V No 4269 42ste Jaargang Zaterdag 13 October 1928 TWEEDE BLAD i wÊ Texelsche Berichten v V':*/-v' k; - k. Jt- m'- v- ABONNEMENTEN: UITGAVE;N.V.v/h LANGEVELD DE ROOIJ S DEN BURG OP TEXEL ADVERTENTIËN: TELEFOON: N°.11 POSTGIRO: N°.652 t: POSTBUS: N°. 11 Geef mij de moed I Mede namens PersbureauVaz Dias, dat we vertegenwoordigen, verzoe ken we onze correspondenten zich in zeer belangrijke gevallen telefonisch met ons in verbinding te willen stellen. Red. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel, brengen ter openbare kennis, dat 8 October 1928 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van P. Dek ker, van beroep catéhouder, wonende te Oudeschild, om vergunning voor den verkoop van sterkeu drank in het klein in de navolgende localiteitde gelag kamer van het perceel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie D no. 1822, plaatselijk gemerkt S 3 en gelegen aan de haven aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Texel, 11 October 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. Mond- en klauwzeer. Wie helpt ons uit de brand Evangelische Samenkomsten. li-' .:>:T - „De Stede de Burgt op Texel". Geteekend door Pieter van Cuyck. Gegraveerd door T. de Roode Anno 1753. De Wolveehandel 4—10 Oct. Sport. Morgen speelt Texel I een uitwedstrijd tegen Alkmaar 1 te Alkmaar, Vertrek per boot om elf uur en verder per bus. Texel II speelt a.s. Zondag thuis tegen Helder IV en heeft veel goed te maken. Wanneer onze spelers zich hiervan be wust zijn, zullen zij het Helder IV zeker niet gemakkelijk maken. Uit ons Zondagsblad. Ons Zondagsblad van heden brengt o.m. in beeld de wereldreiziger Drake, die met zijn motorschip een reis om de aardebol maakt, de Tuinbouwtentoon- toonstelling te Utrecht, de 3-Octoberfees- ten te Leiden, de treinontsporing te Amsterdam, enz. Zeer interessant zijn de foto's van een van Berlijn's hoofdstraten bij avond, van een 3-motorige Ameri- kaansche maaimachine, van de suiker markt aan de Nijl bij Cairo en die, welke het artikel over Gent illustreert. Overigens de bekende rubrieken, drie complete verhalen, de feuilleton, etc. De Zuiderzee-film. We brengen onze lezers in herinnering, dat onder leiding van de folklorist J. D. v.d. Ven het vorige jaar op 12 December door de Orion-Filmfabriek hier opnamen werden gedaan, bestemd om in de Zui derzeefilm te worden ingelascht. In aansluiting hierop deelt men ons thans mee, dat te Praag op het Intern. Congres voor Volkskunst in tegenwoor digheid van een publiek, waaronder het Nederlandsch element sterk vertegen woordigd was, door de heer v.d. Ven voor het eerst een fragment uit die film is vertoond. De Zuiderzeefilm, die in December voor de regeering zal worden vertoond, is de eerste, voor welks vervaardiging een regeeringssubsidie gegeven is. De ver tooning had een groot succes. De voor zitter der Engelsche folkloristen-vereeni- ging, de oudste in Europa, verklaarde, dat deze film van alle die hij op dit oogenblik gezien had, de beste was. OOSTEREND Bazar Ned. Herv. Gemeente. Voor .Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en [onregelmatigen Stoelgang zijn Mij nhardt'sLaxeer tabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisteu. Doos 60 ct. Vlsscherij. Veevervoer. Botter overgeleverd aan wind en golven. Door „de Zeemeeuw" binnengebracht. Donderdagmiddag waren tijdens de plotseling opkomende hevige Oostenwind een drietal Heldersche botters buiten, welke van de visscherij kwamen en la- veerende de haven van den Helder trach ten te bereiken. Van een dezer botters de HD 110, scheurde echter het zeil en zoo was het scheepje, daar het geen krachtige motor had, aan wind en golven overgeleverd. Het slingerde geweldig, wat men op het havenhoofd duidelijk kon waarnemen. De douaneboot „Zee meeuw", buiten de haven varende, had het ongeval bemerkt en stoomde er op volle kracht heen om hulp te bieden. Een tros kon worden overgebrachtde botter werd op sleeptouw genomen en in veilige haven gebracht. De „Dorus Rijkers" was ook naar buiten gestoomd doch door de spoedige hulp van „de Zeemeeuw" kon deze terugkeeren. Ge meld kan nog worden, dat een zoontje van de schipper op het havenhoofd stond uit te kijken waar vader bleef, daar de meeste visschers reeds binnen waren. Wat moet er bij hem zijn omgegaan, toen hij de zeilen van zijn vaders botter scheuren zag! Opvoering van „Sonna." Zaterdag a.s. zal door „Het Klein Tooneel" in "de Zeven Provinciën" wor den opgevoerd „Sonna", een Indisch tooneelspel in drie bedrijven van de be kende J. Fabricius (schrijver van „Onder één Dak.") Het stuk werd elders herhaaldelijk met groot succes voor het voetlicht gebracht. De rollen zullen worden vervuld door de dames M. Bakker. J. N. Koopman en G. Bakker en de heeren C. Bakker, Jb. Pool, J. Visman en P. Dogger. Zeker mogen we rekenen op een ge heel gevulde zaal DE COCKSDORP Kleine oorzaak, groote gevolgen. Eenige avonden achtereen werden zij, die anders hier en in Eierland rustig van hun radio-muziek en verdere aether-ge- noegens mochten genieten, geplaagd