JlrJ-P's AMANDELTJES- KARPETTEN, LINOLEUMS Ë:5IBiI]^ J. W. LUNTER, Stestsgfc&ïlfe!® Algemeene Vergadering Coöp. Boerenleenbank Auto-vrachtdienst zes biggen. versche schapenboter. Groente- en Fruithandel Steenenplaats. een boerderij, partij nieuwe en gebruikte eiken palen ADVERTENTIEN gedeelte van huis of klein huisje aan zee, Verkiezing Hoofdingelanden. voor een lid van het bestuur FRANEKER Sportvereeniging „Texel." rUTUURRRF -TEXEL StPONG Zwemmen. Visscherij. Kotter Z.V.S. Helder weggesleept. der leden van de bevattende 1 zitkamer en 3 slpk. met kook gelegenheid. AdresMevr. BOELHOUWER-van Andel, Nijmegen, v. Slichtenhorststraat 70. J. G. FLENS, Eijerland. Steeds weer verkrijgbaar JOH. ZIJM, Den Hoorn. Iedere dag versche aardbeien verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend, A. v. d, VIS. Uit de hand te huur van 5 tot 18 voet en 200 esschen stokken SCHELLINGER, Oudeschild. MET GRATIS GRENADINE SA US PUDDING EEN HEEFZL.UK NAGERECHT PUD DIN GRAB RIEK GRON INGE N Dit was een prachtig gezicht. Reusachtige grijpers rolden heen en weer en grepen groote hoeveelheden erts, waarna ze, na teruggerold te zijn, zich openden als levende klauwen en het ijzererts donderend neerstortten. En daar- tusschen stegen reusachtige, dikke, witte stoomwolken op. Daarna gingen we in de buitenhaven en zagen de overblijfselen van het stoomschip de „Shonga" Vervolgens ging het weer terug en naar het strand, waar we wat gebruikten en toen naar huis, ook met de electrische trein. We hadden die dag heei wat gezien. o— Dinsdag, de laatste dag, gingen we eerst naar het Scheepvaat-museum. Hier zagen we allerlei soorten schepen, oude atlassen, schil derijen enz. Jammer genoeg hadden we echter maar weinig tijd en we vertrokken weer spoedig. We bezochten nog even het Bagijnenhofje, om vervolgens naar de Bijenkorf te gaan. Hier bleven we een poosje en toen stapten we weer op en we gingen voor 't laatst naar Nieuwendam. 's Middags waren we allen bij het bootje, waar het vol stond met menschen. Afscheid werd genomen en onder gewuif en hoerageroep voor Nieuwendam stoomde het bootje langzaam weg. Van Amsterdam ging het met de boemel- trein naar Den Helder. ,De reis verliep goed en om ongeveer 8 uur arriveerden we met de autobus op de Oroene Plaats, waar we werden afgehaald. Het was een prettig en leerzaam schoolreisje geweest. D. W. De Wolveehandel van 7 13 Juni. Wanneer allerwege met de hooiïng is begon nen komt de veehandel meer en meer op de achtergrond. Ten plattelande heeft men nergens anders tijd voor als voor een goede hooiwinning. Het behoeft dan ook geen betoog, dat overal de handel in gebruiksvee nu van weinig be- teekenis is. Het aanbod ter veemarkt krimpt thans overal in, zoodat met recht van 'n stille periode kan worden gesproken. Algemeen was de wolvee-handel zeer langzaam met vrijwel onveranderde, geen hoogere prijzen. Voor jonge vette schapen en zuiglammeren was de vraag vrijwel overal behoorlijk goed, zoodat deze dan ook algemeen het best waren te plaatsen. Hieraan is stellig eenige meerdere exportvraag, o.a. voor Denemerken niet vreemd. DJpvf rq Hofleverancier De jaarvergadering van S.V. Texel, Donder dagavond in „de Oranjeboom belegd en door 21 leden bijgewoond, was de laatste, welke de heer G. Joh. Duiuker als voorzitter leidde. Zijn drukke en nog steeds toenemende werkzaam heden noopten hem ontslag te vragen. Na een kort welkomstwoord, waaraan hij de wensch vastknoopte, dat de besprekingen zich zouden kenmerken door een vriendschappe lijke en opeewekte geest, bracht hij dank aan de adspiranten A. Dros Dz W. Jonker, D. Keijser en Adr Bakker, die