piano en twee violen, wat een deel van hun reperoire zou uitmaken. En toen, later op de dag, Simoon Marchmont de groote man verlegen op de noodzakelijk heid opmerkzaam maakte dat Isobel eigen lijk een behoorlijke chaperone noodig had, kwam er een vroolijk lachje in de diep liggende donkere oogen die hun zoo zacht toestraalden. „Ochdat komt in orde, mijnheer Marchmont," zeide hij. Wij gaan pas over tien dagen weg. Er is voor a les nog een zee van tijd. Deze 'wee lieve menschen hebben al zoo dikwijls samen aan de oever van de beek gewandeld 's avonds is mij gezegd „Mijnbeer!4 riep de verbaasde vader uit. .Wel. dan zal het beter zijn dat ze sa men op hun levensreis gaan voor wij naar Edinburgh vertrekken. Dan hebben wij geen chaperone noodig." Drie maanden later ontving Simeon Marchmont de vo'gende brief: „Btste vriend Marchmont. Ons tournée is een schit terend succes maar ik heb nog steeds erge spijt van mijn optreden in Stanford. Ik kon er niets aan doen. want ik ben nu eenmaal zoo gemaakt. Maar dit is een wensch van ons alle drie. Wij willen be gin November een concert in Stanford ge ven, voir niets. Laat bet geld naar bet z eketihuis gaau. Zoudt gij het de burge meester voor mij willen zeggen? Zeg hem dat beide, Sudeley en ik ons gedrag goed willen maken. Wij hebben niemand noodig om de bladzijden om de bladzijden om te slaan Isobel ken de Morowitch nu zoo goed als ik. - Altijd de Uwe, „Moritz Hertzheimer." Vraagt dan Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. uit kruiden bereid. Zuiver plantaardig versterkingsmiddel Voor allen die zich zwak en lusteloos gevoelen; die spoedig vermoeid zijnlijden pis aan slepende maagcatarh en slechte spijsvertering; die uitgeput zijn tengevolge van lichamelijke of geestelijke vermoeienis; last hebben van slapeloosheid, hoofdpijn, dui- |s| SIS zeligheid, pijn in rug of lenden, is de Glfl EH SANGUINOSE Ü3 m het aangewezen middel. Es| 83 Sanguinose verrijkt heel spoedig het bloed, en geeft daardoor nieuwe kracht aan tjlü de uitgeputte organen; geeft een gezonden eetlust; veroorzaakt eene algeheelelevens- opgewektheid. SANGUINOSE kost per fl f 2,-. 6 fl f II.—. 12 fl f 21,—. WACHT U VOOR NAMAAK. «i jUjj Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. H VAN DAM Co. |j| De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg tljlj P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. M Een Kerstvertelling door 1) J. DENANDER. Dit is het krachtigste cement. Dat harten bint, als muuren Tot puin in 't endt. [breecken (Vondelj Het was stampvol in het Warerhuis. Maud Wayland liep in de speelgoedaf- deeling en keek rond. Al de winkeljuffrou wen waren door klanten, in beslag geno men, die bun Kerstinkoopen kwamen doen en 'n vriendelijke afdeelingschef bracht Maud een stoel. Met een gevoel van be- haaglijkhied, na een vermoeiende ochtend van winkelen, zette ze zich neer en z(j verbaasde zich over het geduld waarmeee de bedienende meisjes de veeleischende klanten hielpen. Haar aandacht werd getrokken door het meisje aan de dichtst-bijzijnde toonbank, dat juist met zooveel lieve tact bezig was aan een oud nebogen. boerenvrouwtje een goedkoops tol te verkoopen, voor haar kleinkind zeker. De winkeljuffrouw, waarnaar Maud Wayiand met zooveel belangstelling keek was een van de interessantste meisjes, die zij ooit had gezien. Het was 'n slanke, donkere verschijning, het meisje, wat bleek en met fijne wenkbrauwen, die de opval lende blauwheid der oogen scheen te accentueerenhaar mond was zoo fijn gevormd als die van Maud zelf Maar op haar gezicht was een uitdruk king van verzet en ontevredenheid, in haar fyne, nerveuze trekken, in de trotsche opslag van haar oogen Het boerenvrouwtje was klaar en Maud was aan de beurt. Nadat ze verschillende kleine cadeau's had uitgezocht, poogde ze een gesprek aan te knoopen met net meisje dat haar zoo interesseerde „Kerstmis is een vermoeiende tijd voor U, nietwaar?" „Ja, nogal," klonk het eenigszins onver schillige antwoord. De stem was klankvol en aangenaam, maar klonk heel koel. Maar Maud gaf het niet op ;„U zult wel erg naar Kerstmis verlangen „Ja," antwoordde h^t meisje gemelijk het zal niet onplezierig zijn de rust!" Met bittere blit keek ze naar Maud en ze vervolgde: „Wilt U werkelijk wéten, hoe ik de Kerstdagen zal doorbrengen of is het U, net als de andeie klanten, er maar om te doen om 'n praatje te maken?" Maud was stom-verbaasd, maar ze ant woordde naar waarheid„Ik wil het wer kelijk weten." En toen kwam, kalm en nadrukkelijk de explicatie en toch, met zooveel bitterheid en verontwaardiging uitgesproken, dat het een diepe indruk bij Maud achterliet. „Om te beginnen," zei het meisje," zal ik niet naar de kerk gaan, niet omdat ik onverschillig bén maar omdat ik niet op tijd wakker zal worden. Na zoowat tien dagen, hier van 's morgens negen tot 's avonds tien uur gestaan te hebben is het eenige waartoe je op die vrije dagen ir staat bent te rusten. Ik zal slapen als een marmot tot over elven en dan zal ik tegen één uur eindelijk de moed hebben om op te staan. Dan zal ik op mijn kamer m'n eenvoudig middag eten krijgen en een eindje gaan wandeleD. Dan kom ik weer thuis om thee te drinken en ik zal probeeren wat te lezen als ik een geschikt boek kan vinden en an ders maar vroeg naar bed en vergeten dat andere Kerstmis vieren W.v.v.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4