Laat da TEXELSCHE COURANT u lielpen November aanbieding. met 5 tot 20 pet. verlaagd. Boekbinderij en Cartonnage-inrictiting. Neen winkelier! Tandarts Ansingh Zoekt U een betrekking? BOEKHANDEL PARKSTRAAT. s.s. Texelstroom naar Purmerend. in Hotel „d© Lindeboom" JAN VAN ZELST te Utrecht - Tomaatstraat 4. Gedurende deze geheele maand November zijn onze prijzen op al onze Mantels, Japonnen, [Bontmantels, Deux pieces, "Vesten en Pullovers Koningstraat 17-21-23 DEN HELDER Modebazar S. HERSCHEL, VAN DER GRAAF Co., AMSTERD,%&£°™ERDAM FEUBLLBTQM De gevolgen van een leggen een burgerwoonhuis met erf VÏÏ SuSn, i M» Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend DÊE VERPAKKING SS MIJN WAARBORG vaart Maandag a. s. "Vertrek 1 uur Boekhandel Parkstraat en Bureau Texelsche Courant HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Va uur Datum 15 16 17 18 19 20 21 Nov Hoogwater later.) 10,07 10,40 11,16 11,56 0,18 1,09 2,14 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd., 12,13 10,06 Zon- en feestd. niet 12,17 12,30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd, Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet, 6,32 7 20 9 34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 tejSchagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd/ 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen: van Texel 6,— 8,11,15 2,30 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 8,11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,40 uur Zondags van den Burg 10,45 vm.Oosferend van de Cocksdorp 9,30 vm.vla uos,erend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15 u. Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. I—?. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 4,44 uur. Bestel dan doodeenvoudig „De Twaalf Provinciën". DE universeele betrekkings- gids voor Nederland, omvattende alle vakken en bedrijvenkortom 'n lichtstraal voor serieuze werkzoekenden en voor allen die naar positieverbetering streven. „DE TWAALF PROVINCIËN" verschijnt 2 X per week in groot formaat en be vat naar globale schatting WEKELIJKS Duizend vacante betrekkingen ook voor hoo- ger personeel 1 De dringende noodzakelijkheid van zulk een uitgebreide uitgave - lange jaren verbeid en, middelerwijl de groeiende belangstelling hiervoor, zijn van algemeene bekendheid en is thans gezien den luttelen kostprijs BINNEN IEDERS BEREIK. De kosten voor deze universeele landelijke uitgave, welke tevens op geen enkele leestafel mag ontbreken, bedragen f 1, - per maand of 2,50 per drie maanden bij vooruitbetaling te voldoen door toezending van postwissel aan den uitgever De belanghebbende Lezeresse en Lezer moet o.i. aanstonds beseffen, dit buiten gewoon nut en 't niet genoegzaam te waardeeren gemak en voordeel, neergelegd in een abonnement van „De Twaalf Provinciën" en drale heden niet om met onze baan brekende uitgave in ons land zonder weerga kennis te maken. DOE 'T NU! - Losse nummers 15 cent veertiendaagsch proefabonnement f 0,55 (gemakshalve ook in postzegels toe te zenden). Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tariet houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Voor engros bij J. F. van Lieshout, Alkmaar, en Fa. JAC. VERFA1LLE, Den Helder. D. METS zijn op werkdagen na half tien nam. en Zondags den geheelen dag gesloten. N. V. Boekhandel en Drukkerij vh. Langeveld en de Rooij. Indien gesloten, adres: Koogerstraat 192 tegenover den Schoonoorderweg. 38.) )-( Zij sprak de laatste woorden eenigs- zins met verheffing van stem uit; een vurige kus op Alexander's wangen druk kend snelde zij naar de vleugel om aan haar geluk in het schoone lied van Schumann: „Ik kan het niet begrijpen, niet gelooven", uitdrukking te geven. Met de tonen van het lied, die naar buiten in de duisternis wegsmolten, vermengde zich een zachte, smartelijke kreet, die slechts even von Westhorn's oor beroerde, maar hem deed opschrik ken uit de verdooving, waarin hem Ange la's woorden, haar schoone stem, haar hem zoo dikwijls betoonde liefde ge bracht had. Met gespannen aandacht keek hij neer in het park; zijn oogen beproef den de duisternis te doordringen en als geëlectriseerd bleven ze eindelijk op een witte gedaante rusten, die als een elf in het maanlicht voortzweefde, de don kere haren over de blanke hals