MEUBELEN Ph. Vlessing, Den Burg S. COLTOF Dames en Heeren Ph. Ylessing, Den Burg Groote Uitverkoop Klokken, Pendules, Barometers, Wekkers, Gouden- en Zilverwerken 10 tot 30 pet. korting. STEREOSCOPEN HET MODEHUIS Nieuwe abonnees. Vereeniging tot bescherming van dieren. Openbare Vergadering in iederen prijs vindt u bij ons in groote keuze voorradig. Dameshoeden, Japonnen en ÜSantels. geven wij op al onze artikelen BEEMSTERBOER, Keizerstraat 25, Den Heider I.f. v.h. LangcvcM deiooij. Ingezonden BESTELBILJET. ADVERTENTIEN Levering onder garantie en franco hmis. Scherp concurreerende prijzen. Telef.400 n.'t Casino Kanaalweg 142-143-132 Den Helder confectie brengen wij in aparte modellen en enorme keuze. Het is nw direct voordeel onze collectie te bezichtigen, 5 pet. korting contant. wegens verplaatsing onzer zaak van Keizerstraat 25 naar Keizerstraat 15-17 GETROUWD C. P. EELMAN en ALI BAKKER tevens vertooning van lichtbeelden Bericht de ontvangst der meest moderne Voorjaars- en Zomer Mantels en Costuums Aparte modellen en groote maten Wij ontvingen voor de a. s. Paasehdagen een groote sorteering Ziet onze etalages. Vergelijk onze prijzen. Klokken met speelwerk f40. Verder spotkoopjes, alle klokken 3 jaar schriftelijke garantie. Komt en ziet en overtuigt U. Nergens zoo goedkoop, alleen bij Ondergeteekende abonneert zich met in gang van 1 April a.s. op de Texelsche Courant en wenscht de tot die datum ver schijnende nummers gratis te ontvangen. Adres - (Invullen - uitknippen opzenden in open enveloppe, gefrankeerd meteen post zegel van l1/» ct.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Kosten van bemaling der 30 Gem. Polders. Welk land moet bemalen worden? Welke kostenverdeeling Maandag weer eens naar de markt geweest. Kennissen gesproken, eens opgestoken. Wat voer en kunstmest betaald en is mij bij die gelegen heden een rekening van bemalingskosten voor- gedraaid, waar ik niet veel wist tegen te zeg gen. Nu ben ik altijd een voorstander van be maling geweest, zoolang er voordeel aan zat, maar als het nadeelig wordt, draal ik om. En nu worden de cijfers me te machtig. Er werd mij verteld, dat door de heeren Ingenieurs van de Provincie een plan is gemaakt, dat de bema ling der 30 polders zal kosten f 3,25 per HA. Om dan het water kwijt te raken, zal het Waterschap f2,— per HA extra moeten heffen voor het graven van tochten en het maken van nieuwe tochten. Het opruimen van al die schotwal, want dat moet het Waterschap eigen lijk ook doen, zal ook f 2,— per HA kosten. Dat wordt tezamen f7,25 extra dijkgeld per HA of over 5000 bunders f36250. Omdat die dingen nooit meevallen, kunnen we zeggen het wordt f40.000, dat is de rente vanf8UU.OOO. Van de 5000 bunders izijn er ongeveer 500, die bemaling noodig hebben, en daar zijn er nog bij, die volgens wetenschappelijk onderzoek nooit in der eeuwigheid eenige waarde zullen krijgen. Die 500 bunders zijn de Langwalen en Schar retjes-landen. Gaat daar dan nog een 100 bun ders af, die niet goed te maken zijn, dan schiet er 400 bunders over, die dan, als de bemaling klaar is, f800000 meer waard moeten wezen. Dat is f2000 per bunder. Al wie nu geen ver schrikkelijk harde kop heeft, die voor geen rede vatbaar is, zal erkennen, dat de Langwalen en Scharretjeslanden dit bedrag nooit waard kun nen worden. Als het kunststuk uitgevoerd wordt, zal het nog jaren en jaren duren voordat ze de helft waard zijn. Nu werd mij ouk ver teld, dat er een beweging gaande is van eenige Ingelanden die een verzoek aan üed. Staten zullen richten om de bemalingskosten zoo te ver- deelen, dat het land, waarvoor het gedaan wordt, 75 pet. van de kosten zal betalen. Dan zouden de Langwalen met de Scharretjes ieder jaar hebben te betalen f 30000, dat is f 60 extra lasten per HA en dan het volle dijkgeld Nu heb ik zelf ook een paar bunders harend, en toen ik dat hoorde, dacht ikje weet nooit wat er gebeurtGedeputeerden hebben Waal en Burg ook voor 75 pet. van de kosten laten opdraaien. Dat kon hier ook eens gebeuren Alle verbeteringen zijn wel mooi als een ander de kosten betaalt. Ik begon terug te deinzen. Ik denk: laat mijn paar bunders rooie modder dan maar verzuipen. Ik haal er nu In alle ge vallen nog aardig wat dekriet vandaan en dat was ook gebeurd. Het moet rondom opgesloot wuiden en ik weet waarachtig met de schotwal geen raad en de slooten zitten tot 'r nek toe vol. Toen