ysvermaak Scheurkalenders O Gratis. geeft ruwe huid Doe het NU TEXELSCHE COURANT Nieuwjaarsgroeten. Het Klein Tooneel Wij Breiei de Aller fijnste Wollen Kousen verzacht miiiiiiiiiiii geneest ingezonden PWROL Nieuwe abonnee ADVERTENTIËN Holl. Mij. van Landbouw Algemeene Vergadering Blank en Bruin zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. OUDESCHILD Veevervoer. Lezing Ds. A. Vis. Kerstfeest. Antwoord aan J. K. PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN In ons blad van Zaterdag 31 December TRIJNTJE J. I. DROS Ds. Raabe leest dan eenige teksten uit 't Oude Testament, in de oude Statenvertaling en in de nieuwste overzetting van prof. Obbink, betrekking hebbende op de komende geboorte van de Messias, o m. de Boodschap van de engel Gabriël aan Maria. In deze teksten vonden dichters en compo nisten overvloed van stof voor hun Kerstliede ren, waarvan er een paar door een koor met orgelbegeleiding ten gehoore worden gebracht, „Es ist ein Reis entsprungen" en „Süsser die Glocken nie klingen.' Spreker vertelt ons een drietal kerstlegendep. „Naar de stal te Bethlehem" spreekt ons van Jezus' geboorte; „Keizer en Profetes" verhaalt ons van Keizer Augustus, ter eere van wie het volk een tempel bouwen zou om hem daarin goddelijke eer te bewijzen. Door tusschen- komst eener sibylle zal echter anders geschie den. Wel zal een tempel verrijzen, maar ge wijd aan Hem, die in Bethlehem's stal geboren werd. Tenslotte „De Kerstzang der Kluizenaars", een legende die vertelt van Omar, Achmed, Ali en lsmaël, wier gebrekkig, doch met heel hun hart gezongen liederen hooger stegen dan die van de pelgrim, die over een welluidende stem beschikte, maar minder van dankbare liefde en meer van ijdele gevoelens vervuld was. Na het „Panus Angelicus" (Evangeliebrood) van C. Franck, duo voor viool en cello, volgde een korte Kerstmeditatie, „De plaats van het Kindeke I" Verhaald wordt van het Kerstfeest en wat daaraan voorafgaat, van het „Wondere Kindeke" en de tegenstrijdigheid, dat men Zijn macht erkent en Hem hulde bewijst en toch zoo weinig leeft naar zijn woorden en zoo licht ver onachtzaamt het Hoogste Gebod. Hierbij sluiten aan „O du fröhliche" en „Licht vom Herrn", gezongen door het Ber- lijnsche Domkoor. Aandachtig wordt geluisterd naar een Sibe rische legende, uit het Russisch vertaald „Hoe onze lieve Heer een boer bezocht," een aan doenlijk verhaal van liefde en haat, bovenal van naïeve vroomheid. Het vertelt ons, hoe de verbannen Timotheus van zijn hart een kribbe maakte voor de Heer, voor wie in ieder plaats moet zijn. Hierbij sloot aan „Hear my Prayer" (.Hoor mijn gebed" Mendelssohn), een sopraan solo met koor. Vervolgens vertelt spreker van het Yulfeest der oude Germanen, na eerst de beteekenis van het woord te hebben uiteengezet. In ge dachten treden we hinnen in de woning van een Germaansche familie tijdens het Yulfeest en luisteren we met haar naar Wodan, die op zijn achtpootig ros Sleipnir door de luchten spookt met groot lawaai. Daarna reizen we naar Noorwegen, waar het Kerstfeest, de Yultijd, een bijzondere plaats in neemt en een bekoorlijke tooverglans bezit, die zijn gelijke niet heeft. Van 24 Dec.- 13 Jan. vieren de anders zwaarmoedige Noren het mooie blijde feest en wenscht men elkaar, van Noord kaap tot Lindesnës een „Gladlich Yul". Wij vieren dat feest met hen mee en be seffen ten volle, welk een diepe beteekenis het voor die Skandinaviërs hebben moet„Gladlich Yul." Ten gehoore worden gebracht „Ehre sei Gott", koor uit Bach's Weihnachtsora o ium en „Toch- ter Zion freue dich, van Handel door 'n gemengd kwartet. „Het ware geven geschiedt met een warm hart en zonder berekening" dat leert ons het aardige Finsche sprookje, getitild „De Barm hartige is