Kousen met dubbele knieën. EUG. GOYARTS Heerenkleedingmagazijn DE ^OEPdiiYELDEN Lectuur. Loodsgracht 37, Helder. s. Texelstroom naar Purmerend. Grootst gesorteerd hier ter plaatse. ïïêtémÊlmÊmÊÊM m m ww Me r less" Cord) N.v. R* A. M. I/' - Uit de Narcissencultuur. F0T0EPftflF Eierenzoeken. ADVERTENTIÉN Notaris Mulder den geheelen inventaris Gevraagd een meisje, JE ADRES VOOR WITTE KRUIS. Algem. Ledenvergadering Tandheelkundige Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreekonr Donderdag v. 7-8 Jongenspakjes Keizerstr. 62-63-44 Den Helder. •CIRCLE MADE" iV BINNENBAND Minder rook, meer profijt. Verkeersgevaren. Verkeersregels. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de bataafsche Import Mij. te 's Graven- hage om vergunning tot het oprichten van een biLzine-installatie met een ondergrondsch reservoir en bovengrond sche aftap-inrichting te de Waal op bet perceel kadastraal bekend in Sectie C, No 10E6. Op Donderdag, den 3en Mei, 19178, des middags te 12 uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. öe aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ton einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 19en April 1928. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. KORRESPONDENTIE C. V. te IJ. Uw rijm wordt in een vol gend nummer opgenomen. Red. Stop die rheumatiek! 132 132 Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheumatiek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weiDig menschen bjj vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blfjven behoeft deze kwaal niet die kwelling te z(jn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtrëeren. Men kan derhalve in het alge meen zeggen, dat men bevrijd kanbifjven van rheumatiek, als de nieren gezond en geregeld werken. Bij ons vertrek naar Berkhout betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank voor de vele belangstelling bij ons huwelijk on dervonden. J. DE MUL A. DE MUL-Raven. Oosterend (Texel) 21 April 1928. zal op Woensdag 25 April a. s. des nam. 1 uur voor mej. A. Eelman Pd. op het Schildereind te Den Burg publiek en a contant verkoopen waaronder spiegels, schilderijen, tafels, stoelen, bedden, ledikanten, zeil, matten, loopers, karpet, waschmachine, glas- en aardewerk, waschtafels, buffet, een best loopende Friesche staartklok, een paar kinderledikanten, enz. Nette goederen kunnen worden ingebracht Te bezichtigen op den dag der verkoop van 912 uur. genegen om tijdelijk werkzaam te zijn, „Ruïne Brederode". Zich te vervoegen bij M. KOUSEBAND, Weverstraat, Den Burg. nuchtere kalveren, huiden en wrak vee is J. IJ. WITTE, Oudeschild. op Dinsdag 24 April 1928 's avonds 8 uur in Hotel „de Oranjeboom" Agenda 1 Opening 2 Notulen 3 Ingekomen stukken 4 Jaarverslag 5 Voorstel tot royement van C. Boon Pz. als lid van het Witte Kruis 6 Rekening en verantwoording van de Secretaris-Boekhouder 7 Verslag van de rekeningnazieners 8 Begrooting 9 Verslag van het magazijn 10 van de ziekenauto 11 afgevaardigde n.d algemeene vergadering 12 Benoeming eener commissie belast met het beheer der ziekenauto 13 Verkiezing bestuursleden 14 Benoeming rekeningnazieners 15 Rondvraag 16 Sluiting. Namens het Bestuur Dr. HELLEMA, voorzitter, A. WIERENGA, Secretaris. In een onzer leeskringen is een plaats opengevallen. De leesportefeuille bevat 7 geïll. week bladen en 2 geïll. maandschriften. Leesgeld f2,— per kwartaal. Boekhandel Parkstraat. Wij breien en repareeren alle voor komende artikelen, aanbreien van kousen en sokken van de allergrofste tot de allerfijnste. Billijke prijzen. JAAP SNOR, Zuidstraat 15. (Let vooral op den gelen winkel.) Depóts (langs den weg) G. STEIGSTRA te Oost. Wed. D. SCHUMAKER den Burg Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling vaart Maandag Vertrek 1 uur D. METS, B Wederom ontvangen een groote collectie Zondags tot 3 uur geopend. gemaakt voor ieder fabrikaat buitenband. - Samengesteld uit de fijnste para, vormt hij met d n beroemden FISK buitenband een ideaal geheel. VRAAGT UW HANDELAAR! Imp. voor Nederlandi LEEUWARDEN AMSTERDAM Ruiterskwartier 37 N.Z. Voorb.wal 75a Men verzoekt ons te plaatsen: Eerbiedig opgedragen aan de Directie van