belangeloos de tent op het terrein geschilderd hadden. Een oogenblik stond hij stil bij de Olym pische spelen, welker onts aan en geschiedenis hij in k rrte trekken uiteenzette om tenslotte te herinneren aan de matches van Uruguay tegen Nederland, Italië en Argentinië, welke alle door „Oe ekwée" gewonnen werden en een sportief verloop hadden, in tegenstelling met de voetbalkamp Uruguay—Duitschland. Deze strijd toch was een slag in het aangezicht der Olympische „maagd" op schromelijke wijze hebben de spelers van beide partijen in deze match de Olympische gedachte met voe ten getreden. Na lezing der notulen bracht de heer A. Dros Az., secr., zijn jaarverslag uit. Der tra ditie getrouw was dit weer met veel toewij ding en zeer uitvoerig samengesteld. Alle be- belangrijke prestaties der S. V. T.'ers werden in herinnering gebracht, van de gang van zaken in 1927 gaf het verslag een duidelijk beeld. Hartelijk werd de secntaris voor zijn werk dank gebracht. Hierna gaf de penningmeester, de heer H. Bruijn, een overzicht van de stand der finan ciën. Ontvangen werd o.a. entributie dona teurs f 156,25, van leden f 187.60, van adsp. f5692, recettes wedstrijden f 437 31, verhuur terrein f231.50, reisgeld van spelers en suppor ters f309, verloting f417.75, Van de uitgaven noemen we: terreinhuur f270, reclame en drukwerk f242,61, materiaal, terreinonderhoud en clubknecht f287.81, N H. VB. f198 57, vergoeding clubs en scheids rechters f245.°0, reiskosten spelers f356.40, secretariaat 1926—'28 f 147,15, bekers, medailles enz. f34.10, ongevallenverzekering f49.95, af lossing terrein f417.75. De schuld der vereeni- I ging is in 't afgeloopen jaar met f50,— ver minderd. De vereeniging telt 35 leden, 26 adspiranten en 58 donateurs. De rekening werd door de heeren A. C. Rab en Nico Ran gecontroleerd en in orde bevonden. De voorzitter bracht hun dank voor de zorg, waarmee zij de bescheiden hebben nagezien en betuigde de penningmeester dank voor zijn prompt beheer. Inplaats van de aftredende voorzitter, die zich niet herkiesbaar stelde, werd met nagenoeg algemeene stemmen de heer D. Dapper be noemd. De voorzitter wenschte de vereeniging met dit besluit geluk, omdat de heer Dapper een volbloed sportman is, Ingewijd In alle aangelegenheden, de sport betreffende en ver moedelijk over meer tijd dan spreker zelf de beschikking zal hebben. Aldus meende hij, dat de heer Dapper er zeker in slagen zal de ver eeniging tot grooter bloei te brengen. De heer Dapper zeide voor het in hem ge stelde vertrouwen erkentelijk te zijn en ver klaarde het voorzittersambt voor éèn jaar te willen aanvaarden, mits hem door bestuur en leden voldoende medewerking wordt toegezegd. De heeren A. Dros en H. Bruijn, aftredend doch herkiesbaar, werden bij acclamatie her benoemd, met welk bewijs van vertrouwen de voorzitter en complimenteerde.. Bij de rondvraag kwamen nog eenige be langrijke onderwerpen ter sprake. Besloten werd in den vervolge leden, die weigeren hun con tributie te betalen, onmiddellijk te royeeren. Getracht zal worden wedstrijden Texel 1-TexelII te organiseeren, pogingen zullen in het werk worden gesteld om een Texel III te vormen. Geklaagd werd over de werkwijze der elftal commissie Voortaan zal dezetelkensopdehoog:e worden gehouden van de wijze waarop de leden hun financieele verplichtingen nakomen opdat hiermee bij de samenstelling van elftallen rekening kan worden gehouden. Er zal speciaal op worden gelet, dat geen der leden bij anderen ten achter wordt gesteld. De captain, die par tijdig te werk ging. zal op zijn plicht worden gewezen. Tijdens de zomer zullen om financieel nadeel