WIJ LACHEN PH. VLESSING - DEN BURG. KARPETTEN, LINOLEUMS Kinder-, Dames- en Heeren-Schoenen. Pinkster Reclame EXTRA LAGE PRIJZEN ALBERT HEUN H. v. d. POLL'S Schoenhandel, om zoogenaamde goedkoope aanbiedingen. N.v. J. W. LUNTER, BEODEN. MATRASSEN, Vulpenhouderinkt ALBERT HEIJN'S Spoorstraat 97a HELDER Tel. 293 Ter dekking beschikbaar de stamboekstieren Jonge Max 114 (3 jaar) Toontjes Gerard Dekgeld S3,- Ook in linnen en gekleurde stoffen Schoentjes brengen wij iets zeer aparts. ZIE DE ETALAGES. Van Zaterdag 19 tjm Zaterdag 26 Mei Speciaal adres voor Sportartikelen, Ons systeemgecombineerde inkoop, groote omzet, kleine winst, waarborgt u laagste prijs en solide kwaliteit. Prima Kasha Japon f 7.50 Mantels vanaf f 10,50 5 pet. korting h contant. ADVERTENTIEN. Door een buitengewoon voordeeligen aankoop bieden wij U heden aan een groote keuze in diverse extra goedkoope soorten per flesch per ons per pond per 7, pond per groot blik per pond DEN BURG, TEXEL Binnenburg, hoek Nieuwstraat. HELDER d (Invullen uitknippen verzenden als drukwerk in open enveloppe met l1^ cent postzegel) Ondergeteekende abonneert zich met ingang van 1 Juli op de Texelsche Courant en op het Geïllustreerd Zondagsblad. naam., adres Doorhalen s. v. p. wat niet gewenscht wordt. Met voldoening wordt melding gemaakt van het vogelnet, dat om de machtige lantaren van de Eierlandsche vuurtoren kon worden aange bracht en waardoor tal van vogels thans een wisse dood ontkomen. Dankbaar wordt gewaagd van de mede werking, van het loodswezen en de marine- autoriteiten ondervonden. De lichtschepen rapporteeren in de maanden October en Maart drukke vogeltrek te hebben waargenomen. Op een nacht in October braken op Schiermonnikoog zoo goed als alle tele foonleidingen onder de druk van een kolossale trekvogelstroep. Het personeel der lichtschepen heeft getoond de vogels gunstig gezind te zijn, in tegen stelling tot berichten uit het buitenland, vol gens welke het omgekeerde het geval zou zijn. Aan de afd. Utrecht werd f 100 geschonken, om de aankoop mogelijk te maken van een perceel gronds in het Soesterveen, dat geheel als broedterrein zal worden gereserveerd. Op „de Bol" op Texel nam de bewaker T. Brouwer op 3 juni 374 kluten waar, een grooter getal, dan ooit te voren. Op Schiermonnikoog moest een deel der eieren van zilvermeeuwen worden geraapt, daar zij anders het bestaan van de sterntjes in de nabijheid in gevaar zou den brengen. Het recht van de sterkste mag hier niet zegevieren. De meeuwen mogen hier niet te veel Westwaarts dringen. Twee abino-scholeksters werden hier nog uitgebroed. De instandhouding van de fraaie kluten- kolonie in 't Lemsterhop werd zoo veel mogelijk bevorderd. In de Scheurpolder bij Hoek van Holland kwamen tal van jonge vogels om. Oevolg verlenging van de broedtijd en hooger kosten voor de vereeniging. Over 't Hattemerbroek werden met bevredigend resultaat de bemoei ingen der vereeniging uitgestrekt, eveneens over 't Oert op Ameland. Het Dep. van Binnenl. Zaken en Landbouw gaf f 800 subsidie, maar 4/5 deel van alle kosten moet uit vrijwillige contributie worden bijgedragen. Het hoofdbestuur heeft een niet gemakkelijke taak: nu eens verwijt men het niet actief te zijn, dan weer meent men, dat het overdrijft. We willen echter de middenweg bewandelen, en iedere versnippering mijden. We willen eenheid in onze gelederen en krachtig streven naar ons aller doel: bescherming van de wilde vogels tot instandhouding der soorten. Het verslag besluit met een krachtig woord tot opwekking van de leden om het aantal contribuanten nog belangrijk op te voeren. Zoo zal de vereeniging dan nog beter aan haar doel kunnen