Uil de TEXELSCHE COURANT help! G. v. BAAREH, Spoorstraat 56, den Helder. Op heide feestdagen BALMUZIEK. IS Uw adres voor KACHELS EN HAARDEN Sportvereniging Texel. Aanbieding Transport en gewone Rijwielen met extra korting. N. V. Texelsche Electriciteits Maatschappij. Carbid en Electr. Lampen Toonkamer Breewaterstraat 3. een goed onderhonden tilbury Hotel „de Oranjeboom" een goed werkpaard Leesbibliotheek BeekhaEdd Parkstraat. Fokhanen a f L~ V.S. PEPERMUNT JZkksk ^die ge krijgen kunt Aanbesteding ADVERTENTIEN E. BOEKEL. Voor het uitvoeren van werkzaamheden is de stroomievering onderbroken op Vrijdag 14 Sept. a.s. van 12 uur middags tot 4 uur nam. De Directeur. VAH DER 6RMF Co., AMSTERDAWss"°TTERDAM Het beste wat te krijgen is. Een ruime sorteering voorradig. E. BOEKEL. Grootste sorteering. Jazz-Band door Gebr. van IVIeurs van Hoorn. Aanbevelend K. PEN. Puik beste aardappelen a f 235ö per zak. Etalage-puzzle-wedstrijd. I Autorit met ouden van dagen. I> R A I* It W E T. Burgemeester eu Wethouders der Ge meen te Texel, brengen ter openbare kennis, dat op heden bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Wilke Caristiaan "van Dijk, zonder beroep, wo- ne.' de te den Helder, om verlof voor den vei koop van a'coholboudecde drank, anderen dan sterken drank in de groote zaal van het perceel, kadastraal bekeud gemeente Texel, seclie K no. 1433, plaatselijk gt merkt B 38 en gelegen aan de Hoogerstraat to deo Burg aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen bet verleenen van dit verlof schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Texel, 11 September 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. Mond- en klauwzeer. Schoolbouw. Vervolgonderwijs. Heden overleed in het ziekenhuis te Medemblik onze geliefde Zoon, Broeder en Oom, MARINUS VERKOEVE in den ouderdom van 41 jaar. Wed. J. VERHOEVE, de Cocksdorp, 9 Sept. '28. Dankbetuigin g. Voor de vele bewijzen van deelneming en voor de hulp ondervonden bij het plotse ling overlijden van onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader SIMON DIJT Hz. betuigen wij onzen harteiijken dank. Namens de Familie J- DIJT. Spang, Texel, Sept. 1928. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tariet houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Lucas ISTordlicht Berko V.T. Solar Met do bekende korting a contant. Namens het Algemeen Armbestuur en mede namens den vader, moeder en ver pleegden van het Gesticht van Weldadig heid, betuigen wij hierdoor onzen harteiij ken dank aan allen, die jl. Zondag den ouden van dagen een onvergetelijken dag hebben bezorgd. Het Alg. Armbestuur van Texel G. WITTE Pz., waarn. voorz. Vergadering Vrijdagavond 8,30 in hotel De Oranjeboom" Agenda Opening. Notulen Indeeling competitie inschrijving Gouden Kruis Bespreking verzekering Rondvraag Sluiting. Aller opkomst gewenscht, ook van degenen, die lid wenschen te worden. TE KOOP met lantaarns en een coureuze metlemoen- iangstok en lantaarns. A. M. KEIJSER, Waalderstraat. Jb. KIKKERT, Hallerweg. Te koop gevraagd P. KEIjSER, Harkebuurt. Keus uit meer dan 700 boeken. Inzending van oplossingen moet geschieden voor Vrijdagavond a.s. 8 uur. van Wit en Patrijs Legh., R.I.R. en Barnevelders. P. KEIJSER, Harkebuurt. 'fê&'P- (assüï van den aanleg van Electrisch licht in de Ned. Herv. Kerk te den Hoorn op Texel. HH. Kerkvoogden wenschen in het geheel onder voorbehoud aan te besteden de aan leg met armaturen en wat er meer bij ge leverd moet worden, geheel bedrijfsvaardig. Degenen, die hiernaar willen inschrijven, kunnen zich vervoegen bij den heer Direc teur der TEM, die u eventueel zal inlichten en de noodige gegevens verstrekken. De inschrijving moet geschieden op ge zegeld papier (50 cent), dat ingeleverd moet worden op Maandag 17 Sept. a.s. 