Bloembollen. Radiotoestellen. VS PEPERMUNT i 1 Laat de TEXELSCHE COURANT u helpen! BOEKHANDEL PARKSTRAAT prima doorschijnend papier Prijs per vel 35 cent 1600 exemplaren 1900 gezinnen. PRIMA Haaimachine-reparatie-inrichting Gebr. Lafeber, Warmoesstr. Tandarts Ansingh j Zaak gesloten s,s. Texelstroom naar Purmerend, houdt voorhanden FORD VRACHTWAGEN in Hotel „de Lindeboom" JOH. PARLEVLIET. Groote omzet. Kleine winst. Prijs compleet opgesteld f150 JAN KUIPERS, de Waal. jp u)e6esfe i die ge hijgen kunt Adverteeren doetverkoopen. FEUILLETON De gevolgen van een leugen SANGUINOSE Beslist beste middel tegen Bloedarmoede en Zenuwzwakte. VAB DEB 6RAAF Co., AMSTERDA brü"sselotterdam CEL.LOPHAKE in vellen ter grootte van 90 bij ÏOO cM., waar mee ge uw lampekap tegen vliegenvuil beschermen kunt. De Texelsche Courant bij MAARTEN SMIT - EOEGRAS Van 26 Augustus tot en met 10 September '28 is de zaak gesloten. "Vertrek 1 uur Nu wordt het uw tijd plantgoec te bestellen. Doet dit bij iemand, wiens grootste belang het is u prima waar te leveren tegen concur reer en de prijzen. Stelt uw inkoopen daarom nie langer uit en koopt als één man bi voor slechts f 575,- Steeds voorradig gebruikte Ford Vracht- en Bestelwagens en Ford Sedans. Hoofdgracht 61. Helder is Donderdag 23 Augustus van 's morgens 9 tot 's middags 1 uur te spreken HOOGWATER ter reede van Texel, Datum 23 24 25 Hoogwater vóórmiddags(nam. ongeveer Va uur later.) 26 27 28 29 AÜg 2,12 2,56 3,54 5,16 6,42 7,51 8,42 Zomertijd. Van H. 6,09 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet 6,32 7 20 9 34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,42. Aank.Je Schagen 8,34 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet 6,13 5,51 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,07 Stoombootdienst Texel—Helder v. v. Ingegaan 15 April 1928. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp vm. 9,30 en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,— vm.0osterend van de Cocksdorp 9,30 vm.vla UosterenQ Het Post- en telegraafkantoor, den Burg Is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—7. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 8,47 uur, rijtuigen 9,17 uur. vaart Maandag a. s. D. METS Eénknopsafstemming, uiterst selectief op korte en lange golven. Prachtig van toon. Eigen fabrikaat. Verkrijgbaar bij VAN SLOOTEN HARI IMfiFM 14.) )-( Dat ik ze uit de weg ga is geen verdienste ik zie ze reeds van verre en ontzeil ze dus. Maar gij hebt gelijk, een kleine afwyking van myn principes kan ik, ja moet ik me veroorloven. Ik moet het leven leeren ken nen, moet ook eens onderduiken in de gevaarvolle golven van het wilde genot, dus best, leid mij, stel mij op de proef, graaf, en als ik het doorsta, geef me dan het getuigschrift dat ik geen moeite ontzien heb om met de wolven te huilen, maar daartoe geen gaven bezit." Zy hadden onder hun levendig gesprek het Bois de Boulogne verlaten en Parys bereikt. Graaf Morbach waseenigszins afgetrokken geworden. Toen hij voor één der schit terende hotels der wereldstad, waar von Westhorn vertoefde, afscheid nam, drukte hij de jonge man hartelijk de hand. „Of net mooi van mij is het ambt van gids aan te nemen, weet ik niet. Er zyn zoo weinig jonge menschen als gij, von Westhorn, dat het my bijna als een zonde toeschynt, op u een gevaarlijke invloed uit te oefenen. En toch is het beter dat gein myn gezelschap eenige blikken in de ge- Sanguinose is een zuiver plantaardig tonicumen een degelijk versterkingsmiddel voor zwakken en herstellenden. Het wordt met vrucht toegepast bij bioedarmen, bij zenuwhoofdpijn en zenuwzwakte, bij jonge moeders, bij klierachtige kinderen, bij her stellenden van typheuse koortsen en in alle die gevallen waar de normale bloedvorming geleden heeft. Zij werkt degelijk en geleidelijk en zonder schadelijke bijwerking. De Sanguinose is „het" middel voor alle gevallen van uitputting en algemeens verslap pingstoestanden. Prijs per fl f 2,-. 