beantwoorden, aan haar verplich tingen kunnen voldoen. Dan zal zij Oogst beveiligen, schoonheid bevor deren en wetenschap dienen. o— Een daverend applaus volgt wanneer de heer Drijver is uitgesproken. Dit is maar een kltïn gedeelte van het werk door onze secr. in het afgeloopen jaar verricht, zegt de voorz. Stellig is hij de ziel onzer vereeniging en mag ik hem namens u allen dank zeggen voor het werk, voor onze vereeni ging en daardoor in het belang van de vogel stand verricht. (Applaus.) Het finantieel verslag geeft tot bijzon dere opmerkingen geen aanleiding. Op advies van de comm. van rekeningopnemers wordt de administrateur, de heer Drijver, onder dank zegging gedéchargeerd. De volgens rooster aftredende bestuurs leden, de heeren Dr. H. J. Lovink, prof. Swaen, Mr. C. H. Thiebout, Dr. Jac. P. Thijsse en' Mr. v. Tienhoven, worden op voorstel van de heer Croockewit bij acclamatie herkozen. De heeren Lovink en Thijsse, niet aanwezig, zullen met hun benoeming in kennis worden gesteld. Uc comm. van rekeningnazieners blijft on veranderd. Op een vraag van de heer Croockewit naar de stand der raven in ons land deelt Mr. Thiebout mee, dat het daarmee treurig gesteld is. Drente kent er nog éèn en die paarde nog wel met een kraai. Het tweetal raven van Linschoten is geheel verdwenen, ookMillingen kent zeniet meer. Dit jaar is er nog één raaf in ons land gezien, maar nestelen doen ze in Holland voor zoover bekend niet meer. De heer M.H.A. Staring vestigt de aan dacht op het feit, dat door militaire vliegtui gen boven de M u y schietoefeningen werden gehouden, hetgeen op het verblijf van vogels aldaar vooral in verband met de lepelaar een ongunstige invloed moet hebben. Hij geeft het bestuur in overweging de noodige stappen te doen om hieraan een einde te maken. Hierna verkrijgt het woord de hèer Kake- teeke, Insp. v. Landbouw, die het een buiten gewoon voorrecht zegt te achten de gast der vereen, te mogen zijn. Mijn meening over uw vereeniging is, aldus spr., dat zij buitengewoon nuttig is, juist omdat de vogelstand al meer gevaar loopt, doordat steeds meer grond in cultuur wordt gebracht. Verder omdat landbouwers, jagers en visschers veelal slechts de nadeelen der vogels schijnen te willen zien en deze door uw vereen, tot beter gedachten kunnen worden gebracht. Vogelbescherming is een zaak, welke door iedere staat moet worden behartigd. Onze staat heeft hiertoe zijn speciale dienst, maar zal steeds gaarne met niet-ambtelijke personen, met uw vereeniging in contact komen. Per soonlijk was mij de omgang met de voorzitter, met Mr. van Tienhoven en met de heer Drijver die met recht de ziel uwer vereeniging mag worden genoemd steeds een waar genoegen. Uw vereeniging is niet eenzijdig, omdat zij naast haar hoofddoel ook andere belangen in het oog houdt. Moge zij daarom in bloei nog meer toenemen. De leiding is in goede handen. Van harte hoop ik, dat uw vereen, nog veel in het be lang van de vogelstand zal kunnen doen. (Applaus.) De voorz. zegt de heer Kakebeeke dank voor zijn waardeerende en hoffelijke woorden. Wij stellen het op prijs, zegt hij, op uw steun te mogen rekenen en vinden in uw woorden een spoorslag om op dezelfde weg voort te gaan. Hierna wordt de vergadering het is bij kans elf uur door de voorzitter gesloten. o— Alvorens de aanwezigen de zaal verlaten vindt de heer Drijver nog gelegenheid eenige bizonder- heden omtrent de excursies op Zaterdag en Zondag mee te deelen. Er zouden vijf groepen worden geformeerd, van welke er drie per autobus en twee per fiets zouden gaan, alle onder leiding van ter plaatse goed georiënteerde personen, hiertoe speciaal aangezocht. Een der gezelschappen