neer hangende, de handen als door smart verwrongen, het lieve gelaat zoo ernstig zoo toornig ten hemel gericht, als wilde zij de sterren ter verantwoording roepen, Hoofdgracht 61. Helder is Donderdag 15 November van 's morgens 9 tot 's middags 1 uur te spreken TE HUUR voor bejaarde menschen. D. KEIJSER Dz., Gasthuisstraat 165. voor het vreesdijke wee, dat de jonge borst deed sidderen. Meinhart was bij de piano gaan staan om beter naar Angela's gezang te kun nen luisteren; als zij zong vond hij tel kens en telkens die Angela terug, die hfj vroeger zoo bewonderd en bemind had, die hem echter in liet verloopen jaar, sedert hij haar behandeling van Margo had gezien, dikwijls zoo vreemd, onver klaarbaar, zelfs onsympathiek voorge- gekomen was. Zijn gelaat kreeg 'n war me uitdrukking terwijl hij naar de god delijke muziek luisterde, hij vergat daar door hoe vreemd von Westhorn hem voorgekomen was, hij gunde zijn vriend zelfs geen blik, die strak, bijna zonder zich te bewegen, tegen de vensterbank leunde, zonder de durven ademhalen, om het werkelijk tooverachtige, schoone beeld niet te verjagen, dat zich aan zijn blik ken vertoonde. Margo vermoedde niet wie haar in haar smart, die zich zoo liefelijk openbaarde waarnam. Zij had Angela's woorden dui delijk gehoord, zij dacht dat haar hart zou breken van pijn, want nu was haar noodlot beslist en aan haar zoete ver wachtingen, niettegenstaande Cordula's belotte de bodem ingeslagen. V011 West horn hield van Angela, binnen vier we ken was zij zijn vrouw en Margo zou ge noodzaakt zijn te vluchten voor het geluk van haar vijandin, zich te verbergen voor de oogen van de man, die haar liefde be merkt had en nu misschien lachte en spotte over het bedelaarskind, dat in het huis zijner bruid genadebrood at en de overmoedige oogen tot hem had durven opslaan. De hartstochtelijke tonen van het lied deden haar haar smart dubbel gevoelen. Zij, die anders bij de minste muziek, aan haar innerlijke drang gehoor gevend, meezong, zij, die geheel en al muziek was, als een mooie melodie haar oor liefkoozend streelde, vond nu geen toon; haar keel werd toegeknepen, die muziek deed haar letterlijk pijn en toch moest zij, ondanks dat, naar het gezang luiste ren; op het geluid afgaande, sloop zij nader, onstuimiger klopte haar hart. Langzaam stierf het geluid weg. Margo keek wanhopig glimlachend naar 't vens ter, zonder op de donkere gestalte acht te slaan, die als betooverend op haar neerzag, een diepe zucht ontsnapte aan haar borst, daarna snelde zij haastig weg Slechts het witte gewaad schemerde nog spookachtig door de groene struiken,die het jonge meisje spoedig aan Von West horn's starende oogen onttrokken. Angela was de jonge man genaderd; zij sloeg haar armen om zijn hals, zij drukte een vurige kus op zijn bruine lok ken; opschrikkend wendde hij zich tot haar, een zonderlinge glimlach speelde om zijn inond, toen hij haar slanke ge stalte even aan zijn borst drukte: ver strooid zag hij haar aan, haar, die geen vermoeden van zijn gevoelens had en de vochtige glans in zijn oogen, de he vige ontroering, die op zijn opvallend bleek gelaat te lezen was, toeschreef aan haar werkelijk bezielend gezang. Eensklaps sprong hij op; een vluchtig rood kleurde zijn wangen, en terwijl hij Angela's hand aan zijn lippen bracht, zei hij gehaast: "Voor heden vaarwel, Angela. Mijn hoofd brandt, ik moet in de buitenlucht Weest niet bezorgd over mij, morgen is het wel weer over. De zoele avondlucht en het hartstochtelijk lied hebben mij op gewonden. Tot weerziens, morgen, spoedig behoeven we niet meer te schei den. Vaarwel." Angela aan zijn borst drukkend,wenk te hij Meinhart, die met hem mee wilde gaan, achter te blijven, en eer nog de jonge vrouw iets kon antwoorden, eer Meinhart zijn verbazing over Von West-- horn's zonderling gedrag kon te kennen geven, had hij de kamer verlaten en in koortsachtige opgewondenheid snelde hij door de lanen van het park, keek ach ter elke struik om haar te vinden,die hem: magnetisch aantrok, die hij tot elke prijs: weer zien wilde. Hij wilde uit haar mond hooren, waar om zij hem uit de weg ging, om welke reden Angela nooit over haar sprak, waarom zij lieden zoo bitter geweend had zoo treurig naar de hemel had gekeken. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4