's avonds 8 uur in de consistoriekamer der Nel. Herv. Kerk. De kerk is geopend Vrijdag 14 September nam. van 5 tot 7 uur. Zich te vervoegen bij A BOON, Kerkvoogd, Kerkstr den Hoorn. Vanwege Qebrs. Dros zullen de kinderen, die morgen op het Sportterrein aan de wed strijden deelnemen, op chocoladereepen wor den onthaald. Toen we voor eenige dagen de Feestcom missie voorstelden hier een autorit voor ouden van dagen te organiseeren, heeft zij zich geheel en zonder aarzelen op de verwezenlijking van dit plannetje toegelegd en, naar we tot onze vreugd kunnen melden, met doorslaand succes. Aan niet minder dan vijftig oudjes werd een heerlijke dag bezorgd, waaraan de herinnering zal duren tot in lengte van dagen. De commis sie smaakte het genoegen de beschikking te heb ben over 13 auto's, waaronder 1 autobus, waar mee met een kalm gangetje een reuze-rit over Texel werd gemaakt (zie een vorig nummer.) Omstreeks zes uur was men terug. Een heerlijk zonnetje zette dit feest alle luister bij. Velen waren bij de afrit tegen woordig en wilden zien de van vergenoegdheid glimmende passagiers, knus leunend in be haaglijke kussens van luxe auto's. Wie zou hun de vreugde misgunnen. Heeft u van de tractatie gelezen Zou het voor onze oudjes geen echte feestdag zijn ge weest? Niemand kaneraan twijfelen, ieder ziet een herhaling zeker gaarne tegemoet. Mede uit naam'van hen, voor wie deze rit georganiseerd werd, brengen we hier gaarne dank aan allen, die er hun krachten toe leenden De prijzen, voor de wedstrijden uitgeloofd, zijn in de etalage van Boekhandel Parkstraat uitgestald. OOSTEREND Ons Volksfeest. Dank zij het schoone Septemberweer slaagde het feest op Vrijdag j.l. zeer naar wensch. De vlag woei van de toren en uit verscheidene huizen, en velen hadden zich met Oranje ge tooid. De vorige dag was het 30 jaar geleden dat H.M. onze geëerbiedigde Koningin op de troon kwam en de volgende dag was het 300 jaar geleden, dat Piet Hein de zilvervloot won, en verder had men reeds bepaald, dat men op 7 September de verjaardag van de koningin zou vieren. Velen waren dan ook reeds vroeg in opge wekte stemming. Vooral toen te half negen de optocht van de schoolkinderen van de openbare scholen te Oosterend en te Oost plaats vond; hieraan namen ook deel een aantal leerlingen van de bijzondere school. Hierbij trok vooral de aandacht de keurig versierde bokkenwagen van O. Eelman, waarin een paar kleine peuters hadden plaats genomen. Keurig zagen ook de leerlingen er uit, die zich met oranje getooid hadden en fraaie bogen hadden vervaardigd, om ze getweeën te dragen. Weldra lieten zich hcoren de koperen klanken uit de instrumenten van „Excelsior," welk muziekgezelschap zich verder bij alle spelen de heele dag liet hooren. Op een stuk land van de heer A. Eelman, welwillend voor het doel afgestaan, werden de kinderspelen begonnen en later de volksspelen voortgezet. Alle spelen slaagden goeder was veel deel neming en zeer veel publiek, ook van andere dorpen. De volgende kinderen wonnen de aardige prijsjes, voor de verschillende groepen aange kocht Turfrapen: 1 H. Kager, 2 A. v. d. Vis Pz. Tonnetjeskruien 1 Q. Bakelaar. 2 Flip Bas. Hindernisloopen 1 C. Slik. 2 Jac Plaatsman. Baldragen: 1 Willy Witte. 2 Corn. Plaatsman Stembusstrijd 1 Nanna v. d. Slikke. 2 Ali Eelman. Zakloopen 1 Marie Manfje. 2 Cathrien Eelman De prijzen werden uitgereikt door de Voor zitter der Commissie, nadat hij een woord van welkom tot de aanwezigen had gesproken. Hierna had een hardrijderij plaats met paar den onder de man, waarbij eenige hindernissen voorkwamen. Men moest enkele malen van het paard en er weer op om die hindernissen te nemen, wat wel moeite veroorzaakte, evenwel werd er ernstig gekampt. De prijzen werden gewonnen als volgt le prijs, een kapstok door P. Boersen, 2e. een borstelhar.ger door C. Breman, 3e. een courantenhanger door Theo Schraag. Prijs voor het mooiste costuum, een klokje, door P. Az. v.d. Slikke. Aan het ringrijden werd door 14 paren deel genomen. le prijzen, een koperen palmpoten portefeuille door N. Kikkert en echtgenoote, Koogerveld. 2e. een barometer en een kistje sigaren, door Jan Boogaart en echtgenoote, Zevenhuizen. 