werd door de heer Drijver zelf geleid. o— Het bezoek gold voornamelijk de broedplaat sen, waardoor Texel terecht zekere vermaard heid geniet. Niet alleen de Petten en de Prjns Hendrikpolder, ook Waalenburg, de Muy en de Bol werden bezocht. De Slufteren de Zandkuil hebben op het programma niet ontbroken. Algemeen werd groote belangstelling aan de dag gelegd, in het bizonder door hen, die voor het eerst Texel's natuurschatten in oogenschouw namen. De eerste dag werden de uitstapjes door uitnemend weer begunstigd, zoodat Texel zich wel van zijn allerbeste kant heeft laten zien en herinneringen aan de bezoeken aan duinen en vogelpolders nog lang in prettig aandenken zullen voortleven. Zondag liet het weer te wenschen over, al thans gedurende de namiddag, toen geruime tijd een flinke regen neerplaste en zelfs een kort onweer losbarstte. Een paar felle bliksem schichten en zware donderslagen voorspelden weinig goeds, maar na korte tijd dreef de bui over en nam het regenen een eind. Inmiddels moet de uitvoering van menig Zondagmiddag plannetje zijn verijdeld. Over het geheel mag de Ned. Ver. tot Be scherming van Vogels zeker met voldoening op haar vergadering en de daaraan verbonden excursies terugzien. De inzichten in doel en streven der ver. zijn weer eens in een duidelijk licht gesteld, tot het zoo zeer gewenscht con tact tusschen bestuur en leden ook heeft de vergadering haar deel ruimschoots bijgediagen, de excursies hebben ten overvloede gelegenheid gegeven kennis te maken met de praktische resultaten van Vogelbescherming op Texel en zullen haar uitwerking niet missen. Niet alleen zal de belangstelling in het werk der vereeniging er door gedijen, maar ook en hiermee komen we op het terrein der vereen. „Mooi Texel" zal het aantal zomergasten dat Texel als vacantieoord kiezen zal, wederom aanzienlijk toegenomen zijn. Tr?1A1N'TIENDRaT3 Hofleverancier FRANEKER Den 13 Mei overleed zacht en kalm onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, ANTJE, in den leeftijd van ruim 20 jaar. Haar heengaan was vrede. Uit aller naam, Wed. C. KUIPER—Eelman en Kinderen. IJmuiden, 18 Mei 1928. Heden overleed in het R. K. Arm- gesticht te den Burg, voorzien van de H. H. Sacramenten der stervenden, JACOB BAKKER-DR1N, in den ouderdom van 84 jaren. R. K. Armbestuur. Den Burg, Texel, 21 Mei 1928. Eenige en algemeene kennisgeving. Opbrengst Moeder Aantal Lëeftijd K.G. melk K.G. vet vet 2 jaar 4195 152 3.77 3 5028 193 3.84 6 6524 250 3,83 7 7292 265 3 63 Opbrengst Vaders moeder: 2 4407 182 4.13 4 7231 309 4.27 6 7782 317 4.07 A. POOT „Ora et Labora", de Waal. Verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat, 4 pakjes Delicatesse pudding Pinksterblaadjes, zeer fijn koekje Heerlijke Vruchtenwafels Drups, bijzonder fijn Gevulde Drups Wijnballen Pinksterbonbons 29 n n 25 25 20 627, DE ECHTE ENGELSCHE CAKES (met vruchten en amandelen) per stuk van 45 voor 40 Zaansche Koeken per bus van 277, voor 24 Vruchtenstokken van 10 ct. voor 3 a 25 van 25 voor 20 26 20 30 25 55 Onze bijzonder fijne ORANGEADE Bessensap Griespudding Vruchtenpudding Prachtige Grove Rijst De Echte Javarijst Groote Noten Hazelnoten Kraakamandelen Studentenhaver Ananas Abrikozen Perziken Peren Kersen Appelmoes Groote Pruimen Reuze Pruimedanten Mooie Abrikozen Oporto Wijnperen Dadels Samoswijn Port a Port Boerenjongens LIMONADE per groote flesch 1,00 22- -42 10 n 14 12- -16 Jf 20- -25 n 29 42 n 50 29 72- -92 78- -98 n 59- -92 84 98 n 45 16- -20 n 28- -35 n 42-62- -75 n 50 10 per pot 75-90-125 85-115 125 R 256. Het adres voor alleen prima kwaliteit, 25 cent. per half pond

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2