Motorschip Maria, Burgers van Texel. Rcode en zwarte bessen te koop. Leest ditOnthoudt dit ADVERTENTIËN iSÜ. f>chap®nf©kb©rs. BSOO envanLemkesen Tuyn vaart Maandag 1 irnr naar Parmereud en Donderdag 8 uur naar Leiden. Boode en zwarte aalbessen te loep Beleefd aanbevelend 0. TIMMER Jz. Te Rotterdam is Woensdag j.l. op 57 jarige leeftijd overleden Mr. Dr. Wytema, sinds 1923 burgemeester van de Maasstad. De stad lijdt hierdoor een gevoelig verlies, daar burgemeester Wytema zich geheel wijdde aan de be hartiging van Rotterdams belangen. Arbeid was zijn lust en zijn leven. Het hooge ambt, dat hij met zooveel liefde vervulde, beschouwde hij als een roeping. Door Soest is een politiever ordening aangenomen, waarin een abso luut kampeerveïbod, ook voor particu liere gronden, is opgenomen. Algemeen wordt betwijfeld, of Ged. Staten aan dit verbod in deze vorm hun goedkeuring zullen verleenen. Winkel. EDkele ingelanden van de Waard- en Groetpolder hadden bij het bestuur een voorstel ingediend, om het besluit in te trekken, waarbij tot verkoop van de bekende molen was besloten, en tevens een jaarlijksch sub sidie voor onderhoudskosten toegezegd. Van de Vereenigicg „De Hollandsche Molen" was mede bericht ingekomen, dat zij een jaarlijksch subsidie zou ver leenen. Na uitvoerige debatten is echter niettemin tot verkoop besloten, zoodat deze fraaie molen toch zal verdwijnen. Buitenland Londen wordt bezocht dooreen hittegolf. Niets wijst erop, dat hij spoedig zal eindigen. Te Greenwich, waar de temperatuur het hoogst was, registreerde de thermometer ruim 99 graden. Te Ottawa heeft een hevig onweer gewoed. In de omtrek werden een majoor, een sergeant en een kanon nier in een militair kamp door de bliksem gedood. Quebec. Een atdeeling prov. politie uit Quebec is naar GreeDiy Island vertrokken om bet vliegtuig Bremen te beschermen tegen souvenirs-jagers. Golalake City. Toen de vlieger Lindbergh zich klaar maakte om hier op te stijgen, sloegen de vlammen uit de motor van zijn toestel. Een monteur slaagde erin de vlammen te doven. Lindbergh bleef ongedeerd. Te Belvidere in New Jersey is een meisj9 van 15 jaar in het huwelijk getreden met haar oud-oudoom, die 65 is. De plechtigheid had plaats ten huize van de overgrootouders der bruid, die dezelfde dag hun 61 jarige bruiloft vierden Rochester. Lady Heath, ver gezeld door een andere bekende aviatrice mrs. O'brien, heeft een nieuw hoogte record voor lichte vliegtuigen gevestigd, namelijk 13.400 voet. De Ver. Staten tellen thans 118.364.000 inwoners. In Litauen heeft een orkaan enorme schade berokkend. In het noorden van het land werden niet minder dan dertig hoeven totaal verwoest, ze werden door de storm geheel in elkander gedrukt. Twee honderd hectaren boscb zijn even eens verwoest. Hit alle deelen van het land worden overstroomingeu gemeld. Te Kowno staan talrijke straten ouder water. Landau. Een Fransch soldaat die op schildwacht stond, is in de nacht door een Duitsche wielrijder aangevallen die twee revolverschoten op hem loste, waardoor hij aan de linker long ernstig gewond werd. Zijn toestand is ernstig. De wielrijder slaagde er in te vluchten. De Fransche en Duitsche politie en eeu aantal soldaten werken samen om een vrij groote groep Duitsche wielrijders op te sporen, die 's avonds in de buurt van de kazerne rondgereden had. Dit zou er op wijzen, dat de aanslag was voorbereid. Chicago. Vergiftigde kogels zijn het nieuwste wapen döor de e kaar be oorlogende bendea gebezigd, Bij een ba kend bendelid vond de politie een zijden handschoen, waarvan elke vinger een met vergif gevulde kogel bevatte. Een hooggeplaatst po itieambtenaar verklaar de dat deze kogels erger zijn dan dum dum-kogels. In de Ver. Staten zijn tot dusverre tengevolge van de hittegolf reeds meer dan 200 personen overleden, waaronder in New-York alleen 48. Te Pater son in New Jersey zei dezer dagen iemand, dat het warm genoeg was om eieren cp het plaveisel te Dakken. Een kruidenier wilde dade lijk de proef op de som nemen, biak een ei op straat stuk vier minuten later was het keurig gebakken Z o r b a u in Duitsch-Silezië heeft besloten een belasting te heffen van vrouwen met kort haar. Getrouwde vrouwen met bobbed haar zullen twee mark, jonge meisjes een mark per maand moeten betalen. Meisjes beneden voer tien jaar zijn vrij. Rusland. De Krasnaia Gazeta hangt een treurig beeld op van de mentaliteit dor schooljeugd in n6t huidige St. Petersburg. Het rooken onder de schooljeugd is eeu vrijwel ingeburgerd euvel, terwijl het gebruik, en zelfs mis bruik van alcohol door de schoolgaande jeugd een algemeen erkend verschijnsel is. Gevallen, dat, leerlingen van middel bare en zelfs lagere scholen in beschon ken toestand op school komen nehooren niet tot de ze dzaamheden. Santiago. Er zijn nog acht over levenden bij de schipbreuk van de Angamus gevonden. Zij hadden zich in een boot gered. Het aantal dooden ver mindert daardoor tot 201. Bij Boedapest is vermoedelijk door een ontplolüog van dubbel- zwavel zure koolstof een huis in de lucht ge vlogen, waarbij twee menschen gedood werden en twee zwaar gewond, terwijl er nog éóa vermist wordt. B e r 1 ij n Kapitein Koehl heeft op zijn doorreis van Frankfort naar Berlijn op het kerkhof te Heidelberg twee krauseu op het graf van wijlen rijkspresident Ebert geworpen. Op de linten van één der kransen stonden de woorden „Ter herinnering aan de eerste Duitsche rijkspresident.8 C. BRUIN Jbz., Café, de Waal. De waschmiddeien van alsmede creoline en ruwe carbol zijn steeds voorhanden bij A. v. d. SLIKKE, Weverstraat, den Burg. H KEESOM. Th. ZIJM, den Burg. Vanaf Dinsdag 17 Juli a. s. hoopt de heer A. v. d. Brink per speciaal daarvoor ingerichte bestelauto het eiland te bezoeken (op later vast te stellen datums). Vraagt hem ons heerlijk brood en onze prima banketsoorten welke laatste sinds 18 jaar over Texel goed bekend staan. Ons devies is: De hoogst mogelijke kwaliteit tegen den laagst mogelijken prijs. Electrische Brood- en Banketbakkerij „De Amandelboom", Oosterend.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 6