Naaimacliine-reparatie-jnrichting Gebr. Lafeber, Warraoesstr. H&£ M&M Beleid RMUNT Laat de TEXELSQHE COURANT u helpen! Uw adres voor KACHELS EN HAARDEN is 6. i MAREN, Spoorstraat 56, den Kelder. U spaart minstens Een Gulden per Kilo De Texelsche Leesbibliotheek Boekhandel Parkstraat. Wielrijders VAN DES «RAAF Co., ^sterdame-botterdam met het geld, door „Bona" gespaard V0 r De gevolgen van een leugen Toonkamer Breewaterstraat 3. Grootste sorteering. Empoiamp met regulateur. 2)e beste, diz cjzkrijqen kuni_ FEUILLETON J U R G E N S' MARGARINE 'ANSLOOTEN HARLINGEN HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V„ uur later.) Datum 27 28 29 30 1 2 3 Sept Hoogwater 8,16 8,55 9,31 10,05 10,41 11,19 12.— Zomertijd. Van H. 6,09 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd.niet 12,17 12,30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,42. Aank. te Schagen 8,34 Van Amsterdam naar den Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon-en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,13 3,43 Zon-en feestd. niet 6,13 5,51 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,07 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen: van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,- 8,- 11,- 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v, d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorp vm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 1!,— en nam. 5,40 uur Zondags van den Burg 9,15 vm.) van de Cocksdorp 9,50 vm.) eren<* Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,30 u. Van de Koog Q Van den Hoorn vm 8'4° u en nm6,15u Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—5. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. PostdienstVm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarosnkvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 7,27 uur, rijtuigen 7,57 uur. is wederom met een groot aantal boeken van algemeen erker, d goede schrijvers (sters) uitgebreid. We noemen slechts de namen van Fr. van Eeden, Jack Londen, J. Oterdahl, E. Oppenheim, Cl. Muiford, Fr. Pauwels, e.a. WIJ BREIEN en repareeren wollen Kousen en Sokken (ook de allerfijnste) en alle soorten wollen kleeding. Voor nieuw werk zijn wij No. 1. DE STERKE KOUS Machinale Brei- inrichting Jaap Snor Zuidstraat 15 (Let op den gelen winkel) voor Texel Den Burg Wed. Bakker Gravenstraat, te Oost H. Steig- stra (is langs den weg). voorziet uw rijwiel van een Empolicht geeft reuzelicht. Ook onderdeelen verkrijgbaar. Machineherstelplaats J. KUIPERS, de Waal. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. U spaart minstens een gulden per Kilo door het gebruik van Jurgcns' Bona (met Melk bereid) inplaat» van dure natuurboter. Bona voldoet even goed in de keuken bij het bctkken en braden, als aan het ontbijt en de koffietafel. Laat Bona (met Melk bereid) thans de plaats innemen van natuurboter, en allen zullen zich verwonderen over uw ruimere beurs, evenals over de verrassing^i, die U nu en dan voor het huisgezin koopt BONA opwekkende versnapering, die altijd van pas komt, is V. S. pepermunt. Vooral de dames, die eenmaal V. S. pepermunt geproefd hebben, blijven ze steeds meer vragen. Probeert eens als U ze nog niet kent, =HOLLAGEN 25.) Margo geraakte in wanhoop, toen haar vader baar zijn voorgenomen reis mede deelde zij wilde met hem medegaan slechts met de gestrengheid, die hij haar in som mige gevallen toonde, berispte hij haar over dat dwaze voornemen en zij moest met een bezwaard hart van haar vader afscheid nemen, van wie zij sedert haar geboorte nog niet gescheiden was geweest. Gravin Angela vernam met genoegen het groote nieuws, dat von Antoai haar met een gemaakt glimlachje mededeeldehij. verklaarde zijn scheiding van Margo door zaken, die geen uitstel konden lijden, drukte de jonge vrouw dot wel de zorg voor Margo op het hart en als van een zware last be vrijd herademde zij, toen mynheer von Ancuni eindelijk werkelijk afgereisd was, en Marg .'s nabijhtid was haar niet meer zoo pijnlijk, sedert zij alleen, zonder de gehate vader, bjj