de T.E.M. „Ik zou graag minder rook willen zien. De eiectriciteit heeft reeds veel nut gesticht in de particuliere woningen, maar er is nog meer te bereiken. Fabrieksrook kan worden vermeden door betere verbrandingsmethoden en door de ruwe kool een behandeling te laten ondergaan waardoor de producten van waarde er eerst aan worden onttrokken en alleen de rest te verbran den." Aldus schrijft Sir Oliver Lodge in „The Weekly Dispatch". o— Zijn er door de T.E.M. reeds pogingen in't werk gesteld om het veelgewraakte rookeuvel de kop in te drukken, of althans tot minimale afmetingen terug te brengen Gunstige berichten dienaangaande zullen de omwonenden aan het Schildereind bizonder wel kom zijn. Verjaardag Prins Hendrik. Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H Prins Hendrik woei Douderdag 1.1 van openbare gebouwen in odzc gemeente de driekleur. Ieder narcissenkweeker moet weten, dat de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een bloeigeiuigsehiift toektnt aan hem, wiens narcissen (of andere bolgewassen t 2 jaar achtereen vroeg bloeien en daarbij zich door goede hoedanigheden onderschei den dat dit getuigschrift van belang moet worden geacht, omdat de betreffende ver scheidenheid juist aan die geschiktheid voor de forceering haar hoogste waaide ontleent dat er een speciale narcissenvereeniging bestaat, die te Sassenheim gevestigd is eu vooral de economische belangen der kwee kers tracht te behartigen dat deze vereeniging speciaal tegen het verzenden van narcissenbloemen optreedt teneiDde het z.g. „gele gevaar" [hier eerder besproken] te bezweren dat zjj zich verder de bestrijding van ziekten ten doel. heeft gesteld pdat deze de uitvoer niet belemmeren kunnen; dat de narcis het best groeit in ge mengde grond, maar het ook goed doet in zand, zelfs in kleigrond als het kaikge- halte niet te hoog is dat voor deze cultuur raadzaam is zware klei met turfmolm en zand, magere zand grond met turfmolm of boschgrond te vermengen dat, wie stalmest bezigt, alleen oude, goed verteerde mest gebruiken moeten dat aan bemesting met kunstmest dege ïjjk boiemonderzoek vooraf moet gaan. Uit „de Levende Natuur". In het April-nummer van de Levende Natuur beschrijft Jan P. Strijbos, hoe hij op het strand bij Noordwijk een dolfijn vond. Het bleek een Delphinus delphis te zijn, een dier dat in de Middellandsche Zee algemeen voorkomt, maar aan onze kust pas eenmaal aangetroffen werd. In November 1926 strandde nl. een jong exem plaar bij de Koog op TEXEL. Dit stuk werd geprepareerd en komt in het museum Heimans ian is er nog een exemplaar van deze soort in het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden, met het weinig zeggende etiket „Mer du Nord", zoodat de Noordwijksche dolfijn feitelijk het tweede voor ons land bekende voorwerp is. Dit exemplaar bleek volwassen en vrij gaaf te zijn en is bestemd voor het ge noemd museum te Leiden, waarvoor het een waardevolle aanwinst is. Een lezer schrijft ons Met genoegen las ik in uw blad enkele waar schuwingen aan de bestuurders van auto's. Gaarne zag ik, dat u ook eens de aandacht vestigde in uw blad op het rijden met g e- dempte lichten (stadslichten) in de bebouwde kom, d.w.z. in alle dorpen. Naar ik meen is dat ook voorschrift, doch wordt dit door velen nog nagelaten. Ook verdient het aanbeveling dit te doen bij het passeeren van elkaar. Dan had ik gaarne dat u ook eens 'n verzoek richtte aan heeren motorrijders om den Burg (zóoals vooral des Zondags geschiedt) niet te gebruiken als Cirkel baan, zoodat het voor de voetgangers te gevaarlijk wordt om te loopen. Denk vooral eens om de ouden van dagen en blinden. J.l Zondag hebben we de geheele dag het twijfelachtig genot gehad van enkele heeren, soms vier vijf achter elkander. Werkelijk: dat gaat de perken te buiten. Of moet het zoover komen, dat er aan de over heid een verzoek moet worden gericht om tot krachtiger maatregelen over te gaan Laten H.H. Auto- en motorbestuurders nu het sei zoen aanbreekt de veiligheid in acht nemen en zich geen heer en meester op de weg toonen. (Door opname van dit schrijven meenen we aan de wensch van inzender en vele anderen tegemoet te komen. Moge niet