3e. fraaie bloemenbak en sigaren koker, door D. Brans, Oost en Dia Mantje, hoeve Ruisdael. W. Boersen en Jan Brouwer kregen ieder een kistje sigaren voor het mooiste geheel. Voor fietsrijden met hindernissen wonnen de deelnemers Jac. Brouwer, Nan Roeper en Aart v. d. Brink de prijzen, respect een fietslantaren een portemonnaie en een kistje sigaren. Volgde tobbesteken, waaraan geen eind scheen te komen. Ten slotte waren er nog 7 deelnemers over, die maar steeds gelijk bleven, zoodat men besloot, dat deze om de prijzen zouden loten. De gelukkigen waren S. Bakker (rookstel) W. Boersen(wekker) en plateelen aschbak met pijp voor M. Bremer. Ten siotte volgde nog stoelendans, waarvoor zich 51 dames hadden aangegeven. Aangezien het al donker begon te worden, nam men telkens drie stoelen weg zoodat men vlug opschoot. De prijzen: een koperen wandbord, een kistje met 12 lepeltjes en een manicuredoos werden gewonnen door de dames Tine Mantje, Nannie Kuiter en Neeltje Boon Hd. Vanaf een verlichte tribune werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. De Voorzitter bracht mede dank aan allen voor hun medewerking,, aan „Excelsior," dat een zware dag had door gemaakt, voor de moeilijke prestaties, aan de heer A. Eelman voor het afstaan van het terrein en wees verder met genoegen op de eendrach tige feestviering, waarbij geen wanklank was vernomen. Nadat een woord van hulde gebracht jvas aan de Koningin, klonk luide een driewerf Hoera, waarmede het feest was afgeloopen. Toch bleef er nog lang volk op de been. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat mond- en klauwzeer voorkomt onder liet vee van: Wed. P. Kooiman te de WaalJoh. Kuip te SpangJ. de Wolf te EierlandM. Reij te den Burg; A. Eelman Dz. Harkenbuurt. Texel, 11 September 1928. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel maken ter uitvoering van het bepaalde in artikel 76, eerste lid,der lager-onderwijswet 1920 hierbij het volgende door den Raad dezer gemeente op 8 dezer genomen besluit open baar De Raad der gemeente Texel Beschikkende op een onder dagteekening van 28 Augustus 1928 ingediende aanvrage van het R. K. Kerkbestuur der parochie van den H. Joannes den Dooper te den Burg op Texel om over te gaan tot de stichting van een schoolgebouw voor bijzonder gewoon lager onderwijs te den Burg alhier; Overwegende, dat adressant voor het school gebouw aan de Molenstraat te den Burg alhier, gemerkt B 112, ter vervanging waarvan het aangevraagde gebouw zal strekken, eene ver goeding ontvangt overeenkomstig artikel 205, le lid, der lager-onderwijswet 1920; dat het bestaande gebouw onvoldoende ruimte biedt voor de leerlingen, waarvoor plaatsing op de school wordt verlangd en de kosten van uitbreiding van de school vrijwel gelijk zullen zijn aan die, voortvloeiende uit den bouw eener nieuwe school, verminderd met de gekapitaliseerde hiervoren bedoelde vergoeding, waarvan de uifkeering zal vervallen, indien het bestaande schoolgebouw als zoo danig buiten gebruik gesteld wordt dat onder deze omstandigheid het bouwen van een nieuwe school de voorkeur verdient boven eene uitbreiding van het bestaande schoolgebouw, waarvan de inrichting minder doelmatig zal zijn dat aan de in artikel 73 derlager-onderwijs- wet 1920 omschreven vereischten is voldaan Gelet op de aitikelen 72, 73, 74, 75 en 205, derde lid, der lager-onderwijswet 1920; Op de voordracht van Burgemeester en Wethouders d.d. 3 September 1928, no. 86 Besluit de gevraagde medewerking te verleenen door de aanvrage in te willigen. Texel, 10 September 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat aan iedere openbare lagere school in deze gemeente ge durende de wintermaanden op 3 of 2 namid dagen of avonden per week in een tweejarigen cursus vervolgonderwijs zal worden gegeven, indien tenminste 12 leerlingen voor dit onder wijs aan de school zich aangeven of worden ingedeeld. Tot den cursus worden toegelaten kinderen, die het lager onderwijs hebben genoten, niet meer leerplichtig zijn en den leeftijd van 18 jaar nog niet hebben bereikt. Zij, die dezen leefiijd bereiken in den loop van den cursus, mogen het loopende jaar het onderwijs blijven volgen. De aangifte behoort te geschieden bij het hoofd der school vóór 27 September a.s., bij wien nadere inlichtingen zijn te bekomen. Texel, 11 September 1928. Burgemeester en Wethouders vnd., W. B. OORT. iDe Secretaris, JONKER. Mijn vriend, wanneer ge op de fiets uitgaat, steek bij U pepermunt waar V. S. opstaat. i!£' V/aki einrvrcM i VAN SLOOTEN U HARLINGEN

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 3