deze beregening mij gemaakt werd, wist ik er niet veel tegen in te brengen. Ik heb nog Wel gezegd het zal wel niet zooveel kosten, maai ik kreeg ten antwoord zulke dingen val len altijd tegen, het kan nog wel eens zooveel kosten. Er is geen aannemer te vinden die het er voor aannemen wil. Ik ben nu tot de over tuiging gekomen, dat het het beste is om de zaak maar blauw blauw te laten. Al ze bij het bestuur van de 30 Polders ook niet meer weten wat te doen, laten ze dan alle Ingelanden er over laten stemmen. Dan is het uit en dat is het beste, Mijn dank voor de plaatsing 17 Maart 1928. Een Ingeland. (Dit schrijven, gedateerd 17 Maart 1928, kwam 22 dezer in ons bezit. Red.) o— We deden bovengemeld stuk ter inzage toe komen aan de dijkgraaf der Dertig Gem. Pol ders, die ons als antwoord hierop mededeelde dat hij op dergelijk geschrijf niet wil, kan en m a g ingaan. Geachte Redacteur. Een Texel-avond voor de microfoon? Telkens geeft de Radio-omroep zg. stedenavonden. Donderdag 1.1. kon men Den Heluer weer beluisteren. Komaan, bestuursleden van Ver. tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer, nu niet langer gepraat en gekijfd, doch gevraagd, wat de conditiën zijn. De vereenigingen alhier zullen heel gaarne haar medewerking verleenen en bij een goede entree en steun kan half April de microfoon in hotel Texel staan. Aanpakken en het slagen is zeker. Texel. Zr. Ondergeteekende wenscht te ontvangen de i'wceue Piernieplaat „UE WEEZENPUTTEN" tegen betaling van 30 cent (afgehaald) 40 cent (per post) naamabonnee Doorhalen hetgeen niet wordt ge wenscht. Een zegen voor de menschheld 128 Iedere l(jdei aan verzwakte nieren, die gaarne zjjn gezondheid zou herkrijgen, behoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit niermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan proflteeren. Begin nog heden met het gebruik van Foster's Rugpyn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid erdoor verbetert! Hoe de rug pijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren vermindert, hoe spoedig uw nier- en blaasstoornissen verdwijnen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt ge bevrijd van urinekwalen, rugpijn rheumatiek, blaasontsteking, waterzuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nieren Pillen Kom de aangetaste nieren te hulp waardoor het bloed weder behoorlijk ge zuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijdt wordt van schadelijke on zuiverheden, Foster's Pillen worden ver vaardigd in modern ingerichte laboratoria worden noch bjj de vervaardiging, noch by de verpakking door menschelijke handen aangeraakt en bevatten geen schadelijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 36 Eenige kennisgeving voor Texel ONDERTROUWD J. N. BRUIN en ANNIE K. KEIJSER. Den Burg, Texel, 20 Maart 1928. Huwelijksvoltrekking 4 April a.s. ONDERTROUWD AR1E VONK en KLASINA EELMAN. Koogerveld, 22 Maa" 1928' Huwelijksvoltrekking 5 April a.s. Inplaats van kaarten. ONDERTROUWD M. S. LANGEVELD en M. C. v. ROSSEM. P.FL polder Texe' 23 Maart'28 Huwelijksvoltrekking 5 April a.s. Ontvangdag P.H. Polder, Zondag 25 Maart. Receptie den Burg, Zondag 1 April 3—5 uur. die ook namens wederzijdsche familie har telijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Koogerveld, 22 Maart '28. GETROUWD J. KEIJSER Az. en A H. LANGEVELD die mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Ongeren, Texel, Maart 1928. Heden overleed mijn geliefde Echt genoot, K. BROUWER Jzn. in den ouderdom van ruim 66 jaar. Wed. K. BROUWER—Wuis. Burg, Texel, 21 Maart 1928. Witte Kruislaan. Heden overleed plotseling na een langdurig lijden zacht en kalm onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, J. FORMER Pz., in den ouderdom van ruim 59 jaar. Namens de Familie D. FORMER—Boonacker. de Waal, 21 Maart '28. te DE COCKSDORP op Maandag 26 Maart 's avonds half acht in de zaal van den heer Hovenier. Entree 10 cent. Den Helder jtveizerstraat TT Vraagt onze reclame Japon van Wollen popeline, schitterend met brocaat doorgestikt met gepliseerde rok in alle kleuren en maten 5 fll, -. Mousselin japonnen in pracht kleuren en in alle maten, in prijzen van f2,25, f2,50, f2,75, f3,00. Onze sorteering Dameshoeden is bijzonder groot. Dameshoeden in de nieuwste kleuren en modellen vanaf f 1,60. Zondags tot 12 uur geopend. JK. WEITERING.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2