haar woonde. Alexander von Westhorn was werkelijk in de maalstroom van het Parijsche leven ondergedoken, maar niet zonder de kracht te vinden, met de golven te worstelen, en ze weer te breken, toen ze dreigde zich over hem te sluiten. Graaf Morbach bad hem de diepten van het menscbelijke leven aangetoondhij had met hem de broeinesten van laster en ellende opgezocht en in verschillende, nu eens in aanlokkelijke, dan weer in afschrik wekkende gedaanten, had de jonge man dat alles gezien. Bij de aristocratie van Parijs kende men spoedig de jonge, schoone, en daarbij schatrijke Duitscher en menig begeerlijk fonkelend paar oogen schitterde hem tegen ais hij in gezelschap van graaf Morbach of van markies Le Coque de salons betrad die deels aan de sper-lduivel, deels aan de godin der liefde gewijd waren. Alexander voelde zich dikwijls voortge sleept door de betoovering die schoone, geestige vrouwen weten uit te oefenen hij offerde dikwijls zijn nachtrust op, om getuige, al was het dan ook niet deelnemer, van drinkgelagen te zijn, waarbij bij niet kon nalaten eeD blik van afschuw en ontzetting op die tafereelen te werpen, maar zijn ge zonde natuur hield hem ver van betrekkin gen, die voor hem noodlottig konden zijn. De kennismaking met Elly, Klarissa en miss Brown had hij vooitgezet, en daar half Parijs zich voor de verlovjng der rijke Amerikaaosche met Rudolfi interesseerde, zoo stelde ook von Westhorn er een zeker belaDg in, daar zoowel miss Brown als de Italiaan voor hem zielkundige raadsels waren. De joDge dame vond in haar huwe- lijk met de beroemde kunstrijder niets zonderlings, en eerst Elly's verbazing, even als Kiarissa's spottende opmerkingen, maak ten haar op haar gewaagde stap opmerk zaam zij liet zich evenwel van het voor nemen niet afbrengen, de Italiaan, behalve haar hart en hand ook haar millioenen te schenken. K'arissa had in het begin het nieuwtje, dat Rudclfi de millionaire wilde huwen, niet kuunen gelooven en er om gelachen, maar mettertijd werd zij al ernstiger en ernstiger en von Westhorn, die het be koorlijke jonge meisje beter had leeren ken nen, en een werkelijke genegenheid voor de jonge kunstrijdster aan de dag legde, vond haar dikwijls in gedachten verzonkende overmoedige, schertsende toon, die zij tegenover hem aausloeg, om een voor hem ontwaakt dieper gevoel te verbergen, maakte plaats voor een weemoedige,, zoodra het gesprek op het voorgenomen huwelijk van Rudolfi en miss Brown kwam. Von Westhorn liet zich ongemerkt mede slepen door de betoovering, die Kiarissa's lieftallige persoonlijkheid op hem uitoefende Meer nog dan alle dames der Parijsche aristocratie beviel hem de kleine kunstrijd ster, die zoo hartelijk lachen, en zoo aller aardigst babbelen kon, zoo moedig elke avond haar leven op het spel zette" om te kunnen levenook ontging het hem niet dat zij geheel anders met hem, dan met de andere mannen van haar gezelschap omging en haar houding tegenover hem een bekoorlijke, vrouwelijke, schuchterheid verried, geheel verschillend van koketterie. Klarissa verdroeg met stoïcijnsche kalmte de plagerijen harer bekenden, die geen begrip hadden van een verhouding, zooals tusschen haar en von Westhorn, maar die toch het feit moesten erkennen, dat von Westhorn slechts de vriend, geenszins de minnaar der schoone kunstrijdster was, ofschooh Klarissa voor het eerst von haar leven werkelijk beminde en meteen de man harer liefde hoogachten koD. Klarissa had von Westhorn veel uit haar leveD verteld, het diep treurige van zoo'n leven was hem niet, ontgaan hij leerde het weenen kennen, dat dikwijls achter het lachende masker verborgen wordt; de afgronden, die zich voor de arme schoone en onbewaakte meisjes openen, en opiecht innig mederijden ontwaakte in hem voor Klarissa en haar lotgenooten, die do> r het noodlot heen en weer geslingerd worden,; die dikwijls in de beminde hun redder meenen te zien, want ach, dikwijls leidt die hand, die zij vastklemmen, om zich voor de ondergang te behoeden, juist naar de afgrond. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4