door een op vaste tijden kort na elkaar op tredende storing. Hoe men zocht, men slaagde er niet in de oorzaak uit te vinden. De slachtoffers stelden zich telefonisch in verbinding met de heer directeur van de T.E.M., die evenwel geen uitredding vermocht te brengen. De dyhamo en verdere installaties function- neerden naar behooren. Ook de vuur toren, van een electrische installatie voor zien, bleek aan de storing part noch deel te hebben. Evenwel gaf men het zoeken niet op met het resultaat, dat als schuldige aan het euvel „gevat" werd de lamp boven op de benzinepomp van de lieer Th. Reuvers, welke automatisch met korte tusschenpoozen ontstoken en uitgescha keld wordt. Het ligt voor de hand, dat de heer Reuvers onmiddellijk maatregelen heeft genomen om de radio-vrienden onge stoord van hun radio-vreugd te doen genieten. De lamp werd gearresteerd en zal door de Philipsfabrieken worden „gehoord" wegens burengerucht en huisvredebreuk. Schilderkunst. Op de onlangs te den Haag gehouden „Tentoonstelling van Amateurs-Schilder kunst" werd het door onze plaatsgenoot de heer Th. Reuvers ingezonden werk zeer gunstig beoordeeld. TEXELSCHE COURANT DEN BURG: 50 ct. per drie Maanden. Franco p. post door geheel Nederland 75 ct p. 3 maanden. Losse nummers: 3 ct DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG. EN ZATERDAGMORGEN Van 1-5 rogels: 50 ct. Iedere regel moer: 10 ct. Dezelfde advertentie 4 maal geplaatst wordt 3 maal borokond. Bij abonnement lagoro regelprlls. ADVERTENTIËN MOETEN DAAGS VOOR 'T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN Geef mij de moed om onrecht te onderkennen Ook waar 't door eeuwen van ge bruik gewettigd wordt, De vaste wil aan onrecht nooit te wennen, Ook waar de macht, het weg te nemen, schort. D R A I* It W E T. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat mond- en klauwzeer voorkomt onder het vee van: Wed. G. Kikkert, de WaalH. Hin, Witte EngelWed. Jac. Witte, SpangA. Kikkert, TienhovenD. Lap Sz., Hoornder-Nieuwland. Texel, 12 October 1928. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. Door verbouwing der school zit de gym nastiekvereniging tijdelijk zonder oefenlokaal. Daar nu het turnseizoen weer is aangebroken ziet het bestuur voor tijdelijk naar een ander lokaal uit. Welke Burger kan de gymnastiekvereniging helpen? 100 turnsters en turners wachten erop. (Ingezonden.) Men deelt ons mee: Woensdag en Donderdag j.I. sprak in Eben Haëzer de heer v.d. Horst, voorganger der Vrije Evangelische Gemeenschap der stad Leiden over „Een verrassend geroep" en „Slechts één drop pel uit de stroom." De bijeenkomsten werden slechts zeer matig bezocht. Wie aanwezig waren evenwel hebben ten volle genoten van hetgeen geboden werd. De heer v.d. Horst is een zeer ernstig man, een uitstekend ontwikkeld en talentvol spreker, die er zeer wel in slaagde zijn toehoorders te boeien. Ter afwisseling zong mevr. v.d. Horst eenige evangelische liederen, welke geheel tot hun recht kwamen. De zangeres beschikt over een mooi stemgeluid en droeg haar liederen zeer duide lijk voor. Allerlei. Een dezer dagen is nog een ballonnetje ge vonden en wel ter hoogte van paal 7 op de Hors. Het werd opgelaten door Lolle Goënga, alhier. o— Op 26 Novemberzal't RotterdamschTooneel in hotel „Texel" een uitvoering geven. De hoofdrol in het nader aan te kondigen stuk zal worden vervuld door de bekende tooneehst Willem van der Veer. v v.-vj '.'ft ui:».'-» r,. XraKCXnBBA Op de afdeeling wolvee was geen vlotte om zet. Integendeel I Algemeen was de handel stug, o.a. te Leeuwarden, Leiden, Sneek, Rotterdam en Groningen. Te Leeuwarden, Sneek, Rotterdam en Gro ningen waren de lammeren dan ook eerder iets lager in prijs. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Een pracht resultaat heeft deze bazar reeds opgeleverd. De eerste dag al werd een bedrag van meer dan f 850.— ontvangen, hetgeen wei bewijst, dat het comité over de middelen be schikt deze lust te wekken. De bazar is een bezoek ten volle waard. Met lust en ijver heeft men er alle krachten opge richt deze bazar te doen slagen. Aan het suc ces kan niet worden getwijfeld. Wie nog thuisbleef, vindt vanavond nog ge legenheid de bazar te bezoeken. Laat deze niet voorbijgaan. OUDESCHILD Sinds 1 October mag de oester- en wulken, visscherij weer beoefend worden en zoodoende hebben de meeste visschers de schuiten voor die visscherij klaar gemaakt. De dagen, dat er gevischt werd, is er nogal aardig gevangen. De prijs was hoog. Hopen we voor de visschers dat het zoo moge blijven. Met de garnalen- visscherij gaat het niet rooskleurig: de prijzen zijn al een geruime tijd laag. Aangebracht werden ongeveer 2600 K.G. wulken en ruim 1700 K.G. garnalen. De palingvisscherij ging het ook lang niet best; misschien, dat de Oosten wind eenige verandering heeft gebracht, anders sluit die visscherij met een zeer nadeelig saldo Deze week van hier verzonden 315 schapen, 196 lammeren, 73 varkens, 5 koeien, 9 kalveren en 4 paarden.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 1