Rijk." Wanneer hierop „Stille Nacht" van het Ber- lijnsche Domkoor weerklinkt, gaan de groote deuren, welke de kleine zaal van de groote scheiden, open en een mooi opgetuigde kerst boom met tal van zacht-stralende, lichtbewogen kaarsevlammetjes schijnt ons vriendelijk tegen. Het publiek is doodstil, allen luisteren met aan dacht, ieder is geboeid door het werkelijk treffend tafereel. Wanneer het lied beëindigd is leest spreker bij het licht van de glanzende Kerst boom het Kerstevangelie—Lucas 2. Met „Der Herders wiegelied" wordt het eerste deel van het programma besloten. Het is inmiddels kwart voor elf geworden, dus meent Ds. Raabe het programma dat nog 13 nummers telt, te moeten bekorten. Van de gelegenheid tegen betaling van de civiele prijs van tien cent een kop chocolade melk te nuttigen wordt door velen in.de korte rustpooze een dankbaar gebruik gemaakt. Na de pauze worden eerst ten gehoore ge bracht „Da zu dir der Heiland kam",koor met orkest, en het bekende „De Herdertjes lagen bij nachte" door 'n gemengd kwartet. Daarna vertelt spreker ons een aandoenlijk Kerstverhaal uit het Zweedsch, van lieve non netjes uit 't klooster St. Michiel en een slecht mensch, die door Jezus goedheid overwonnen wordt. Nog wordt ons voorgedragen een van Da Costa's Kerstgedichten „O Kerstnacht, schoo ner dan de dagen", dat de majesteit van het Kindeke Bethlehems verheerlijkt, voorafgegaan door een korte kerstmeditatie „Des Konings komst," en dan volgt, nadat een contra-alt „He shall feed His Flock" uit de „Messias' gezongen heeft het „Amen-chorus" hieruit, waarmee omstreeks twaalf uur de avond wordt besloten. Behoeft nog te worden vermeld, dat het meerendeel der luisteraars ruimschoots voldaan huiswaarts keerde. Stellig zal een avond als deze zijn uitwerking niet missen en lang in aangename herinnering voortleven. Gedurende de laatste 2 weken zijn van Texel verzonden: 102 varkens, 19 koeien,21 kalveren 111 schapen, 25 lammeren en 1 paard. Winterbetonning. De roode lichtboei No. 6. Texelstroom, de zwarte lichtboei No. 13 Westgat (Mok,) Nos. 4 en 6 Gaatje, de groene wraklichtboei (Stier) in het Malzwin, de zwarte lichtboei No. 1 en de roode No. 2 van de Beningen, en de zwarte lichtboei No. 6 Stortemelk zijn wegens ijsgang vervangen door winterbetonning. DE COCKSDORP Kerknieuws. Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen, ter voorziening in de vacature L. v. Hoorn, de heer G. v. d. Kooy. OOSTEREND Electrische timmerfabriek. De heer Jb. Drijver Cz. heeft hier aan de Boschweg doen bouwen een flinke timmerfa briek, die deugdelijk is ingelicht en een groote oppervlakte beslaat. Ze is genaamd de „Eerste Texelsche Electrische Timmerfabriek". Er zijn 7 ilectrische motoren in geplaatst, die evenveel machines drijven. Het is een lust te zien, hoe vlug en mooi alle voorkomende werkzaamhe den, als zagen, schaven, boren, het maken van sponningen, enz. worden verricht. De onder nemer is hierdoor in staat alle voorkomende houtbewerkingen in een minimum van tijd ge reed te maken. As. Dinsdag kan door it der een kijkje ge nomen worden. Zie de advertentie in dit „Nut en Genoegen" hield Donderdagavond haar Decembervergadering en niettegenstaande de gladheid van straten en wegen, was de opkomst bevredigend te noemen. De voorzitter heette allen welkom en in 't bijzonder de spreker de eerwaarde heer Ds. A. vis, die zijn lezing over „Tagore" gaf. Aangezien hierover reeds verslagen gegeven zijn van uit den Burg, willen we alleen ver meiden, dat er met onver Jeelde aandacht naar de lezing geluisterd is en men z'ch verlustigd heeft in de beschouwing der lichtbeelden. Men was zeer voldaan over de schoone lezing, Do voorzitter bracht hartelijk dank aan de spreker, alsmede aan mevrouw Vis en de heer Bakker voor de lantaarnbediening en hoopte, dat allen zonder vallen thuis zouden komen. In Januari verwacht men de heer van Capelle. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. 't Kerstfeest komt I en wil vertolken Vrede, liefde, vroomheid, min, 't Kerstfeest komt! voor allen volken, Zet dit door een loflied in. Zing de kerst- en vredespsalm Bij kaarsenlicht en klokgegalm. 't Kerstfeest komt I na droevig duister Als de brenger van het licht, Waar het menschdom voor de luister Van de Godsvrêe telkens zwicht Licht gij, Godsster, ons dan voor, Wijs ons door Uw licht het spoor. Kerstfeest I wees gij ons een bode, Die ons toeroeptEén uw God Die ons toeroeptEén uw Gode Voor uw aller levenslot. Ook in 't sneeuwkleed en de ruit Spreekt uws Scheppers glorie uit. Kerstfeest 1 kom in alle talen, Dring staag door tot elke haard. Wil altijd de bée herhalen: Eer' zij God I en vreed' op aard. Dan, waar 't nog zoo duister scheen, Blink' een lichtster om ons heen. IJmuiden, 24 Dec. 1927. Chr. C. VISMAN. Geachte Redacteur. Zeker velen met mij zouden gaarne eenig antwoord op al de vraten in uw courant van d.d. 22 Nov. 1.1. zien, aangaande „meer licht" van het bestuur van het Weduwen-en Weezen- fonds „Texel's Belang" alhier. Wij hopen nu in deze donkere dagen voor Kerstfeest ook meer licht te zien in dezen, n et de belofte, dat er in Januari a.s. in een verga dering de rekening en verantwoording van al die jaren zullen (ja: moeten) gedaan worden van deze nobele instelling Met dank voor de plaatsing J.K. Ruwe Handen Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten Doos30-60ct Tube 80ct GENEZING HUID 2V C* Met dank aan de Redactie voor de toezending van het stukje van J. K. het volgende In januari van het vorig jaar is in een ver gadering van Commissarissen der verschillende afdeelingen door de Alg. Penningmeester reke ning en verantwoording gedaan en naar ieder dorp is een afschrift medegenomen. In Januari a.s, zal weder een dergelijke vergadering gehou den worden. Waar dus J.K (waarom uw naam niet ge noemd dreigt met verantwoording te moe ten doen, daaromtrent kan hij gerust zijn. Hoogachtend, J. DAALDER Dz. Voorz. Tex. Belang*. Zondag 25 December (le Kerstdag) Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Extra collecte. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. extra collecte. Den Hoorn, vm. 10 uur Ds. Brümmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. Coll. em. pred. en pred. Wed. en Weezen Zuid Eierland nm. half 5 Kerstfeestviering GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds. v. d. Leer. n.m. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK (H. V.) in de Doopsgez. Kerk te Oosterend vm. half 10 en nam. half 3 Candidaat J. v. d. Woude van Amsterdam. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg vm. 10 uur ds Vis Maandag 26 December (2e Kerstdag). HERVORMDE GEMEENTE Burg, nm. 5 uur Kerstfeestviering met de Zondagsschool. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft bij Bonne extra collecte. Waal, nam. 5 uur Kerstfeestviering met de Zondagsschool. Oudeschild, 'sav. 7 uur Kei stfeest met de kinderen v. d. Zondagsschool. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. 'sav. 7 uur Kerstfeest met de kinderen der Zondagsschool. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. nam. 5 uur Kerstfeestviering met de kinderen v. d. Zondagsschool Cocksdorp, 'sav. 7 uur Kerstfeestviering. GEREF KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, candidaat J. v. d. Woude namiddags 2 uur. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Smidts. Schagen, 22 Dec. 70 Vette koeien 3 kalfkoeien 8 Gelde koeien 49 Vette varkens 135 Biggen Boter 300 a 450 250 a 310 140 a 260 0,56 a 0,62 7,- a 14,— 0,— a 1,90 a 2,10 E i e r v e iIi n g Schagen KipeierenAanvoer 8649 Bruin ongewogen f 9,70 a f 10,50 per 100 Wit 9,40 f 10,- jonge kipeieren f7,70 a f8,10. Eierveiling HELDER 22 Dec. 1927. Aanvoer 2492 Kipeieren. 4 Eendeieren. Wit ongewogen f 9,— a f 10.40 Bruin10,a 10,60 Eendeieren f 7,90 Alles per 100 stuks. Geef vandaag nu eens gevolg aan uw sinds lang gekoesterd voornemen abonnee te worden op de met ingang van 1 Januari 1928. Ge ontvangt dan de tot dien datum ver schijnende nummers er, bovendien ons extra Kerstn ummer (zoolangde voor raad strekt) Vul dit biljet in, knip het uit en zendt het in (open) enveloppe, gefrankeerd met 'n 2-cents postzegel, ons toe. Naam.. Adres kan tegen den prijs van VEERTIG CENT uw Nieuwjaarsgroet worden opgenomen. Wij verzoeken beleefd spoedig uw opgaaf te mogen ontvangen, opdat U van plaatsing in dat nummer verzekerd kunt zijn. De Administratie. Een zegen voor de menschheid 128 Iedere ljjdei aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkregen, behoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en enei^ie aan tal van angstige nierlijdeis bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit nier middel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook g(j kunt daarvan profiteereu. Begin nog heden met het gebruik van Foster's Rugpyn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid erdoor verbetert! Hoe de rug pijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren vermindert, hoe spoedig uw nier- en blaasstoornissen verdwijnen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt ge bevrijd van urinekwalen, rugpijn rheumatiek, blaasontsteking, waterzuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden. Begin dadeljjk met Foster's Rugpijn Nieren Pillen Kom de aangetaste nieren te hulp waardoor het bloed weder behoorlijk ge zuiverd en verrjjkt wordt en het geheele gestel bevrijdt wordt van schadelijke on zuiverheden, Foster's Pillen worden ver vaardigd in modern ingerichte laboratoria worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpakking door menscheljjke handen aangeraakt en bevatten geen schadelijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) by apotheken en drogisten A f 1,75 per flacon. 36 Inplaats van kaarten. VERLOOFD en ARIS SMIT. Den Burg, 22 npC 1927 Den Hoorn, y De Heer en Mevrouw PRAKKEN-Bukers zeggen hierbij hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van hun dochter ondervonden. Den Burg, 24 Dec. 1927. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor uw deelneming bij het overlijden van onze innig geliefde dochter en zuster ANNA MARIE. In 't bijzonder aan ds. Vis en ds. Plug voor de troostvolle woorden tot ons gespro ken, alsmede aan haar viiendinnen, buren en de zangvereeniging „Nieuw Leven" voor de laatste eer', aan de overledene bewezen. Mede namens de Familie, D. LAGERVELD. A. LAGERVELD—Bakker en Kindeien. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die bewijzen van deel neming hebben gegeven, bij de ziekte en het overlijden van onzen lieven Man en Vader. LIEU WE VISSER, In 't bijzonder aan Dr. Keidel voor zijn onvermoeide hulp, aan Ds. Plug voor zijn troostvolle woorden tot ons gesproken en aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer den overledene bewezen. Uit aller naam, Wed. L. VISSER en Kinderen. De Cocksdorp, Dec. '27. Afd. TEXEL. op Donderdag 29 December 1927, 's mor gens 10,30 uur in „de Oranjeboom". Agenda Notulen, Ingekomen stukken, Mededeelin- gen, Bestuursverkiezing, Rondvraag. Het Bestuur. te Oudeschild geeft Zaterdag 24 December in de Zeven Provinciën Indisch tooneelspel in 3 bedrijven. Aanvang 8 uur precies. Entree f0,75 BAL NA. BOEKHANDEL PARKSTRAAT.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2