aan doovemans deur worden gekloptRed.) Neem steeds voldoende tijd Voor eigen veiligheid. Houdt rechts, houdt rechts. De wijze rechter zegt Er is één rechtspraak slechts Wie rechts rijdt is in 't recht. Wie moet het gelag betalen Als uw remmen mochten falen? Clinge Doorenbos. Fragment uit (vervolg.) Onze meeste aandacht ging wel uit naar de kieviten; het zoeken der eieren van deze vogels is een subtiele kunst en men moet eigenlijk zooals anderen als dichter als eieren- zoeker geboren zijn. Alleen kan de natuurlijke aanleg door vele jaren practijk worden ver volmaakt. Het zoeken-met-resultaat vereischt een enorme kennis van de gedragingen der vogels en eigenlijk kunnen op het gebied der eierenzoekerskunst alleen zij iets bereiken, die van der jonkheid aan zich hebben geoefend. Een goed eierenzoeker ik heb het nu over't zoeken van kievitseieren verspilt zijn tijd niet aan het gewelensvol en voortdurend af zoeken van akker na akker. Hij heeft een uiterst scherp gezichtop tientallen meters afstand ziet hij de wijfjeskievit „opspatten", zooals de eierenzoekersterm luidt. Het afstand- schatten, dat hij door jarenlange praktijk heeft geleerd, doet hem vrij zeker bepalen, waar de kievit is opgevlogen. Maar op hun beurt pro- beeren de kieviten hem zooveel mogelijk te bedotten en te misleiden. Je hebt van die allerwaakzaamste mannetjeskieviten, die de eierenzoekers al in de verte in het vizier krijgen. En dan gaan die prachtige zwart- met-wit kieviten plotseling de lucht in met dof vleugelgeroffel, dan duikelen en buitelen ze, tieren ze en kraaien, dat het een lust is. Maar dan zijn tevens de wijfjes gewaarschuwd, andere mannetjes worden eveneens gealarmeerd en dan is het één wiekwappering boven de groene, lage weien. De eierenzoeker ziet zich dan zijn vind- kansen voorloopig ontgaan want het misbaar der mannetjes is voor de wijfjes het sein in allerijl het nest te verlaten, trip-trip-trip weg te loopen en op aanmerkelijke afstand van het nest de lucht in te gaan. De ervaren eierenzoeker stelt zich dan ver dekt op achter een hek, een kwartier, een half uur, een uur, en wanneer dan de wijfjes zich weer naar haar nest begeven kijkt hij scherp uit en tracht hij zich de plaats, waar de eitjes gelegd zijn, in het geheugen te prenten. Dan staat hij op, en al beijveren de mannetjes zich dan door hun vliegacrobatiek de mensch weg te leiden van het nest, de eierenzoeker loopt recht-uit, recht-aan en raapt de prachtige bont- gevlekte eitjes, die in een netje of onder de pet worden ^opgeborgen. Een aardappeltje, het meestgeliefde kunstei der zoekers, wordt in het beroofde nest gelegd en zoo wordt „de kievit" de volgende dagen „gemolken" tot de vogel het vierde en laatste ei heeft gelegd. Bij voorkeur legt de kievit aan greppel kanten bij naderend gevaar duikt ze dan in de greppel, loopt zoo onzichtbaar vooi de mensch op een bolletje voort om een eind verder weer voor de dag te komen en op te vliegen. Bij slecht weer en na een gevatte koude of als ongewone inspanning de nieren ver zwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijkste 'organen te versterken Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzjj denie ren gezond zjjn en goed werden hebt gij kans niet van rheumatiek verschoond te bljjven. Verzuim geen kostbare tijd.Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheu- matiscbe pijn voelwek de trage nieren op en versterk ze, en bevrjjd u zoodoende van nierverschjjnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en dielellendige uriae- stoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bjj apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 34 BIneelsB in Whipcord, Fantasiestof, Cheviot, Kamgaren, Engelsche stoffen en andere soorten. Ieder pakje onverschillig welke prijs, is gevoerd. Vanaf 2,75 3— 3,25 3.50 3,95 4,15 4,40 4,50 4,75 5 5,25 5,50 5,60 5,85 6,— 6,10 6,25 6,35 6,75 6,90 7,— 7,10 7,25 7,35 7,40 7,65 7,75 8,— 8,15 8,30 8,75 9,— 9,25 9,50 9,75 10,10,53 11,11,25 11,50 12, 12,40 12,75 12,90 13,— 13,25 13,7514, 14,25 en hooger. Vraagt zichtzending ter vergelijking. Wij zijn 20 pCt. goedkooperdan elders.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2