te ontgaan, geen wedstrijden worden gespeeld dan die voor welke geen geld behoeft te wor den uitgetrokken. De heeren Reij en Duinker dankten de pen ningmeester voor de wijze, waarop S.V.Texel zich van haar financieele plicht te hunnen op- ztchte had gekweten. De aftredende voorzitter bracht dank aan bestuur en leden voor de altijd gemoedelijke wijze waarop hij met hen mocht samenwer ken. Hierop reikte hij de voorzittershamer over aan de heer Dapper, in het vaste ver trouwen dat hij zijn voorganger in de schaduw zou stellen door de meerdere zorg, welke déze niet bij n achte was aan de vereeniging te wijden. Nadat de heer A. Dros tot de aftredende voorzitter nog eenige vriendelijke woorden had gericht en het vertrouwen uitsprak, dat hij als vriend S V. Texel toch zou blijven dienen, werd de vergadering tegen elf uur gesloten. tfö-tvï Vv3&'; Engros bij J. F. v. LIESHOUT Alkmaar DE KOOG Auto-vrachtdienst. De heer Bonne verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat de aulodienst, waarvan we in het vorig nummer spraken, uitsluitend vracht goed vervoert. OOSTEREND Nationaal Zendingsfeest. Men deelt ons mee Op het Nationaal Zendingsfeest, dal Woens dag 4 Juli op „Middachten" gehouden wordt, zal Ds. J. J. Buskes spreken over „De zegen der Zending voor de gemeente". OUDESCHILD Motor.'ioep gezonken. Donderdag is op de reede van Texel tijdens oefeningen, wegens het ruwe weder, een motor sloep der Marine volgeslagen en gezonken. De opvarenden werden gered. Zooals we hebben gezien is de steiger om de leerlingzwemmers aan de hengel te houden gereed gekomen. Het gebouw is ook in ge reedheid gebracht, zoodat we alleen wachten op wat warmep temperatuur. Enkelen zouden het gebouw al geopend willen hebben, maar als het water nog zoo koud is, dat men na het zwemmen hard moet loopen om weer een beetje op temperatuur te komen, is het van het be stuur goed gezien, om het gebouw gesloten te houden. De garnalenprijzen waren op de afslag wat lager, wat verschillende visschers deed besluiten zelf een kansje te wagen en zelf .de garnalen te verzenden naar Parijs. Op de afslag liep de prijs tot 13 cent per KG. Een onzer visschers, schipper A. v.d. Schans van de TX 88, had het ongeluk met zijn net vast te loopen in een sloep, welke laatst met hardzeilen was gezonken en nog niet door de Marine gelicht was geworden. Dit zou nu ge beuren, de sloep werd boven water gehaald, doch het net was los geraakt, het zat er niet meer aan. Voor de schipper een schadepost, tenzij de Marine hem tegemoet komt. De kommenvisschers vangen nog een weinig haring die een goede prijs geeft, geep wordt nog steeds niet veel gevangen en doet zoodoende ook een goede prijs. De kotter van de Zeevaartschool te Helder, waarmee met de leerlingen oefeningen worden gehouden, lag voor Oudeschild ten anker. Bij de plotseling opkomende harde Z. W. wind heeft men dit blijkbaar niet langer aangedurfd en daar men zich te Helder ook een weinig ongerust maakte, is een sleepboot van Helder gekomen om hem op sleeptouw te nemen. Grintzuigen. De stoomboot „Neptunus" der stoomboot Mij. „Texel" is beoosten de haven bezig om grint te zuigen. Donderdag heeft men onder zocht waar het meeste grint zou liggen. Naar we vernamen zal voornamelijk op grove grint worden gevischt, welke zou moeten worden ge bruikt bij de Zuiderzee-werken. Wie zich met ingang van 1 Juli a.s. op de Texelsche Courant abonneert, ontvangt de tot die datum verschijnende nummers, alsmede het proefnummer van ons Geïllustreerd Zondagsblad (op Zaterdag 23 Juni) gratis. Een zegen voor de menschheid 128 Iedere lijdei aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkrijgen, behoort Poster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit niermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Begin nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid erdoor verbetert! Hoe de rug pijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren vermindert, hoe spoedig uw nier- en blaasstoornissen verdwijnen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt ge bevrijd van urinekwalen, rugpijn rbeumatiek, blaasontsteking, waterzuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nieren Pillen Kom de aangetaste nieren te hulp waardoor het bloed weder behoorljjk ge zuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijdt wordt van schadelijke on zuiverheden, Foster's Pillen worden ver vaardigd in modern ingerichte laboratoria worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpakking door menschelijke handen aangeraakt en bevatten geen schadelijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 84 Een hartelijk vaarwel aan mijn vrienden en kennissen wegens vertrek naar Indië. W. J. IMMINK Empl. Mij. „Oud Djember". Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank, voor de deelneming ondervonden bij het voor ons zoo smartelijk verlies door 't overlijden van onze lieve vrouw en moeder. Aan Dr. Boswijk en aan Zuster Meijer voor de hulp tijdens de ziekte bewezen aan Ds. van 't Hooft voor de troostwoorden tot ons gesproken en verder aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. C. LEMSTRA en kinderen. Den Burg, Juni 1928. te TEXEL, op Donderdag 21 Juni 1928, 's avonds te 8 uur in hotel „De Zwaan". Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag. 4. Rekening en Balans. 5. Benoeming lid van den Raad van Toe zicht, aftredend de heer G. Witte Pz. (herkiesbaar). 6. Benoeming lid van het bestuur, aftredend de heer J. Keijser Augz. (herkiesbaar). 7. Mededeeling en Rondvraag. 8. Sluiting. Namens het Bestuur, Jac. KIKKERT Nz., Voorz. Te huur gevraagd in de maand Augustus We maken er u op attent, dat wij voor het vervoer van VRACHTGOED een auto- dienst hebben geopend van de Koog over den Burg op Oudeschild v.v. Beleefd aanbevelend, I. BONNE, de Koog. GEBR. KALIS hebben van hun nieuwe soorten Narcissen nog aan te bieden 35 regels Bernardino 25 Cheer Fulness 15 Golden Pay 10 Hollandsch Glorie 8 Croessus 2 Firetail 1 Invincible 1 Mermaid 1 Spark 1 Oranje Beautie Alles tegen handelsprijs. TE KOOP groot plm. 6 H.A. grasland en 1/i H.A. bouwland, heel geschikt voor bloembollen. Zoo noodig mag nog 1 H. A. grasland .worden gescheurd. Aanvaarding na overeenkomst. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. TE KOOP Prov. blad 1904, no. 8. Art. 25 en 42. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Eijerland op Texel, brengt ter kennis van stemgerechtigde Ingelanden, dat op Donderdag 21 Juni 1928, van des mor gens elf tot twee uur des namiddags, in het lokaal van den heer G. Zoetelief Pz. te de Cocksdorp op Texel, zal worden overgegaan tot de stemming van dien polder ter voorziening in de vaca ture ontstaan door periodieke aftreding van den heer GERHARDUS LEBER. Indien bij opening der stembriefjes welke zal geschieden onmiddellijk na het verstrij ken van den tijd voor de inlevering bestemd mocht blijken, dat geen volstrekte meerder heid van stemmen is verkregen, zal over eenkomstig art. 42 van het Algemeen Reglement op nader te bepalen tijd tot her stemming worden overgegaan. Texel, den 12 Juni 1928. Het College an Dagel. Bestuur vnmd. R. P. I EIJSER Johz., voorzitter. L. van -JOORN, Secretaris.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2