6 fl f 11,—12 fl f 21,—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. Ill Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. heimzinnigheden van betmenscbelijk leven werpt, dan alleen. Tot nu toe hebt ge alle verzoekingen vermeden, laat ons de gevaren in verschillende gestalten opzoeken en wanneer gij, zonder u of uw ziel te be vlekken, ook moerassen doorwaad hebt, de hartstochten van anderen hebt leeren kennen zonder er door besmet te worden, de zonde in verleidelijke gedaanten gezien hebt zonder uw beter ik geofferd te hebben, dan, von Westhorn, reik ik u een eere diploma uit en voorspel u, het hoogste geluk op aarde, het geluk van zelfachting, het reine bewustzijn van een blijde toekomst aan de zijde van haar, die gij eens als uw echtgenoote onarmen zult." „Wilt ge u in de branding werpen, ondanks cylla en Charybdis?" Met fonkelende oogen drukte von West- hom zyn vriend de hand. Jamaar als ik mij in me zelf vergist heb, me misschien overschat heb, dan graaf, reik me de reddende hand. Een weinig onderduiken in de golven, zou tot sterking van mijn „ikheid" zijn, maar niet zinken en vergaan. Wanneer zullen we beginnen en waarmede willen we het onderricht aanvangen „Juffrouw El'y, de koene paardrijdster, geeft heden haar benefice-voorsteliing," zeide de graaf met een korte blik op von Westhorn. „Laten we naar het circus gaan. Binnen een uur kom ik je halen." Eenige dagen daarna zat Alexander von Westhorn in zijn sierlijk ingerichte kamer een brandende sigaar tusschen de lippen, een geparfumeerd, roze briefje inde hand, welks inhoud hem een spottende glim lach ontlokte. Met een ten deele vroolijk, ten deele afwijzend gebaar, vouwde hij het briefje en het in zijn rijk geborduurde portefeuille stekend, mompelde hij „Voor AngelaZij moet in de ledige uren, als wy gehuwd zijn, alle dwaasheden leeren kennen, die zich haar medezusters op de hals halen. De juffrouw verwacht mij dus voor het souper, maar zonder mijn leidsman zoo als ze schrijft. Goed, laat ik er heen gaan! Markies Le Coque zal er woedend over zijn en het zou me leed doen, als hij hem het me kwalijk nam, maar er helpt niets aan. Ik heb Morbach beloofd, mij daar te laten brengen, daarom Zijn alleenspraak werd door zijn bediende afgebroken, die hem een juist gekomen brief bracht. Hij had er sedert verscheiden dagen verlangend naar uitgezien en misnoegd schoof hy de portefeuille van zich, voor hij Angela's brief open brak. Hoe verder hij las, hoe bezorgder de uitdrukking van zijn gelaat werd, verscheiden keeren schud de hij het hoofd, als begreep hij de schrijf ster niet best. „Arme Angela! Zij hield het voor plicht eenige tijd van mij te scheiden en nu lijdt zij er al zoo zeer onder. Meinhart moet mij berichten of het dat is, wat haar drukt, of dat het verleden opnieuw zyn donkere verschijnt in een oplaag van bijna (oplaagcontröle te allen tijde^toegestaan) en telt haar abonnees en tientallen mede lezers grootendeels op Texel, in ALLE kringen der bevolking, omvattende vol gens officieele gegevens nog geen met starter, flinke laadbak met zijborden en achterbord, ronde stok boven de laadbak met 2 zijzeilen, op de vooras schokbrekers, wegenbelasting betaald tot 30 October, compleet met reservebanden, B. MITTELHAUSER-Postma F. E. A. MITTELHAUSER. Weverstraat, Den Burg. WIJ BREIEN en repareeren wollen Kousen en Sokken (ook de allerfijnste) en alle soorten wollen kleeding. Voor nieuw werk zijn wij No. 1. DE STERKE KOUS Machinale Brei- inrichting Jaap Snor Zuidstraat 15 (Let op den gelen winkel) voor Texel Den Burg Wed. Bakker Gravenstraat, te Oost H. Steig- stra (is langs den weg). schaduwen op haar werpt? Vrouwen lijden meer van herinneringen dan mannen." mompelde hij zacht., De eenigszins overmoedige stemming, die de brief van de kunstrydster bij hem bad opgewekt, was door het schrijven van zijn verloofde geheel vervlogen, Verdrietig maakte hy zich gereed, nadat hij Angela's brief beantwoord en een tweede aan Dr. Meihart geschreven had, voor het bezoek bij juffrouw Elly, die een elegant ingerichte woning bezat, en in een voor galante avonturiers weinig gepaste stemming,, overschreed hij de drempel van het salon, waar hem niet zooals hy gevreesd had, de jonge paardrijdster alleen, maar in gezel schap van haar alter ego, de jonge Ameri- kaansche Miss Brown en van markies Le Copue verwachtte, die de baron bij zijn binnenkomen met een ironischen glimlach, maar toch met een hartelijken handdruk welkom heette. Sdoedig echter had onze jonge vriend zijn misnoegde stemming prijsgegevenhij moest bekennen, dat de beide zeer aardige meisjes, zich handig van haar taak kweten en dat jijffrou w Elly een beminnenswaardige gastvrouw was, die op een verdienstelijke wijze het gesprek half in het Franscb, half in het Duitsch voerde, terwijl zij voor de markies en miss Brown als tolk fun geerde. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4